PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-02, 21:36
Nieuchwytny Kolekcjoner - wrażenia
Autor Wiadomość
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-13, 15:00:47   

Kozłowski napisał/a:
Ze 130 kontynuacji czytałem ponad połowę, różnych autorów. twierdzę, że kontynuacje są gorsze (przynajmniej te ponad 60, przez które z trudem przebrnąłem).

Czyli możesz się wypowiadać o tych 60+ kontynuacjach i czytanych autorach, natomiast zdanie "jest znacznie lepszy od kolejnych 130 części" trudno w tej sytuacji uznać za uzasadnione.

Kozłowski napisał/a:
To, że od jakiegoś momentu odeszli od tytułu "Pan Samochodzik i..." nie ma dla mnie większego znaczenia. Wcześniej używano takiego tytułu, a wkład Tomasza w fabułę był praktycznie żaden. Wiem, że pani Nowicka nie żyje, ale są inni spadkobiercy, którzy czerpią profity z wydawania kontynuacji Pana Samochodzika.

To może bardziej łopatologicznie napiszę, bo chyba nie zrozumiałeś znaczenia tej informacji. Pani Nowicka w ostatnich latach życia nie czerpała zysku z publikacji Warmii i nie czerpią z nich zysku jej spadkobiercy, właśnie dlatego, że w tytule nie ma już "Pana Samochodzika".
_________________
Drużyna 5

 
 
Kozłowski 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 44
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 48
Wysłany: 2021-01-14, 10:59:03   

Berta von S. napisał/a:
Kozłowski napisał/a:
Ze 130 kontynuacji czytałem ponad połowę, różnych autorów. twierdzę, że kontynuacje są gorsze (przynajmniej te ponad 60, przez które z trudem przebrnąłem).

Czyli możesz się wypowiadać o tych 60+ kontynuacjach i czytanych autorach, natomiast zdanie "jest znacznie lepszy od kolejnych 130 części" trudno w tej sytuacji uznać za uzasadnione.


Przeczytałem książkę KAŻDEGO kontynuatora. Wątpię, że kilka/kilkanaście książek jednego autora wiele się od siebie różni. Inna też sprawa, że Miernicki, Mierzyński czy Olszakowski byli lepsi od tych "nowszych" autorów. Nie zmienia to jednak faktu, że im wszystkim daleko do Nienackiego, a kontynuacji w ogóle nie liczę jako cykl powieści o Panu Samochodziku.
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-14, 15:34:25   

Kozłowski napisał/a:

Przeczytałem książkę KAŻDEGO kontynuatora.


To już dużo lepiej brzmi od:

Kozłowski napisał/a:

Przeczytałem kilka pierwszych kontynuacji, ale dałem sobie na wstrzymanie. Nie zdzierżyłbym ponad 100 książek...


Choć nadal nie upoważnia do twierdzenia, że Kolekcjoner jest zdecydowanie lepszy od pozostałych 130 tomów. ;-)

Kozłowski napisał/a:

Wątpię, że kilka/kilkanaście książek jednego autora wiele się od siebie różni.

Różnie z tym bywa, na przykład zmagania komandosów w powieściach Miernickiego są słabe, a jednocześnie całkiem nieźle wychodzą mu książki o archeologach.

Generalnie nikt raczej nie ma wątpliwości, że wszystkim kontynuatorom daleko do Nienackiego. Chodzi tylko o to, żeby precyzyjnie formułować opinie i nie oskarżać niepotrzebnie ludzi.

No i warto się zastanowić nad argumentami Lolka, bo nie ulega kwestii, że jest jednak jakaś korzyść z tych kontynuacji również dla czytelników.
_________________
Drużyna 5

 
 
batura 
Czytał Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 72
Wysłany: 2022-11-15, 20:05:38   

Zacznę od tego, że też przeczytałem ze 130 kontynuacji... i chyba wszystkie na telefonie w PDF (sam sobie składam wyrazy szacunku). Może z 10-15 utkwiło mi w pamięci (najbardziej ta dziejąca się w moim mieście).
Teraz po ponownym przeczytaniu "Kolekcjonera", muszę napisać, że jest w pierwszej dziesiątce. Tomasz już nie pił ale jeszcze palił chociaż i tak się krztusił, co wspominając właśnie przeczytane "Uroczysko" (tak wiem to też dołożono) ni jak się ma do treści wcześniejszych książek.
Irytuje również kilka innych rzeczy, ale nawet porównując do "Testamentu Rycerza Jędrzeja" jest dziełem do przyjęcia (nie mylić z "Zabójstwo Herakliusza Pronobisa").
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 12