PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-09, 14:44
Nowe Przygody/Kapitan Nemo - miejsca akcji
Autor Wiadomość
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2018-09-16, 14:28:33   

Kozak napisał/a:
sz rację. Z FB będzie więcej korzyści, ponieważ kto dzisiaj ma tam konta?


Nasze forum ma. Przygotujcie pytanie (z uzasadnieniem i i jakąś fotką), zamieścimy :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-11-07, 15:26:06   

Słuchajcie, gdzie dokładnie w Iławie była komenda MO?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-07, 18:38:28   

Szara Sowa napisał/a:
Słuchajcie, gdzie dokładnie w Iławie była komenda MO?


Na ul. Kościuszki 35, jak wynika z legendy na mapie z lat 70-tych.
_________________
Z 24
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-08, 00:24:57   

Szara Sowa napisał/a:
Słuchajcie, gdzie dokładnie w Iławie była komenda MO?

Przecież wrzucałam w sierpniu jej zdjęcie i nawet zabierałeś głos w dyskusji. ;-)

http://pansamochodzik.net...p=366104#366104
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-11-08, 08:43:16   

No właśnie nie mogłem tego wątku namierzyć, bo jak się okazuje, jest to w nie bardzo przystającym temacie czyli "Realia w NPPS - oprócz geograficznych"...
A to jest akurat geografia jak byk. :)
A i dokładny adres tam też chyba nie pada...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Aldona 
Maniak Samochodzika
Aldona



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 5208
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2018-11-08, 08:55:42   

Z24 napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Słuchajcie, gdzie dokładnie w Iławie była komenda MO?


Na ul. Kościuszki 35, jak wynika z legendy na mapie z lat 70-tych.


Dziękuję. Zgadza się z moimi poszukiwaniami.
_________________
 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-13, 16:45:09   Gdzie jest ta przeprawa promowa przez Jeziorak?

Pytanie jak w temacie - jestem kompletnym topograficznym laikiem jeśli chodzi o ten rejon i zupełnie nie mogę z treści książki wywnioskować gdzie właściwie znajdowała się przeprawa promowa z pierwszego rozdziału.

Może w lipcu uda mi się rowerem pojeździć trochę śladami Pana Samochodzika i powoli rozpracowuję teren ;) Ale i tak już dobrze wiem (ze streetview i z życiowego doświadczenia ;) że zobaczę tylko krzaki i trochę wody, a nie żadną samochodzikową magię ;)

Prawie pełną dokumentację tego miejsca znajdziesz czytając od tego miejsca! Post zostaje przeniesiony do tego właśnie tematu. (Sz.S.)

https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=197373#197373
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2019-04-13, 18:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-15, 00:24:56   Re: Gdzie jest ta przeprawa promowa przez Jeziorak?

bans napisał/a:
Ale i tak już dobrze wiem (ze streetview i z życiowego doświadczenia ;) że zobaczę tylko krzaki i trochę wody, a nie żadną samochodzikową magię ;)

Zobaczysz magię. Tylko musisz zjechać z asfaltu, zsiąść z roweru i generalnie się nie śpieszyć...

Prawdopodobne miejsce promu masz w poście Majka na początku + trochę uzupełnień w moim blisko końca.
Z tym, że to nie jest pewne na 100%.

Za to na 100% pewne jest miejsce promu, przy którym zatonęła ciężarówka z E.
I tam jest o wiele więcej magii. :)
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2019-04-15, 00:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2019-04-15, 06:29:56   Re: Gdzie jest ta przeprawa promowa przez Jeziorak?

Berta von S. napisał/a:
zsiąść z roweru i generalnie się nie śpieszyć...

Musisz się spieszyć i nie śpieszyć.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-15, 07:09:57   

Mam dwa tygodnie, mogę ten cholerny Jeziorak objechać 10 razy ;)

Hmm, Szałkowo. No, tam to będę mógł dojść nawet pieszo i po pijaku ;)

Dzięki za przeniesienie mojego posta, przegapiłem ten temat.
Ostatnio zmieniony przez 2019-04-15, 07:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-15, 08:27:45   

bans napisał/a:
Ale i tak już dobrze wiem (ze streetview i z życiowego doświadczenia ;) że zobaczę tylko krzaki i trochę wody, a nie żadną samochodzikową magię ;)

Słusznie, zbyt wiele magii się nie spodziewaj. Najwięcej, moim zdaniem, skupia się wokół dawnego domu Nienackiego. Poza tym woda i krzaki, ale za to ładnie:)
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-15, 16:22:52   

Kustosz napisał/a:

Słusznie, zbyt wiele magii się nie spodziewaj.

To w sumie sluszne podejście, bo się można pozytywnie zaskoczyć, zamiast rozczarować.

bans napisał/a:
Mam dwa tygodnie, mogę ten cholerny Jeziorak objechać 10 razy ;)

Przez dwa tygodnie możesz i 14 razy. Sęk w tym, żebyś objechał tylko raz. ;-)

I generalnie bym Ci radziła jak najwięcej przemieszczać się leśnymi duktami.

Skoro piszesz, ze do Szałkowa możesz iść na piechotę, to zakładam, że chcesz mieszkać w Iławie. Bardzo lubię Iławę, ale tam raczej „TEJ” magii nie złapiesz, bo – jak pisze Kustosz – raczej ją można spotkać w północnej części Jezioraka. Na Iławę spokojnie wystarczyły by Ci dwa dni. A Szałkowo jest po prostu brzydkie, podobnie jak droga do Szałkowa.

Po prawej stronie Jezioraka zaczyna się robić klimatycznie od Tynwałdu - można się lasami przebić do Chmielówka, malowniczą drogą wzdłuż brzegu z Kragi do Gubławek, jest aleja ze starymi drzewani z Wieprza do Śliwy, a tam już niedaleko Boreczno i Karnity (komercja niestety, ale trudno nie zajrzeć). Za to w lasach jest dawny Pomielin, gdzie obozował Anatol, no i klimatyczny jest cały Półwysep Bukowiec.

Ale ciekawiej jest z drugiej strony. Można z Iławy ruszyć gruntową „starą iławską” na Gardzień. Albo przez Kamionkę do Szymbarka, bocznymi drogami do Kamieńca, stamtąd przez Solniki, a (potem zahaczając różne leśne jeziorka) na Jeziorno i Krupówkę. A z Jerzwałdu pojechać lasem na Bądze i dalej na Przezmark. Albo lasem na Witoszewo, Rucewo czy Fabianki.

A poza tym to: jakiś kajak wynająć – na wyspy popłynąć (czy kanałem jerzwałdzkim na leśne jeziora), po bagnach i bukowych lasach połazić, ognisko zapalić, piwo w spokoju wypić, z miejscowymi pogadać, posiedzieć w ciszy o świcie/zmierzchu nad wodą. To wtedy się powinno udać. ;-)
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2019-04-15, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-15, 17:20:33   

Berta von S. napisał/a:
no i klimatyczny jest cały Półwysep Bukowiec.


I kesza tam poszukać, bo jak dotąd nasz tamtejszy kesz został znaleziony tylko raz i jest pod tym względem smutnym rekordzistą. Nawet ten na wyspie Gierczak był podjęty 2 razy. :)

./redir/opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=62565
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2019-04-15, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aga 
Uwielbia Samochodzika
Panna Nikt



Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2018
Posty: 530
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-04-15, 20:40:16   

Berta von S. napisał/a:
Kustosz napisał/a:

Słusznie, zbyt wiele magii się nie spodziewaj.

To w sumie sluszne podejście, bo się można pozytywnie zaskoczyć, zamiast rozczarować.

bans napisał/a:
Mam dwa tygodnie, mogę ten cholerny Jeziorak objechać 10 razy ;)

Przez dwa tygodnie możesz i 14 razy. Sęk w tym, żebyś objechał tylko raz. ;-)

I generalnie bym Ci radziła jak najwięcej przemieszczać się leśnymi duktami.

Skoro piszesz, ze do Szałkowa możesz iść na piechotę, to zakładam, że chcesz mieszkać w Iławie. Bardzo lubię Iławę, ale tam raczej „TEJ” magii nie złapiesz, bo – jak pisze Kustosz – raczej ją można spotkać w północnej części Jezioraka. Na Iławę spokojnie wystarczyły by Ci dwa dni. A Szałkowo jest po prostu brzydkie, podobnie jak droga do Szałkowa.

Po prawej stronie Jezioraka zaczyna się robić klimatycznie od Tynwałdu - można się lasami przebić do Chmielówka, malowniczą drogą wzdłuż brzegu z Kragi do Gubławek, jest aleja ze starymi drzewani z Wieprza do Śliwy, a tam już niedaleko Boreczno i Karnity (komercja niestety, ale trudno nie zajrzeć). Za to w lasach jest dawny Pomielin, gdzie obozował Anatol, no i klimatyczny jest cały Półwysep Bukowiec.

Ale ciekawiej jest z drugiej strony. Można z Iławy ruszyć gruntową „starą iławską” na Gardzień. Albo przez Kamionkę do Szymbarka, bocznymi drogami do Kamieńca, stamtąd przez Solniki, a (potem zahaczając różne leśne jeziorka) na Jeziorno i Krupówkę. A z Jerzwałdu pojechać lasem na Bądze i dalej na Przezmark. Albo lasem na Witoszewo, Rucewo czy Fabianki.

A poza tym to: jakiś kajak wynająć – na wyspy popłynąć (czy kanałem jerzwałdzkim na leśne jeziora), po bagnach i bukowych lasach połazić, ognisko zapalić, piwo w spokoju wypić, z miejscowymi pogadać, posiedzieć w ciszy o świcie/zmierzchu nad wodą. To wtedy się powinno udać. ;-)

Berta, powinnaś normalnie jakieś przewodniki pisać ;-)
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-15, 21:12:06   

...albo wycieczki organizować!
_________________
Drużyna 5

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-15, 21:54:51   

Aga napisał/a:

Berta, powinnaś normalnie jakieś przewodniki pisać ;-)

Nie powinnam. Właśnie widzę, że za dużo powtórzeń. :027:

Trochę mnie poniosło (pewnie przytłoczony tym bełkotem bans zrezygnuje z wyprawy...), ale zaraz się ożywiłam widząc wzmiankę o ulubionej okolicy. ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-16, 06:54:56   

Berta von S. napisał/a:

Przez dwa tygodnie możesz i 14 razy. Sęk w tym, żebyś objechał tylko raz. ;-)


A tego zdania to nie rozumiem :)
Co do Iławy - pudło, nie tam się zatrzymam :)
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-16, 22:44:23   

bans napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

Przez dwa tygodnie możesz i 14 razy. Sęk w tym, żebyś objechał tylko raz. ;-)

A tego zdania to nie rozumiem :)

No jak masz mieć czas i siły na to:
Berta von S. napisał/a:

A poza tym to: jakiś kajak wynająć – na wyspy popłynąć (czy kanałem jerzwałdzkim na leśne jeziora), po bagnach i bukowych lasach połazić, ognisko zapalić, piwo w spokoju wypić, z miejscowymi pogadać, posiedzieć w ciszy o świcie/zmierzchu nad wodą. To wtedy się powinno udać. ;-)

To nie możesz w kółko pedałować. :)


bans napisał/a:

Co do Iławy - pudło, nie tam się zatrzymam :)

To tym razem obstawię Makowo. :okulary:
_________________
Drużyna 5

 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-17, 07:03:50   

Berta von S. napisał/a:

To tym razem obstawię Makowo.


Beeeep. Źle. Grasz dalej? Podpowiedź: nazwa miejscowości w okolicy której będę pojawia się w "samochodzikach" jeden, jedyny raz (o ile nie przegapiłem innych razy ;)

Uściślam - za "samochodziki" uznaję kanon 12 tomów, te wcześniejsze to jeszcze nie to, a te późniejsze to nie literatura ;)

PS. Choć nie wiem czy to dobrze że daję tyle wskazówek, jeszcze jakiś mój forumowy "fan" zaczai się na mnie z linką holowniczą albo ze spiningiem...
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-17, 10:05:01   

bans napisał/a:

PS. Choć nie wiem czy to dobrze że daję tyle wskazówek, jeszcze jakiś mój forumowy "fan" zaczai się na mnie z linką holowniczą albo ze spiningiem...

Jest takie ryzyko. :D

Wowax napisał/a:
bans napisał/a:
Beeeep. Źle.

Jak pieszo i po pijaku, to nie może być daleko :)
Wola Kamieńska, Kamień, Tynwałd, albo Jażdżówki - dalej po pijaku nie doczłapiesz ;-)

Bez przesady, bans na rowerze ponoć jeździ, to chyba w miarę sprawny, więc mógłby też spokojnie wrócić po pijaku np. 12km do Chmielówka. Ale w Samochodzkach Chmielówka nie było.

Z okolicznych wiosek były wspomniane Wola Kamieńska, Kamień i Tynwałd. Więc tym razem obstawię Tynwałd, bo to najlepsza opcja. ;-)


bans napisał/a:

Uściślam - za "samochodziki" uznaję kanon 12 tomów, te wcześniejsze to jeszcze nie to, a te późniejsze to nie literatura ;)

Że późniejsze nie, to rozumiem. Ale Uroczysko i Skarb Atanaryka jak najbardziej mają TEN klimat, więc je zaliczam.
_________________
Drużyna 5

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,61 sekundy. Zapytań do SQL: 14