PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Konkurs totalny na X-lecie forum (CZĘŚĆ SZYBKA)
Autor Wiadomość
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19567
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2017-04-10, 12:18:11   

Dopiero teraz mam możliwość pogratulowania organizatorom- świetnych pomysłów na wolne zagadki i utrzymania tempa w części szybkiej.
Gratuluję zwycięzcom.
Ubolewam,że konkurs był w niepasującym mi kompletnie terminie, mam nadzieję,że w następnym będę mogła w pełni uczestniczyć.
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48355
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-04-10, 14:09:31   

Robercie, a tak w kwestii praktycznej, to jak rozstrzygałeś ostateczną kolejność przy każdym pytaniu - za pomocą tej pomocnej "przeglądarki"?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Robert 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 3658
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 2017-04-11, 14:02:03   

Szara Sowa napisał/a:
Robercie, a tak w kwestii praktycznej, to jak rozstrzygałeś ostateczną kolejność przy każdym pytaniu - za pomocą tej pomocnej "przeglądarki"?


Na początku, przez trzy pierwsze sesje szybkie, punktacja ustalana była na podstawie kolejności wyświetleń udzielonych odpowiedzi w wątku konkursowym na forum. Jednak po trzeciej sesji, w związku z możliwością (przy użyciu konkursownika) udzielenia błyskawicznej odpowiedzi na zadane pytanie, zauważony został problem z możliwością błędów w kolejności wyświetlania udzielonych odpowiedzi ....

Zauważyłem jednak, że odpowiedzi wyświetlające mi się w for(um)owym wątku konkursowym natychmiast po zadaniu pytania, pokrywają się generalnie z tym, co później mogłem sprawdzić przy pomocy skryptu Michalla. Zatem aby nie zmieniać i nie modyfikować zastosowanego wcześniej sposobu punktowania, w dalszym ciągu bazowałem na kolejności wyświetleń odpowiedzi tylko w for(um)owym wątku konkursowym. Szczerze muszę się jednak przyznać, że parę razy w sytuacjach reklamacyjnych, gdy ktoś kwestionował moją punktację, sprawdzałem kolejność skryptem Michalla :)

Na chwilę obecną jestem zdania, że w przyszłych konkursach szybkich, aby nie spowalniać ich przebiegu, punkty można nadal przyznawać na podstawie kolejności wyświetleń odpowiedzi w wątku konkursowym. Jednak przed ogłoszeniem punktacji za dany konkurs, w celu uzyskania pewności, pokusiłbym się o sprawdzenie poprawności punktacji przy użyciu skryptu Michalla. Opóźni to pewnie o parę minut czas ogłoszenia wyników, ale z drugiej strony wyelminuje możliwość wystąpienia błędów w kolejności wyświetlania odpowiedzi. W zakończonym konkursie skrypt Michalla powstał niestety już po przeprowadzeniu 3 sesji szybkich, dlatego też używany był przeze mnie w kolejnych sesjach przeważnie w przypadkach reklamacyjnych ... :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Robert 2017-04-11, 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5808
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2017-04-11, 17:53:18   

Robert napisał/a:

Na chwilę obecną jestem zdania, że w przyszłych konkursach szybkich, aby nie spowalniać ich przebiegu, punkty można nadal przyznawać na podstawie kolejności wyświetleń odpowiedzi w wątku konkursowym. Jednak przed ogłoszeniem punktacji za dany konkurs, w celu uzyskania pewności, pokusiłbym się o sprawdzenie poprawności punktacji przy użyciu skryptu Michalla.


A ja proponuję, żeby jednak przyznawać punkty ex equo za odpowiedzi udzielone w tej samej sekundzie. Dzięki Michallowi widać teraz czas odpowiedzi z dokładnością do sekundy, więc nie ma z tym problemu.
Jest to system jasny dla wszystkich użytkowników, w odróżnieniu od "tajnych" mechanizmów (wiem, one są ogólnodostępne ale nie każdy potrafi się nimi posłużyć), które prędzej czy później mogą doprowadzić do wątplwości ze strony "poszkodowanych" użytkowników.
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Pierre Tendron 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowicz nr 1000!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 8160
Wysłany: 2017-04-11, 18:45:40   

irycki napisał/a:
A ja proponuję, żeby jednak przyznawać punkty ex equo za odpowiedzi udzielone w tej samej sekundzie.

Ja też skłaniałbym się ku temu rozwiązaniu. I nie z powodu jakichkolwiek wątpliwości w punktacji, ale dlatego, że wtedy przyznawanych byłoby więcej punktów i w efekcie być może klasyfikacja byłaby bardziej zmienna i ciekawsza(?).


Przy okazji chciałbym się podzielić pewnym pomysłem. Nie wiem, czy jest on dobry, więc z ciekawością poznam opinie innych konkursowiczów i nie tylko.
Otóż, pomyślałem, że taki szybki konkurs totalny można byłoby organizować cyklicznie, np. raz do roku, a raczej około roku, zresztą to nie jest najistotniejsze. Po prostu wtedy, kiedy znalazł by się ktoś chętny do zorganizowania i byłaby sensowna ilość chętnych. Ale nie za często oczywiście, bo jak wiadomo "co za dużo...", dlatego ten wspomniany rok wydaje mi się rozsądną przerwą. No i nie musiałby być jakoś szczególnie długi, ani obowiązkowo uzupełniony zagadkami wolnymi, chociaż to nigdy nie zaszkodzi. Co o tym myślicie, konkursowicze? :D
_________________
Drużyna 3

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48355
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-04-11, 20:01:08   

Pierre Tendron napisał/a:
irycki napisał/a:
A ja proponuję, żeby jednak przyznawać punkty ex equo za odpowiedzi udzielone w tej samej sekundzie.

Ja też skłaniałbym się ku temu rozwiązaniu. I nie z powodu jakichkolwiek wątpliwości w punktacji, ale dlatego, że wtedy przyznawanych byłoby więcej punktów


Wcale nie, punktowałoby dokładnie tyle samo osób. :)
Ale miejcie litość dla organizatora, bo będzie musiał on jednocześnie: patrzeć na kolejność odpowiedzi, czy już padło tych powiedzmy 7 dobrych, patrzeć czy są one na pewno pełne, czy nie poprzesuwać niektórych niżej bo są niepełne, czy ktoś nie odpowiedział 2 razy i jeszcze patrzeć w której sekundzie padały odpowiedzi i znów wywracać klasyfikację? To potem nie ma co się dziwić, żę trzeba czekać5 minut na podsumowanie...

Pierre Tendron napisał/a:
Otóż, pomyślałem, że taki szybki konkurs totalny można byłoby organizować cyklicznie


Nie trzeba zaraz cyklicznie, w jakichś dokładnych odstępach. Wystarczy tylko aby chętny organizator zaklepał sobie termin tu:
http://pansamochodzik.net...p=303405#303405
i już!

Ano właśnie, czy MrCzui i irycki potwierdzają konkurs czerwcowy z Templariuszy?
I czy nie ma ochotników na konkurs sierpniowo-wrześniowy?
:)
Nietajenko, a jak u Ciebie wygląda ten Ałbazin? Tak się zastanawiam, że może w ramach mobilizacji bym Ci pomógł w organizacji tego konkursu? :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Pierre Tendron 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowicz nr 1000!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 8160
Wysłany: 2017-04-11, 21:25:28   

Szara Sowa napisał/a:
Pierre Tendron napisał/a:
irycki napisał/a:
A ja proponuję, żeby jednak przyznawać punkty ex equo za odpowiedzi udzielone w tej samej sekundzie.

Ja też skłaniałbym się ku temu rozwiązaniu. I nie z powodu jakichkolwiek wątpliwości w punktacji, ale dlatego, że wtedy przyznawanych byłoby więcej punktów


Wcale nie, punktowałoby dokładnie tyle samo osób. :)

A jednak więcej. :)

Pewnie się nie zrozumieliśmy - mam na myśli taki wariant:
21:08:01 - 3 odpowiedzi - 3 x 7 pkt
21:08:02 - 3 odpowiedzi - 3 x 5 pkt
21:08:03 - 1 odpowiedź - 1 x 4 pkt
21:08:04 - 1 odpowiedź - 1 x 3 pkt
21:08:05 - 1 odpowiedź - 1 x 2 pkt
21:08:06 - 2 odpowiedzi - 2 x 1 pkt
21:08:07 - 2 odpowiedzi - 2 x 1 pkt
----------------------------------------------
Co razem daje 13 odpowiedzi punktowanych.


Szara Sowa napisał/a:
Ale miejcie litość dla organizatora, bo będzie musiał on jednocześnie: patrzeć na kolejność odpowiedzi, czy już padło tych powiedzmy 7 dobrych, patrzeć czy są one na pewno pełne, czy nie poprzesuwać niektórych niżej bo są niepełne, czy ktoś nie odpowiedział 2 razy i jeszcze patrzeć w której sekundzie padały odpowiedzi i znów wywracać klasyfikację? To potem nie ma co się dziwić, żę trzeba czekać5 minut na podsumowanie...

A tu się zgodzę - gdyby miało to za bardzo komplikować podliczanie punktów, to rzeczywiście nie miałoby sensu. Ale jak byłoby w praktyce? - najlepiej byłoby przetestować. :okulary2:

Szara Sowa napisał/a:
Wystarczy tylko aby chętny organizator zaklepał sobie termin

Wyczuwam aluzję... :027: Szara Sowo, pamiętam, że nie tylko uczestnictwem konkursowicz żyje. ;-)
_________________
Drużyna 3

Ostatnio zmieniony przez Pierre Tendron 2017-04-11, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robert 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 3658
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 2017-04-11, 22:15:06   

irycki napisał/a:
A ja proponuję, żeby jednak przyznawać punkty ex equo za odpowiedzi udzielone w tej samej sekundzie. Dzięki Michallowi widać teraz czas odpowiedzi z dokładnością do sekundy, więc nie ma z tym problemu. Jest to system jasny dla wszystkich użytkowników, w odróżnieniu od "tajnych" mechanizmów (wiem, one są ogólnodostępne ale nie każdy potrafi się nimi posłużyć), które prędzej czy później mogą doprowadzić do wątpliwości ze strony "poszkodowanych" użytkowników.


Z mojej strony jest pełną zgoda na Twoją propozycję :564:
_________________
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5808
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2017-04-12, 06:51:37   

Szara Sowa napisał/a:
Ale miejcie litość dla organizatora, bo będzie musiał on jednocześnie: patrzeć na kolejność odpowiedzi,

Kolejność odpowiedzi które mają rózny czas jest prawidłowa (wcześniejsze wyświetlane wcześniej) i niczego specjalnie nie trzeba sprawdzać. Chodzi tylko o te, które przyszły w tej samej sekundzie.[/quote]

Cytat:

Ano właśnie, czy MrCzui i irycki potwierdzają konkurs czerwcowy z Templariuszy?


No potwierdzamy, nie? :)
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48355
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-04-12, 07:29:11   

Pierre Tendron napisał/a:
Pewnie się nie zrozumieliśmy - mam na myśli taki wariant:
21:08:01 - 3 odpowiedzi - 3 x 7 pkt
21:08:02 - 3 odpowiedzi - 3 x 5 pkt
21:08:03 - 1 odpowiedź - 1 x 4 pkt


My to zawsze liczymy tak jak w sporcie, czyli:
21:08:01 - 3 odpowiedzi - 3 x 7 pkt
21:08:02 - 3 odpowiedzi - 3 x 3 pkt
21:08:03 - 1 odpowiedź - 1 x 1 pkt
:)

Cytat:
Z mojej strony jest pełną zgoda na Twoją propozycję :564:


Skoro Robert w praktyce to przerobił i przeżył... :p
Ale w sumie będzie to i tak zależało od organizatora.

Pierre Tendron napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Wystarczy tylko aby chętny organizator zaklepał sobie termin

Wyczuwam aluzję... :027: Szara Sowo, pamiętam, że nie tylko uczestnictwem konkursowicz żyje. ;-)


Byłoby miło, tym bardziej, że akurat do wyboru jest możliwa prawie każda częśc z kanonu!


irycki napisał/a:
Cytat:

Ano właśnie, czy MrCzui i irycki potwierdzają konkurs czerwcowy z Templariuszy?

No potwierdzamy, nie? :)


:564:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2017-04-12, 07:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-12, 09:14:44   

Pierre Tendron napisał/a:
irycki napisał/a:
A ja proponuję, żeby jednak przyznawać punkty ex equo za odpowiedzi udzielone w tej samej sekundzie.

Ja też skłaniałbym się ku temu rozwiązaniu. I nie z powodu jakichkolwiek wątpliwości w punktacji, ale dlatego, że wtedy przyznawanych byłoby więcej punktów i w efekcie być może klasyfikacja byłaby bardziej zmienna i ciekawsza(?).

Też jestem za. :) Jak ta sama sekunda, to najsprawiedliwiej dać tę samą liczbę punktów. Nie wim tylko, czy się organizator w pośpiechu nie będzie mylił przy tym przeskakiwaniu na niższe punktacje (w sensie, np.: 7,7,7, 3.

irycki napisał/a:

No potwierdzamy, nie? :)

Fajnie. :)

A może dałoby się stworzyć jakiś moduł do szybkiego przydzielania punktów za miejsca? ;-)

Szara Sowa napisał/a:
Pierre Tendron napisał/a:
irycki napisał/a:
A ja proponuję, żeby jednak przyznawać punkty ex equo za odpowiedzi udzielone w tej samej sekundzie.

Ja też skłaniałbym się ku temu rozwiązaniu. I nie z powodu jakichkolwiek wątpliwości w punktacji, ale dlatego, że wtedy przyznawanych byłoby więcej punktów


Wcale nie, punktowałoby dokładnie tyle samo osób. :)
Ale miejcie litość dla organizatora, bo będzie musiał on jednocześnie: patrzeć na kolejność odpowiedzi, czy już padło tych powiedzmy 7 dobrych, patrzeć czy są one na pewno pełne, czy nie poprzesuwać niektórych niżej bo są niepełne, czy ktoś nie odpowiedział 2 razy i jeszcze patrzeć w której sekundzie padały odpowiedzi i znów wywracać klasyfikację? To potem nie ma co się dziwić, żę trzeba czekać5 minut na podsumowanie...

Pierre Tendron napisał/a:
Otóż, pomyślałem, że taki szybki konkurs totalny można byłoby organizować cyklicznie

Nie trzeba zaraz cyklicznie, w jakichś dokładnych odstępach. Wystarczy tylko aby chętny organizator zaklepał sobie termin tu...

Ja bym jednak zrobiła cyklicznie, raz do roku, żeby to było coś odświętnego, bo się zdewaluuje. Przez cały rok zwykłe, a raz do roku total. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
MrCzui 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 1507
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-18, 07:47:56   

irycki napisał/a:

No potwierdzamy, nie? :)


Chyba tak.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,73 sekundy. Zapytań do SQL: 12