PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Szara Sowa
2014-07-10, 07:50
Konkurs na najlepszą książkę przygodową - dyskusja
Autor Wiadomość
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-04-04, 10:26:22   Konkurs na najlepszą książkę przygodową - dyskusja

Zgadzam się z Sową, że pomysł Simona jest świetny i szkoda byłoby, gdyby został zapomniany.

Zatem zakładam wątek, na razie dyskusyjny, ponieważ trzeba ustalić jakieś zasady.

Po pierwsze – czy nagradzamy książki nowe, to znaczy wydane w roku, który podlega ocenie? Czyli teraz nagradzamy książki wydane w roku 2013?

Po drugie – każdy forumowicz może zgłosić do konkursu pewną ilość książek. Jaką? 1? 2? 3?

Po trzecie – ostatecznego wyboru zwycięzcy dokonują wszyscy forumowicze czy też specjalnie wytypowane jury? Ja byłabym za tym, żeby wszyscy mogli oddać głosy, ale tutaj pojawia się kwestia przeczytania wszystkich książek zgłoszonych do konkursu. Chyba, że z wszystkich zgłoszonych książek wybieramy (na zasadzie ankiety) finałową powiedzmy dziesiątkę, albo nawet piątkę (to chyba jest rozsądniejsze) i z tego składu finałowego wybieramy zwycięzcę oraz drugie i trzecie miejsce.

Co Wy na to? Jakieś inne propozycje?
Ktoś może widzi to inaczej?

Bo ja już bym miała kilka zgłoszeń :)
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2014-08-06, 13:46, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-04, 11:09:36   

Yvonne napisał/a:
Zatem zakładam wątek, na razie dyskusyjny, ponieważ trzeba ustalić jakieś zasady.


Super!

Yvonne napisał/a:
Po pierwsze – czy nagradzamy książki nowe, to znaczy wydane w roku, który podlega ocenie? Czyli teraz nagradzamy książki wydane w roku 2013?


Jeżeli miałoby mieć to sens, to tak jak proponujesz, powinno to wszystko dotyczyć książek wydanych w poprzednim roku, czyli na teraz - w 2013.

Yvonne napisał/a:
Po drugie – każdy forumowicz może zgłosić do konkursu pewną ilość książek. Jaką? 1? 2? 3?


Myślę że góra 3. Każdy zgłaszający powinien zrobić wstępną selekcję i podać tylko te najlepsze. Poza tym wszystkim chętnym do głosowania trzeba dać czas na ich przeczytanie, więc wszystkich razem nominowanych nie powinno być więcej niż np. pięć (?).

Yvonne napisał/a:
Po trzecie – ostatecznego wyboru zwycięzcy dokonują wszyscy forumowicze czy też specjalnie wytypowane jury?


No i z tych góra pięciu pozycji (może lepiej z 3?) następowałby wybór, z tym że chyba jednak glosować powinni wszyscy chętni. No chyba że wykrylibyśmy jakieś przekręty (typu nagły wzrost rejestracji w celu zdublowania głosów), to wtedy można by to zmienić.

Sama honorowa nagroda byłaby myślę fajnym dodatkiem, który autor książki mógłby wykorzystać w przypadku dodruków, czy kolejnych wydań.

Tak bym to widział. Pytanie ile wg Waszej orientacji wychodzi rocznie takich książek? Samych kontynuacji jest z 5-10. A poza tym?
Jak sprawdziłem, np. "Dunajczyska" ukazały się w 2012 r.... :/
Ale "Perła Będzina" - już w 2013! :D
Czuję ze dzięki temu konkursowi zmobilizuję się do czytania także nowych pozycji! :564:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2014-04-04, 13:27, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2014-04-04, 12:37:56   

Książek wychodzi sporo. Myślę, że ok 50. Ale trzeba ustalić czy mogą to być również wznowienia.

Proponuję, żeby każdy mógł zgłosić dowolną ilość książek. Dzięki temu możemy odkryć książkę, którą sami przeoczyliśmy. A później w celu selekcji można wykorzystać nasze doświadczenia z konkursów wieloetapowych.
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

Ostatnio zmieniony przez Protoavis 2014-04-04, 12:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Iwmali2 
Maniak Samochodzika
Były administrator



Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 14 Lip 2013
Posty: 7447
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-04-04, 12:45:01   

Nie jestem za książkami z 2013 roku, wolałabym przynajmniej przedział 3 letni. :/ Rzadko kupuję nowości, raczej trochę starsze wydania, więc prawdopodobnie nie wezmę udziału w konkursie. :027:
_________________
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2014-04-04, 12:58:36   

Jeśli będzie Jury, proponuję zaprosić jeszcze koleżankę Bajlę. Pisała kiedyś, że przeczytała niemal wszystkie kontynuacje. I może jeszcze jakąś "świeżą krew," żeby w jury nie zasiadali tylko forumowi "aktywiści" :)

W kuluarowych rozmowach kandydatura Yvonne na Przewodniczącą Kapituły zyskuje coraz większe poparcie. :564:
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-04, 13:24:00   

Protoavis napisał/a:
W kuluarowych rozmowach kandydatura Yvonne na Przewodniczącą Kapituły zyskuje coraz większe poparcie.


Myślę że jest już przyklepane! :564:

A przymusu uczestnictwa w kapitule rzecz jasna nie ma - tylko ochotnicy!
Więc niech się zgłaszają ci, którym ta zabawa się spodobała i czytają na bieżąco!

Iwmali2 napisał/a:
Nie jestem za książkami z 2013 roku, wolałabym przynajmniej przedział 3 letni. :/ Rzadko kupuję nowości, raczej trochę starsze wydania, więc prawdopodobnie nie wezmę udziału w konkursie. :027:


No ale chodzi o to, żeby owo wyróżnienie miało jakieś jednak znaczenie, jakieś konkretne ramy czasowe. Bo inaczej wszystko się rozmyje, np. te same książki będą mogły być głosowane kilka lat z rzędu.
Co do wznowień, to lepiej sobie odpuśćmy, choćby dlatego, że pewnie zawsze wygrałby jakiś Samochodzik albo jakieś inne Bahdaje, jako że przecież są ciągle wznawiane. :D
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2014-04-09, 07:48, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-04, 14:27:03   

Protoavis napisał/a:
Jeśli będzie Jury, proponuję zaprosić jeszcze koleżankę Bajlę. Pisała kiedyś, że przeczytała niemal wszystkie kontynuacje. I może jeszcze jakąś "świeżą krew," żeby w jury nie zasiadali tylko forumowi "aktywiści" :)

I Moora, on też regularnie o kontynuacjach pisze.

Szkoda tylko, że 2013, chyba nic samochodzikowego z tego roku nie przeczytałam. :/
_________________
Drużyna 5

 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-04-04, 14:43:04   

Super! Mam już kilka kandydatur. Rozumiem że w grę wchodzą tylko polscy autorzy :D ?
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2014-04-04, 18:39:04   

Michal_bn napisał/a:
Super! Mam już kilka kandydatur. Rozumiem że w grę wchodzą tylko polscy autorzy :D ?


A jakże :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-04, 19:32:31   

Czyli Michale zgłaszasz się do kapituły? :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Święty 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 774
Skąd: SILESIA
Wysłany: 2014-04-04, 20:10:48   

Michal_bn napisał/a:
Super! Mam już kilka kandydatur. Rozumiem że w grę wchodzą tylko polscy autorzy ?

ja też mam już kandydaturę :D
_________________


All that we see or seem
Is but a dream within a dream
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-04-04, 22:45:18   

Szara Sowa napisał/a:
Czyli Michale zgłaszasz się do kapituły? :)


Pod warunkiem że sam nie będę kapitułą :p :p :p
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-06, 11:18:59   

Michal_bn napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Czyli Michale zgłaszasz się do kapituły? :)


Pod warunkiem że sam nie będę kapitułą :p :p :p


No jak to sam? Z Yvonne jest Was już co najmniej dwoje!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-04-06, 11:32:54   

Pytanie tylko skąd wziąć te wszystkie książki? Czy będą dostępne w bibliotekach, itp. Kupować je tylko po to żeby raz przeczytać a potem wywalić jak będzie badziewna mi się raczej nie uśmiecha... :(

Niby powinny być w bibliotekach, ale niekoniecznie :D
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2014-04-06, 12:33:13   

Michal_bn napisał/a:
Pytanie tylko skąd wziąć te wszystkie książki? Czy będą dostępne w bibliotekach, itp. Kupować je tylko po to żeby raz przeczytać a potem wywalić jak będzie badziewna mi się raczej nie uśmiecha... :(

Niby powinny być w bibliotekach, ale niekoniecznie :D


Nie trzeba będzie przecież czytać kilkudziesięciu książek. Zakładam optymistycznie, że te kilka które "awansują do finału" będzie naprawdę wartych lektury. :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-06, 20:10:53   

Myślę, że to będzie maks z dziesięć książek w skali roku. Mając na oku szansę znalezienia post-samochodzika jestem w stanie taką kwotę wyasygnować.

Ewentualnie można zrobić zrzutę i zakupić komplet książek, a następnie sobie je (np. w trzech transzach) przesyłać. Tylko nie wiem, czy to by ni wyszło drożej? :)
_________________
Drużyna 5

 
 
emilianowak 
Twórca
Emilia Nowak - autorka powieści samochodzikowych



Wiek: 41
Dołączyła: 19 Sty 2014
Posty: 308
Wysłany: 2014-04-07, 18:49:44   

Michal_bn napisał/a:
Pytanie tylko skąd wziąć te wszystkie książki? Czy będą dostępne w bibliotekach, itp. Kupować je tylko po to żeby raz przeczytać a potem wywalić jak będzie badziewna mi się raczej nie uśmiecha... :(

Niby powinny być w bibliotekach, ale niekoniecznie :D


dasz radę Michał : - )
_________________


Emilia Nowak
www.emilianowak.pl
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-09, 07:43:29   

Niekoniecznie wszyscy w kapitule w pierwszym etapie musieliby czytać wszystko. Jak w kapitule byłyby np. 3-4 osoby, to po prostu można by podzielić "robotę". Chodzi tylko o wybranie najlepszych powiedzmy 3 książek do ostatecznego głosowania (np. każdy z kapituły proponowałby 1 najlepszą książkę, która mu wpadła w rękę). Także o zebranie wstępnych opinii od innych userów co ciekawego wyszło, nad czym warto się pochylić. To są już sprawy organizacyjne. W każdym razie nie ma się co straszyć że każdy musiałby zdobywać (kupować) nagle wszystko co w danym roku wyszło.
Nie ma co traktować tego jakoś śmiertelnie poważnie! :)
Tak czy inaczej, przydałyby się jeszcze ze 2-3 osoby do tej kapituły.
Ktoś jeszcze byłby chętny?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Moore 
Stały bywalec forum



Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 303
Skąd: z kątowni
Wysłany: 2014-04-09, 08:08:09   

Berta von S. napisał/a:

I Moora, on też regularnie o kontynuacjach pisze.


Och, czuję się zaszczycony wymienieniem mojej osoby w tym temacie.
Jeśli tylko nie będzie zbyt dużo sprzeciwów, bo tak do dziesięciu jestem w stanie znieść ;), postaram się podołać postawionemu zadaniu i nie zawieść pokładanych nadziei :)
_________________
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2016 i 2017 r.
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-04-09, 09:17:51   

Szara Sowo, a może Ty dołączysz do kapituły :) ?
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 12