PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Konkurs graficzny - WEHIKUŁ. Regulamin, zgłoszenienia.
Autor Wiadomość
StrasznyMruk 
Twórca
Autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 422
Skąd: znad Narwi :-)
Wysłany: 2016-01-29, 10:25:29   Konkurs graficzny - WEHIKUŁ. Regulamin, zgłoszenienia.

Lutowy konkurs graficzny - wehikuł pana Tomasza

Regulamin


1. Konkurs jest próbą ustalenia w miarę wiernego wyglądu samochodu Pana Samochodzika.

2. W konkursie mogą brać udział wszyscy członkowie forum.

3. Każdy forumowicz może zgłosić maksymalnie do 3 prac własnego autorstwa, w popularnych formatach graficznych.
3.1. Prace mogą być wykonane dowolną techniką (rysunek odręczny i komputerowy, fotomontaż, zdjęcie rzeźby, skan haftu, itp).
3.2. Można zgłaszać prace wykonane wcześniej, przed ogłoszeniem konkursu.
3.3. Uwaga: w wyjątkowych przypadkach dopuszcza się zgłaszanie prac innych autorów, z wyraźnym podaniem autora lub źródła. Dotyczy to zarówno oryginalnych prac, jak i grafik z książek.
3.3.1. Jeden forumowicz może zgłosić tylko 1 grafikę innego autora. Jest ona wliczana do limitu 3 grafik z punktu 3.

4. Prace należy zgłaszać poprzez opublikowanie w niniejszym wątku forum w terminie od teraz do końca 6 marca 2016 roku.

5. Na początku marca zgłoszone prace zostaną opublikowane w osobnym wątku na forum i poddane pod głosowanie wszystkich forumowiczów.
5.1. Głosowanie będzie trwało do 31 marca 2016 roku.
5.2. Uprasza się głosujących o skupienie się na zgodności grafik z pierwowzorem literackim. Walory artystyczne i fabularne nie powinny być głównym kryterium wyboru.
Cechy pojazdu są doskonale opisane na stronie ./redir/www.nienacki.art.pl/d_ferrari_410.html
5.3. W zależności od frekwencji, każdy głosujący może oddać 1 głos (gdy prac będzie 5-10), 2 głosy (5-15 prac), lub 3 głosy (więcej niż 15 prac).

6. Zgodnie z pkt 5 zasad przeprowadzania konkursów na forum, nie przewiduje się nagród.

7. W zależności od rozwoju sytuacji, dopuszcza się rozdzielenie klasyfikacji na dwie: prace forumowiczów i nadesłane prace obce.

8. Jeżeli do konkursu zostanie zgłoszonych mniej niż 5 prac, konkurs zostanie odwołany.

9. Wszystkie niejasności rozstrzyga organizator konkursu (StrasznyMruk) lub mądrzejsi od niego.

Uwaga, uwaga! Miło mi poinformować, że 3 najwyżej notowane w tym konkursie osoby, które zjawią się na najbliższym zlocie (jeszcze nie wiadomo gdzie i kiedy), otrzymają nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Edipresse Polska! (Sz.S.)
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2016-12-03, 10:19, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
StrasznyMruk 
Twórca
Autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 422
Skąd: znad Narwi :-)
Wysłany: 2016-01-29, 10:29:45   

Poświęcę się i dam przykładowe zgłoszenie.

Autor: moje.

wehi0.jpg
Plik ściągnięto 284 raz(y) 36,35 KB

 
 
StrasznyMruk 
Twórca
Autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 422
Skąd: znad Narwi :-)
Wysłany: 2016-01-29, 10:40:08   

I drugi przykład.

Zgłaszam pracę Jędrzeja Chmielewskiego
, opublikowaną na stronie ./redir/www.nienacki.art.pl/d_ferrari_410.html

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-29, 23:57:43   Re: Konkurs graficzny - WEHIKUŁ. Regulamin, zgłoszenienia.

StrasznyMruk napisał/a:

3.3. Uwaga: w wyjątkowych przypadkach dopuszcza się zgłaszanie prac innych autorów, z wyraźnym podaniem autora lub źródła. Dotyczy to zarówno oryginalnych prac, jak i grafik z książek.
3.3.1. Jeden forumowicz może zgłosić tylko 1 grafikę innego autora. Jest ona wliczana do limitu 3 grafik z punktu 3.
(...)
7. W zależności od rozwoju sytuacji, dopuszcza się rozdzielenie klasyfikacji na dwie: prace forumowiczów i nadesłane prace obce.

Chyba faktycznie lepiej byłoby to rozdzielić i osobno punktować, bo trudno mi porównać np. Twoją własnoręcznie zrobioną grafikę + zdjęcie samochodu wykonane przez Jędrzeja Chmielewskiego + ilustracje z książek. To są różne kategorie. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
The Saint 
Fanatyk Samochodzika



Wiek: 41
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 2798
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-02-06, 21:12:26   

Przyznam się, że pomału pracuję nad pracą na ten konkurs.
_________________


"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją – są niebezpieczni"
Świat samochodów!
 
 
MrCzui 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 1507
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-06, 21:27:39   

Ja też. Zaangażowałem do tego Duplo mojego syna... W takich momentach żałuję ze nie jestem modelarzem tzw redukcyjnym.
_________________
 
 
StrasznyMruk 
Twórca
Autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 422
Skąd: znad Narwi :-)
Wysłany: 2016-02-06, 23:43:27   

Cieszę się. Proszę też o zgłaszanie funkcjonujących już grafik innych autorów, kadrów z filmu, rysunków z książek. Sam miałbym co najmniej kilka propozycji, ale można tylko 1 obcą...
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-07, 23:39:30   

The Saint napisał/a:
Przyznam się, że pomału pracuję nad pracą na ten konkurs.

Ja jeszcze nie pracuję, ale też coś na pewno przyślę. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
mql 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 49
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2016-02-18, 20:12:57   

Po 'kilku' latach znów biorę się za temat wehikułu. Pierwszy raz to oczywiście z powodu filmu (a właściwie - wyrobu filmopodobnego) "Niesamowity dwór".
No i okazało się, że mam niewiele nowego do dodania, może poza umiejscowieniem obecnej wersji w latach 60, co przedtem nie było potrzebne.
Skoro bierzemy się poważnie do nie całkiem poważnych książek - start.
Na wstępie odrzucam okazjonalnie pojawiające się w treści dyrdymały w rodzaju:
- napęd 4x4 - samochód byłby zbyt wysoki i zamiast płaskiego czółna mielibyśmy lokomotywę (p. AmphiRanger, Dutton), alternatywą byłaby gimnastyka z upychaniem silnika i przedniej gruchy, lub wynalazki typu prowadzenie półosi przez miskę olejową;
- przeróbkę oryginalnego nadwozia (niby w jaki sposób?) - każda z pełnowartościowych amfibii (Amphicar, AmphiRanger, Dutton, Ford GPA, KdF 166, LPT, Luaz 967, MAW, amfibia Henryka Karasiewicza) to specjalnie skonstruowana wanna z przystosowanymi istniejącymi mechanizmami.
Wyszedł więc długi i szeroki kadłub o wymiarach wynikających z zastosowanych zespołów. Bez zmian pozostały rozstawy kół i (z grubsza) ich wzajemne położenie, rozstaw osi większy o ok. 30 cm niż w oryginale (najłatwiej zrealizować w amatorskich warunkach), prześwit niecałe 20 cm (nie rewelacyjnie, ale i tak lepiej niż dzisiejsze pseudoterenowe wynalazki, szorujące chromowanymi progami po ziemi). Lampy, lusterka, klamki itp. z 'półki', duże i porządne przednie światła (chyba we "dworze" jest mowa, że miały zasięg do 120 m, czego nie dają znaleziska ze złomu), w drzwiach zdejmowane nadstawki z oknami w rodzaju Uaza 469, składany dach, płaska szyba przednia, blachy płaskie lub zawijane.







Ostatnio zmieniony przez mql 2016-02-20, 09:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48355
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-02-18, 21:08:30   

Hm, ciśnie mi się na usta jedno pytania.
Czy w tym konkursie niezbędny jest element brzydoty?
:okulary2:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
StrasznyMruk 
Twórca
Autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 422
Skąd: znad Narwi :-)
Wysłany: 2016-02-19, 08:59:25   

Brzydota jest kwestią względną. W epoce chromowanych klamek i giętych błotników brzydkie mogło być to, co obecnie możemy uznać za niebrzydkie :)
W każdym razie rysunki mql są ładne jako grafiki. Uznaję, że to 3 różne zgłoszenia, zgodnie z kulawym regulaminem.
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-19, 20:57:27   

StrasznyMruk napisał/a:
W każdym razie rysunki mql są ładne jako grafiki. Uznaję, że to 3 różne zgłoszenia, zgodnie z kulawym regulaminem.

Nawet bardzo ładne! :564:
W sumie to jeden projekt (chociaż w kilku rzutach), więc raczej jakby jedno zgłoszenie. Może mql będzie mieć natchnienie na kolejne wizje. ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
StrasznyMruk 
Twórca
Autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 422
Skąd: znad Narwi :-)
Wysłany: 2016-02-20, 00:12:32   

Jestem elastyczny. Niech to będzie 1 projekt. Przynajmniej nie rozwodni ewentualnych głosów ;-)
 
 
mql 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 49
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2016-02-20, 09:07:06   

Dzięki.

Oczywiście, że jeden. Mam jeszcze rysunek, ale rzeczywiście nie wiedziałem, czy 3 "prace" to 3 koncepcje, czy 3 grafiki. Dorzucam go powyżej jako jeden pojazd w 4 ujęciach.

Innych nie ma. Ten jest jedyny słuszny :) . Doszedłem do niego w sposób, w jaki opisałem w skrócie. Myślałem jedynie o innych drzwiach, w całości 'szmacianych', takich jak mają Munga lub Iltis.

Mogę najwyżej odtworzyć wersję z konkursu do filmu, ustawioną pod lata 80.
Ostatnio zmieniony przez mql 2016-02-20, 09:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StrasznyMruk 
Twórca
Autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 422
Skąd: znad Narwi :-)
Wysłany: 2016-02-21, 14:14:27   

I moje drugie zgłoszenie.

DSCF4231.jpg
Plik ściągnięto 964 raz(y) 155,84 KB

 
 
MrCzui 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 1507
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-29, 13:55:34   

Będzie przedłużenie terminu nadsyłania prac? Nie zdążyłem... :okulary2:
_________________
 
 
The Saint 
Fanatyk Samochodzika



Wiek: 41
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 2798
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-02-29, 19:54:07   

Również chciałbym zaprezentować swoje wyobrażenie na temat wehikułu. Niestety malować nie potrafię, postanowiłem więc "zmontować" wehikuł z odpowiednio przerobionych elementów zdjęć innych samochodów. Wszystkie samochody, których części wykorzystałem do zmontowania wizji wehikułu istniały w momencie gdy wuj Gromiłło tworzył swoje dzieło.







_________________


"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją – są niebezpieczni"
Świat samochodów!
 
 
StrasznyMruk 
Twórca
Autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 422
Skąd: znad Narwi :-)
Wysłany: 2016-02-29, 21:01:36   

MrCzui napisał/a:
Będzie przedłużenie terminu nadsyłania prac? Nie zdążyłem... :okulary2:

A bo ja wiem?
Z natury jestem legalistą, każde nagięcie przepisów uważam za błąd.
Ale to forum towarzyskie. Więc chyba nikt się nie obrazi, jeśli przedłużymy termin o tydzień, powiedzmy do niedzielnego popołudnia 6 marca?
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-29, 21:34:06   

StrasznyMruk napisał/a:

Ale to forum towarzyskie. Więc chyba nikt się nie obrazi, jeśli przedłużymy termin o tydzień, powiedzmy do niedzielnego popołudnia 6 marca?

Super! Bo zapomniałam, że termin mija z końcem lutego, jakoś mi się marzec majaczył.
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48355
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-03-01, 17:00:25   

Uwaga, uwaga! Miło mi poinformować, że 3 najwyżej notowane w tym konkursie osoby, które zjawią się na najbliższym zlocie (jeszcze nie wiadomo gdzie i kiedy), otrzymają nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Edipresse Polska!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,74 sekundy. Zapytań do SQL: 15