PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
61. Zakładnicy
Autor Wiadomość
ViW 
Twórca
Obywatel Globalnej Sieci



Pomógł: 3 razy
Wiek: 66
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 944
Skąd: 51.91 N, -8.47 W
Wysłany: 2014-09-23, 09:59:45   

Unieski napisał/a:
To Twoja sprawa, może inni lubią, zakazu nie ma :027:

W sumie nie ma...
Ale zobacz kto palił książki: inkwizycja, hitlerowcy, reżim Stalina, chińscy komuniści... Dlatego nie niszczę książek.
_________________
./redir/www.vitowerner.com
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2014-09-23, 10:04:07   

No, palenie książek to średnia sprawa. Tak wyniosłem z domu.
_________________
 
 
ViW 
Twórca
Obywatel Globalnej Sieci



Pomógł: 3 razy
Wiek: 66
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 944
Skąd: 51.91 N, -8.47 W
Wysłany: 2014-09-23, 10:17:20   

Nietajenko napisał/a:
No, palenie książek to średnia sprawa. Tak wyniosłem z domu.

Szacun.
_________________
./redir/www.vitowerner.com
 
 
Moore 
Stały bywalec forum



Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 303
Skąd: z kątowni
Wysłany: 2015-04-02, 10:55:31   

No to poszalał imć Niemirski, cytat oczywiście celowo wyrwany przeze mnie z kontekstu :D

Cytat:
Gareth z dwoma zbirami wybiegli z pomieszczenia, zaś Pappani podeszła do każdego z osobna i sprawdziła plastry opasujące nasze członki. Z bliska wydała mi się ohydna. Nie, nie w tym sensie, że była brzydka.


Cytat:
Jedni usiedli na podłodze i zaczęli rozmasowywać sobie członki, inni przykucnęli na stołkach, wszyscy zaś unikali kontaktu wzrokowego.


Tu się robi dość nieprzyzwoicie, małe sado-maso ;)

Wracam do czytania.
_________________
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2016 i 2017 r.
Ostatnio zmieniony przez Moore 2015-04-02, 10:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Moore 
Stały bywalec forum



Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 303
Skąd: z kątowni
Wysłany: 2015-04-08, 08:34:43   

Nastał sobotni ranek. Popijając swoją ulubioną zieloną herbatę rozkoszowałem się widokiem zalewanych przez potoki słońca ulic. Sielankę przerwał mi sms od pana Tomasza: U mnie w biurze o 9:00. Pilne!
Wziąłem szybki prysznic, zjadłem dwie bułki z pasztetową i już po 30 minutach wchodziłem do gmachu Ministerstwa Kultury i Sztuki. W gabinecie za biurkiem, otoczony stertami papierów, siedział mój szef. Spojrzał na mnie ponad swoimi wielkimi okularami i rzekł.
- Wynikła delikatna sprawa. Masz 2 tygodnie czasu?
- Planowałem małe randez vous na Mazurach razem z Afrodytą - odpowiedziałem zgodnie z prawdą.
Pan Samochodzik, bo takie przezwisko nosi mój szef, które przylgnęło do niego przed laty dzięki wehikułowi niedocenionego wynalazcy, wuja Gromiłło, zmarszczył jeszcze bardziej czoło.
- Kobiety przychodzą i odchodzą, wiem coś o tym. ( ;-) ) Przejdę do rzeczy. Szykuje się kolejna część naszych przygód. Będzie ją pisał Arkadiusz Niemirski. A to jak wiesz oznacza zagadki kryminalne, terrorystów, broń palną. Mam już swoje lata i nie mogę sobie pozwolić na eskapady rodem ze Szklanej pułapki. Nie jestem Brucem Willisem. Mam więcej włosów na głowie. W poniedziałek odbierzesz w sekretariacie bilet lotniczy do USA. Paszport i wizę masz?
- Do USA? - wybałuszyłem oczy - ale ja miałem plany - jąkałem się - chciałem z ukochaną spędzić trochę czasu nad jeziorami!
- Jak kocha to poczeka - stanowczo odpowiedział szef. - Dostałem zaproszenie na pewne miłe wydarzenie. W związku z realizacją testamentu mamy otrzymać bezcenne dzieła polskiego malarstwa, uznawane dotychczas za zaginione. Ja nie mogę lecieć. Mam inne plany.
- Ale szefie - próbowałem protestować - to nie mnie zapraszają. Nawet nie jestem pewien czy będą chcieli obecności mojej osoby!
- Powiedz im ... wymyślisz coś. O! Mam chorobę lokomocyjną i bardzo źle się czuję w samolotach. Powinni wybaczyć staruszkowi. Statkiem nie popłynę bo zanim dotrę Ty już wrócisz. Bez dąsów!
Zrezygnowany usiadłem w fotelu. Kolejny misterny plan ułożenia sobie życia pękł jak bańka na wietrze.

Paweł Daniec wraca do kraju gdzie wszystko jest największe. Nawet śmigłowiec Bell Jet Ranger, zdolny wg specyfikacji wziąć na pokład 4 osoby, w farmerskim kraju mieści ich aż 10 i bagaż ;)

Jak zdradza tytuł będą jacyś zakładnicy. A skoro tak, więc można spodziewać się porywaczy i terrorystów? Bingo! Trafił się ich najgorszy przypadek - ekoterroryści, którzy w imię walki o przyrodę są w stanie pościć z dymem całe pole naftowe wraz z okolicznymi wioskami. Jeśli do tego dodamy szczyptę amerykańskiej polityki oraz dziedziczenie fortun otrzymamy całkiem fajny temat na książkę. Co prawda obecność znanych z hollywoodzkiej fabryki snów aktorów może być niesmaczna ale da się przeżyć.
Przyzwyczajeni do zagadek historycznych tym razem nie będą musieli wysilać szarych komórek. Takiej tu nie ma. Jest za to typowy kryminał, trochę broni palnej, nawet bardzo, metry taśmy klejącej i pieniądze. Wielkie, amerykańskie pieniądze.

W osobistej, dwupunktowej skali: OK (przy okazji wypowiadania tego słowa na głos należy ciamkać gumą do żucia).
_________________
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2016 i 2017 r.
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2015-04-08, 12:03:44   

Hahahahahahaha

Świetna recenzja:P


Hahahahahah

Niemirski z tego co pamiętam nie lubi tej części;)
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2015-04-08, 17:02:08   

Świetnie napisane :D
 
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-09-11, 18:54:30   

Akcja dzieje się w USA , to raczej książka sensacyjna .Czyta się lekko , ale brak zagadek historycznych . Nic specjalnego.
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
Cyrill 
Słyszał o Samochodziku


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 19 Lis 2023
Posty: 22
Skąd: Bytom i Remscheid (N)
Wysłany: 2024-01-20, 09:50:28   

Tytul ksiazki troche mnie zdziwil - chodzi wszak o dosc jasno kryminalne zamiary.
Ale byli juz falszerze, to moga byc i zakladnicy.

Ciekawie sie zapowiadalo, choc wymowka Tomasza, ze jakoby ma chorobe lokomocji, to jakies ... nieporozumienie? Chyba mozna bylo to zreczniej ominac.

Bylem ciekaw opowiesci o Kosciuszko w USA, ktore przynajmniej na poczatku jakos takos sie zapowiadaly. (Notabene lubie takie opowiesci, dlatego tez nie mam nic przeciwko wielu ksiazka Olszakowskiego, ktorych akcja ma miejsce poza Polska.)
No ale dosc wczesnie w ksiazce pojawily sie pistolety itp. Nawiasem mowiac, troche dziwna reakcja Pawla - bylego komandosa - na widok broni.
W kazdym badz razie od razu przestawilem sie na to, ze bedzie to raczej kryminal niz ksiazka przygodowa z historyczna zagadka. No i jako taka powiesc - jest ok.

No bo w koncu typowych przypraw do przygod pana samochodzika w tym to sie raczej malo znajdzie.

Ok, biadolili nad utrata obrazow. (caly czas myslalem, ze to jakas podpucha, bo chyba nawet ekoterorysci sa swiadomi wartosci obrazow).
A propos ekoterorystow: w sumie ciekawe, jakie bylo podejscie do takich ugrupowan przeszlo 20 lat temu a teraz. No ale w koncu to byla tylko przykrywka.

Zakonczenie takie "amerykanskie" - ktos sie dogadal i ktos inny stracil.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 10