PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
34. Amerykańska przygoda
Autor Wiadomość
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-02-03, 16:09:11   

Unieski napisał/a:
Dość dobra książka, lecz jednak w moim odczuciu słabsza od dwóch poprzednich tego autora :)


Troszkę za bardzo przekombinowana, ciekawostką jest spotkanie Szarej Sowy z Winnetou :)
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-03-22, 08:08:51   

W dalszym ciągu brnę przez tę pozycję, ale chciałbym podzielić się krótkim cytatem:

Cytat:
- W życiu nie napisałem scenariusza ani książki - uśmiechnąłem się blado. - Po przygodę wychodzę z domu i znajduję ją z dala od księgarskich półek. Tak jak wy teraz.


To chyba nie do końca prawda...

EDIT: Nie mogę też sobie wyobrazić w jaki sposób Jeźdzcy zapakowali motocykl na tył callawaya.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pan Tragacik 2011-03-22, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nemo 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 37
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 151
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-11-06, 15:13:36   

Antonio Panteras i Harrison Lord :okulary: :okulary: :okulary:

Przez całą książkę nie nudziłem się nawet chwilę. Właściwie cały czas jest akcja... i pojawia się wehikuł, powraca Winnetou :043: :597: ale ta część jest troszkę jednak gorsza od poprzednich tego autora. Jest trochę przeciągnięć np : ucieczka przed tornadem :591: czy za szczegółowe opisy autostrad i dróg dojazdowych jakby to Tomasz/Daniec znali Amerykę jak własną kieszeń (do pasji doprowadza mnie opisy dróg w PN Joshua Tree i dostałem kociokwiku :585: ) ... a najbardziej wkurzam się, że zrobił z Winnetou ojca nieślubnego (!) dziecka :zdziw: :/

Ale i tak polecam bo jest tego warta ! :D

A to mapka parku narodowego Joshua Tree dla zainteresowanych :
./redir/www.joshua.tree.national-park.com/map.htm
_________________
Gdy znalazłem na podłodze kartkę z pierwszą wieścią o Ałbazinie, zostałem opętany myślą rozwiązania zagadki, dotarcia aż nad Amur, myślałem, że doznam rozczarowania i zostanę uwolniony z opętania. Nie przeżyłem jednak nic takiego. Powróciłem z tą samą chorobą, która mnie stąd wygnała. Sądziłem, że tutaj czeka mnie uwolnienie. I znowu nic. Choroba ma jest nieuleczalna. Gdyby mi znowu przyszło powtórzyć tę podróż bez przyczyny i bez rezultatu, zrobiłbym to bez wahania. Czy nie ma dla mnie ratunku?
 
 
Arsen Lupin 
Sympatyk Samochodzika


Wiek: 35
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 113
Skąd: Oława
Wysłany: 2011-11-06, 16:49:22   

Przeczytaj sobie teraz tom 35, kontynuacje tomu 34 czyli Europejska Przygode, jest jeszcze ciekawsza!
Ostatnio zmieniony przez Czesio1 2011-11-06, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nemo 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 37
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 151
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-11-07, 11:58:53   

Arsen Lupin napisał/a:
Przeczytaj sobie teraz tom 35, kontynuacje tomu 34 czyli Europejska Przygode, jest jeszcze ciekawsza!


Właśnie czytam i masz rację na razie jest o wiele ciekawsza, :564: ale denerwuje mnie, że Tomasz/Paweł podają tajemnicę jakimś nieznanym kobietom
_________________
Gdy znalazłem na podłodze kartkę z pierwszą wieścią o Ałbazinie, zostałem opętany myślą rozwiązania zagadki, dotarcia aż nad Amur, myślałem, że doznam rozczarowania i zostanę uwolniony z opętania. Nie przeżyłem jednak nic takiego. Powróciłem z tą samą chorobą, która mnie stąd wygnała. Sądziłem, że tutaj czeka mnie uwolnienie. I znowu nic. Choroba ma jest nieuleczalna. Gdyby mi znowu przyszło powtórzyć tę podróż bez przyczyny i bez rezultatu, zrobiłbym to bez wahania. Czy nie ma dla mnie ratunku?
Ostatnio zmieniony przez Czesio1 2011-11-07, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-11-07, 14:14:05   

Nemo napisał/a:


Właśnie czytam i masz rację na razie jest o wiele ciekawsza, :564: ale denerwuje mnie, że Tomasz/Paweł podają tajemnicę jakimś nieznanym kobietom


U Nienackiego Tomasz też tak często robił.
 
 
Wacek Krawacik 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 33
Wysłany: 2012-12-26, 19:04:49   

Wlasnie skonczylem czytac pare dni temu. Calkiem fajna, jest sporo akcji, dobry pomysl z Winnetou - chociaz prawde mowiac myslalem ze ktos taki to raczej zostalby liderem lokalnej grupy Greenpeace na Mazurach - powrot wehikulu - tez dobry pomysl. Moja ocena 7.5/10.
 
 
Simon Templer
Sympatyk Samochodzika
SimonTempler


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 130
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2015-04-10, 23:11:22   

Bardzo dobra książka. Interesująca zagadka z II wojną światową w tle , dużo ciekawych postaci o których do samego końca nie wiadomo kim się okażą naprawdę, ekscytujący pościg na zakończenie i Tomasz taki jakim go pamiętamy z książek Nienackiego to największe zalety książki. Może dlatego ta książka tak mi się podoba bo lubię amerykańskie ,,filmy drogi" a to jest typowa ,,książka drogi" w dodatku z Panem Samochodzikiem w roli głównej , który przemierza Amerykę od Nowego Jorku do Los Angeles. Podoba mi się też to że nie ma tu młodocianego i przemądrzałego bohatera. Co prawda jeden się pojawia ale na szczęście tylko w epizodach. Niepotrzebnie tylko autor przy każdej okazji podaje numer autostrady lub drogi którą jadą bohaterowie. Dla przeciętnego czytelnika niema to przecież żadnego znaczenia. Podsumowując - lektura obowiązkowa nie tylko dla miłośników kontynuacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13