PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Szara Sowa
2012-12-16, 13:57
Wasze biblioteczki
Autor Wiadomość
Babie_Lato2 
Stały bywalec forum



Wiek: 45
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 247
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2009-06-30, 21:57:06   Wasze biblioteczki

Wybaczcie, ale muszę zapytać.
Jako nieuleczalnie chory bibliofil chciałabym przesondować Was na temat biblioteczek domowych.
Skupię się na Panu Samochodziku :) Więc jak to jest- kupujecie książki (bo np, lubicie czytać swoje albo mieć stały dostęp do PS), wypożyczacie z biblioteki, kiedy najdzie ochota? A może nawet kolekcjonujecie wszystkie wydania PS (a jest wśród nas i taka osoba przecież).
Ogromnie jestem ciekawa Waszych odpowiedzi! :)
 
 
Babie_Lato2 
Stały bywalec forum



Wiek: 45
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 247
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2009-06-30, 22:02:15   

Ajj, z rozpędu wpisałam się nie na to Forum ogólne, na które chciałam :oops:
Mogę prosić o przeniesienie?
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-06-30, 22:05:34   Re: Wasze biblioteczki

Babie_Lato napisał/a:
Wybaczcie, ale muszę zapytać.
Jako nieuleczalnie chory bibliofil chciałabym przesondować Was na temat biblioteczek domowych.
Skupię się na Panu Samochodziku :) Więc jak to jest- kupujecie książki (bo np, lubicie czytać swoje albo mieć stały dostęp do PS), wypożyczacie z biblioteki, kiedy najdzie ochota? A może nawet kolekcjonujecie wszystkie wydania PS (a jest wśród nas i taka osoba przecież).
Ogromnie jestem ciekawa Waszych odpowiedzi! :)

Co do mnie to z cyklu przygód Pana Tomasza mam tylko kanon czyli od Wyspy do UFO (choć tą ostatnią jakoś cieżko mi zaliczyć do kanonu :) )
Kontynuacje to tylko komputer i ebooki.
Natomiast co do innych książek to czasami zamówię coś w Klubie Dla Ciebie, szczególnie spodobała mi się seria książek wydawnictwa Zielona Sowa ot choćby ten przykłąd:
./redir/www.kdc.pl/produkt/10117/10/1083161/Potop.html
Nadrabiam zaległości szkolne. Kiedyś ciężko było zmusić się do czytania kilkuset stronicowych lektur a teraz choć czasu nie więcej niż dawniej to chętnie sięgam po te książki.
 
 
 
lukinis131 
Czytał Samochodzika


Wiek: 30
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 99
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2009-06-30, 22:13:03   

Trochę Samochodzików mam w domowej biblioteczce .

Tomów Nienackiego posiadam 11 . Są to tomy od Wyspy Złoczyńców do Złotej Rękawicy .

Kontynuacji mam 7 . Są to Twierdza Boyen , Floreny z Zalewa , Krzyż Lotaryński , Złoty Bafomet , Zamek Czocha , Joannici i Wyklęci Mistrzowie .

Jak już napisałaś o bibliotekach , to dzięki nim przeczytałem jeszcze Skarb Atanaryka , Uroczysko i Człowieka z UFO autorstwa Nienackiego .
Z Kontynuacji to Zaginione Poselstwo , Łup Barona Ungerna , ,,Wilhelm Gustloff" , Przemytnicy , Adam z Wągrowca , Podziemia Wrocławia , Truso i ,, Lalke "
Ostatnio zmieniony przez lukinis131 2009-07-01, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alcotronic 
Stały bywalec forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 457
Skąd: Malbork
Wysłany: 2009-06-30, 23:22:12   

Gdzieś na forum wklejałem fotkę swoich "Panów Samochodzików" więc przypomnę tylko, że posiadam kolorową serię Pojezierza + tom 95 kontynuacji od samej Igi Karst :okulary:
Kilka części Nienackiego pochodzi jeszcze z mojego dzieciństwa, resztę do serii dokupiłem w przeciągu ostatnich lat na Allegro. Ogólnie, poza PS, moja biblioteczka jest skromna, ale dopiero od niedawna mam warunki do jej rozwoju więc mam nadzieję, że będzie się rozrastać gD>
 
 
Pigeon 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 28
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 925
Wysłany: 2009-07-01, 09:37:48   

Ja mam jak na razie własne Samochodziki. Lubię mieć stały dostęp do nich. Najbardziej podoba mi się wydanie Siedmiorogu i to z niego staram się zebrać cały kanon. Do tego mam jeszcze jedną kontynuację z Warmii.
_________________
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2009-07-02, 12:50:50   

Ja kupuję dla siebie, głównie na Allegro. Nie mam Uroczyska, właściwie nie wiem dlaczego, jakoś nie mogę się zdecydować :)
Na początku kupiłem to co było tanio dostępne, teraz dokupiłem trochę z białej serii ale nie jestem fetyszystą i na milion procent nie dam za te, których mi brakuje po 100 zeta.

No i niezależnie kupiłem już chyba ze 100 książek, które nazywam "wspomnieniem z dzieciństwa", wtedy ciężko było kupić więc połykałem z biblioteki po kilka tygodniowo. Teraz tak jak z ptasim mleczkiem, biszkoptami SAN i półksiężycowymi galaretkami w cukrze, kupuję również książki, które zawsze lubiłem.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-02, 18:14:40   

Moja biblioteka to wszystkie części Pana Samochodzika Z.Nienackiego,łącznie ze Skarbem Atanaryka,Uroczyskiem i Pozwoleniem na przywóz lwa. Niektóre części mi się powtarzają,nawet po 3 sztuki,ale mam do nich sentyment,bo wiele jest jeszcze z mojego dzieciństwa,właśnie ta biała seria. Są one w małej rozsypce,dlatego dokupiłam z nowszej serii. A z książek PS ale innych autorów mam chyba z 20 szt,musiałabym policzyć,ale jestem na wakacjach. Ja nie lubię chodzić do biblioteki,więc moja domowa jest bardzo potężna,kupuję dużo nowych książek,ale nie gardzę też tymi z antykwariatu i takimi z ryneczku od pani,która nimi handluje. Ja tak jak Pawelk kupuję książki,które kochałam w dzieciństwie i podsuwam synowi,ale nie wszystkie się jemu podobają! Ciekawe dlaczego? :D Pozdrawiam.
 
 
Babie_Lato2 
Stały bywalec forum



Wiek: 45
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 247
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2009-07-02, 18:21:15   

Ech! :D Czyli same pokrewne dusze! Ja również mam wszystkie części PS (oprócz Uroczyska i Pozwolenia na przywóz lwa), oraz kilkanaście kontynuacji. PS już mi się dubluje, ale nie potrafię odmówić sobie zakupu książki za złotówkę na jakiejś wyprzedaży. Książki z dzieciństwa też ostatnio dokupiłam. Wiele przepadło mi podczas przeprowadzek, reszta zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach (mama za nic się nie przyzna,jeśli te zaczytane egzemplarze wyrzuciła :) )
Z biblioteki też mało korzystam- opieram się na swojej. Lubię wracać do dobrych książek i dlatego wolę je mieć. No, poza tym PS jest u mnie tylko w oddziale dla dzieci- niby nic, ale jakoś niewygodnie. Dzieci,niestety, nie mam, aby się nimi wysłuzyć w takim przypadku. :D
 
 
Marczak 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 633
Skąd: MKiSz
Wysłany: 2009-07-06, 18:05:37   

Babie_Lato napisał/a:
Ajj, z rozpędu wpisałam się nie na to Forum ogólne, na które chciałam :oops:
Mogę prosić o przeniesienie?


Może być tutaj? Bo w sumie nie dotyczy wyłącznie Nienackiego.

A odnosząc się do tematu - lubię mieć wszystko u siebie. Niedawno wyposażyłem w wysoki, dwuipółmetrowy na długość regał swój korytarzyk nazywany śmiało galerią i zapełniam go książkami trzymanymi od dawna w pudłach. Ile zabytków się znalazło! Kilka z nich już pożyczyłem z biblioteki, ale nie ma jak własne starocie. Nowych wydań, pachnących farbą drukarską jakoś nie lubię, to już nie to.
_________________
prof. dr hab. Jan Marczak,
Dyrektor Centralnego Zarządu Zabytków,
Ministerstwo Kultury i Sztuki
 
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2009-07-07, 17:10:57   

Nie będę oryginalny, też lubię mieć swoje w biblioteczce. Mam kanon Nienackiego plus kilka kontynuacji. Dodatkowo kupuje wydania Siedmiorogu, bardzo mi się podobają. Dzięki Allegro też udało mi się zebrać ksiażki z dzieciństwa, niektóre mam od lat podstawówki i mimo że tematyka już mniej mnie interesuje trzymam je z sentymentu. Tylko z miejscem na trzymanie wszystkich książek cienko... :/
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-07-07, 18:04:08   

Ja niestety póki co upycham swoje książki to tu to tam, trochę w domu rodzinnym, trochę w pokątnie zamieszkiwanym mieszkaniu. Oczywiście chciałbym znaleźć kiedyś miejsce na duży regał a na regale miejsce na swoje książki - ale to kiedyś :)
A co w kolekcji? Posiadam wszystkie samochodziki, prawie wszystkie książki Niziurskiego, przygody Tomka i kilka innych książek przygodowych. Do tego trochę kryminałów, ponadto książki "przy okazji" :) Aha, no i Harry Potter w oryginale. Nie ma tego zbyt wiele ale na kilku półkach meblościanki regału się nie zmieści...
 
 
Babie_Lato2 
Stały bywalec forum



Wiek: 45
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 247
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2009-07-07, 22:02:39   

No to muszę się przyznać, skoro mówimy już o całości biblioteczki domowej, że w swoim zaledwie dwupokojowym mieszkaniu zgromadziłam już ponad 2000 książek (na tej liczbie zakończyłam spis, reszta czeka pod parapetem) :) Nie wiem jak, ale to możliwe na 50m2. I nie potykam się o nie, co dziwi mnie tym bardziej :)
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-07-08, 07:34:53   

Jeśli jeszcze powiesz, że na tej powierzchni mieścisz innych domowników to nie uwierzę :P
 
 
Karen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 4 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5120
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-07-08, 08:50:21   

Babie_Lato napisał/a:
No to muszę się przyznać, skoro mówimy już o całości biblioteczki domowej, że w swoim zaledwie dwupokojowym mieszkaniu zgromadziłam już ponad 2000 książek (na tej liczbie zakończyłam spis, reszta czeka pod parapetem) :) Nie wiem jak, ale to możliwe na 50m2. I nie potykam się o nie, co dziwi mnie tym bardziej :)


Ja swoich nawet nie próbuję liczyć, (zajęło by to trochę czasu, którego i tak ciągle mi brakuje) podobnie jak Ty mam poupychane gdzie się da i też na 50m2 :D
 
 
Babie_Lato2 
Stały bywalec forum



Wiek: 45
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 247
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2009-07-09, 17:23:02   

Pan Tragacik napisał/a:
Jeśli jeszcze powiesz, że na tej powierzchni mieścisz innych domowników to nie uwierzę :P


Mieszczę jeszcze jednego domownika i kota!
Dajemy jakoś radę- staram się upychać książki po kątach, aby nie groziły przysypaniem któregokolwiek z mieszkańców. :)
Jeszcze trochę i będę musiała zafundować nam kaski, bo nie zapowiada się, abym miała przystopować z kupnem kolejnych książek. Może litościwy los się do mnie w końcu uśmiechnie i wygram w lotka i będę mogła kupić dom.
No tak, ale musiałabym zacząć grać- to pewnie ułatwiłoby sprawę :D
 
 
Ornitolog 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 632
Skąd: z Warmii
Wysłany: 2009-07-09, 17:37:46   

a ja właśnie zamówiłem nowe tomy w Merlinie i nowy regał na Allegro ;)
 
 
Karen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 4 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5120
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-07-09, 18:51:32   

nowy regał i mi by się przydał, tylko problem gdzie go wstawić...
 
 
Babie_Lato2 
Stały bywalec forum



Wiek: 45
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 247
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2009-07-09, 19:09:06   

Ornitolog napisał/a:
a ja właśnie zamówiłem nowe tomy w Merlinie i nowy regał na Allegro ;)


Szczęściarz z Ciebie, że masz go gdzie wstawić. Ja, podobnie jak i Karen, mam już problem z wstawieniem nowego regału :) Planuję zabudowę miejsca pod parapetem- takie samotne i niewykorzystane miejsce. Szkoda, żeby się marnowało :D
 
 
Karen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 4 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5120
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-07-09, 20:00:41   

Z tą zabudową miejsca pod parapetem to świetny pomysł ale u mnie by nie przeszło - za mało miejsca :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 11