PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
30. Arsen Lupin tom 1-2
Autor Wiadomość
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-01-01, 20:08:17   

Iwmali napisał/a:
Unieski napisał/a:
obrywanie po głowie Dańca

Ale przecież to normalka we wszystkich częściach! :D

Ale ile można :p
 
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-01-01, 20:18:23   

Unieski napisał/a:
Po przeczytaniu pierwszego tomu wrażenie bardzo pozytywne, jedynie irytowały mnie dwie rzeczy:

- obrywanie po głowie Dańca

- ciągły pęd Tomasza do papierosa :p

No, a teraz tom drugi :)



On ma twarda głowę. W Lupinie jeszcze chyba nie ma kontuzjowanego kolana, ale po operacji kolana przestaną mu u Niemirskiego dawać po głowie (no, może raz na jakiś czas ktoś mu guza nabije).

Co do pana Tomasza to lepiej żeby go ciągnęło do palenia niż żeby palił. Ma już przecież ponad 100 lat ;-)
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-01-01, 20:22:00   

m_pufi napisał/a:
W Lupinie jeszcze chyba nie ma kontuzjowanego kolana

No nie wiem, w zakończeniu pierwszego tomu jest coś takiego:

"- Marzę o dorwaniu Arsena Lupina - rzekł poważnie masując swoje chore kolano."

:p
 
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-01-01, 22:10:54   

Unieski napisał/a:
m_pufi napisał/a:
W Lupinie jeszcze chyba nie ma kontuzjowanego kolana

No nie wiem, w zakończeniu pierwszego tomu jest coś takiego:

"- Marzę o dorwaniu Arsena Lupina - rzekł poważnie masując swoje chore kolano."

:p


To jeszcze nie to :)
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-01-07, 21:57:45   

Skończyłem :)

W mojej opinii to najlepsza z dotychczas przeczytanych kontynuacji. Ciekawa fabuła i nietuzinkowe zakończenie sprawy Arsena Lupina :)
 
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-01-07, 22:09:02   

Unieski napisał/a:
Skończyłem :)

W mojej opinii to najlepsza z dotychczas przeczytanych kontynuacji. Ciekawa fabuła i nietuzinkowe zakończenie sprawy Arsena Lupina :)


To powiedz o tym Czesiowi (może Tobie uwierzy ;-) )
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-01-07, 22:09:42   

m_pufi napisał/a:
Unieski napisał/a:
Skończyłem :)

W mojej opinii to najlepsza z dotychczas przeczytanych kontynuacji. Ciekawa fabuła i nietuzinkowe zakończenie sprawy Arsena Lupina :)


To powiedz o tym Czesiowi (może Tobie uwierzy ;-) )

E, ja jestem realistą :D
 
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2011-01-07, 22:11:51   

m_pufi napisał/a:

To powiedz o tym Czesiowi (może Tobie uwierzy ;-) )

Zależy w co M_pufi. Jeśli w to, że jest to dobra książka mogę uwierzyć, ale jeśli zechcesz mi wmawiać że to jest spójna część z kanonem to już niestety ale nie. :D
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-01-07, 22:12:59   

Czesio1 napisał/a:
m_pufi napisał/a:

To powiedz o tym Czesiowi (może Tobie uwierzy ;-) )

Zależy w co M_pufi. Jeśli w to, że jest to dobra książka mogę uwierzyć, ale jeśli zechcesz mi wmawiać że to jest spójna część z kanonem to już niestety ale nie. :D


Czyta się jak samochodzika, bez wątpienia :)
 
 
JaksaZKopanicy 
Uwielbia Samochodzika
Wychowany na PS



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 905
Wysłany: 2011-02-05, 13:48:49   

Po lekturze pierwszego tomu stwierdzam, że rzeczywiście ta kontynuacja jest jedną z lepszych. Niestety; wciąż jest baaardzo daleko poza najgorszą częścią PS. Z rzeczy które drażniły mnie podczas lektury: podwójna narracja i brak możliwości rozwiązywania zagadek razem z głównym bohaterem. Niestety, zarówno Tomasz jak i Daniec wszystkie zagadki od razu wyjaśniają - a szkoda. Brakowało mi motywu, gdy na koniec tomu PS zaskakuje wszystkich - łącznie z czytelnikiem - nietypowym rozwiązaniem zagadki (pamiętacie "Księgę Strachów"? Albo "Zagadki Fromborka"?).
Przede mną lektura drugiego tomu - oby nie było gorzej :)
_________________
Dziwna rzecz z tymi rzekami i drogami – rozmyślał Ryjek. – Widzi się je, jak pędzą w nieznane, i nagle nabiera się strasznej ochoty, żeby samemu też się znaleźć gdzie indziej, żeby pobiec za nimi i zobaczyć, gdzie się kończą...


Ostatnio zmieniony przez JaksaZKopanicy 2011-02-05, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-05, 13:53:13   

JaksaZKopanicy napisał/a:
(...) oby nie było gorzej :)

Lepiej nie będzie. ;-)
 
 
JaksaZKopanicy 
Uwielbia Samochodzika
Wychowany na PS



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 905
Wysłany: 2011-02-10, 19:28:11   

Drugi tom jest naprawdę dobry; wydaje mi się, że dużo lepszy niż tom pierwszy. Aż do... zakończenia, które mnie rozczarowało. Przez moment nawet podejrzewałem, że zakończenie napisał Szumski - podobieństwo do "Kolekcjonera" uderzające. A szkoda.
_________________
Dziwna rzecz z tymi rzekami i drogami – rozmyślał Ryjek. – Widzi się je, jak pędzą w nieznane, i nagle nabiera się strasznej ochoty, żeby samemu też się znaleźć gdzie indziej, żeby pobiec za nimi i zobaczyć, gdzie się kończą...


 
 
Nardo 
Stały bywalec forum


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 254
Skąd: Okolice Poznania
Wysłany: 2011-06-15, 22:13:32   

Dziś skończyłem po raz 2 czytać Arsena Lupina. Oczywiście to najlepsza kontynuacja i... najlepszy Pan Samochodzik. Fabuła, bohaterowie, akcja...- ogólnie wszystko na plus.
 
 
Arsen Lupin 
Sympatyk Samochodzika


Wiek: 35
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 113
Skąd: Oława
Wysłany: 2011-07-22, 23:37:28   

Nardo napisał/a:
Dziś skończyłem po raz 2 czytać Arsena Lupina. Oczywiście to najlepsza kontynuacja i... najlepszy Pan Samochodzik. Fabuła, bohaterowie, akcja...- ogólnie wszystko na plus.


zgadzam się :)
 
 
Nemo 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 37
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 151
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-10-24, 09:53:51   

Przeczytałem 1 tom i jestem pod wrażeniem :564: Jest to książka przemyślana i dopracowana. Widać jaki poziom literacki prezentuje Niemirski w porównaniu do poprzednich ''autorów'' kontynuacji.

Te realistyczne dialogi, napięcie, które autor buduje z mistrzowską precyzją (może mistrzowską to przesada, ale na pewno na wysokim poziomie). Nareszcie Daniec i Tomasz myślą na równi z czarnymi charakterami a nawet momentami są bardziej inteligentni, przebiegli i chytrzy :)

... i jeszcze sprawa 2 narratorów zmieniających się co rozdział. To też na plus, bo od razu wiadomo kto w tym momencie nim jest, co uważam za fajne urozmaicenie i nowość w kontynuacjach.

Tak więc jestem trochę w pozytywnum szoku :630: Dziś zaczynam 2 tom :)
_________________
Gdy znalazłem na podłodze kartkę z pierwszą wieścią o Ałbazinie, zostałem opętany myślą rozwiązania zagadki, dotarcia aż nad Amur, myślałem, że doznam rozczarowania i zostanę uwolniony z opętania. Nie przeżyłem jednak nic takiego. Powróciłem z tą samą chorobą, która mnie stąd wygnała. Sądziłem, że tutaj czeka mnie uwolnienie. I znowu nic. Choroba ma jest nieuleczalna. Gdyby mi znowu przyszło powtórzyć tę podróż bez przyczyny i bez rezultatu, zrobiłbym to bez wahania. Czy nie ma dla mnie ratunku?
Ostatnio zmieniony przez Unieski 2011-10-24, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nemo 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 37
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 151
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-10-26, 16:53:51   

2 tom trzyma poziom. Ciężko mi wyrazić swój zachwyt tą częścią :okulary2: :579: Nie mam słów. Ta książka jest lepsza od niejednej pozycji Mistrza (u mnie będzie gdzieś koło 6 miejsca):582: :585:
_________________
Gdy znalazłem na podłodze kartkę z pierwszą wieścią o Ałbazinie, zostałem opętany myślą rozwiązania zagadki, dotarcia aż nad Amur, myślałem, że doznam rozczarowania i zostanę uwolniony z opętania. Nie przeżyłem jednak nic takiego. Powróciłem z tą samą chorobą, która mnie stąd wygnała. Sądziłem, że tutaj czeka mnie uwolnienie. I znowu nic. Choroba ma jest nieuleczalna. Gdyby mi znowu przyszło powtórzyć tę podróż bez przyczyny i bez rezultatu, zrobiłbym to bez wahania. Czy nie ma dla mnie ratunku?
Ostatnio zmieniony przez Nemo 2011-10-26, 16:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2011-10-26, 20:59:28   

Nemo napisał/a:
Ta książka jest lepsza od niejednej pozycji Mistrza
:galy: :galy: :galy:
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-10-26, 22:05:21   

Nemo napisał/a:
Ta książka jest lepsza od niejednej pozycji Mistrza (u mnie będzie gdzieś koło 6 miejsca):582: :585:

No od UFO na pewno ;-)
 
 
 
Nemo 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 37
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 151
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-10-27, 08:41:44   

PawelK napisał/a:
Nemo napisał/a:
Ta książka jest lepsza od niejednej pozycji Mistrza
:galy: :galy: :galy:


jedynym jej mankamnetem, który mi się nie podoba jest twardy Rambodaniec :D który ciągle dostaje w łeb i po kilku tygodniach jest jak nowo narodzony

Unieski napisał/a:
Nemo napisał/a:
Ta książka jest lepsza od niejednej pozycji Mistrza (u mnie będzie gdzieś koło 6 miejsca):582: :585:

No od UFO na pewno ;-)


rzecz jasna, że od UFO (12 miejsce) :043: :D ale także od Fantomasa, Niewidzialnych, Złotej rękawicy, Fromborka, Winnetou, Księgi strachów, skarbu Atanaryka, Tajemnicy tajemnic, Kolekcjonera i Testamentu RJ ... :053: Mówcie sobie co chcecie, ale tu jest realnie przedstawiony Tomasz wprost jakby wyjęty z Kanonu nie chcący się zmieniać w nowym komputerowym świecie ... na pewno, gdyby Nienacki żył, sam by go tak przedstawiał (lub podobnie). A poza tym czytało się szybko, lekko i przyjemnie co nie mogę powiedzieć o niektórych samochodzikach Nienackiego, które były pisane na siłę a Arsen Lupen nie bo widać, że jest to część przemyślana i dopracowana prawie do perfekcji.
_________________
Gdy znalazłem na podłodze kartkę z pierwszą wieścią o Ałbazinie, zostałem opętany myślą rozwiązania zagadki, dotarcia aż nad Amur, myślałem, że doznam rozczarowania i zostanę uwolniony z opętania. Nie przeżyłem jednak nic takiego. Powróciłem z tą samą chorobą, która mnie stąd wygnała. Sądziłem, że tutaj czeka mnie uwolnienie. I znowu nic. Choroba ma jest nieuleczalna. Gdyby mi znowu przyszło powtórzyć tę podróż bez przyczyny i bez rezultatu, zrobiłbym to bez wahania. Czy nie ma dla mnie ratunku?
Ostatnio zmieniony przez Nemo 2011-10-27, 08:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2011-10-27, 08:45:50   

Nemo napisał/a:
jedynym jej mankamnetem,


Ale mankamentów ma dużo więcej.


Nemo napisał/a:
rzecz jasna, że od UFO (12 miejsce) :043: :D ale także od Fantomasa, Niewidzialnych, Złotej rękawicy, Fromborka, Winnetou, Księgi strachów, skarbu Atanaryka, Tajemnicy tajemnic, Kolekcjonera i Testamentu RJ ...


Chyba powinieneś zmienić forum na ./redir/paweldaniec.ok1.pl/

Jak nie ma to masz szansę założyć.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 12