PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Szara Sowa
2017-05-18, 13:02
W co gracie i dlaczego akurat w Heroes 3 ?
Autor Wiadomość
von Dobeneck1
[Usunięty]

  Wysłany: 2012-07-19, 23:43:07   W co gracie i dlaczego akurat w Heroes 3 ?

Uwielbiam Heroes of Might&Magic 3 i dodatki. Gram od ukazania się tej genialnej gry. Nie po to, żeby bić kolejne rekordy i za wszelką cenę ukończyć wszystkie kampanie, tylko żeby odpocząć, zrelaksować się i oderwać od rzeczywistości.
Na drugim miejscu jest Starcraft, tylko ten pierwszy z dodatkiem Broodwar. Wspaniała, ponadczasowa strategia z klimatycznymi filmikami. Zahaczyłem nawet o Battlenet i mam rozegrane ok. 2000 (mniej więcej pół na pół, wygranych i przegranych :p ) bitew. Ale jako zadeklarowany odludek, wolę samotnie walczyć z kompem. :D
No i trzecia kategoria: strzelaniny z II WŚ. Medal of Honor i Call of Duty. Uwielbiam!
Mam oryginalne wersje: 3x Heroes, 2x Starcraft + Broodwar, no i oczywiście strzelaniny.
Poza tym, czasami RPG, Might&Magic 6, 7 i 8, Diablo, Diablo2 Lord of Destruction (rzadko).
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-07-20, 09:09:54   

Nie wiem czy znajdziesz tu wielu namiętnych graczy :)
Ja osobiście mam małego bzika na punkcie gier komputerowych, ale raczej tych z lat osiemdziesiątych/dziewięćdziesiątych. Największą kolekcję posiadam na Game Boya, obecnie jakieś 110 tytułów :D Do tego mała biblioteka gier na Commodore i Amigę, oczywiście łącznie z samym sprzętem. Na strychu mam już miejsce na kącik growy, jeszcze rok i dom będzie gotowy - wtedy może w końcu będę mógł wszystko poustawiać jak należy. Moja ulubiona gra to Fury of the Furries, ale rzadko jest okazja pograć bo Amiga schowana. Za to mogę się pochwalić kompletnym wydaniem w pudełku, z plakatem itd. Muzyka w tej grze to majstersztyk!
http://rdyculous.pl/index...2&month=4&ID=31

Ze swojej strony mogę polecić przeglądarkową wersję kultowej gry Lemmings - bez potrzeby instalacji, można pograć w domu, biurze ;)
http://www.elizium.nu/scripts/lemmings/

Co do bardziej współczesnych gier to uznaję kilka:
Commandos (no dobra, już mało współczesna) - przeszedłem już kilka razy i dalej mi mało - swoją drogą powinna być na Twojej liście jeżeli kręci Cię WWII
FIFA - obecnie pogrywam w 12
Tomb Raider - nowa część zapowiada się fantastycznie, można znaleźć dalekie pokrewieństwo do przygód TomaszaNN :D
Microsoft Flight Simulator - piękna forma relaksu, zwłaszcza jeżeli posiada się prawdziwy drążek
Pewnie coś by się jeszcze znalazło np. Bioshock czy Wolfenstein. Przeżywałem swego czasu fascynację Heroesami, ale mimo chęci nie potrafiłem się wkręcić na dobre.

Ponieważ jestem trochę zainteresowany programowaniem moim największym marzeniem jest stworzyć jakąś nietuzinkową i wciągającą grę. Zresztą nigdy o tym nie wspominałem, ale jakieś trzy lata temu interesowałem się mocno bibliotekami umożliwiającymi tworzenie gier na konsolę Nintendo DS. Wtedy też poczyniłem nieśmiałe kroki by napisać gierkę na motywach Wyspy Złoczyńców. Niestety, Ci którzy zdążyli mnie już poznać na forum wiedzą, że ciężko u mnie z "kończeniem" więc projekt zatrzymał się na wczesnym etapie. Ale można obejrzeć kilka klatek z raczkującego silnika graficznego i ekran tytułowy z niepowstałej nigdy gry pt. "Wyspa Złoczyńców" na youtube :D
http://www.youtube.com/watch?v=tJIxx2O7Jmc
http://www.youtube.com/watch?v=c7GTg0JztkM
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pan Tragacik 2012-07-20, 09:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-20, 09:37:48   

Kiedyś miałem Amigę 500 1MB RAM :D Tzn. mam, ale nie na chodzie od lat. Najczęściej grałem w Cytadelę, albo Cannon Fodder. Ale odkąd zobaczyłem Quake'a, na PC u kumpla, zacząłem zbierać na peceta. I tak już zostało. :)
Nie znam się na programowaniu kompletnie, więc mało mi mówią pojęcia programistów. :D Chociaż z pojęciem "silnik graficzny" się zetknąłem.
Gram natomiast w gry, które wymieniłem w poprzednim poście, gdy naprawdę nie mam co czytać, albo mam kryzys czytania( po prostu mi się nie chce :D ), lub też bolą mnie oczy. Co prawda nie noszę okularów, ale coraz częściej zastanawiam się nad pójściem do okulisty.
Ale gra o przygodach Pana Samochodzika, to świetny pomysł. Zagrałbym z przyjemnością, tylko musiałbyś zmienić fabułę i zakończenie. Rób, nie bądź taki! :564:
 
 
Stefanek 
Uwielbia Samochodzika


Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 697
Wysłany: 2012-07-20, 09:42:01   

Na etapie Spectrum i Atari w coś tam się grało... Teraz temat "gry komputerowe" jest mi całkowicie obcy, dlatego w tym temacie działalność skończę na jednym poście. Powiem tylko, że zimą - kiedy mi sie troche nudziło - kupiłem sobie LEGO Indina Jones 1 i 2, LEGO Star Wars Complete Saga i LEGO Batman :) Trochę pograłem, ale teraz gry czekają na długie zimowe wieczory :D I tak ich pewnie nigdy nie skończę, bo już się zorientowałem, że niektóre poziomy są ponad moje umiejętności :D
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-07-20, 09:53:45   

Gry z serii "LEGO..." są rzeczywiście świetne. Najwięcej grałem właśnie w Star Wars i Indiana Jones, ale właściwie tylko na przenośnej konsolce. Podoba mi się ich lekkie podejście do tematu. Zresztą będąc fanem LEGO ma się dodatkowy argument by sięgnąć po te gry.
_________________
 
 
Stefanek 
Uwielbia Samochodzika


Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 697
Wysłany: 2012-07-20, 10:14:19   

:)
Ostatnio zmieniony przez Stefanek 2012-11-02, 09:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-20, 11:05:16   

Ja, na długie zimowe wieczory wolę jednak Heroesów. Wybieram największe mapki, na których się gra po 6-8 godzin(można szybciej, ale urok tkwi w odkryciu całej mapy).
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2012-07-20, 11:16:05   

Pan Tragacik napisał/a:
Gry z serii "LEGO..." są rzeczywiście świetne.

Przeszedłem Indianę Jonesa 1 i 2, Batmana, Piratów z Karaibów oraz Harrego Pottera 1-4 :)
 
 
 
Stefanek 
Uwielbia Samochodzika


Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 697
Wysłany: 2012-07-20, 11:26:12   

Unieski napisał/a:
Przeszedłem Indianę Jonesa 1 i 2, Batmana, Piratów z Karaibów oraz Harrego Pottera 1-4 :)


O! Piratów to sobie może kupię, bo filmy lubię :) Niestety, jak pisałem nie dam rady przejść całych gier :) W IJ2 jest taki poziom, w którym strzela się do tarcz na dachu wagonu... Nie do przejścia :/ Może mam za słabego kompa, bo mi się czasem figurki niemrawo ruszają.
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-07-20, 11:41:53   

Skoro jesteśmy w tym temacie to LEGO Batman 2: DC Super Heroes wygląda bardzo obiecująco.
Ja niestety jak już wspomniałem nie gram raczej w nic z nowych gier, ale jest to jedna z tych których chętnie bym spróbował.
./redir/www.gametrailers....r-heroes-review
_________________
 
 
Stefanek 
Uwielbia Samochodzika


Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 697
Wysłany: 2012-07-20, 11:51:23   

:)
Ostatnio zmieniony przez Stefanek 2012-11-02, 09:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-20, 12:18:37   

Stefanek napisał/a:
Bomba! :D Ale już po grafice widzę, że na moich przedpotopowych komputerach nie pójdzie :/

A jaka masz konfigurację? Tak z ciekawości. :065:
 
 
Stefanek 
Uwielbia Samochodzika


Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 697
Wysłany: 2012-07-20, 13:10:21   

:)
Ostatnio zmieniony przez Stefanek 2012-11-02, 09:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-20, 13:32:53   

No tak. Nie za dużo, ale też bez tragedii, zwłaszcza przenośny. Wydaje mi się, że Athlon byłby lepszy niż Celeron.
Ja mam Intel Core Duo 2GHz, 4mega RAM, NVIDIA GeForce 9650M GT 1Giga RAM dedykowana, ale to też nie za dużo, przynajmniej do strzelanek :D
Mam zamiar kupić 17 cali z lepszymi parametrami, oczywiście laptopa, stacjonarne od kilku lat mnie nie interesują.
A temu stacjonarnemu dołóż RAM, co najmniej do 2 Mega, powinien przyspieszyć.
Ja zawsze kupuję pod kątem gier. :D
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-07-20, 13:37:23   

von Dobeneck napisał/a:
4mega RAM

Miałem tyle w moim 486 DX2 66 MHz w "turbo", nie zazdroszczę :D
_________________
 
 
Stefanek 
Uwielbia Samochodzika


Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 697
Wysłany: 2012-07-20, 13:40:11   

von Dobeneck napisał/a:
A temu stacjonarnemu dołóż RAM, co najmniej do 2 Mega, powinien przyspieszyć.


Rozumiem, że giga miałeś na myśli :D Wolne sloty na płycie matce jeszcze są... można pomyśleć. Masz może jakieś namiary na w miarę tanie kości? Bo ja przyznam się, że nie siedzę jakoś mocno w temacie hardware'u.
A tak BTW gra ktoś w World of Tanks. Ja rozegrałem 458 bitew, w tym 200 zwycięskich i 100 "przeżytych". Najwięcej bitew na francuskim Hotchkissie H35. Niestety od paru miesięcy nie mam już dostępu do sprzętu na którym grałem, a mój... :/
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-20, 13:50:36   

Chacha. Oczywiście, że giga. :D
Pogadam z kumplem, który w tym mocno siedzi, jeśli się da, to załatwię Ci gratis.
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-20, 16:34:51   

Pan Tragacik napisał/a:
von Dobeneck napisał/a:
4mega RAM

Miałem tyle w moim 486 DX2 66 MHz w "turbo", nie zazdroszczę :D

Nie wiem, co mi odbiło z tym "mega". :D Giga, giga, giga!!! :p
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-18, 13:02:19   

A po 5 latach w co gracie? :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Aldona 
Maniak Samochodzika
Aldona



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 5208
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2017-05-18, 13:24:27   

Szara Sowa napisał/a:
A po 5 latach w co gracie?

W chwilach wolnych nadal od czasu do czasu w Neverhooda :) a czasem w Armikroga :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 12