PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Latające machiny... Ufff...
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-12-23, 23:13:07   

Thomas napisał/a:
Pytanie mam inne.
W filmie pojawia się motyw oglądania telewizji i jakiegoś programu młodzieżowego przez (chyba?) Billa Arizonę, który następnie przerwała informacja o porwaniu DD.

Czym był ten program i co śpiewała dziewczynka?

[...] partner ten chłopak chodzi w zespole, to poprowadzi tylko ciebie [...]


Właśnie sprawdziłem i z niczym mi się ten fragment nie kojarzy. A tak w ogóle to był zbyt krótki żeby mógł się z czymś kojarzyć, z tym że mi wygląda na to że była to tylko wstawka zrobiona na potrzeby tego filmu.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2011-01-19, 17:16:22   

Wczoraj oglądnęłam CAŁY film :galy: Ale jakoś ten fragment mi przeleciał bokiem.

Zresztą,cały film jest do....bani.
Jeszcze Praskie Tajemnice mimo wielu rozbieżności z książką jakoś "przełknęłam",jednak to,to ... ech....

Ciekawam,co twórcy filmu sobie zapodali..........
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
jelen 
Słyszał o Samochodziku
Winnetou


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Tuliszków
Wysłany: 2011-02-01, 19:05:42   

Ten film to tragedia, nawet nie wiem czy to jest film na odwzorowanie tej ksiązki :okulary2:
 
 
uranik 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 35
Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 32
Wysłany: 2011-07-11, 09:36:45   

Tragedia to mało powiedziane to totalna klapa a z książką ma tyle wspólnego co ja z Ronaldinio Film mniej niż ZERO :okulary2:
Ostatnio zmieniony przez uranik 2011-07-11, 09:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-07-28, 10:05:06   

Jak już gdzieś napisałem Złota Rękawica jest moim ulubionym Samochodzikiem. Tym bardziej bolało oglądanie tego koszmarka. Ktoś napisał, że Krukowski jest dobrym odtwórcą Samochodzika. Uważam, że wręcz przeciwnie. Samochodzik był poważnym urzędnikiem państwowym z zacięciem do przygody a nie komediantem w czapeczce rodem z Żoliborza (wybaczcie Warszawiacy) biegającym z lupą po łące. Tego się nawet nie da porównać z gniotami typu Wirus, Maszyna Zmian czy Cudowne Dziecko. Kidawa nie wczuł się wogóle w tą pozycję. Dla mnie ta powieść to jacht i Jeziorak a nie Solina i błazny na lotniach.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Nietajenko 2011-07-28, 10:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2011-07-28, 11:13:07   

Nietajenko napisał/a:
Jak już gdzieś napisałem Złota Rękawica jest moim ulubionym Samochodzikiem. Tym bardziej bolało oglądanie tego koszmarka. Ktoś napisał, że Krukowski jest dobrym odtwórcą Samochodzika. Uważam, że wręcz przeciwnie. Samochodzik był poważnym urzędnikiem państwowym z zacięciem do przygody a nie komediantem w czapeczce rodem z Żoliborza (wybaczcie Warszawiacy) biegającym z lupą po łące. Tego się nawet nie da porównać z gniotami typu Wirus, Maszyna Zmian czy Cudowne Dziecko. Kidawa nie wczuł się wogóle w tą pozycję. Dla mnie ta powieść to jacht i Jeziorak a nie Solina i błazny na lotniach.

To nie jest wina Krukowskiego, że powstał gniot a nie udana ekranizacja książki. Ja tylko stwierdziłem, że Krukowski pod względem opisu najbardziej pasuje mi do Samochodzika spośród wszystkich aktorów którzy wcielili się w postać pana Tomasza.
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-28, 11:20:36   

Czesio1 napisał/a:
To nie jest wina Krukowskiego, że powstał gniot a nie udana ekranizacja książki. Ja tylko stwierdziłem, że Krukowski pod względem opisu najbardziej pasuje mi do Samochodzika spośród wszystkich aktorów którzy wcielili się w postać pana Tomasza.


I także w tym wypadku stoję za Czesiem murem :564:
To nie wina Krukowskiego że kazali mu latać z lupą i założyli czapeczkę i parasol :/
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-07-28, 11:27:19   

Zgodzę się jedynie z tym, że fizjonomicznie Krukowski może i przystaje do Samochodzika ale Kidawa zamiast to wykorzystać zrobił z niego błazna począwszy od stroju (czapeczka opryszka, oblechowe porcięta i koszulka polo w nie wnizana, błe), poprzez ruchy nie do końca męskie a skończywszy na kiepskiej reżyserii jego gry aktorskiej. Ta rola nie przysłużyła mu chwały niestety.
_________________
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2011-07-28, 11:37:41   

Nietajenko napisał/a:
Zgodzę się jedynie z tym, że fizjonomicznie Krukowski może i przystaje do Samochodzika ale Kidawa zamiast to wykorzystać zrobił z niego błazna począwszy od stroju (czapeczka opryszka, oblechowe porcięta i koszulka polo w nie wnizana, błe), poprzez ruchy nie do końca męskie a skończywszy na kiepskiej reżyserii jego gry aktorskiej. Ta rola nie przysłużyła mu chwały niestety.

Ano niestety masz rację, ale to już nie wina Krukowskiego, który według mnie był dobrym materiałem na odtwórcę roli Pana Tomasza.
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-28, 11:53:26   

Czesio1 napisał/a:
który według mnie był dobrym materiałem na odtwórcę roli Pana Tomasza.

Nie zgadzam się z tym...Wysoki Sądzie! :D
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2011-07-28, 12:24:40   

Iwmali napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
który według mnie był dobrym materiałem na odtwórcę roli Pana Tomasza.

Nie zgadzam się z tym...Wysoki Sądzie! :D

No tak, tak, wiemy o co chodzi. Mikulski, Mikulski i jeszcze raz Mikulski. :p
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2011-07-28, 12:43:29   

Czesio1 napisał/a:
Ano niestety masz rację, ale to już nie wina Krukowskiego, który według mnie był dobrym materiałem na odtwórcę roli Pana Tomasza.


Zawsze wydawało mi się, że jednak aktor może nie przyjąć roli, skoro przyjął rolę głupawego pajaca to i trochę winy jest po jego stronie.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2011-07-28, 12:56:16   

PawelK napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Ano niestety masz rację, ale to już nie wina Krukowskiego, który według mnie był dobrym materiałem na odtwórcę roli Pana Tomasza.


Zawsze wydawało mi się, że jednak aktor może nie przyjąć roli, skoro przyjął rolę głupawego pajaca to i trochę winy jest po jego stronie.

Nigdy nie wiadomo czym się kierował przyjmując propozycję. Może po prostu nie miał w danej chwili na chleb? A może według niego powstawała super produkcja. :D
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2011-07-28, 14:57:44   

Czesio1 napisał/a:
PawelK napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Ano niestety masz rację, ale to już nie wina Krukowskiego, który według mnie był dobrym materiałem na odtwórcę roli Pana Tomasza.


Zawsze wydawało mi się, że jednak aktor może nie przyjąć roli, skoro przyjął rolę głupawego pajaca to i trochę winy jest po jego stronie.

Nigdy nie wiadomo czym się kierował przyjmując propozycję. Może po prostu nie miał w danej chwili na chleb? A może według niego powstawała super produkcja. :D


Co nie zmienia faktu, że jest winny.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-07-28, 17:58:41   

Muszę przyznać PawlowiK rację. Krukowski jest po części winny groteskowej postaci Samochodzika w obu filmach. Na jego miejscu w żadnym razie nie przyjąłbym takiej roli (no chyba, że za dzisiejszą szóstkę w totka :) ). Aktor powinien się szanować. No chyba, że to było jego wyobrażenie o Samochodziku :/ Tym gorzej by o nim świadczyło.
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-28, 18:24:01   

W sumie się nie znam, ale czy aktor na pewno w czasie castingu ma 100% wyobrażenie o przyszłej roli, o kostiumach, scenografii itp?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2011-07-28, 19:41:09   

Nie będę się upierał co do winy Krukowskiego. Nie zmienię tylko zdania, że dla mnie pod względem wyglądu pasuje najbardziej spośród aktorów którzy wcielili się w postać Pana Tomasza.
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-08-11, 08:36:54   

Właśnie przypomniałem sobie ten film z youtube i mam o nim jeszcze gorsze zdanie. To tragedia! Ekskrement kinematografi! O co wogóle chodzi. Kręcą film o tańczących kowbojach w zoo! Diana wygina lufę strzelby i tańczy na płytkach chodnikowych rodem z przemysłówki a w tle słoń. Jak to ma się do kryminału Arizony? Dwa debile przebrani za rycerzy pijący pepsi przez lejek! Piotrek z żabą na głowie! LPT z 8-bitową maszynką! Krystyna Feldman jako baba jaga - detektyw! Kluczyki z pipczałką ze stadionu X-lecia! Batura w zbroi włamuje się do domku Lejwody i usypia go gazem! Samochodzik umawia się na randkę żeby potem przez lupę oglądać trawkę na łące! Zaginiona korona Łokietka! Błe!!! O co come on?!? Jedyna scena w miarę normalna to poszukiwania motolotni z szybowców reszta to gniot, farsa i blamaż aktorski. A na końcu Cieślak (zweryfikowany komisarz) za przeproszeniem liże się z Dianą w zoo! Praskie Tajemnice przy tym to oskarowiec. Nigdy już nie wrócę do tego filmu. Błe! :(
_________________
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-08-29, 10:00:15   

A może moderator mógłby tytuł poprawić? Właściwy to Latające machiny kontra pan samochodzik zgodnie z informacją: ./redir/www.filmweb.pl/fi...odzik-1991-7151
Ten film to badziew ale tytuł to tytuł, co nie? ;-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Nietajenko 2011-08-29, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2011-08-29, 10:06:08   

Nietajenko napisał/a:
A może moderator mógłby tytuł poprawić? Właściwy to Latające machiny kontra pan samochodzik zgodnie z informacją: ./redir/www.filmweb.pl/fi...odzik-1991-7151
Ten film to badziew ale tytuł to tytuł, co nie? ;-)

Poprawione. Dzięki Nietajenko. :564:
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 11