PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Robert Foks
Autor Wiadomość
Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych



Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-11-26, 15:56:30   Robert Foks

Zna ktoś? Przygody Pana Tomasza w samochodzikowym klimacie - tyle mówi streszczenie. Zamówiłem na Allegro.
./redir/lubimyczytac.pl/ksiazka/5093936/walbrzych-scisle-tajne
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-11-26, 17:21:04   

Ciekawy opis. Może się nada do książki roku. :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych



Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-11-26, 17:26:59   

Kupiłem i przeczytam, to może zgloszę. Póki co, nie zbieracie jeszcze tytułów na rok 2023.
_________________
 
 
Czytalski 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 1593
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2023-12-07, 20:46:58   

Mig napisał/a:
Zna ktoś? Przygody Pana Tomasza w samochodzikowym klimacie - tyle mówi streszczenie. Zamówiłem na Allegro.
./redir/lubimyczytac.pl/ksiazka/5093936/walbrzych-scisle-tajne


Właśnie czytam, bo dostałem od wydawnictwa egzemplarz do recenzji. Wprowadzenie w historię jest ciekawe, a autora znam z poprzednich pozycji, więc o ciąg dalszy się raczej nie boję.
_________________
Drużyna 1

 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11831
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2023-12-08, 10:07:27   

Czytalski napisał/a:
Właśnie czytam, bo dostałem od wydawnictwa egzemplarz do recenzji.


Super sprawa!

Również mam zamiar zabrać się za czytanie. Pewnie od kogoś pójdzie zgłoszenie do Konkursu na Samochodzikową Książkę Roku. :)
A możesz jakiś inny tytuł polecić tego autora?
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Artur Pacuła 
Twórca
Artur Pacuła - autor powieści samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 606
Skąd: War
Wysłany: 2023-12-19, 14:19:47   

Skończyłem w weekend i czas, na krótką recenzję.
Zwłaszcza, że książka mojego szkolnego kolegi (jedna klasa wyżej).
Gratulacje. Książka zdecydowanie jest znakomita dla fanów Pana Samochodzika. Nieprzypadkowo główny bohater ma na imię Tomasz, a nazwisko Nowicki. Jednak jest to opowieść dla dorosłych fanów, bo dzieją się rzeczy poważniejsze i brutalniejsze niż na wakacyjnym poszukiwaniu skarbów.
Oczywiście czyta się książkę inaczej będąc wałbrzyszaninem, bo zna się okolice oraz pamięta lata 90-te, chodziło do tego Liceum, gdzie są różne tajemnie, ale tym bardziej polecam ludziom, którzy miasta nie znają. Wałbrzych jest wart obejrzenia nawet bez odnalezionego Złotego Pociągu (w końcu gdzieś tam przecież ciągle jest). Tam przygoda czeka na każdym kroku.

Polecam zatem WAŁBRZYCH ŚCIŚLE TAJNE.

1112378-352x500.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 85,66 KB

_________________


Artur Pacuła
 
 
Czytalski 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 1593
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2023-12-23, 16:09:49   

Chemas napisał/a:

A możesz jakiś inny tytuł polecić tego autora?

Wcześniejsze - "Prospekt Niepodległości" to powieść szpiegowska, ale taka rzeczywista, a nie w stylu Bonda, więc jest tam mniej akcji a więcej rozgrywek wywiadów (polskiego i białoruskiego, o ile dobrze pamiętam).
"Ostatni nielegał" - tu podobnie ma się sprawa, choć tym razem akcja przenosi częściowo na teren Niemiec, a dotyczy odnalezienia ostatniego głęboko zakonspirowanego agenta wywiadu PRL.
To są długie książki, więc dla osób, które naprawdę lubią takie klimaty.
_________________
Drużyna 1

 
 
Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych



Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-01-01, 20:58:51   

Właśnie czytam Wałbrzych - ściśle tajne. Wpomnienie Pana Samochodzika I Tomasz Nowicki, nawiązanie do Nienackiego zachęcają. A wioska, skąd pochodzi Tomasz Nowicki, Przygórze, jest piękna. Wiele razy tam byłem.
_________________
 
 
Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych



Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-01-07, 12:54:18   

Wałbrzych... Taki Pan Samochodzik i nie-Pan Samochodzik. Z jednej strony pojawia się Tomasz Nowicki, samotny historyk, miłośnik przygód i eksploracji, mamy ukryty w podziemiach skarb I jego poszukiwania. Z drugiej strony mnóstwo wątków szpiegowskich - agenci Mossadu, GRU, polskiego SB i nowo tworzących się struktur UOP, amerykańscy najemnicy, tajna niemiecka organizacja...
Ale fajnie się czyta, już teraz ciekawi mnie, czy Wałbrzych... otrzyma tytuł Samochodzikowej Książki Roku 2023.
_________________
 
 
GrzegAleks 
Czytał Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 65
Skąd: Polska
Wysłany: 2024-03-16, 00:36:18   

Śmierć starca niczym pierwsza przewrócona kostka domina rozpoczyna ciąg zdarzeń w które wciągnięte zostaną polski, radziecki i izraelski wywiad, amerykańscy najemnicy i szwajcarska banksterka. Zmarły dziadek okazuje się strażnikiem w którego domu znaleziono sprzęt górniczy, mundur SS i tajemniczą mapę. To wszystko w czasie chaosu transformacji i weryfikacji w służbach.

Książka nie ma jednego, głównego bohatera. Sprawę poznajemy z kilku perspektyw, poza wspomnianym wywiadem i najemnikami w poszukiwaniach uczestniczą - młoda, ambitna dziennikarka Marzena, oraz nauczyciel i zamkowy przewodnik Tomasz. Akcja jest wartka i ciekawa, pomimo sporej objętości książkę czyta się płynnie. Ewidentnych wad jest mało, największa to kłamstwo o rzekomych czystkach antysemickich w 68 roku. Każdy średnio zorientowany wie, że były to porachunki wewnątrz partyjne, walka o stołki i koryto, a nie antysemityzm. Mamy też mały zgrzyt fabularny, ale bez spoilerów.

Tajemnice III Rzeszy, Dolny Śląsk, powojenne losy SS, a wreszcie skarby i tajne bronie - kto lubi ten klimat, tak jak ja, ten będzie bardzo zadowolony. Sam autor powołuje się na Pana Samochodzika, a jeden z bohaterów to Tomasz, więc można mówić o swoistym hołdzie dla Nienackiego. Książka jest jednak w zupełnie innym klimacie, a czytelnik powinien być starszy.

Na początku i na końcu książki autor sugeruje, że przedstawiona historia niekoniecznie jest fikcją.
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2024-03-16, 12:56:50   

To i ja podzielę się wrażeniami.

"Wałbrzych..." to typowa pozycja wydawnictwa "Warbook". W ich książkach występują służby (różne, niekoniecznie wywiad), których praca opisana jest w sposób niemal analityczny i na tym opiera się fabuła.

Tu mamy niemal elementarz pracy operacyjnej wywiadu. Przyznam, że ubawiłem się, czytając przygody oficerów aż czterech wywiadów (właśc. trzech, bo Amerykanie to jakieś "psy wojny"), z których ci z Mossadu przedstawieni są jak harcerze w paszczy lwa, a cała reszta to nieudolne ofermy, które tylko sprawiają wrażenie, że coś robią.

Natomiast bardzo mi się w tej książce podoba wątek szukania skarbu. Bogaty w szczegóły i ciekawostki. Widać, że jest to pasją autora i zostało przedstawione w ciekawy sposób. Dotyczy to również wątku strażników depozytu, odkrywania tajemnic rodzinnych.
_________________
Drużyna 2

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2024-03-16, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GrzegAleks 
Czytał Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 65
Skąd: Polska
Wysłany: 2024-03-17, 16:20:18   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
z których ci z Mossadu przedstawieni są jak harcerze w paszczy lwa, a cała reszta to nieudolne ofermy, które tylko sprawiają wrażenie, że coś robią.
.


To prawda, acz było to fabularnie wyjaśnione. Mossad wysłał świeżaków, bo poważna agentura popełniała zbrodnie na Palestyńczykach, a Polacy byli sparaliżowani transformacją i weryfikacją. Dużo więcej spodziewałem się po ekipie radzieckiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 13