PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
147. Ślad wilkołaka
Autor Wiadomość
BajLa 
Stały bywalec forum



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Maj 2013
Posty: 274
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-11-27, 21:53:48   147. Ślad wilkołaka

Ślad wilkołaka - Andrzej Irski



Nie chodzi o krwiożercze potwory z germańskich legend, lecz o terrorystyczną organizację Werwolf założoną przez hitlerowców pod koniec drugiej wojny światowej. Przypuszczalnie należał do niej Johann Neumayer, który niedługo po wojnie zamieszkał w Portugalii. Mieszkający w Porto Cristiano, jego wnuk, chce poznać przeszłość dziadka. Ślad prowadzi do Lidzbarka Warmińskiego i Bisztynka, a zadania zleconego przez agencję detektywistyczną z Antwerpii podejmuje się Krzysztof Płatek, historyk sztuki przymierzający się właśnie do studiów doktoranckich. Próbuje on też odnaleźć skrytkę wilkołaków. Do gry włączają się jednak tajemniczy konkurenci.

p.s. W sprzedaży od połowy grudnia
Ostatnio zmieniony przez BajLa 2017-11-27, 22:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ornitolog 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 632
Skąd: z Warmii
Wysłany: 2017-12-20, 21:09:08   

Z wielkim rozbawieniem przeczytałem opis tego, co się działo na Disco-polo Cosmos Festiwal :D
Zwłaszcza, że właśnie w Lidzbarku Warmińskim (gdzie rozgrywa się akcja) odbyło się otwarcie nowych bulwarów - termin otwarcia wielu mieszkańcom nie pasował, ale najważniejsze, że pasował panu marszałkowi! ;)
 
 
Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych



Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-13, 21:21:50   

Dziś przeczytałem "Ślad wilkołaka". Książka stanowi dobrą kontynuację poprzednich części mojego ulubionego Autora. Trzyma w napięciu, zaskakuje. Niech się nikt nie zrazi początkiem, którego akcja toczy się za granicą. Krzysztof Płatek w niezmiennej formie podejmuje kolejne zadanie Alice. W mojej opinii jest doskonałym spadkobiercą Tomasza NN. Nie stanowi przy tym jego wiernego odzwierciedlenia, ale budzi sympatię czytelnika. Tajemniczy szyfr z cyfrą 20 w tle nie pozwala ot tak odłożyć książki na później. W tle piękne dziewczyny oraz, będący obiektem drwin kilku osób, Tico Krzysztofa. Nie zabrakło również pewnych krytycznych aluzji Autora do polityki i muzyki, z którymi zgodzić się nie mogę (mam inne przekonania), jednak sympatia do Krzysztofa Płatka i ciekawa akcja, przeplatana oczywiście opisami Warmii i jej historii sprawiają, że czekam na kolejną część. A "Ślad wilkołaka" polecam wszystkim!
 
 
Wacek Krawacik 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 33
Wysłany: 2018-11-21, 23:02:58   

Całkiem fajna historia z wieloma śmiesznymi momentami. Dodam, że akcja dzieje się w moich rodzinnych stronach (no, prawie) i wiele miejsc z powieści jest dla mnie doskonale znajomych. Jedyny feler to zakończenie. Trochę banalne i było już powtarzane kilka razy. Ale polecam jak najbardziej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12