PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pan Samochodzik - kontynuacje
Autor Wiadomość
Robert 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 3658
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 2014-01-12, 22:54:43   Pan Samochodzik - kontynuacje

Witam wszystkich,

może ktoś poradzi mi, jak i innym nowym użytkownikom, gdzie budżetowo mógłbym nabyć części począwszy od tomu "Pan Samochodzik i nieuchwytny kolekcjoner" ?
Sprawdzałem na stronie Wydawnictwa Warmia, ale są to niestety potworne koszty ...

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.

Pozdrowienia:
Robert
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2014-01-13, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-01-12, 23:13:59   

Tutaj znalazłem tańsze kontynuacje ale używane...

./redir/allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=9778563&string=samochodzik&search_scope=userItems-9778563

Proponuję się wstrzymać z kupnem większej ilości tomów w tej chwili, bo raz na jakiś czas księgarnie robią spore promocje. Jakiś czas temu w Merlinie kupiłem wiele tomów za 8 zł za sztukę.
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2014-01-13, 09:18:24   

robert_76 napisał/a:
może ktoś poradzi mi, jak i innym nowym użytkownikom, gdzie budżetowo mógłbym nabyć części począwszy od tomu "Pan Samochodzik i nieuchwytny kolekcjoner" ?

Zastanów się kolego czy chcesz to czytać. Moja rada byłaby taka: odśwież sobie wszystkie kanoniczne Samochodziki, potem przeczytaj kilka pozycji innej literatury Nienackiego a dopiero po tym weź się za Kolekcjonera jako ciekawostkę. Tą pozycję tylko w kontekście ciekawostki można rozpatrywać bo większych wartości tam nie znajdziesz.
_________________
  
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-01-13, 10:48:48   

Nietajenko napisał/a:

Zastanów się kolego czy chcesz to czytać. Moja rada byłaby taka: odśwież sobie wszystkie kanoniczne Samochodziki, potem przeczytaj kilka pozycji innej literatury Nienackiego a dopiero po tym weź się za Kolekcjonera jako ciekawostkę. Tą pozycję tylko w kontekście ciekawostki można rozpatrywać bo większych wartości tam nie znajdziesz.


Gdyby nie chciał tego czytać to by o to nie pytał... Najlepiej się samemu przekonać czy sa tam jakieś wartości czy nie. Jednym się spodoba a innym nie.
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
Ostatnio zmieniony przez Michal_bn 2014-01-13, 10:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2014-01-13, 11:30:09   

Michal_bn napisał/a:
Nietajenko napisał/a:

Zastanów się kolego czy chcesz to czytać. Moja rada byłaby taka: odśwież sobie wszystkie kanoniczne Samochodziki, potem przeczytaj kilka pozycji innej literatury Nienackiego a dopiero po tym weź się za Kolekcjonera jako ciekawostkę. Tą pozycję tylko w kontekście ciekawostki można rozpatrywać bo większych wartości tam nie znajdziesz.


Gdyby nie chciał tego czytać to by o to nie pytał... Najlepiej się samemu przekonać czy sa tam jakieś wartości czy nie. Jednym się spodoba a innym nie.

Ależ ja go w żaden sposób nie odwodzę od przeczytania tego "dzieła". Znam ino jego wartość. Nadal uważam, że Nienackiego tam są najwyżej śladowe ilości, a warsztat Ignaciuka (świętej pamięci) jest dużo słabszy i nie sprostał tej powieści. Poradziłem tylko koledze by przed lekturą stworzył sobie odpowiednie tło.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48353
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-13, 11:42:21   

Fakt, Kolekcjoner jest wyjątkowo słaby. A poza tym Robercie unikaj wydań Warmii!
Jest tam zbyt dużo sztucznych unowocześnień, typu zamiana milicji na policję, Czechosłowacji na Czechy itp.
Jak nowe, to np. wydania z Siedmiorogu. A najtaniej i "najbezpieczniej" to kupić używane (np. na allegro) wydania z czasów PRL. :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2014-01-13, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-01-13, 11:44:36   

Szara Sowa napisał/a:
Fakt, Kolekcjoner jest wyjątkowo słaby. A poza tym Robercie unikaj wydań Warmii!
Jest tam zbyt dużo sztucznych unowocześnień, typu zamiana milicji na policję, Czechosłowacji na Czechy itp.
Jak nowe, to np. wydania z Siedmiorogu. A najtaniej i "najbezpieczniej" to kupić używane (np. na allegro) wydania z czasów PRL. :)


Jak może unikać Warmii, jak chce kupować kontynuacje :p :065:
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
Ostatnio zmieniony przez Michal_bn 2014-01-13, 11:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2014-01-13, 11:45:27   

Szara Sowa napisał/a:
A najtaniej i "najbezpieczniej" to kupić używane (np. na allegro) wydania z czasów PRL.

Howgh! :D
_________________
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2014-01-13, 11:46:36   

Michal_bn napisał/a:
Jak może unikać Warmii, jak chce kupować kontynuacje

PDF + HP LaserJet :D
_________________
 
 
Iwmali2 
Maniak Samochodzika
Były administrator



Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 14 Lip 2013
Posty: 7447
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-01-13, 11:52:34   

Michal_bn napisał/a:
Jakiś czas temu w Merlinie kupiłem wiele tomów za 8 zł za sztukę.

Chyba nawet po 7 zł za sztukę, wzięłam wtedy chyba z 25 kontynuacji za psie pieniądze. :)
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48353
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-13, 12:32:48   

Michal_bn napisał/a:
Jak może unikać Warmii, jak chce kupować kontynuacje :p :065:


No tak, nie dojrzałem tematu... :/
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Iwmali2 2014-01-13, 16:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robert 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 3658
Skąd: Świętochłowice
  Wysłany: 2014-01-13, 22:58:41   

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Pliki PDF kontynuacji oczywiście w internecie znalazłem.
Jednak, nawet wydrukowane, to nie jest to samo, co książka ... :)

Póki co czytam wszystkie PRL-owskie wydania "Samochodzików", bo tylko w posiadaniu takich jestem (poza "Uroczyskiem" niestety). Różnice jednak, w porównaniu do wznowień "Warmii", dostrzegam i te starsze wydają mi się przede wszystkim bardziej klimatyczne ... :)

Mimo tego jednak, chętnie poznam kontynuacje.
Sądząc po Waszych opiniach pewnie się rozczaruję, ale mimo wszystko spróbuję ... :(
Nie chciałbym jednak inwestować astronomicznej kasy (aby nie czuć się potem bardzo rozczarowany) i szukam tzw. "przystępnej ceny". Zgodnie z waszymi radami zaczekam pewnie na jakąś obniżkę w sklepach internetowych, bądź na okazję zakupu używanych egzemplarzy.
Mam nadzieję, że dzięki forum taka szansa się pojawi (abym tylko nie zapeszył ...) :)

Pozdrowienia:
Robert

PS. Tak sobie teraz patrzę na rubrykę wiek i nie mogę uwierzyć, że to o mnie chodzi ... :)
Ostatnio zmieniony przez Robert 2014-01-13, 23:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2014-01-13, 23:08:59   

Warto również przejrzeć dział "Inna literatura"

http://pansamochodzik.net.pl/viewforum.php?f=40

Często pytając "które z kontynuacji samochodzików są najlepsze?" zapominamy, że jest wiele książek w podobnych klimatach o wiele bardziej interesujących od tychże kontynuacji.
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Iwmali2 
Maniak Samochodzika
Były administrator



Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 14 Lip 2013
Posty: 7447
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-01-13, 23:22:05   

Ja polecam Testament Bibliofila, Tajemnicę Starych Dunajczysk, Zamek Czocha, Arsena Lupin, to tak na początek. :)
_________________
 
 
Robert 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 3658
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 2014-01-14, 20:48:27   

Protoavis napisał/a:
Warto również przejrzeć dział "Inna literatura"
http://pansamochodzik.net.pl/viewforum.php?f=40
Często pytając "które z kontynuacji samochodzików są najlepsze?" zapominamy, że jest wiele książek w podobnych klimatach o wiele bardziej interesujących od tychże kontynuacji.


Protoavis, masz chyba w 100% rację, co do ograniczania się do czytania tylko i wyłącznie kontynuacji. Przeglądając pobieżnie zaproponowany dział, przyznam że jest tam faktycznie co czytać. Parę z tych pozycji nawet już kiedyś czytałem, ale to było tak dawno temu, że chętnie je sobie odświeżę. Reszty w ogóle nie znam, ale chyba chętnie się z nimi zapoznam :)

Pozdrowienia:
Robert
Ostatnio zmieniony przez Protoavis 2014-01-14, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Uroczysko 
Twórca
Mariusz Jaksa Czoba autor powieści samochodzikow.



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 50
Wysłany: 2014-02-07, 14:22:12   

Iwmali2 napisał/a:
Ja polecam Testament Bibliofila, Tajemnicę Starych Dunajczysk, Zamek Czocha, Arsena Lupin, to tak na początek. :)


Jako autor tej drugiej bardzo się cieszę i dziękuję Iwmali2 za polecenie także mojej powieści.
Niewątpliwie takie polecenie jest - dla mnie, jako autora - potwierdzeniem, że powieść (mniej
lub bardziej) ale trafiła w upodobania czytelników.

Muszę jednak umieścić drobne zastrzeżenie, że Tajemnica Starych Dunajczysk nie jest
kontynuacją serii Pan Samochodzik, tak jak pozostałe tu wymienione książki.

Powstała jako zupełnie odrębna powieść, została wydana w zupełnie innym wydawnictwie
(Novae Res, Gdynia). Nawet przez moment nie myślałem o tym, aby wydać TSD w
Wydawnictwie Warmia, w ramach serii "Pan samochodzik i..."

Iwmali2 dobrze natomiast odczytuje moje intencje w sensie idei - faktem jest, że ogromną
inspiracją przy pisaniu TSD były dla mnie autentyczne "samochodziki" autorstwa Z.
Nienackiego. Niewątpliwie zacząłem pisać TSD z poczucia braku kolejnych powieści Nienackiego
(i kilku innych lektur młodości, np. Bahdaja). Czyli wtedy gdy zaczytałem je na amen i zacząłem
tęsknić za "jeszcze", a tzw. kontynuacje nie sprostały moim oczekiwaniom.

Innymi słowy, po prostu zacząłem sobie opowiadać bajki sam, gdy dorośli przestali to robić.
Ech... marzę czasem o tym, że gdzieś na jakimś strychu ktoś odnajdzie autentyczną powieść
Nienackiego z przełomu lat 60. i 70., która z jakiś powodów nie została dotąd opublikowana....
Może jest zakopana w ogrodzie w Jerzwałdzie ;-)


Dzięki Iwmali2 !

:607:

Uroczysko (mjc)
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2014-02-07, 17:03:06   

Uroczysko napisał/a:
Nienackiego z przełomu lat 60. i 70., która z jakiś powodów nie została dotąd opublikowana....
Może jest zakopana w ogrodzie w Jerzwałdzie

Może będziesz miał okazję, bo jak się w końcu zbiorę i napiszę do Pani Nowickiej to być może dostanę zgodę na skopiowanie do celów prywatnych sztuki "Dziewięć złotych naczyń" czy opowiadania "Kto jest kto", które są odpowiednio pierwowzorami dla odpowiednio "Nowych Przygód" i "Księgi strachów". :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 14