PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-09, 14:42
Wyspa Złoczyńców - wrażenia
Autor Wiadomość
matteo8282 
Stały bywalec forum



Wiek: 30
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 225
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-05-16, 18:27:11   

Ta książka jest naprawdę super !!! Śmieszna była Zaliczka pan 'niemowa' bunkry w lesie klimat jak najbardziej samochodzikowy :p
 
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-05-16, 20:30:32   

matteo8282 napisał/a:
Ta książka jest naprawdę super !!! Śmieszna była Zaliczka pan 'niemowa' bunkry w lesie klimat jak najbardziej samochodzikowy :p

mateo ponawiam zatem zaproszenie do konkursowni na nowy konkurs w całości poświęcony Wyspie złoczyńców!
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-05-17, 10:08:24   

matteo8282 napisał/a:
Ta książka jest naprawdę super !!! Śmieszna była Zaliczka pan 'niemowa' bunkry w lesie klimat jak najbardziej samochodzikowy :p


Zaliczka była bardziej irytująca niż śmieszna ale poza tym zgadzam się z Tobą w zupełności. Świetnie skonstruowana książka. A do tego wakacje, woda, las...
 
 
Castor Troy 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 46
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-22, 14:25:29   

Hi,

No to teraz czas na moje wrażenia.

"Wyspę Złoczyńców" przeczytałem 3 razy w życiu. 2 razy jako dzieciak jakieś 17 lat temu, no i ostatnio 2 miesiące temu, kiedy to zapragnąłem ponownie "przeżyć" po kolei wszystkie przygody Pana Tomasza. :)

Co mnie urzekło? Po pierwsze klimat. KLIMAT, który jest po prostu rewelacyjny! Po pierwsze czas urlopu, wakacje, akcja dziejąca się nad jeziorem (no bo jakie to wakacje jak nie nad wodą). Po drugie poczucie niepokoju, strachu, tajemniczości i mroku związanego z bunkrami, i z zabójstwami... Po trzecie bardzo klimatyczne postacie, harcerze, panna Zaliczka, Pilarczykowa, dziewczyna z domu nad jeziorem, rybak Skałbana... :043:

Książkę przeczytałem w ciągu jednego popołudnia, kończąc wieczorem. Zanurzywszy się w opowieść, wraz z Panem Tomaszem odbierałem wehikuł, jechałem z Nim nad jezioro, poznając możliwości wehikułu i wraz z Nim rozbiłem obóz pierwszego dnia nad jeziorem. Piszę tak dlatego, że naprawdę książka wciąga totalnie. Bardzo podobały mi się opisy biwaków Pana Samochodzika, jego przemyślenia i powoli rozkręcające się wydarzenia. Wycieczka do lasu i do bunkrów, chłodne piwko u Pilarczykowej w sklepie, nocni goście na biwaku na wyspie, to wszystko niby takie normalne ale jednak ciekawe i tajemnicze.

Jako element edykacyjny, bardzo podobały mi się wsystkie opisy i wykłady panny Zaliczki oraz historie opowiedziane przez Pana Tomasza.

Bardzo podobał mi się moment z poznaniem przez głównego bohatera przyjaciół harcerzy. Sokole Oko, Wiewiórka i Wilhelm Tell wprowadzają fajny młodzieżowy klimat z ich pomysłami i przygodami. Kto wie jak długo Pan Tomasz szukałby skarbów Dunina gdyby nie ich pomoc.

Historia zbudowana wokół poszukiwań skarbów dziedzica Dunina, prowadząca przez wiele niebezpiecznych przygód to dla mnie jedna z najlepszych przygód Pana Tomasza. Minusów nie widzę, a plusów całe mnóstwo. :)
_________________
Pozdrawiam,

Castor Troy.

GG 1934046
 
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-22, 14:31:45   

Castor Troy napisał/a:
akcja dziejąca się nad jeziorem


Castor Troy napisał/a:
rozbiłem obóz pierwszego dnia nad jeziorem


Castor Troy napisał/a:
jechałem z Nim nad jezioro,


He he, chyba jednak za szybko czytałeś bo była to rzeka , Wisła zresztą ;-)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-05-22, 14:35:08   

W takim razie pozostaje zaprosić do konkursowni - właśnie rozgrywamy pierwszą kolejkę konkursu poświęconego Wyspie Złoczyńców.

EDIT:
Szara Sowo - zawsze jednak woda :]
Ostatnio zmieniony przez Pan Tragacik 2009-05-22, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Castor Troy 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 46
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-23, 18:03:26   

Hi,

Faktycznie troszkę się zapędziłem z tym jeziorkiem... :oops:

Szara Sowa dokładnie mnie "wypunktował" - brawo za spostrzegawczość. :)

A Panu Tragacikowi dziękuję za wstawiennictwo. :564:

Wszystko dlatego, że pisałem tego posta w przerwie między rozdziałami 5 tomu przygód Pana Tomasza, a wiadomo gdzie się akcja rozgrywała... Ach te jeziora...
_________________
Pozdrawiam,

Castor Troy.

GG 1934046
 
 
 
pio333 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 31
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 11
Wysłany: 2009-07-22, 18:51:42   

Na mnie ta książka wywarła prawdziwe wrażenie,i to od niej5lat temu zaczęła się moja przygoda z tą serią.
Później przeczytałem Winnetou, a jeszcze później Złotą rękawice i tak dalej ,aż w końcu przeczytałem wszystkie Nienackiego i jedną kontynuację Miernickiego.
 
 
Pigeon 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 28
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 925
Wysłany: 2009-09-11, 18:51:32   

Cóż, ja ją przeczytałem i się nie zachwyciłem. Wszak jest lepsza od wszystkich kontynuacji i wcześniejszej twórczości Mistrza to jednak u mnie plasuje się bliżej końca z kanonu 12. Dość znaczna część jest jednak ciekawa i wciągająca oraz nie mogę powiedzieć abym z jakimś trudem ją czytał, ale jednak nie wydaje mi się najlepszą.
_________________
 
 
ruda wiewiórka 
Czytał Samochodzika



Wiek: 41
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 92
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-23, 15:17:35   

a mi w WZ bardzo podobala sie historia Barabasza, lecz tego pierwszego co mial karczme u brzegu wisly :okulary:
 
 
kpt.Fraczak 
Słyszał o Samochodziku



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-10-28, 11:01:11   

a mnie podoba sie z opisu panna Hanka studentka:-)
_________________
nadkomisarz Frączak (Winnetou) - młody blondyn o wesołym spojrzeniu i lekko niedbałym stroju.
 
 
malleczek12 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 35
Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 16
Wysłany: 2009-11-16, 03:18:40   

według jedna z fajniejszych - wspaniała
 
 
LuDi 
Fanatyk Samochodzika



Wiek: 30
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1183
Skąd: Bieszczady ;D
Wysłany: 2009-11-18, 19:59:47   

zgadzam się :) jedna z ciekawszych pozycji; i bardzo dobra fabuła...
 
 
 
Kapitan Nemo 
Stały bywalec forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 378
Skąd: UK St.Ives
Wysłany: 2009-11-29, 13:58:06   

Wyspa Zloczyncow to moja ulubiona czesc PS choc nie dzieje sie na Mazurach to klimat w niej jest naprawde niesamowity,wszystko tajemnicze i takie mroczne :diabelek:

Na szczesci posiadam trzy wydania lacznie z ta najchodliwsza ..biala ! i to nawet nie czytana ale to juz moja taka slodka tajemnica-czytam sobie inne wydania i trzeba przyznac ze czesto do WZ wracam ;-)
_________________


Kapitan Nemo
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-11-29, 21:14:14   

Kapitanie, Nowe przygody to też Twoja ulubiona część - czyżbyś jak i pozostali z nas lubił je wszystkie? :D
Ostatnio zmieniony przez Pan Tragacik 2009-11-29, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2009-11-29, 21:17:08   

No pewnie :p
 
 
 
Kapitan Nemo 
Stały bywalec forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 378
Skąd: UK St.Ives
Wysłany: 2009-11-29, 21:30:20   

Oczywiscie :D Nowe Przygody sa na pierwszym miejscu a WZ tycke za nimi ale naprawde bardzo malo :p
W WZ podoba mi sie ten inny klimat no i moze dlatego ze byl to moj pierwszy samochodzik przeczytalem go w jedna noc a skutek byl tego taki ze musialem wtedy zrobic sobie -wagary :053:
_________________


Kapitan Nemo
 
 
Kapitan Nemo 
Stały bywalec forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 378
Skąd: UK St.Ives
Wysłany: 2009-11-29, 21:31:52   

Ale tak naprawde lubie wszystkie samochodziki i wlasnie je cenie za odmiennosc :043:
_________________


Kapitan Nemo
 
 
LuDi 
Fanatyk Samochodzika



Wiek: 30
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1183
Skąd: Bieszczady ;D
Wysłany: 2009-12-01, 19:51:05   

Nom oryginalnośc mnie także bardzo sie podoba ;) Dlatego ciężko jest mi zdecydować który Samochodzik jest moim ulubionym - każdy zawiera coś innego, coś odmiennego... ;D
_________________

'Moje serce jest zawsze tam gdzie przygoda...'
 
 
 
AjEmMalinowski 
Czytał Samochodzika


Wiek: 45
Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-19, 12:49:07   

Jeden z moich ulubionych Samochodzików, sporo scen budzących grozę i stwarzających niesamowity nastrój tajemniczości (Tomasz obserwujący z krzaków przejazd czarnej limuzyny z wygaszonymi światłami, noc spędzona w szopie, wywołująca dreszcze ponura opowieść Hanki - zwłaszcza opis jak stary Kondras znalazł w budce martwego Plutę z rozbitą głową, dramatyczna końcówka i desperacki skok Skałbany, szkielet w bunkrze, twarzą w twarz z dwoma psami). Sympatyczny humor (etymologia pseudonimu Zaliczka, teksty pani Pilarczykowej - "rozumiem. tylko, że, znaczy się, ja znam tę czaszkę" :D , pierwsze utarcie nosa kierowcom innych pojazdów typu simca czy wartburg, oczywiście wiekopomne już epitety na temat wehikułu). Drażniła mnie trochę postać pana Karola i te kretyńskie grubymi nićmi szyte wymówki "a ja najspokojniej w świecie łowiłem ryby", "idę na ryby", "byłem na rybach" itp. Widać też jak hartowała się stal, jak wyrabiał się styl bycia, zachowania, tekstów i myśli Tomasza, trochę zgrzytało jego picie piwa (i jeszcze to mlaskanie ze smakiem), nazywanie wehikułu "samem", cuda w stylu diabełka na desce rozdzielczej, przykręcanie śruby do pływania, gałki, światełka, o których praktycznie nie było mowy w dalszych tomach.
Jednak ze względu na znakomity klimat kujawsko-pomorski oraz unikalną atmosferę oceniam "wyspę" 5/6
_________________
Ja jestem Malinowski. Pan o mnie słyszał? Nie wiedziałem, że moja firma jest tak szeroko znana w świecie. Aj em Malinowski.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 12