PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Autorzy najgorszych kontynuacji

Najgorsi kontynuatorzy
Jacek Mróz (Józef Jacek Rojek)
16%
 16%  [ 7 ]
Józef Burny (Józef Burniewicz)
16%
 16%  [ 7 ]
Tomasz Olszakowski (Andrzej Pilipiuk)
21%
 21%  [ 9 ]
Jerzy Szumski (Jerzy Ignaciuk)
14%
 14%  [ 6 ]
Sebastian Miernicki (Sebastian Mierzyński)
4%
 4%  [ 2 ]
Arkadiusz Niemirski
0%
 0%  [ 0 ]
Krzysztof Zagórski
4%
 4%  [ 2 ]
Iga Karst (Iga Schmidt)
7%
 7%  [ 3 ]
Maciek Horn
2%
 2%  [ 1 ]
Marek Żelech (Marek Żelkowski)
9%
 9%  [ 4 ]
Jakub Czarny (Czarnik)
2%
 2%  [ 1 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 42

Autor Wiadomość
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-13, 16:16:01   

Unieski napisał/a:
iż to nie Mercedes to i tak wezmę :D

Ja też poproszę zapakować! :D

Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Admin Emeritus

Wysłany: 2011-10-13, 18:35:37   

Unieski napisał/a:
a ja mimo, że widzę, iż to nie Mercedes

No widzisz a patrzysz na kontynuacje i twierdzisz że to Pan Samochodzik. Rozumiem, jesteś fachowcem od samochodów ale żeby nie poznać się na książce po samym tytule?????
:galy: :galy: :galy: :galy: :galy:

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść

Michal_bn 
Moderator

Wysłany: 2011-10-13, 18:52:53   

Czesio1 napisał/a:
Unieski napisał/a:

No widzisz a patrzysz na kontynuacje i twierdzisz że to Pan Samochodzik. Rozumiem, jesteś fachowcem od samochodów ale żeby nie poznać się na książce po samym tytule?????

Czesiu, daj juz spokój. Unieski przeczytał i wyrobił sobie zdanie na ten temat. Każdy ma prawo do wlasnego zdania. Ty nie przeczytałeś, a też sobie je wyrobiłeś i jest ok.

Sam sobie to obrzydzasz jak możesz i zniechęcasz się do tych książek jak tylko się da. Z całym szacunkiem, ale Unieski wie na ten temat dużo więcej niż Ty i jego opinia jest poparta całym stosem przeczytanych tomów.

Co Ci to da, że do śmierci nie przeczytasz już żadnego tomu? Im człowiek bardziej się zamyka na świat, tym więcej traci, a to że wykorzystali wizerunek samochodzika w celach zarobkowych? Co z tego? Czy gdyby tak nie zrobili byłbym bogatszy? Czy gdyby tak nie zrobili Zbigniew Nienacki byłby szczęśliwszy??? Nie sadzę. Jedyna korzyść jaka z tego płynie to drobniaki dla autorów i masa (czasem mniejsza masa ;-)) przyjemności dla nas :)

Unieski 

Wysłany: 2011-10-13, 19:48:43   

Czesio1 napisał/a:
Unieski napisał/a:

A gdzie tak napisałem? :p Ja tylko nie pojmuję Twojego uporu konserwatysty w stylu: nie bo nie :p

Czesio1 
Admin Emeritus

Wysłany: 2011-10-13, 20:15:57   

michal_bn napisał/a:

Czesiu, daj juz spokój. Unieski przeczytał i wyrobił sobie zdanie na ten temat. Każdy ma prawo do wlasnego zdania. Ty nie przeczytałeś, a też sobie je wyrobiłeś i jest ok.

Moje zdanie polega tylko i wyłącznie na tym, że nie podoba mi się to, że książki te noszą w tytule dwa magiczne słowa "Pan Samochodzik".

michal_bn napisał/a:

Sam sobie to obrzydzasz jak możesz i zniechęcasz się do tych książek jak tylko się da.

Nawet jeśli to nie mam z tym żadnego problemu bo na mojej półce czeka masa innych książek do przeczytania i zapewniam Cię, że nie ubolewam nad tym, że kontynuacje mnie odrzucają od siebie. A jak zapewne pamiętasz napisałem kiedyś, że nie zarzekam się i być może kiedyś sięgnę po jakąś kontynuację.

michal_bn napisał/a:

Z całym szacunkiem, ale Unieski wie na ten temat dużo więcej niż Ty i jego opinia jest poparta całym stosem przeczytanych tomów.

I cóż z tego wynika? Nie ilość się liczy tylko jakość, czego dowodem jest porównanie jakości zaledwie 12 (czyt. jedenastu) tomów kanonu z n-ilościa kontynuacji.

michal_bn napisał/a:
Czy gdyby tak nie zrobili Zbigniew Nienacki byłby szczęśliwszy??? Nie sadzę.

A ja sądzę, że byłby szczęśliwszy wiedząc, że nikt nie partaczy Jego świetnego kanonu.

Unieski napisał/a:
A gdzie tak napisałem? :p Ja tylko nie pojmuję Twojego uporu konserwatysty w stylu: nie bo nie :p

Jak już napisałem powyżej nie jest to wcale "NIE BO NIE" tylko odpowiedziałem Ci na pytanie czym mi zawiniły kontynuacje. TYTUŁEM. I tyle w temacie. :)

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść

Unieski 

Wysłany: 2011-10-13, 20:41:12   

Czesio1 napisał/a:

Jak już napisałem powyżej nie jest to wcale "NIE BO NIE" tylko odpowiedziałem Ci na pytanie czym mi zawiniły kontynuacje. TYTUŁEM. I tyle w temacie. :)

Czyli pomijając ten "szczegół" możesz czytać kontynuacje :p

Nemo 
Sympatyk Samochodzika

Wysłany: 2011-10-19, 07:57:08   

michal_bn napisał/a:

Sam sobie to obrzydzasz jak możesz i zniechęcasz się do tych książek jak tylko się da. Z całym szacunkiem, ale Unieski wie na ten temat dużo więcej niż Ty i jego opinia jest poparta całym stosem przeczytanych tomów.

Co Ci to da, że do śmierci nie przeczytasz już żadnego tomu? Im człowiek bardziej się zamyka na świat, tym więcej traci, a to że wykorzystali wizerunek samochodzika w celach zarobkowych? Co z tego? Czy gdyby tak nie zrobili byłbym bogatszy? Czy gdyby tak nie zrobili Zbigniew Nienacki byłby szczęśliwszy??? Nie sadzę. Jedyna korzyść jaka z tego płynie to drobniaki dla autorów i masa (czasem mniejsza masa ;-)) przyjemności dla nas :)

Mój biały brat dobrze powiedział. Howgh!
Gdy znalazłem na podłodze kartkę z pierwszą wieścią o Ałbazinie, zostałem opętany myślą rozwiązania zagadki, dotarcia aż nad Amur, myślałem, że doznam rozczarowania i zostanę uwolniony z opętania. Nie przeżyłem jednak nic takiego. Powróciłem z tą samą chorobą, która mnie stąd wygnała. Sądziłem, że tutaj czeka mnie uwolnienie. I znowu nic. Choroba ma jest nieuleczalna. Gdyby mi znowu przyszło powtórzyć tę podróż bez przyczyny i bez rezultatu, zrobiłbym to bez wahania. Czy nie ma dla mnie ratunku?

Nemo 
Sympatyk Samochodzika

Wysłany: 2011-10-19, 08:00:34   

Szara Sowa napisał/a:
Przyznam szczerze że zaliczyłem może z 6-7 kontynuacji, ale to za mało żeby zabrać głos, bo połowy autorów nie znam w ogóle i śledząc recenzje chyba nie przeczytam nigdy.
Tak więc popatrzę sobie z boku! :)

toż to nie trza czytać tylno głosować na Burnego, Mroza i Olszakowskiego. Wystarczy przeczytać opinie na naszym forum o ich ''książkach'' (papier wszystko przyjmie) ... i omijać te pseudosamochodziki :p
Gdy znalazłem na podłodze kartkę z pierwszą wieścią o Ałbazinie, zostałem opętany myślą rozwiązania zagadki, dotarcia aż nad Amur, myślałem, że doznam rozczarowania i zostanę uwolniony z opętania. Nie przeżyłem jednak nic takiego. Powróciłem z tą samą chorobą, która mnie stąd wygnała. Sądziłem, że tutaj czeka mnie uwolnienie. I znowu nic. Choroba ma jest nieuleczalna. Gdyby mi znowu przyszło powtórzyć tę podróż bez przyczyny i bez rezultatu, zrobiłbym to bez wahania. Czy nie ma dla mnie ratunku?

Piratka 
Forumowy Badacz Naukowy

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2016-12-27, 23:31:02   

Nemo napisał/a:
Wystarczy przeczytać opinie na naszym forum o ich ''książkach'' (papier wszystko przyjmie) ... i omijać te pseudosamochodziki :p
I jeszcze Szumski.

- A czy nie ma dobrych piratów?
- Nie. Bo to się mija z samym założeniem piractwa.

Wowax 
Sympatyk Samochodzika

Wysłany: 2017-11-11, 12:34:14   

IGA KARST i OLSZAKOWSKI!!!
przeczytałem około 80 kontynuacji - wiem co piszę
Ostatnio zmieniony przez Wowax 2017-11-11, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu