PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Szara Sowa
2014-10-16, 09:32
Nowy film - "Jeziorak"
Autor Wiadomość
Tomasz 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1182
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-10-17, 10:41:57   

Yvonne napisał/a:
A co do Serocka, to byłam tam kiedyś na szkoleniu i moim zdaniem jest to jedno z najładniejszych, a na pewno najbardziej zadbanych polskich miasteczek.
Nigdzie indziej nie widziałam takiej ilości kwiatów.
I ma bardzo urokliwy ryneczek


No to pewnie już wiem co zagrało Iławę, czyli filmowego "Iławca", a konkretnie plac przed ratuszem :/
_________________
"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów" - Kartezjusz
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-17, 12:06:34   

Kustosz napisał/a:
Zalew i Narew (a także Bug i Rządza) mają jedną olbrzymią przewagę nad Jeziorakiem. Znajdują się 30 km od Warszawy więc mogę tam pojechać w każdej chwili, a latem nawet zamieszkać dojeżdżając codziennie do miasta:)

Doceniam tę zaletę. Tylko że to po prostu nie to. Taki tombak (jestem pewna, że to słowo bardziej przemówi do Yvonne, i She - chociaż może She wcześniej zakończyła lekturę serii :) ) Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że Kasia ma przewagę nad Zosią, bo jest bardziej chętna... ;-)


Yvonne napisał/a:

A co do Serocka, to byłam tam kiedyś na szkoleniu i moim zdaniem jest to jedno z najładniejszych, a na pewno najbardziej zadbanych polskich miasteczek.
Nigdzie indziej nie widziałam takiej ilości kwiatów.
I ma bardzo urokliwy ryneczek :)

Serock jest ok. Ale nigdy bym go nie zaliczyła do najładniejszych polskich miasteczek.
Dla mnie grubo poniżej pierwszej dziesiątki, a nawet dwudziestki. :)
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2014-10-17, 12:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2014-10-17, 12:16:20   

Berta von S. napisał/a:
Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że Kasia ma przewagę nad Zosią, bo jest bardziej chętna...

Bardzo mi się podoba to porównanie. Świadczy o niezłym poczuciu humoru autorki. :)
_________________
 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-17, 12:25:33   

Ja patrzę na to pragmatycznie. Gdybym był pisarzem (bardzo poczytnym, najlepiej na miarę J.K Rowling lub noblistą), malarzem (choćby Jackiem Yerką) albo kompozytorem (np. Krzysztofem Pendereckim), do tego miał dorosłe dzieci to z wielką przyjemnością osiadłbym nad Jeziorakiem lub w podobnym miłym miejscu. Niestety nie jestem żadnym z wyżej wymienionych, dzieci mam małe i niestety jestem przywiązany do miasta. W tej sytuacji Jeziorak z Zalewem Zegrzyńskim nie ma szans:)

A przewag chętnej Kasi też nie można nie doceniać;)
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-17, 13:30:38   

Berta von S. napisał/a:
Serock jest ok. Ale nigdy bym go nie zaliczyła do najładniejszych polskich miasteczek.
Dla mnie grubo poniżej pierwszej dziesiątki, a nawet dwudziestki.


:564:

Albo nawet jeszcze dalej...
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2014-10-17, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-04-30, 13:11:26   

No dobra, a czy ten film już ktoś obejrzał? Niedawno leciał już w tv! Ja obejrzałem i ogólnie moja ocena jest pozytywna, bo wciąga. To taki skandynawski format przeniesiony na nasz teren, mroczny, pesymistyczny. Trochę może przesadnie zamotany, co nieco wydumany ale można obejrzeć. Technicznie bardzo dobrze zrobiony. Są ładne plenery jakiegoś jeziora (tzn. ładne jak na zimną porę roku - bez liści), pada wielokrotnie nazwa Siemiany, więc nie wiem dlaczego jest Iławiec a nie Iława. Czyżby miasto odmówiło wsparcia finansowego i jest tak na złość? :p
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2017-04-30, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-30, 17:44:21   

To chyba było na Kulturze. Trochę obejrzałem, ale że nie od początku, to dałem spokój.
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-05-08, 14:35:09   

Szara Sowa napisał/a:
No dobra, a czy ten film już ktoś obejrzał?

Ja go obejrzałem w ubiegłe lato. Taki sobie film na miarę skandynawskiego mrocznego kryminału. Szkoda wielka, że Jezioraka nie zagrał... Jeziorak a Zalew Zegrzyński. Te akweny bardzo się różnią. Na próżno wypatrywałem buczyny pomorskiej, która zasięgiem liże Pojezierze Iławskie. Do tego samo jezioro nie gra w filmie absolutnie żadnej roli. Równie dobrze tłem dla filmu mogłaby być Czantoria czy inne Mikoszewa czy Jakuszyce. W sumie co za różnica gdzie postawiony był hotel i w jakim miejscu lokalesi pędzą bimber?
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-08, 16:13:39   

No ale przecież był zwłoki wyławiane z wody, czy też w niej uparcie poszukiwane.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Aldona 
Maniak Samochodzika
Aldona



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 5208
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2017-05-08, 17:19:44   

Szara Sowa napisał/a:
No ale przecież był zwłoki wyławiane z wody, czy też w niej uparcie poszukiwane.


I dlatego ten film mi się w sumie podobał. Nie angażowałam się emocjonalnie w samo jezioro....A, że generalnie, ja przecież wody nie lubię, to było to bez różnicy czy Jeziorak do Jeziorak.
_________________
 
 
Tomasz 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1182
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-08, 20:13:11   

Szara Sowa napisał/a:
więc nie wiem dlaczego jest Iławiec a nie Iława


Tak sobie myślę, może dlatego, że komendant policji w Iławie nie życzyłby sobie, aby jego osoba była utożsamiana z mordercą... :okulary2:
_________________
"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów" - Kartezjusz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 12