PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Joanna Chmielewska
Autor Wiadomość
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-09, 23:06:03   

Teresa van Hagen napisał/a:


Depozyt czytany po przerwie, bez nadzwyczajnych oczekiwań nie jest taki zły. Tzn. fabuł prawie nie ma, piętrzą się dziwne trudności, ale dzięki dialogom i bohaterom książkę się czyta dobrze, byle nie na głodno ;-)

Na głodno to generalnie lepiej Chmielewskiej nie czytać, bo w jej książkach regularnie przewijają się jakieś jedzeniowe motywy. :) Poza tymi dziecięcymi może i Zwyczajnym Życiem.

Teresa van Hagen napisał/a:

Może życie zweryfikowało. Lesio powstawał jednak bardzo dano temu ;-) Mnie obrazki się podobają, ale wiem, że nie jestem wymagającym odbiorcą ;-) Współczesne malarstwo do mnie nie przemawia, a takie spokojne obrazki jak najbardziej. Oczywiście w w książce musiała być mowa o zupełnie innej epoce malarstwa Lesia ;-) albo autorka go trochę "ubarwiła" :D

No ale w drugiej połowie XX w. W tym okresie nikogo nie powinny szokować takie obrazy. Te do mnie nie przemawiają. Ale faktycznie mógł mieć różne okresy. Szkoda, że nie ma w sieci więcej jego dzieł.
_________________
Drużyna 5

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-10, 07:04:50   

Za książką Marty Węgiel Jak wytrzymać z Joanną Chmielewską:

Co do ekranizacji Lesia. Marta (znana z późniejszych dzieł przyjaciółka autorki) pisała scenariusz do ekranizacji swojej ulubionej ksiażki, z nadzieją, że kiedyś uda się to zrealizować. Wg Chmielewskiej nie miało to sensu bo główny bohater już nie żyje (chodziło o Kobielę). Martusia przekonywała ją, że i Zamachowski się nada ;-) Po drugie Chmielewska mówiła, że chce naprawdę spore pieniądze za "spie*rzenie Lesia", które nigdy się chyba nie znalazły.

Kolejna rzecz, jaka znalazła się w Jak wytrzymać...., Felicja z Harpii wzorowana była na Alicji. Nie pamiętam już ksiażki, ale mnie to zaskoczyło, może zresztą kolejny raz :D

Mordę Lesia Chmielewska miała u siebie w domu i podobno robiła ona wielkie wrażenie ;-) Może gdzieś jest na jakiś zdjęciach w sieci?!
Tutaj jest film z Jej domu, ale Mordy wypatrzeć nie mogę ;-(

W ogóle co do malunków Lesia. On jednak miał wystawy po różnych krajach organizowane, może gdzieś kiedyś się na coś jeszcze natkniemy. Co do różnych okresów w twórczości- data powstania jednego z tych dostępnych obrazów w sieci to 1970 r., czyli moja teoria trochę się chwieje ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-10, 08:15:41   

Teresa van Hagen napisał/a:

Kolejna rzecz, jaka znalazła się w Jak wytrzymać...., Felicja z Harpii wzorowana była na Alicji. Nie pamiętam już ksiażki, ale mnie to zaskoczyło, może zresztą kolejny raz :D

No to nieźle zmutowała Alicja. Faktycznie się musiała mocno narazić. ;-)

Teresa van Hagen napisał/a:

Mordę Lesia Chmielewska miała u siebie w domu i podobno robiła ona wielkie wrażenie ;-) Może gdzieś jest na jakiś zdjęciach w sieci?!

Dzięki za link! Obejrzę sobie później. Może gdzieś się da wypatrzeć. :)
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2018-07-10, 08:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-10, 08:20:47   

Teresa van Hagen napisał/a:

Co do ekranizacji Lesia. Marta (znana z późniejszych dzieł przyjaciółka autorki) pisała scenariusz do ekranizacji swojej ulubionej ksiażki, z nadzieją, że kiedyś uda się to zrealizować.


A nie, chodzi o czasy wcześniejsze - na pewno przed 1972 r. Istnieje projekt ekranizacji "Lesia" pióra Joanny Chmielewskiej. Miała to być seria siedmiu półgodzinnych odcinków telewizyjnych. Całość nosi tytuł "Obcym wstęp wzbroniony". Niestety całość ma tylko 8 stron i zawiera krótki opis poszczególnych odcinków.
Właściwie - jeśli popatrzymy na daty - mogło być odwrotnie, tzn. "Lesio" miał być początkowo serialem TV, a kiedy to nie wypaliło Chmielewska na podstawie swojego pomysłu napisała książkę. :065:

Dodatek do pytania: czy Chmielewska wspomina coś o tym, że "Lesio" narodził się jako projekt serialu?

Teresa van Hagen napisał/a:
Wg Chmielewskiej nie miało to sensu bo główny bohater już nie żyje (chodziło o Kobielę). Martusia przekonywała ją, że i Zamachowski się nada ;-)


W moich typach do obsady "Wszyscy jesteśmy podejrzani" w latach 60-tych też obstawiałam Kobielę jako Lesia - coś w tym jest :D

Teresa van Hagen napisał/a:
Kolejna rzecz, jaka znalazła się w Jak wytrzymać...., Felicja z Harpii wzorowana była na Alicji. Nie pamiętam już ksiażki, ale mnie to zaskoczyło, może zresztą kolejny raz :D


Właściwie roztargnienie pasuje, podobnie jak bronienie swojego terenu i dziwne obsesje. Alicja ma zamrażalnik, Felicja całą piwnicę... Cała różnica w pozytywnym lub negatywnym przedstawieniu tych wszystkich cech. Czyżby Alicja dołączyła do Marka?

Teresa van Hagen napisał/a:
Mordę Lesia Chmielewska miała u siebie w domu i podobno robiła ona wielkie wrażenie ;-) Może gdzieś jest na jakiś zdjęciach w sieci?!
Tutaj jest film z Jej domu, ale Mordy wypatrzeć nie mogę ;-(


Chyba TYLKO mordy nie można wypatrzeć :D
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2018-07-10, 08:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-10, 13:17:56   

Garamon napisał/a:
A nie, chodzi o czasy wcześniejsze - na pewno przed 1972 r. Istnieje projekt ekranizacji "Lesia" pióra Joanny Chmielewskiej. Miała to być seria siedmiu półgodzinnych odcinków telewizyjnych. Całość nosi tytuł "Obcym wstęp wzbroniony". Niestety całość ma tylko 8 stron i zawiera krótki opis poszczególnych odcinków.
Właściwie - jeśli popatrzymy na daty - mogło być odwrotnie, tzn. "Lesio" miał być początkowo serialem TV, a kiedy to nie wypaliło Chmielewska na podstawie swojego pomysłu napisała książkę. :065:


Bardzo mnie zaintrygowałaś, i teraz mnie to dręczy! Jakie jest Twoje źródło tej informacji o scenariuszu do Lesia? Bo ja szukam i ciągle nic nie mogę znaleźć...

Na razie nie mam czasu porządnie przysiąść i przeczytać biografii; "kartkując" na nic takiego nie mogę trafić. Wiem, że zaproponowano Chmielewskiej wydanie takiej serii- jej książka+ scenariusz- mowa była o trzech pozycjach, jednak do trzeciej nie udało się dotrzeć- chodzi o scenariusz do Romansu wszechczasów. W tym fragmencie wspominek nie pojawia się żadna aluzja do Lesia.

W autobiografii przyznaje się do napisania w tym czasie jednego scenariusza- Lądowanie w Garwolinie. Ale autobiografia jest pisana mało chronologicznie, ma dużo dygresji i w kolejnych tomach uzupełnień czy sprostowań. Choć z drugiej strony pełna jest szczegółowych informacji ;-) Na razie jakiegokolwiek śladu brak ;-)

W każdym razie obecnie prawa do ekranizacji ma wyłącznie Marta Węgiel, notarialnie poświadczone ;-)

Za to jako ciekawostka- Chmielewska pisze o powstaniu trzech odcinków serialu na podstawie Krowy Niebiańskiej i ślad po tym jest na filmpolski.pl: Samo Niebo


Ekranizować Chmielewską planował również Lubaszenko ;-)
Dofinansowania nie otrzymał także m.in. Olaf Lubaszenko na planowaną
ekranizację powieści Joanny Chmielewskiej Romans wszechczasów.

Artykuł o ekranizacjach


Garamon napisał/a:
Cała różnica w pozytywnym lub negatywnym przedstawieniu tych wszystkich cech. Czyżby Alicja dołączyła do Marka?


Nie, one się przyjaźniły do końca, a książkę próbowała ukryć ;-) Taka ostra Chmielewska się zrobiła chyba z czasem... Tutaj filmik, który pokazuje, jaka bezkompromisowa i szczera kobitka to była ;-)
filmik

Garamon napisał/a:
Teresa van Hagen napisał/a:
Mordę Lesia Chmielewska miała u siebie w domu i podobno robiła ona wielkie wrażenie ;-) Może gdzieś jest na jakiś zdjęciach w sieci?!
jest film z Jej domu, ale Mordy wypatrzeć nie mogę ;-(

Chyba TYLKO mordy nie można wypatrzeć :D


Dlatego serce mi krwawi, że nie zrobili z tego domu muzeum... Tam każdy bibelocik miał znaczenie, cały dom wypełniony był po brzegi jej pasjami, a sam budynek jest przecież bohaterem jej książek.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Teresa van Hagen 2018-07-10, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-10, 13:37:32   

Dwa razy linki prowadzą do tego samego filmiku...

Teresa van Hagen napisał/a:

Bardzo mnie zaintrygowałaś, i teraz mnie to dręczy! Jakie jest Twoje źródło tej informacji o scenariuszu do Lesia? Bo ja szukam i ciągle nic nie mogę znaleźć...


Praca w Filmotece Narodowej ;-) . Mam ten projekt na biurku. Tyle że to raczej zarys, obejmujący mniej więcej dwie pierwsze części "Lesia". Wstęp i siedem odcinków, opis każdego to niecała strona maszynopisu. Do FN materiał trafił w 1972 r., więc musiał powstać wcześniej (tzn. najpóźniej w 72 r.)


Teresa van Hagen napisał/a:
Za to jako ciekawostka- Chmielewska pisze o powstaniu trzech odcinków serialu na podstawie Krowy Niebiańskiej i ślad po tym jest na filmpolski.pl: Samo Niebo


Rzeczywiście ciekawe :564: . Jednak patrząc na obsadę i przypisane do aktorów role mam wrażenie, że serial miał niewiele wspólnego z książką. Większość w powieści się nie pojawia. Nie ma policji, jest za to jakaś telewizja, teatr i bankiet w każdym odcinku :D

Teresa van Hagen napisał/a:
Ekranizować Chmielewską planował również Lubaszenko ;-)
Dofinansowania nie otrzymał także m.in. Olaf Lubaszenko na planowaną
ekranizację powieści Joanny Chmielewskiej Romans wszechczasów.


Prawdopodobnie chodzi o scenariusz Ilony Łepkowskiej (tak, TEJ Łepkowskiej), który powstał ok. 1996 r.

Teresa van Hagen napisał/a:

Dlatego serce mi krwawi, że nie zrobili z tego domu muzeum... Tam każdy bibelocik miał znaczenie, cały dom wypełniony był po brzegi jej pasjami, a sam budynek jest przecież bohaterem jej książek.
.

I ten bursztyn... :)
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2018-07-10, 13:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-10, 13:58:29   

Garamon napisał/a:
Dwa razy linki prowadzą do tego samego filmiku...

Mam nadzieję, że już jest dobrze. To drugie to miał być link to artykułu o ekranizacjach ;-)
Garamon napisał/a:

Praca w Filmotece Narodowej ;-) . Mam ten projekt na biurku. Tyle że to raczej zarys, obejmujący mniej więcej dwie pierwsze części "Lesia". Wstęp i siedem odcinków, opis każdego to niecała strona maszynopisu. Do FN materiał trafił w 1972 r., więc musiał powstać wcześniej (tzn. najpóźniej w 72 r.)


Ktoś ma super pracę! :D
A można to jakoś zobaczyć? :) Biorę się w takim razie za czytanie biografii, bo skoro to fakt, to ślad tego musi gdzieś być ;-)

Garamon napisał/a:
Rzeczywiście ciekawe :564: . Jednak patrząc na obsadę i przypisane do aktorów role mam wrażenie, że serial miał niewiele wspólnego z książką. Większość w powieści się nie pojawia. Nie ma policji, jest za to jakaś telewizja, teatr i bankiet w każdym odcinku :D

Gorzej, że nigdzie nie mogę znaleźć tego ;-( Ktoś gdzieś coś znalazł może?! Sama Chmielewska pisze, że wyszła im straszna chała, wiec raczej jest to dzieło tylko dla fanów ;-) Z drugiej strony ktoś w komentarzach pyta, czy to na podstawie książki Marty Węgiel "Przypadkowy kadr" :065:
Garamon napisał/a:

Prawdopodobnie chodzi o scenariusz Ilony Łepkowskiej (tak, TEJ Łepkowskiej), który powstał ok. 1996 r.
.
Coś mi się też kojarzy :D Jak ja nie lubię Łepkowskiej. Chyba nic jej nie oglądałam, ale kiedy czytam wywiady, to mam wrażenie, że nie pisze ona dla mnie :D
_________________
Drużyna 5

 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-10, 14:08:09   

Teresa van Hagen napisał/a:

A można to jakoś zobaczyć? :) Biorę się w takim razie za czytanie biografii, bo skoro to fakt, to ślad tego musi gdzieś być ;-)


Oczywiście można, wystarczy zamówić materiały do czytelni FN (teraz FINA) na Puławskiej, przyjść i poczytać :D . Tylko zamawiać należy z wyprzedzeniem, bo magazyn mamy na Chełmskiej i nie da się ich tak od ręki wyciągnąć. Nie wiem, jak wypadasz czasowo, ale w środy czytelnia jest otwarta po południu:
./redir/www.fn.org.pl/pl/page/206/biblioteka.html

Jeśli zdecydowałabyś się na wizytę to odezwij się prywatnie, to spróbuję pomóc w większym zakresie.

Co do "Samego nieba" to była produkcja krakowskiej regionalnej TVP. więc jeśli coś się zachowało to pewnie u nich...
Opis książki "Przypadkowy kadr" brzmi: "Kryminalna opowieść o morderstwie, które miało miejsce w środowisku dziennikarzy telewizyjnych. Zamordowany został dyrektor stacji, jego zwłoki znajdują się w pokoju redakcyjnym, a obok w studiu nagrywany jest właśnie spektakl teatralny, w którym również popełniono morderstwo...". O wiele bardziej pasuje do ról w w/w serialu niż "Krowa niebiańska" ;-) . Chyba tylko Ela i Agata przywodzą na myśl powieść Chmielewskiej, a reszta to:

"Katarzyna Gniewkowska – Agata
Ewa Kaim – Ela
Beata Fudalej – Michalina
Grzegorz Matysik – Marek, dyrektor Total Tv
Bogdan Słomiński – Bartosz
Rafał Dziwisz – asystent Bartosza
Katarzyna Ornatkiewicz – spikerka Total Tv
Piotr Urbaniak – Krzysiek
Krzysztof Globisz – reżyser Tomasz
Marta Klubowicz – Kaśka
Anna Radwan – Mariola
Tomasz Schimscheiner – Jacek, mąż Marioli
Jerzy Światłoń – Jarek
Szymon Kuśmider – Piotr
Jacek Romanowski – Andrzej, były mąż Agaty
Hanna Bieluszko – sekretarka Gosia
Grażyna Laszczyk – sekretarka
Piotr Grabowski – Darek, partner Kaśki
Dorota Pomykała – Zofia
Maria Zając-Radwan – mamusia Krzyśka
Jan Monczka – Marcin
Jacek Strama – Daniel
Beata Rybotycka – Maryla, właścicielka butiku
Mariusz Wojciechowski – aktor Robert
Marcin Kuźmiński – Paweł
Beata Paluch – Anita, była żona Roberta
Marian Dziędziel – reżyser teatralny
Sławomir Sośnierz – dyrektor teatru
Barbara Kurzaj – aktorka
Gabriela Frycz – Jola
Sonia Bohosiewicz – Justyna "

Co ciekawe, obsada była całkiem, całkiem...
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2018-07-10, 14:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-10, 14:37:44   

Marta i Joanna pisały wspólnie scenariusz na podstawie Krowy ;-) Obie to opisują w swoich książkach, choć Chmielewska strasznie narzeka na interwencje telewizji w tekst ;-) Może tak to zostało koniec końców zmienione, że natchnęło Martusie do napisania kolejnej ksiażki ;-) Choć znalazłam porównanie tutaj Przypadkowego kadru do Trudnego trupa czyli jakiś galimatias z tego wychodzi ;-)

Odwalałyśmy dalej „Krowę niebiańską”, przerabiając ją na życzenie sama już nie wiem czyje, w każdym razie ten ktoś chciał kręcić i Martusia miała wielkie nadzieje. Autobiografia tom 6.
_________________
Drużyna 5

 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-10, 16:34:42   

Teresa van Hagen napisał/a:
Marta i Joanna pisały wspólnie scenariusz na podstawie Krowy ;-) Obie to opisują w swoich książkach, choć Chmielewska strasznie narzeka na interwencje telewizji w tekst ;-) Może tak to zostało koniec końców zmienione, że natchnęło Martusie do napisania kolejnej ksiażki ;-)


Teresa van Hagen napisał/a:
Choć znalazłam porównanie Przypadkowego kadru do Trudnego trupa czyli jakiś galimatias z tego wychodzi ;-)


To wszystko możliwe, bo chronologia wygląda tak:
"Krowa niebiańska" 1997
"Samo niebo" serial 2001, czyli scenariusz powiedzmy 1999-2000
"Trudny trup" 2001
"Przypadkowy kadr" 2004

Może być tak, że panie przerabiały "Krowę..." wyszło im coś całkiem innego, serial nie wypalił (był w ogóle pokazywany?) więc autorki uznały, że szkoda, żeby ich praca się zmarnowała. Chmielewska wykorzystała pomysły i postacie w "Trudnym trupie", który powstał zaraz po scenariuszu. Przykład - w spisie ról serialu jest Krzysiek i jego mamusia, w "Trudnym trupie" jednym z adoratorów Marty jest mieszkający z mamusią Krzysiek...

Pani Węgiel także przepisała serialową intrygę, nieco ją zmodyfikowała, zmieniła imiona, odczekała trzy lata i wydała jako "Przypadkowy kadr". Gdyby panie nie żyły w przyjaźni Chmielewska mogłaby się czepiać, a tak pewnie dała swoje błogosławieństwo. A że powieść Martusi przepadła na rynku to mało kto miał okazję zauważyć podobieństwo.

I jeszcze ciekawostka :D

Warszawa tropem Lesia

Kopenhaga tropem Chmielewskiej

;-)
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2018-07-10, 20:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-11, 00:00:21   

Garamon napisał/a:
Cała różnica w pozytywnym lub negatywnym przedstawieniu tych wszystkich cech. Czyżby Alicja dołączyła do Marka?

Czyli tak jak pisałyśmy, to nie otoczenie stało się nagle złe, tylko Chmielewskiej się zmieniła perspektywa.


Teresa van Hagen napisał/a:

Dlatego serce mi krwawi, że nie zrobili z tego domu muzeum... Tam każdy bibelocik miał znaczenie, cały dom wypełniony był po brzegi jej pasjami, a sam budynek jest przecież bohaterem jej książek.

Faktycznie szkoda. A wiadomo, co się z tym budynkiem dzieje i gdzie się podziały te pamiątki? To na Górnym Mokotowie jest? Mogłabym się przejść na spacer i rzucić okiem.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2018-07-11, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-11, 06:01:32   

Berta von S. napisał/a:

Faktycznie szkoda. A wiadomo, co się z tym budynkiem dzieje i gdzie się podziały te pamiątki? To na Górnym Mokotowie jest? Mogłabym się przejść na spacer i rzucić okiem.


Chyba na Wilanowie. We wpisie o Warszawie Lesia (link wyżej) autorka podaje adres (ul. Bruzdowa 117H) i pisze o swojej wizycie na tym osiedlu. Chmielewska przeprowadziła się tam z Dolnej.
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2018-07-11, 10:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-11, 10:32:05   

Garamon napisał/a:

Chyba na Wilanowie. We wpisie o Warszawie Lesia (link wyżej) autorka podaje adres (ul. ulicy Bruzdowa 117H) i pisze o swojej wizycie na tym osiedlu. Chmielewska przeprowadziła się tam z Dolnej.

No to znowu jestem rozczarowana. Kojarzę tę okolicę, same plastyczane osiedla. Dolna już mi bardziej pasuje do Chmielewskiej. Chociaż jakoś sobie zawsze wyobrażałam, że mieszkała na górnym Mokotowie. Jeśli w kamienicy to przy Belgijskiej, a jeśli w willi to koniecznie przedwojennej - z jakiegoś nieznanego powodu chodziła mi po głowie ulica Goszczyńskiego. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-11, 12:36:06   

Berta von S. napisał/a:
Garamon napisał/a:

Chyba na Wilanowie. We wpisie o Warszawie Lesia (link wyżej) autorka podaje adres (ul. ulicy Bruzdowa 117H) i pisze o swojej wizycie na tym osiedlu. Chmielewska przeprowadziła się tam z Dolnej.

No to znowu jestem rozczarowana. Kojarzę tę okolicę, same plastyczane osiedla. Dolna już mi bardziej pasuje do Chmielewskiej. Chociaż jakoś sobie zawsze wyobrażałam, że mieszkała na górnym Mokotowie. Jeśli w kamienicy to przy Belgijskiej, a jeśli w willi to koniecznie przedwojennej - z jakiegoś nieznanego powodu chodziła mi po głowie ulica Goszczyńskiego. :)


Mnie sama willa rozczarowała, bo Chmielewska jakby nie patrzeć architekt, a willa zupełnie średnia... Ale wycieczkę w okolice planuję ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-11, 13:04:05   

Teresa van Hagen napisał/a:

Mnie sama willa rozczarowała, bo Chmielewska jakby nie patrzeć architekt, a willa zupełnie średnia... Ale wycieczkę w okolice planuję ;-)

Też się dziwię, że sobie wybrała takie bezpłciowe osiedle. Ale przejść się mogę, jak będziesz w Warszawie. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-11, 14:08:08   

Berta von S. napisał/a:

Ale przejść się mogę, jak będziesz w Warszawie. :)


Bardzo :okulary: A może byśmy w ogóle zrobiły trasę Chmielewskiej albo choć część? Bo ja się tak zbieram i zbieram i zbieram... Choć dla Ciebie to chyba żadna atrakcja ;-(
_________________
Drużyna 5

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-11, 17:48:22   

Teresa van Hagen napisał/a:
A może byśmy w ogóle zrobiły trasę Chmielewskiej albo choć część? Bo ja się tak zbieram i zbieram i zbieram... Choć dla Ciebie to chyba żadna atrakcja ;-(

Dlaczego. Z przyjemnością sobie obejrzę miejsca z książek Chmielewskiej, jak je wyszukasz. ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-11, 21:49:04   

Berta von S. napisał/a:
Teresa van Hagen napisał/a:
A może byśmy w ogóle zrobiły trasę Chmielewskiej albo choć część? Bo ja się tak zbieram i zbieram i zbieram... Choć dla Ciebie to chyba żadna atrakcja ;-(

Dlaczego. Z przyjemnością sobie obejrzę miejsca z książek Chmielewskiej, jak je wyszukasz. ;-)


A ja z przyjemnością wyszukam! Czyli w okolicach sierpnia jest szansa na spotkanie :okulary: :D :okulary:
_________________
Drużyna 5

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-11, 22:48:38   

Teresa van Hagen napisał/a:

A ja z przyjemnością wyszukam! Czyli w okolicach sierpnia jest szansa na spotkanie :okulary: :D :okulary:

No to super. A może i Ty, Garamon, dołączysz? :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-12, 20:28:50   

Berta von S. napisał/a:

No to super. A może i Ty, Garamon, dołączysz? :)


Jako osoba na etacie, która nie ma pojęcia, jakie będą jej plany na sierpień napiszę tylko - zobaczymy :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,74 sekundy. Zapytań do SQL: 16