PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
126. Projekt "Perseusz"
Autor Wiadomość
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-12-18, 19:23:29   126. Projekt "Perseusz"

Nie wiem za bardzo co napisać... Pan Żelech robi wszystko żeby zyskać miano najgorszego kontynuatora wszech czasów i muszę przyznać że jeśli taki obrał sobie cel to jest bardzo blisko realizacji swego planu. Będę dziś świadomie agresywnym bucem, bo mam już serdecznie dość twórczości Pana Marka. To już nawet śmieszne nie jest tylko zakrawa o tortury.


Jestem przekonany że inni znacznie lepiej posumowaliby tę książkę niż ja, ale nie mam takiego daru od losu i mimo że będę się starał dosadnie napisać co o niej myślę to i tak pewnie efekt nie będzie do końca zadowalający.

Zaczyna się całkiem nieźle. Paweł uczestniczy w konferencji naukowej "Archeologia podwodna - wczoraj, dziś, jutro". Akcja prowadzona jest w interesujący sposób, ciekawość czytelnika wzrasta wraz z kolejnymi stronami i tak jest do mniej więcej strony nr 60. To właśnie wtedy Paweł bierze udział w testowaniu batyskafu, który ulega awarii i się... zaczyna bezsens do potęgi :D Pawła porywają Amerykanie i... wysyłają w przeszłość do XIX wieku :D Tak Paweł sobie chodzi i gaworzy w języku przeniesionym z powieści Sienkiewicza. Waćpanna, waść i inne tego typu zwroty są na porządku dziennym. Kiedy czytelnikowi mózg się lasuje Marek Żelech zamiast zmniejszyć bezsens powieści to jeszcze podsyca paradoks "Projektu Perseusza". Np. Paweł z pewnym Hindusem (już w przeszłości) eksportują w jeszcze odleglejszą przeszłość pewnego jegomościa z taka łatwością jakby to było wysłanie go na zakupy do warzywniaka.

Mimo, że po powrocie do teraźniejszości Pawełek ma amnezję to niemal wszystkie dowody wskazują że faktycznie był w XIX wieku.

Więcej już nic nie napiszę. Panie Żelech, kończ Waść, wstydu oszczędź (i moich pieniędzy też).
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2014-12-18, 21:06:22   

Michał, może wzorem najlepszych kontynuacji zrób listę "antysamochodzików" :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-12-18, 21:19:55   

Protoavis napisał/a:
Michał, może wzorem najlepszych kontynuacji zrób listę "antysamochodzików" :)



To strasznie trudne, bo tych słabych już po prostu nie pamiętam :(
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
jacko277 
Czytał Samochodzika
Jacek



Wiek: 40
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 89
Skąd: PT
Wysłany: 2014-12-19, 08:51:49   

Panowie Żelech Żelechem ale czy książka czasem nie jest wcześniej przez kogoś czytana, potem jest podejmowana decyzja - "wydajemy"?
A zasadnicze pytanie jest jaki cel ma wydawca publikując tak odmienne od kanonu czy nawet innych kontynuacji książki? A Żelech może być całkiem udanym pisarzem (docenionym) ale chyba już jednak przez inną grupę docelową.
_________________
 
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-12-19, 08:56:17   

jacko277 napisał/a:
Panowie Żelech Żelechem ale czy książka czasem nie jest wcześniej przez kogoś czytana, potem jest podejmowana decyzja - "wydajemy"?


Zaczynam wątpić że tak właśnie jest :D Czasem mam wrażenie że jestem pierwsza osobą zaraz po autorze, która czyta te powieści :D Liczba błędów gramatycznych i literówek jest w tych książkach przeogromna.

jacko277 napisał/a:
A Żelech może być całkiem udanym pisarzem (docenionym) ale chyba już jednak przez inną grupę docelową.


Pewnie że tak!!! Żelech pewnie by się sprawdził jako autor powieści sci-fi. Ale wysyłanie Dańca do przeszłości? Litości...
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
Ostatnio zmieniony przez Michal_bn 2014-12-19, 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 10