PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Miejsce akcji?
Autor Wiadomość
maciekk 
Stały bywalec forum


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 311
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-10, 10:25:39   Miejsce akcji?

Czy ktoś z Was wie jaki obiekt jest tytułowym niesamowitym dworem? Kiedy oglądałem film nie zwróciłem uwagi na to, a drugi raz nie mam zamiaru oglądać...
 
 
Pigeon 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 28
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 925
Wysłany: 2009-09-11, 19:07:32   

To prawdopodobnie Kozłówka.
_________________
 
 
Piotrex 
Słyszał o Samochodziku



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 27
Wysłany: 2009-12-15, 17:55:03   

Dodam jeszcze, że prawdopodobnie cała akcja dzieje się na Lubelszczyźnie.
Czerwona Sierra ma rejestracje LLA coś tam, a to jezioro jak leci "Ekscentryczny Dans" to może być Firlej
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-28, 16:51:44   

W Polsce na Filmowo wyczytałam, że pałac czyli Niesamowity Dwór to Pałac w Nieborowie....specjalnie dzisiaj obejrzałam ten film i faktycznie to pałac w Nieborowie. Oczywiście jeśli chodzi o ten pokazywany z zewnątrz, chociaż część wnętrz ten chyba jest z Nieborowa. :)
 
 
Tomek Szwaj 
Czytał Samochodzika



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 77
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-12-29, 16:50:39   

Piotrex napisał/a:
Dodam jeszcze, że prawdopodobnie cała akcja dzieje się na Lubelszczyźnie.
Czerwona Sierra ma rejestracje LLA coś tam, a to jezioro jak leci "Ekscentryczny Dans" to może być Firlej


To jest Firlej :) Jeden z posiłków Tomasz spożywa w dzisiejszym "okrąglaku" nad Firlejem, tam gdzie dziś dyskoteki grają:) A czerwona Sierra śmiga na trasie Lublin - Kock, tuz za Lubartowem.
 
 
pan autak
Czytał Samochodzika


Wiek: 47
Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 57
Wysłany: 2011-04-18, 17:58:32   

Witam, na pewno częsć scen kręcono w kozłówce.. sam tam mieszkałem trochę czasu jak miałem praktyki muzealnicze. Dyrektor chyba pamieta skoro tak twierdził. poza tym "Lokis" i nawet "poszukiwany poszukiwana" oraz tez widziałem jakiś film ewidentnie kręcony w Kozłówce ale już nie pamietam tytułu. powiem szczerze że jak pomieszkiwałem w starej oficynie, w pustym budynku niemal to czułem się ekhm..... :605: troszke dziwnie.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-04-18, 18:42:42   

Witaj na forum panie Autak! Mam nadzieję ze tu nie będziesz czuł się dziwnie :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
pan autak
Czytał Samochodzika


Wiek: 47
Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 57
Wysłany: 2011-04-19, 09:53:01   

Szara Sowa napisał/a:
Witaj na forum panie Autak! Mam nadzieję ze tu nie będziesz czuł się dziwnie :)


heh... zważywszy na moje wykształcenie i zawód (choć nie wykonywany obecnie) to dziwne by było żeby mnie tu nie było (że sie rymło po 'czestohosku'). Uprzedzam jednak z góry ze bardzo nie lubię pytań z gatunku "czy pan Samochodzik sprawił że stałeś się historykiem sztuki ze specjalnością muzealniczą". Odpowiadam już - nie :D :D . Pierwsze muzeum założyłem jak jeszcze nie wiedziałem co to nienacki i jego bohater aczkolwiek później rzeczywiście książki Nienackiego wciągały jak gąbka. Wczoraj po wielu latach sięgnąłem po "Zagadki Fromborka" i tak zacząłem szukać w necie tego i owego i trafiłem tutaj choć działalność zacząłem od dość nietypowego działu. bardziej chciałem być archeologiem podwodnym w dzieciństwie ale trudno nim zostać bojąc się wody i rekinów... chyba :688:
a co do pewnie interesujących niektórych pytań o to jak ma się pierwowzór literacki do rzeczywistej pracy muzealnika albo pracownika departamentu 'nikomu już niepotrzebnego' w ministerstwie to już odpowiadam ze ma się nijak :/ . nie te czasy niestety i to co się dzieje to dramat na frontach wszelakich choć owszem - są sprawy które na pewno maja cos w sobie z powiewu wielkiej przygody ale to praca dla paru ludzi w PL z ośrodków zajmujących się rewindykacją dzieł sztuki, ale to już zadanie dla prawników bardziej choc zagadek nierozwiazanych dalej nie brakuje - ot choćby z portretem Rafaela i zwiazków z Goeringiem oraz Frankiem ale to już temat na inną dyskusję. Kiedys już na studiach przyjeżdżali "łowcy dusz' i wynajdowali co lepszych studentów do pracy - jak dziś menedżerów. kiedyś to był prestiżowy zawód.. dziś szkoda gadać.
Niemniej jednak Nienacki miał dużą wiedzę historyczną o zabytkach choć opisy zahaczające o historię sztuki trącą ręką amatora.. Cóż.. takie życie że nie wszystko można wiedzieć a dyscyplina mimo wszystko bardzo trudna - w tamtych czasach zwłaszcza bo dziś w dobie internetu pewne sprawy bardzo się uprościły i od historyka sztuki nie wymaga się już takich umiejętności i wiedzy pamięciowej jak kiedyś.
A co do ekranizacji to Krukowski moim zdaniem idealnie wpisywał sie postać perelowskiego muzealnika - piernika jakim moim zdaniem był Pan Tomasz. Wysocki to nieporozumienie, ale w latach 80 reżyserzy już liczyli sie z kosztami bo już przestano dawać kasę na produkcje dla wąskiego grona odbiorcy a liczono na zyski. W dodatku do kraju zaczęły napływać filmy disney'a i wszystkie ekranizacje samochodzika z lat 80 noszą już pietno perelowskiego show na miare naszych czasów bo musiały być konkurencyjne z tymi z zachodu. Filmy miały być zarówno dla dzieci jak i tych trochę starszych. Miały być atrakcyjne artystycznie i technicznie. przecież już ludzie mieli w domach pierwsze Amigi , Atari i Commodory a pod choinką klocki lego nierzadko - no i za robotę wzięli sie specjalisci od efektów specjalnych. I efekty były - tyle że wyjątkowo opłakane. Ponoć do dziś nie moga wyremontować tego egzemplarza co robił za wehikuł w latających machinach.
a na marginesie ten pojazd z praskich tajemnic to chyba był Renault 5 przerobiony przez garażowego tunera gratów zza Odry :D - film okropny po prostu. lepiej zeby go nie było bo nawet z sentymentu nie mogę go oglądać.
Kończę bom się rozpisał za dużo chyba.
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-04-19, 10:11:25   

pan autak napisał/a:
Kończę bom się rozpisał za dużo chyba.

A pisz jak najwięcej, nie krępuj się :D
 
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-04-19, 10:17:05   

pan autak napisał/a:
a na marginesie ten pojazd z praskich tajemnic to chyba był Renault 5 przerobiony przez garażowego tunera gratów zza Odry


Zdziwisz się, ale to był...maluch :)

A ponieważ, choćby z racji zawodu, jesteś nieprzeciętnym forumowiczem, to zapraszam do przywitalni!
http://pansamochodzik.net.pl/viewforum.php?f=39
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2011-04-19, 10:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pan autak
Czytał Samochodzika


Wiek: 47
Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 57
Wysłany: 2011-04-19, 12:47:05   

Może i maluch ale sprawdziłem fotki i tam nic do niczego nie pasuje - ani do malucha ani renault. Decha rozdzielcza nie jest już od malucha bo ma dwa zegary. Ciekawostka - filmowy wehikuł ma na liczniku max 180kmh. Trochę mułowaty ten samochodzik... a taki pienkny... prawie amerykanski jakby to klasyk pedział :D :D :D . i tak najlepszy był schwimmwagen.
maluch lpt to był w latających machinach - to na pewno
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-04-19, 12:59:28   

Nie potrafię konkretnie powiedzieć skąd, ale kojarze te strzałki i specyficzną czcionkę na zegarach... Może jakiś Polonez?
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-04-19, 13:19:31   

Hm, tu jest informacja o maluchu, ale fakt że może być błędna...

http://www.muzeumtechniki...5AE92BF64996095

Z drugiej strony znalazłem na naszym forum chyba kompetentną (?) wypowiedź o czeskim rodowodzie wehikułu:
http://pansamochodzik.net...p?p=22178#22178

Na czeski rodowód wskazywałaby także prawie cisza w internecie na ten temat.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2011-04-19, 13:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pan autak
Czytał Samochodzika


Wiek: 47
Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 57
Wysłany: 2011-04-19, 15:08:57   


podobny? łada jakaś. gdzies w necie akurat o tym info znalazłem że ktos dopatrzył sie tam łady
prawdopodobnie ten samochód to atrapa złożona z tego co było pod ręką. już nie pamietam czy w filmie gdziekolwiek jechał w ruchu drogowym. On ma trochę za duży rozstaw osi na malucha. myślałem ze 126pBIS by tu pasował ale też nie.
 
 
Tomasz 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1182
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-04-21, 12:33:11   

A nie jest to przypadkiem Skoda Favorit? :okulary2:
_________________
"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów" - Kartezjusz
 
 
Stefanek 
Uwielbia Samochodzika


Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 697
Wysłany: 2012-10-05, 07:44:19   

Iwmali napisał/a:
W Polsce na Filmowo wyczytałam, że pałac czyli Niesamowity Dwór to Pałac w Nieborowie....specjalnie dzisiaj obejrzałam ten film i faktycznie to pałac w Nieborowie. Oczywiście jeśli chodzi o ten pokazywany z zewnątrz, chociaż część wnętrz ten chyba jest z Nieborowa. :)

Jak tylko w kwestii formalnej, bo więcej na ten temat można znaleźć tutaj:
http://pansamochodzik.net...er=asc&start=60
Filmowy Niesamowity Dwór to nie pałac w Nieborowie, tylko w Kozłówce :)
 
 
Tomek Szwaj 
Czytał Samochodzika



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 77
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-09-06, 21:34:58   

Z wypadu nad jezioro Firlej :)

dans.jpg
Tak wygląda to miejsce dziś...
Plik ściągnięto 372 raz(y) 1,27 MB

Screenshot_2016-09-06-21-29-45-1.png
...a tak podczas kręcenia filmu:):);)
Plik ściągnięto 260 raz(y) 346,72 KB

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-09-07, 07:00:16   

No proszę, piękny celny szczał! :564:
Jak widać jeszcze sporo PRL-owskich domków nadal stoi!

Wiesz Tomku, że jesteś forumowiczem nr 31 na 1248? :D
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Tomek Szwaj 
Czytał Samochodzika



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 77
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-09-07, 10:03:17   

Od czego zależy tak wysoka nota? Pewnie nie od aktywności... mam zamiar troche zaangażować się w forum😊
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-09-07, 10:12:49   

Jesteś po prostu 31 osobą zarejestowaną na tym forum 9 lat temu! :564:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 12