PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Archiwa polskich rozgłośni radiowych zza żelaznej kurtyny
Autor Wiadomość
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-01-12, 19:29:22   

Kustosz napisał/a:
Bardzo ciekawe co znajdzie się w tych na nowo odkrytych archiwach radiowych. Ale 5 - 8 lat? Strasznie długo.

Czekając na te archiwa można zagłębić się w archiwa stacji zza żelaznej kurtyny (m.in. Radia Wolna Europa):
./redir/www.polskieradio.pl/68
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pan Tragacik 2011-01-12, 19:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-12, 21:28:46   

Pan Tragacik napisał/a:
Czekając na te archiwa można zagłębić się w archiwa stacji zza żelaznej kurtyny (m.in. Radia Wolna Europa):
./redir/www.polskieradio.pl/68

Genialny link!!! Wreszcie mogę posłuchać w oryginale słynnych audycji RWE, w których zbiegły z Polski w 1953 roku Józef Światło, wyższy oficer Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego odsłania kulisy działania bezpieki i partii. OLBRZYMI KAWAŁ HISTORII. Wielkie dzięki!!!
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-01-13, 08:31:01   

Ja wczoraj strawiłem prawie dwie godziny na przeglądanie archiwów i słuchanie fragmentów audycji. Ten serwis to mistrzostwo świata!
Dodam jeszcze, że dzisiaj odbędzie się konferencja, którą będzie można śledzić na żywo:
Cytat:
W czwartek 13 stycznia w Polskim Radiu spotkają się ludzie, którzy przez dziesięciolecia tworzyli „głosy wolności”. W tym dniu odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa, która będzie hołdem złożonym znanym i anonimowym radiowcom z BBC, RWE i RFI, którzy zza żelaznej kurtyny w latach zimnej wojny nieśli do kraju wolne słowo.

Zapraszamy również na transmisję audio i wideo na portalu polskieradio.pl od godz. 9.


Nie do końca jest dla mnie jasne gdzie będzie można tę transmisję zobaczyć ale może wyjaśni się to o 9...
_________________
 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-13, 10:48:46   

Naprawdę super serwis. Żałuję tylko, że nie można zgrywać audycji na dysk. Zrobiłbym sobie niesamowitego audiobooka do samochodu.
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-01-13, 13:05:36   

Kustosz napisał/a:
Żałuję tylko, że nie można zgrywać audycji na dysk. Zrobiłbym sobie niesamowitego audiobooka do samochodu.


To groziłoby łamaniem praw autorskich...
Ale pracuję nad tym...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pan Tragacik 2011-01-13, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-13, 14:22:53   

Pan Tragacik napisał/a:
To groziłoby łamaniem praw autorskich...

To zależy od materiału, który zostałby zgrany, np. audycje Światły z 1954 i 1955 roku nie podlegają już chyba ochronie praw autorskich.
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-01-13, 14:58:23   

To zależy od "kogo" pochodzą. Część nagrań pochodzi od BBC, które z tego co słyszałem wczoraj w radiu zgodziło się na razie na pięcioletnią licencję do udostepniania nagrań.

Jest sposób, ale to nie forum na to...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pan Tragacik 2011-01-13, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pan Konfiturek 
Stały bywalec forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 275
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-13, 20:18:54   

Mam zainstalowany dodatek do Firefoxa o nazwie Internet Download Manager. Wystarczy wtedy na stronce kliknąć dowolny plik dźwiękowy i z automatu wyświetla się komunikat "download". Plik zapisywany jest na HDD jako mp3 (sprawdziłem na tej stronce i to działa).
_________________

"Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu."
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
  Wysłany: 2011-01-13, 20:34:02   

Ja używam troszkę innego narzędzia, ale mogę tylko podać instrukcję na PW...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,52 sekundy. Zapytań do SQL: 12