PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-09, 14:45
Pan Samochodzik i Niewidzialni - opinie
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-12, 12:58:22   

A mi ta część nie podobała się za bardzo.
Po pierwsze tak zawiła historia z ciągłym przemieszczaniem się bohaterów, że jak już ktoś napisał trudno było za nimi nadążyć.
Po drugie, fakt ze chyba najbardziej właśnie w tej książce uwidocznił się dość denerwujący jak dla mnie nawyk Mistrza aby sporo ważnych wiadomości o których wie Tomasz nie ujawniać czytelnikom. Oczywiście dzięki temu atmosfera niepewności i tajemniczości narasta, ale pod koniec gdy dowiadujemy się że główna podejrzana (niemiecka pani detektyw) jest po właściwej stronie, a Tomasz o tym wiedział od połowy książki (ale nie my) to jakoś tak jako czytelnik czuje się lekko oszukany...
Dopiero po tej informacji staje się jasne dlaczego Pan Samochodzik w ogóle nie zajmował się nią lecz jeździł za innymi sprawami. Z drugiej strony, bez tej wiedzy te dziwne wyjazdy naszego detektywa w drugiej części powieści wydają się jakimś szamotaniem, nie mieć większego sensu.
Nie podoba mi się też przedstawienie Winnetou, który został sprowadzony sporymi fragmentami do roli jakiegoś gońca na posyłki.
Co o tym sadzicie?
Pozdrawiam
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2011-01-06, 13:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Davidoff N. 
Czytał Samochodzika



Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 52
Skąd: Kurpie->Warszawa
Wysłany: 2009-01-11, 21:08:03   

Od jakiegoś roku, sukcesywnie przypominam sobie Samochodziki. Dotarłem do tej części, zapomnianej przeze mnie, czytanej tylko raz więc przeżywałem ją od nowa bo ledwo co z niej pamiętałem. I co? I bomba!!! Przeczytałem i stwierdziłem, że jest to jeden z lepszych samochodzików. Nienacki zawarł w niej wszystkie najwspanialsze cechy swoich powieści. fabuła bardzo dobrze nakreślona. Bardzo dobrze zarysowane postacie. W tej książce mamy wszystko co cechuje samochodziki: Jest skarb (bo na takie miano chyba zasługuje) sięgający czasu II wojny światowej, jest tajemnica, wyspa na jeziorze, wyjazd zagraniczny, Mazury, Winnetou, Batura, piekne kobiety, aktywnie działający dyrektor Marczak, masa barwnych postaci, jest sporo humoru... No i nasz Samochodzik. No właśnie. Tomasz w tej książce nie jest tylko obserwatorem i bezwiednym uczestnikiem wydarzeń. Jest graczem który doskonale rozgrywa karty, wykazuje się sprytem, inteligencją. Może posypią się na mnie gromy, ale jak czytałem właśnie słynnych "Templariuszy" to stwierdziłem, że na miejscu Tomasza mógłby być każdy. On tam został tylko wprowadzony i poniesiony w przygodę, większość wydarzeń była dziełem przypadku, a to Karen rozwiązała za niego zagadkę, a to "przypadkowo" podsłuchał rozmowę... itp. W "Niewidzialnych" jest wręcz przeciwnie. Nie wiem czemu, ale ta powieść jest trochę marginalizowana.

PS. Żmuda-Trzebiatowska pasowałaby do roli Moniki, ale kto mógłby zagrać Winnetou?

Pozdrawiam
_________________
Historia magistra vitae
Ostatnio zmieniony przez Davidoff N. 2009-01-11, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alcotronic 
Stały bywalec forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 457
Skąd: Malbork
Wysłany: 2009-01-12, 10:27:29   

Davidoff N. napisał/a:

PS. Żmuda-Trzebiatowska pasowałaby do roli Moniki, ale kto mógłby zagrać Winnetou?


Mi sie samochodzikowy Winnetou kojarzył zawsze z Sallym z "doktor Quinn" hehe :)

Ostatnio zmieniony przez alcotronic 2009-01-12, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pietia 
Stały bywalec forum



Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 335
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2009-01-14, 00:00:16   

A w roli Batury, idealny byłby Robert Więckiewicz.
_________________
"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę." J.B.
 
 
 
Kamil 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 2
Wysłany: 2009-04-10, 11:49:13   

Książka arcydzieło - do końca nic nie wiadomo ... jak zwykle większosć powiesci zajmują opisy i przygody a wszystko rozegra się na samym końcu ... uwilebiam przygody Tomasza ... żałuję że Nienacki umarł i nie napisał więcej książek ... pozdrawiam
 
 
Fantomas 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 25
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 7
Wysłany: 2009-04-15, 13:39:04   

fajna ksiazka jak zawsze musi wystapic ladna dziewczyna czyli Monika.Po za tym ciekawa,jak wszystkie inne.
 
 
lukinis131 
Czytał Samochodzika


Wiek: 30
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 99
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2009-04-17, 12:56:11   

Pietia napisał/a:
A w roli Batury, idealny byłby Robert Więckiewicz.


Zgadzam się , nadawał by się idealnie :D

Druga z moich ulubionych części zaraz po Złotej Rękawicy
Ostatnio zmieniony przez lukinis131 2009-04-17, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mistrz 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-04-20, 15:40:39   Niewidzialni

A Pieknego Lola kto by zagrał, może Artur Barciś, co?
 
 
Robin 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 2674
Skąd: Mazury
Wysłany: 2009-05-06, 19:58:48   

... do roli Grety Herbst proponuje mloda niemiecka aktorke Jessice Schwarz... IDEALNA!!!... znalazlem rowniez ulice, gdzie Samochodzik trafil do meliny Buchera ;-) ... jest tam kilka sklepow z wystawami, niestety "landschaftu" ni sladu... :D

PS. do tej pory niewiedzialem kim jest Marta Z.T. ... sprawdzilem w internecie... o Jezu, to rzeczywiscie jest Monika...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Robin 2009-05-06, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
presto 
Czytał Samochodzika


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 60
Wysłany: 2009-07-26, 12:19:36   

Z. Nienacki znów zaskoczył. Napisał powieść szpiegowską (fascynacja Flemingiem?).
Ale to wciąż Pan Samochodzik, z powracającym Winnetou, Wielkim Bobrem, czy Baturą.
Czy ta się !
Ocena: 5/5
 
 
borówka 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 21
Wysłany: 2009-08-25, 12:30:30   

Cześć,

Też chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami po lekturze Niewidzialnych. Od jakiegoś czasu postanowiłem odświeżyć klimaty samochodzikowe. Niewidzialnych, przyznam nie czytałem od 20 lat. Była to obok człowieka z Ufo najdłużej nie czytana książka.
Wczoraj skończyłem czytać. Aby ująć to w jednym zdaniu napiszę, że chyba ma najbardziej kryminalną akcję z całej serii lecz jest stosunkowo mało klimatu typowo samochodzikowego tzn, lato, jezoro itp. Owszem, akcja dzieje się w większości na mazurach lecz nie związane jest to z tym o czym marzę czyli biwakami nad jeziorem itp. chociaż motyw z noclegiem jesiennym na czarcim ostrowie genialny!
 
 
Karen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 4 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5120
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-08-25, 18:21:12   

A ja od Niewidzialnych wolę UFO :D
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-28, 16:58:06   

Wczoraj skończyłam czytać Niewidzialnych,a czytałam chyba po raz piąty i muszę przyznać,że znowu nic z tego...niestety nadal przygody z Niewidzialnymi mnie nie wciągnęły! Czytałam...czytałam i mówiłam sobie to naprawdę fajna książka! :D I nawet to nic nie dało,fabuła jest mocno naciągana,dialogi takie dziecinne,ja jednak wolę Tomasza jak poszukuje skarbu z harcerzami i pięknymi kobietami! Nie lubię Niewidzialnych! Teraz czytam UFO,na razie jakoś idzie i nie wiem czy Karen nie ma racji,że woli UFO od Niewidzialnych! :D
Ostatnio zmieniony przez Iwmali 2009-08-28, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-08-29, 07:34:08   

W Niewidzialnych występuje jedna z najpiękniejszych towarzyszek przygód Pana Tomasza Monika! :)
  
 
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-29, 08:56:43   

Czesio ja wiem,że jest Monika,ale PS nie jest w jej typie! :) A z kolei Gretę Herbst trudno mi sobie wyobrazić w kawalerce Tomasza na Starym Mieście,a i jego w jej apartamencie we Frankfurcie! :D Natomiast tu zamiast harcerzy jest banda nieudaczników z Baturą na czele! bleeeee ;-)
  
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2009-08-29, 09:39:42   

Co wam się tak nie podoba w tych Niewidzialnych? Jak dla mnie fajna książka, jedna z lepszych :)
 
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-08-29, 09:47:18   

unieski napisał/a:
Co wam się tak nie podoba w tych Niewidzialnych? Jak dla mnie fajna książka, jedna z lepszych :)

Kwestia gustu unieski. Mi też Niewidzialni podobają się, ale to tak jak z UFO, zdania są podzielone. :)
 
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2009-08-29, 11:12:38   

No tak :)
 
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-29, 16:35:41   

Ja nie mówię,że mi się nie podobała książka Niewidzialni,tylko,że mnie nie wciągnęła! A Niewidzialnych nie lubię jako gangu! :D
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-08-29, 21:10:01   

iwmali napisał/a:
Ja nie mówię,że mi się nie podobała książka Niewidzialni,tylko,że mnie nie wciągnęła! A Niewidzialnych nie lubię jako gangu! :D

Tym przyjemniej się czyta jak Tomasz utarł im nosa.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 11