PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-09, 14:45
Tajemnica tajemnic - pierwsza przeczytana przygoda
Autor Wiadomość
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2009-06-28, 21:28:33   

johny napisał/a:
Marczak napisał/a:
Spodziewam się, że Tajemnica tajemnic jest w każdej młodzieżowej bibliotece. Czy książka jest komplenta możesz łatwo sprawdzić na miejscu. Tak samo jak przeczytać te trzydzieści stron. W bibliotece, albo w Empiku, czy innej większej księgarni.

kurcze byłem w Empiku i nie mogłem znaleźć Samochodzików :065:


kurczę wygląda na to, że Empik znielubił PSa, jeszcze niedawno widziałem pełne półki a dziś udało mi się znaleźć gdzieś w rogu (pod literką M bo autorów na N w literaturze młodzieżowej nie było) dwa egzemplarze Templariuszy Siedmiorogu.
 
 
 
Pigeon 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 28
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 925
Wysłany: 2009-07-03, 11:37:05   

To mój drugi przeczytany Samochodzik. Tajemnica talizmanu, przemytnicy, udawanie Czechów, pies - po prostu coś wspaniałego. Jeśli Fantomasa oceniłem na 10/10 to tutaj powinienem chyba dać 11/10. :)
_________________
 
 
Marczak 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 633
Skąd: MKiSz
Wysłany: 2009-07-07, 21:46:21   

PawelK napisał/a:
(...)
kurczę wygląda na to, że Empik znielubił PSa, jeszcze niedawno widziałem pełne półki a dziś udało mi się znaleźć gdzieś w rogu (pod literką M bo autorów na N w literaturze młodzieżowej nie było) dwa egzemplarze Templariuszy Siedmiorogu.


A może to klimat rozpoczynających się wakacji spowodował, że poszły jak ciepłe bułeczki? Czy wolno być dobrej myśli? Może bilbioteki szkolne, korzystając z kryzysowego zastrzyku gotówki wykupiły?
_________________
prof. dr hab. Jan Marczak,
Dyrektor Centralnego Zarządu Zabytków,
Ministerstwo Kultury i Sztuki
 
 
 
ruda wiewiórka 
Czytał Samochodzika



Wiek: 41
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 92
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-23, 15:33:20   

generalnie ta czesc PS mi sie podobala ale zaluje jednego, ze mistrz Kobylisnki nie przylozyl swojej reki do ilustrowania tego tomu... :/
 
 
Karen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 4 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5120
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-09-23, 19:14:57   

ruda wiewiórka napisał/a:
ale zaluje jednego, ze mistrz Kobylisnki nie przylozyl swojej reki do ilustrowania tego tomu...


Ale musisz przyznać, że rysunki Anny Stylo-Ginter też są niezłe.
 
 
ruda wiewiórka 
Czytał Samochodzika



Wiek: 41
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 92
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-25, 13:02:46   

rysunki Anny Stylo-Ginter sa super , ale brak ilustracji Kobylinskiego to brakujace ogniwo Darwina :)
_________________
Drużyna 6
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-09-26, 09:01:25   

To dość znamienne, że sam posiadam "Tajemnicę" z białej serii jako jedną z niewielu części wydaną w tej formie, i akurat nie ma tu charakterystycznej kreski Kobylińskiego. Ale da się z tym żyć :)
 
 
uranik 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 35
Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 32
Wysłany: 2009-11-13, 11:31:24   

rysunki są naprawdę na poziomie ,ale nieco ustępują kresce KOBYLINSKIEGO.A fabuła też niesamowita :zdziw: :zdziw:
 
 
LuDi 
Fanatyk Samochodzika



Wiek: 30
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1183
Skąd: Bieszczady ;D
Wysłany: 2009-11-15, 15:45:31   

Zgadzam się. Połączenie 2 wątków i 2 tak różnych miejsc - Pragi i Bieszczad w taki sposób to dla mnie klasyka :D W dodatku z taką porcją przygód... ;-)
 
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-11-18, 11:25:36   

Dla jednego klasyka dla innego błąd :)
Gdzieś w którejś ankiecie ktoś napisał, że właśnie przez to połączenie "Tajemnica" trafiła do jego "trójki od końca". Wiadomo - jeszcze się taki nie urodził...
_________________
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-11-18, 12:07:26   

Pan Tragacik napisał/a:
Dla jednego klasyka dla innego błąd :)
Gdzieś w którejś ankiecie ktoś napisał, że właśnie przez to połączenie "Tajemnica" trafiła do jego "trójki od końca". Wiadomo - jeszcze się taki nie urodził...

Pewnie masz na myśli słowa które napisał Stefanmalek w temacie:
Tajemnica tajemnic
"(...)Tajemnica Tajemnic jest dla mnie trochę nie spójna sama w sobie. Może lepiej by było, gdyby autor zamiast mieszać wątki, napisałby 2 oddzielne książki? Jedną o sprawie czeskiej, a drugą o Bieszczadach. Dodam jeszcze, że moje ulubione samochodziki to Templariusze i Księga strachów, to też może sporo wyjaśnić."
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
Ostatnio zmieniony przez Czesio1 2009-11-18, 12:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-18, 12:25:59   

Wg mnie wszystko zależy nie od samego pomysłu ale jego realizacji. Ja także nie uważam Tajemnicy Tajemnic za dzieło wybitne, ale bynajmniej nie z przytoczonego powodu.
Zwróćcie uwagę że Nienacki podobny zabieg (z kilkoma miejscami akcji) stosował wielokrotnie z powodzeniem, choćby we wspomnianych Templariuszach, gdzie przez pół książki wszyscy uganiają się za jakimś dokumentem, który w sumie nie ma żadnego znaczenia.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2009-11-18, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-11-18, 12:35:53   

A co dopiero mówić o "Księdze strachów", która jest u mnie w czołówce, gdzie miejsca zmieniają się jak w kalejdoskopie ale towarzyszą tym zmianom również zwroty akcji. Czyli rzeczywiście pomysł jak najbardziej dobry jeśli wykonanie idzie w parze.
A co do "Tajemnicy..." to uważam, że jest to solidna część, choć może trochę przeszkadza mi przerysowany feminizm panny Dohnal - ale historia z Protem, dziennikami Baśki jest jak dla mnie dość zgrabna :)
_________________
 
 
LuDi 
Fanatyk Samochodzika



Wiek: 30
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1183
Skąd: Bieszczady ;D
Wysłany: 2009-11-18, 19:54:31   

Pan Tragacik napisał/a:
Dla jednego klasyka dla innego błąd :)
Gdzieś w którejś ankiecie ktoś napisał, że właśnie przez to połączenie "Tajemnica" trafiła do jego "trójki od końca". Wiadomo - jeszcze się taki nie urodził...

Dla mnie Tajemnica Tajemnic jest w "trójce od początku" :D
 
 
 
Stefanmalek 
Fanatyk Samochodzika



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 1781
Wysłany: 2009-11-19, 08:43:28   

Pan Tragacik napisał/a:
Czyli rzeczywiście pomysł jak najbardziej dobry jeśli wykonanie idzie w parze.



Zgadzam się. Nienacki zawsze trochę nie doinformowywał czytelnika w treści książki i dużo spraw rozwiązywało się na koniec. Czytając T.T odniosłem wrażenie, że sam autor nie był pewien, że wie wszystko. Ale jak już pisałem, pośród tylu książek kilka musi być dobrych. Nie wszystkie mogą być wybitne. Przynajmniej w moim odczuciu. :)
_________________


Medycyna zna różne przypadki...
 
 
Konfiturek2 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 21
Skąd: Puszcza Zielona W-wa
Wysłany: 2010-01-17, 16:09:35   

Jak dla mnie solidna pozycja do przeczytania- nie było nic co mnie szczególnie drażniło. Może na początku, zwłaszcza w Pradze akcja troche się ślimaczyła, ale później wszystko nabrało pędu i zachęciło do czytania jeszcze bardziej. Nie przepadam szczególnie za zagranicznymi "samochodzikami" i jak dla mnie cała akcja mogłaby się rozgrywać w Bieszczadach- których atutów autor myśle że nie wykorzystał do końca.
Ale mimo wszysto zachęcam do czytania, nie będzie to czas stracony. :)
_________________
Lecz we mnie zostało coś z tamtych lat,
Moj mały,intymny, muzyczny świat.
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2010-01-18, 09:33:59   

Ja dopiero się szykuję na tą częśc.Na każdą książkę przeznaczam swój wolny dzień,kiedy to w pełni mogę poświęcic swój czas.Nie lubię przerywac czytania PS,bo np czas iśc do pracy.
Jak czytałam go wcześniej,była to moja ulubiona częśc.Zobaczymy,jak teraz....
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
LuDi 
Fanatyk Samochodzika



Wiek: 30
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1183
Skąd: Bieszczady ;D
Wysłany: 2010-01-20, 19:22:05   

A ja czasem lubię przerwać sobie czytanie PS, nawet żeby dłużej się zastanowić nad danym fragmentem... :D
_________________

'Moje serce jest zawsze tam gdzie przygoda...'
 
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2010-01-29, 20:40:20   

Przeczytałam,przypomniałam sobie....Nie obyło się niestety bez przerwania czytania.Nie zdążyłam jej dokończyc i następnego dnia będąc w pracy myślami byłam przy książce,nawet coś mi się śniło o tym :053:
Nadal bardzo mi się podoba.
W ogóle tą częśc darzę wyjątkowym sentymentem...Znów zakochałam się w Protazym...

Praga...ach...Zawsze chciałam ją zobaczyc.Potem,po lekturze PS jeszcze bardziej.Niestety,ciągle coś mi stawało na przeszkodzie :/ Aż tu,nagle...w zeszłym roku wygrałam właśnie wycieczkę do Pragi! Żałuję tylko,że Tajemnicy Tajemnic nie przypomniałam sobie przed wyjazdem,bo nie wszystkie miejsca związane z PS tam pamiętałam.
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
LuDi 
Fanatyk Samochodzika



Wiek: 30
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1183
Skąd: Bieszczady ;D
Wysłany: 2010-01-30, 10:24:20   

Może wygrasz jeszcze jedną wycieczkę :D :D
Ja zaś także darze Tajemnicę Tajemnic swoistym sentymentem, gdyż opisane są w niej moje tereny... :)
_________________

'Moje serce jest zawsze tam gdzie przygoda...'
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 11