PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Złudna gra (2008)
Autor Wiadomość
Pietia 
Stały bywalec forum



Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 335
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2008-11-24, 19:32:18   Iga Karst "Złudna gra"

Najnowsza pozycja Igi jest promowana w ciekawy sposób:
./redir/cojestgrane.pl/wydarzenie/45801/
Sama książka zapowiada sie interesująco, chyba ja sobe sprawie na Mikołaja :) . A przy okazji..Czytał już ktoś może "Egzamin z tajemnicy"?
_________________
"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę." J.B.
Ostatnio zmieniony przez Pietia 2008-11-24, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2008-11-27, 18:30:10   

Czytałem "Egzamin z tajemnicy" i muszę przyznać że książka bardzo mnie zaciekawiła. Niby z samochodzikiem nie ma nic wspólnego jednak wyraźnie czuć jego klimat, jest zagadka, ukryty skarb i ciekawa fabuła. Szczerze wszystkim polecam.
Z tego co wiem "Złudna gra" utrzymana jest w podobnym klimacie. Promocja faktycznie bardzo ciekawa, szkoda że tylko dla mieszkańców Wrocławia.
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
Pietia 
Stały bywalec forum



Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 335
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2008-11-28, 18:13:16   

TomaszNN napisał/a:
Czytałem "Egzamin z tajemnicy"

A gdzie recenzja?? :zdziw:
_________________
"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę." J.B.
 
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2008-12-01, 20:59:23   

Pietia napisał/a:
A gdzie recenzja??

Spokojnie Pietia, recenzja będzie :)
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
Marczak 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 633
Skąd: MKiSz
Wysłany: 2008-12-01, 22:05:08   

Znam to, znam to. Także z własnego pobytu w Rosji:
Skoryj pojezd opozdałsia. Budiet zawtra, ili poslie zawtra, ili w dwie niedieli.
Któż jest bez winy? ;-)
_________________
prof. dr hab. Jan Marczak,
Dyrektor Centralnego Zarządu Zabytków,
Ministerstwo Kultury i Sztuki
Ostatnio zmieniony przez Marczak 2008-12-01, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bert 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-12-19, 00:35:31   

Jestem po obydwu książkach sensacyjnych pani Igi. A teraz przede mną jej Samochodziki. To będą moje pierwsze "apokryfy".
 
 
Pietia 
Stały bywalec forum



Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 335
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2008-12-19, 15:55:28   

Bert napisał/a:
Jestem po obydwu książkach sensacyjnych pani Igi. A teraz przede mną jej Samochodziki. To będą moje pierwsze "apokryfy".

I jak wrażenia??

[ Dodano: Czw 12 Lut, 2009 17:41 ]
_________________
"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę." J.B.
Ostatnio zmieniony przez Pietia 2009-02-12, 17:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pietia 
Stały bywalec forum



Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 335
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2009-02-16, 12:00:33   Złudna gra (2008)

Iga Karst, jedna z kontynuatorów Pana Samochodzika, wydała już dwie książki „własnego pomysłu”. „Złudna gra” jest właśnie drugą pozycją z serii „Pierwiastek Strachu”, wydawnictwa Telbit. Główna bohaterka, młoda studentka i dziennikarka Natalia, nie może się otrząsnąć po tragicznej śmierci swojego chłopaka. Oficjalnie Szymon przedawkował narkotyki podczas studenckiej imprezy. Nie wierzy w to jednak Paweł, początkujący policjant i kuzyn Szymona, podkochujący się od zawsze w Natalii. Tymczasem dziewczyna wyjeżdża do Monachium, aby pomóc przy pracach nad książka o tajemnicach Dolnego Śląska. Paweł, tocząc śledztwo we Wrocławiu, stopniowo odkrywa przerażająca prawdę - śmierć Szymona nie była przypadkiem, a niebezpieczeństwo grozi również Natalii. Nieoczekiwanie okazuje się, że w śmierć Szymona zamieszany jest Sean Werner, szwajcarski bankier i multimilioner. Musi on zmierzyć się z rodzinna tajemnica, której rozwiązanie znajduje się w Polsce. Rozpoczyna się intrygująca gra, w której do samego końca nie wiadomo, kto jest tym „złym”. Tyle mogę opowiedzieć, resztę trzeba przeczytać samemu. A warto! Książka jest dobrze napisana, czyta się bardzo przyjemnie, pozytywnie mnie zaskoczyła i połknąłem ją jednym tchem. Idealna pozycja dla miłośników zagadek historycznych z odrobiną kryminału. Zapewne przypadnie do gustu fanom Pana Samochodzika, bo pewne oni po nią przede wszystkim sięgną. Mi osobiście, ze względu na lekko kryminalną treść i przewrotne zakończenie, przypomina nieco „Laseczkę i tajemnice” autorstwa Nienackiego. A jeśli już coś się porównuje do mistrza N., to znaczy, że warto po to sięgnąć. Polecam!
_________________
"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę." J.B.
Ostatnio zmieniony przez Michal_bn 2012-04-15, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Winnetou2 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 571
Skąd: puszcza mazurska
Wysłany: 2009-07-09, 21:17:42   

Ciekawy wątek: gry miejskie na podstawie książek Igi, np. tutaj:
Telbit: ./redir/blogksiazki.pl/zludna-gra-iga-karst-telbit-gra-miejska/2008/11/21/
Tu ze zdjęciem: ./redir/www.polskatimes.p...lawiu,id,t.html
Czy ktoś brał udział w tej zabawie?
_________________
100 godzin z Wami - dziękuję...
Ostatnio zmieniony przez Winnetou2 2009-07-09, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2012-04-21, 15:35:56   

Ja w odróżnieniu od Pietii mam nieco inne zdanie. Początek książki rzeczywiście bardzo dobry i do mniej więcej połowy fabuła jest bardzo wciągająca. Niestety im dalej w las tym coraz więcej udziwnień, nieprawdopodobności i... trupów. Mimo to, jest to znacznie lepsza powieść niż "Egzamin z tajemnicy", chociaż przedziwne jest dla mnie włączenie tych dwóch, jakże różnych książek do jednego cyklu zatytułowanego "Pierwiastek strachu".

Ja nie jestem tą pozycja zachwycony. Ciężko mi ocenić dla kogo jest ta książka. Dla młodzieży? Za dużo trupów. Dla dorosłych? Za dużo naiwności i zbiegów okoliczności. Dla miłośników Pana Samochodzika? Może odrobinę tak, ale jedyne co łączy tę książkę z PS to zagadka historyczna.

Cóż, moja opinia jest zgoła odmienna od zdania Pietii, wiec jeśli sami chcecie się przekonać jaka jest prawda co to wartości "Złudnej gry" musicie chyba sięgnąć po nią sami :)
 
 
Karen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 4 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5120
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-01-25, 22:06:51   

Mam dylemat, bo zostały mi do przeczytania dwie książki Igi Karst i nie wiem czy je czytać czy dać sobie spokój. Po "Magencie", która jest ponoć najgorsza z jej twórczości sięgnęłam po "Złudną grę" i niestety tu też się rozczarowałam. Niby jest zagadka, niby jakaś akcja, coś się tam dzieje, ale to wszystko szyte grubymi nićmi... Mnie w każdym razie nie zachwyciła, przeczytałam raz i do niej nie wrócę :/
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12