PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-09, 14:43
Miejsce akcji: Jasień - czy i gdzie istnieje?
Autor Wiadomość
Pigeon 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 28
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 925
Wysłany: 2009-09-11, 18:56:30   

Moim zdaniem z Jasieniem ma coś wspólnego miasto Jasień w lubuskim. O dziwo jest tam pałac podobny do Grand Hotelu w Sopocie a o takim podobieństwie pisze w książce!
_________________
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-20, 20:21:26   

Wróciłam żywa i pełna wrażeń,no i oczywiście fotek! Polecam wszystkim szlak Zwiążku Tajemniczej Szachownicy,było super! A na dniach relacja,dość długa! :D
 
 
alcotronic 
Stały bywalec forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 457
Skąd: Malbork
Wysłany: 2009-09-22, 20:04:11   

Iwmali odwiedzasz miejsca związane z PS w iście ekspresowym tempie :) Jak tak dalej pójdzie to niedługo pozostanie Ci juz tylko Kolumbia :galy:
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-22, 20:11:57   

alcotronic napisał/a:
Iwmali odwiedzasz miejsca związane z PS w iście ekspresowym tempie :) Jak tak dalej pójdzie to niedługo pozostanie Ci juz tylko Kolumbia :galy:

Ale się uśmiałam! :053: Gdzie ja i Kolumbia!!! To wszystko to pod ręką,a Ameryka Południowa jest w sferze marzeń,prędzej wybiorę się w Przyszłość z Ralfem! Albo Przyszłość zostawię dla Czesia i TomaszaNN! :D :D :D Oni byliby prze szczęśliwi spotykając się z Ralfem!!! ;-)
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-09-22, 20:26:26   

alcotronic napisał/a:
Iwmali odwiedzasz miejsca związane z PS w iście ekspresowym tempie :)

Też mnie to zaskakuje. Iwmali, czy Ty masz jakiś zaległy urlop z 5-iu ostatnich lat, że tak brykasz po całej Polsce?
 
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-22, 22:41:38   

czesio1 napisał/a:
alcotronic napisał/a:
Iwmali odwiedzasz miejsca związane z PS w iście ekspresowym tempie :)

Też mnie to zaskakuje. Iwmali, czy Ty masz jakiś zaległy urlop z 5-iu ostatnich lat, że tak brykasz po całej Polsce?


Ja mam lepszy patent niż urlop,Czesio1! Ja po prostu nie pracuję!!! Albo inaczej,pracuję w domciu! :D Więc urlop mam przez 365 dni i mogę go brać kiedy chcę! :p
 
 
Karen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 4 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5120
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-09-23, 07:49:02   

iwmali napisał/a:
czesio1 napisał/a:
alcotronic napisał/a:
Iwmali odwiedzasz miejsca związane z PS w iście ekspresowym tempie :)

Też mnie to zaskakuje. Iwmali, czy Ty masz jakiś zaległy urlop z 5-iu ostatnich lat, że tak brykasz po całej Polsce?


Ja mam lepszy patent niż urlop,Czesio1! Ja po prostu nie pracuję!!! Albo inaczej,pracuję w domciu! :D Więc urlop mam przez 365 dni i mogę go brać kiedy chcę! :p


Iwmali -szczęściara z Ciebie ;-) :D
 
 
MIR66 
Słyszał o Samochodziku



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 48
Skąd: Hamburg
Wysłany: 2009-10-01, 18:00:08   

Iwmali czytałem twój blog....Piękne...Dziękuję!
_________________
Wróćmy nad jeziora....Niestety już tylko na wakację-((
 
 
M_ajk 
Stały bywalec forum


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 259
Skąd: Łódź / Warszawa
Wysłany: 2009-10-19, 22:36:30   

Tak przypadkiem trafiłem na coś takiego:
Mauzoleum
Robi wrażenie, a i do Myśliborza daleko nie jest...
_________________
Zapraszamy na szlaki:
www.zamek-chojnik.cba.pl
www.owrp.cba.pl
 
 
Karen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 4 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5120
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-10-20, 08:28:49   

I znowu taki fajny obiekt zdewastowany :(
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-10-20, 08:57:24   

Kto wie, może Nienacki właśnie to miejsce wziął za pierwowzór?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
johny
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-20, 09:41:08   

Patrzę na te zdjęcia i z przerażeniem i ze złością stwierdzam, że nasze pieniądze płyną sobie szerokim strumieniem nie wiadomo na co! A właściwie wiadomo, na bandę obiboków szumnie nazywaną "klasą polityczną" i działania np niejakiego agenta Tomka. Nie ma natomiast środków min. na ratowanie takich właśnie obiektów, które są naszym dziedzictwem historycznym i kulturalnym. O innych dziedzinach życia równie ważnych nie ma nawet co wspominać...
Przykre to...
:/
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-10-20, 09:48:19   

johny napisał/a:
Nie ma natomiast środków min. na ratowanie takich właśnie obiektów, które są naszym dziedzictwem historycznym i kulturalnym.


Hm, czy aby na pewno naszym?
Ja bym tu argumentem patriotycznym szafował ostrożnie... :okulary:
Naszym dziedzictwem są raczej setki rozpadających się dworów szlacheckich. :/
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2009-10-20, 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
johny
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-20, 10:07:13   

Szara Sowo łapiesz mnie za słówka a tu chodzi o sam fakt, zgadzam się popadają w ruinę również dworki i pałace i inne obiekty zabytkowe.
 
 
Robin 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 2674
Skąd: Mazury
Wysłany: 2009-10-20, 17:58:11   

Szara Sowa napisał/a:
johny napisał/a:
Nie ma natomiast środków min. na ratowanie takich właśnie obiektów, które są naszym dziedzictwem historycznym i kulturalnym.


Hm, czy aby na pewno naszym?
Ja bym tu argumentem patriotycznym szafował ostrożnie... :okulary:
Naszym dziedzictwem są raczej setki rozpadających się dworów szlacheckich. :/



Troche mnie zabolalo to "czy aby na pewno naszym"?... :p W koncu wszystko co jest spuscizna kulturowa, moze nie doslownie nasza, ale przeciez na naszych slowianskich ziemiach z dziada pradziada, powinno byc otoczone szczegolna opieka... Nasz w tym interes wielki - bosmy gospodarzami! To wlasnie Nienacki mnie na owe "argumenty patryjotyczne" uczulil!!! :)
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-10-20, 19:25:35   

No tak, sprawa nie musi byc pojmowana przez wszystkich tak samo, ale wg mnie czym innym dla kultury narodowej jest ratowanie mauzoleum np. Raczyńskich a czym innym mauzoleum jakiegoś grafa. Nie sadzisz?
Może to nie po "europejskiemu" ale tak sadze...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2009-10-20, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-10-20, 19:46:26   

Szara Sowa napisał/a:
No tak, sprawa nie musi byc pojmowana przez wszystkich tak samo, ale wg mnie czym innym dla kultury narodowej jest ratowanie mauzoleum np. Raczyńskich a czym innym mauzoleum jakiegoś grafa. Nie sadzisz?
Może to nie po "europejskiemu" ale tak sadze...

Słusznie sądzisz Szara Sowo, choć zwróć uwagę na ten fragment:
"Pan szuka swojej biżuterii, a ja pamiątek niemieckiej i polskiej kultury. Chcemy wydobyć na światło i obnażyć z przeszłości wszystko, co było na tej ziemi wspaniałe i godne uwagi; nieważne, czy uczynił to Polak, czy Niemiec. Interesujemy się historią Jenny von Gustedt tak samo jak historią pani Walewskiej, która spędziła kilka miesięcy w Kamieńcu, w dawnym powiecie suskim. My nie chcemy wymazać przeszłości, bo z niej czerpiemy swoje racje, swoją siłę, uczymy się lepiej kochać i rozumieć tę ziemię. O Herderze uczyłem się w polskiej szkole i kocham wiersze Goethego, a wy paliliście na stosach wiersze Mickiewicza. Niemiec Wiechert także pozwala mi zrozumieć i kochać Mazury, choć tak dobrze pisze o von Balku. Czy zdobyliście się na to, aby wydać „Na tropach Smętka” Wańkowicza? Pan by mi nigdy nie dopomógł szukać rękopisu Gizewiusza czy Kętrzyńskiego, a ja chcę znaleźć listy Herdera, wiersze Goethego. I powiem panu, dlaczego tak jest. Bo wy zawsze czuliście się tu obcymi, każde polskie słowo zagrażało waszej egzystencji. A my czujemy się tu gospodarzami i w naszym obszernym domu znajdziemy miejsce dla Jenny von Gustedt, dla Herdera i dla Behringa."
Mówiąc krótko dla Pana Tomasza wszystkie zabytki kultury były ważne, bez względu na to kto jest ich twórcą.
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
Ostatnio zmieniony przez Czesio1 2009-10-20, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Robin 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 2674
Skąd: Mazury
Wysłany: 2009-10-20, 20:01:23   

Szara Sowa napisał/a:
No tak, sprawa nie musi byc pojmowana przez wszystkich tak samo, ale wg mnie czym innym dla kultury narodowej jest ratowanie mauzoleum np. Raczyńskich a czym innym mauzoleum jakiegoś grafa. Nie sadzisz?
Może to nie po "europejskiemu" ale tak sadze...



To nie chodzi o "europejskosc". Mnie bardziej chodzilo o szacunek dla obcych kultur, jezykow, grobow etc... Historia Starej Rzeczypospolitej to swoisty gobelin kultur, one wszystkie ja mniej czy wiecej wspoltworzyly, one czynily ja kwitnaca - nie zapominajmy o tym! :)
_________________
 
 
Robin 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 2674
Skąd: Mazury
Wysłany: 2009-10-20, 20:07:24   

czesio1 napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
No tak, sprawa nie musi byc pojmowana przez wszystkich tak samo, ale wg mnie czym innym dla kultury narodowej jest ratowanie mauzoleum np. Raczyńskich a czym innym mauzoleum jakiegoś grafa. Nie sadzisz?
Może to nie po "europejskiemu" ale tak sadze...

Słusznie sądzisz Szara Sowo, choć zwróć uwagę na ten fragment:
"Pan szuka swojej biżuterii, a ja pamiątek niemieckiej i polskiej kultury. Chcemy wydobyć na światło i obnażyć z przeszłości wszystko, co było na tej ziemi wspaniałe i godne uwagi; nieważne, czy uczynił to Polak, czy Niemiec. Interesujemy się historią Jenny von Gustedt tak samo jak historią pani Walewskiej, która spędziła kilka miesięcy w Kamieńcu, w dawnym powiecie suskim. My nie chcemy wymazać przeszłości, bo z niej czerpiemy swoje racje, swoją siłę, uczymy się lepiej kochać i rozumieć tę ziemię. O Herderze uczyłem się w polskiej szkole i kocham wiersze Goethego, a wy paliliście na stosach wiersze Mickiewicza. Niemiec Wiechert także pozwala mi zrozumieć i kochać Mazury, choć tak dobrze pisze o von Balku. Czy zdobyliście się na to, aby wydać „Na tropach Smętka” Wańkowicza? Pan by mi nigdy nie dopomógł szukać rękopisu Gizewiusza czy Kętrzyńskiego, a ja chcę znaleźć listy Herdera, wiersze Goethego. I powiem panu, dlaczego tak jest. Bo wy zawsze czuliście się tu obcymi, każde polskie słowo zagrażało waszej egzystencji. A my czujemy się tu gospodarzami i w naszym obszernym domu znajdziemy miejsce dla Jenny von Gustedt, dla Herdera i dla Behringa."
Mówiąc krótko dla Pana Tomasza wszystkie zabytki kultury były ważne, bez względu na to kto jest ich twórcą.


Bardzo celny cytat :) Dokladnie o to mi chodzilo. Tak wlasnie mnie Mistrz wychowal. Gdyby w 1939 roku nazisci mieli podobne poglady - moj Boze, ilez by mozna bylo wtedy uratowac...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Robin 2009-10-20, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-10-21, 09:06:08   

Ojej, no przecież zgadzam się że nie należy niszczyć np. wierszy Goethego oraz w miarę możliwości ratować wszystkie zabytki.
Mi chodziło jedynie o to że trudno wg mnie uznać grobowiec grafa za istotną część naszego dziedzictwa historycznego i kulturalnego, o czym była mowa wcześniej.
Przynajmniej za taką część, za którą warto rozdzierać szaty, bo wiele ważniejszych obiektów leży u nas w ruinie...
Podobnie traktuję pozostałości na naszych ziemiach po np. Celtach czy Gotach. Są to rzeczy cenne dla kultury europejskiej ale raczej niekoniecznie dla "naszej" .
Ale jest to tylko moje zdanie.
No i nie przesadzajmy z ta pradawnością Słowian. Pojawili się oni na naszych terenach najwcześniej w VI-VII w. A jakby kto nie wiedział to wcześniej były tu ludy germańskie...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 11