PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Protoavis
2018-12-16, 19:25
Biblioteki i biblioteczki forumowiczów
Autor Wiadomość
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-16, 13:14:30   

Z24 napisał/a:
Jeden tom rozciął mi nieco skórę, że nieco zakrwawiłem. Tak skutecznie zostałem trafiony przez książkę "Sieg in Polen", która jest jakby sprawozdaniem z kampanii wrześniowej :D .

Co za symbolika! :D

Hebius napisał/a:

Ja niestety do trzymania swojej biblioteczki kupiłem kiedyś witryny firmy Bodzio. Dość niepraktyczne się okazały, bo chyba producent nie przewidział, że ktokolwiek zechce w nich trzymać książki.

Nie bardzo jestem sobie w stanie wyobrazić, jak wyglądają takie witryny, przeszklone są?

Zawsze mnie natomiast fascynowała nazwa tej firmy. ;-) Kiedyś sprzedawali jakieś produkty, które się nazywały "Bodzio System", za każdym razem dostawałam ataku śmiechu widząc/słysząc reklamę.

Garamon napisał/a:
jedyny problem to brak regulacji wysokości półek - serce boli, gdy widzę, ile miejsca się marnuje...

Ten problem też rozwiązują regały na rurach. Są w nich dość gęsto wywiercone dziurki i sama decyduję, na jakiej wysokości będzie półka. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2018-12-16, 13:24:43   

Bodzio to taka polska, bardzo uboga wersja Ikei :D Później poszukam, może mam jakieś zdjęcia tych witryn.
_________________
Drużyna 2

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-16, 13:35:08   

Hebius napisał/a:
Bodzio to taka polska, bardzo uboga wersja Ikei :D Później poszukam, może mam jakieś zdjęcia tych witryn.

No wiem. I domyślam się, że to od imienia właściciela. Ale inwencja twórcza polskich biznesmenów przy wymyślaniu nazw firm czasem naprawdę powala. :)

To poszukaj!
_________________
Drużyna 5

 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2018-12-16, 14:16:39   

Berta von S. napisał/a:
Ale inwencja twórcza polskich biznesmenów przy wymyślaniu nazw firm czasem naprawdę powala. :)


Dlaczego? W innych krajach to chyba najbardziej popularny sposób nazywania firm tylko u nas zawsze się wydziwia. Pewnie byś wolała Bodex Meblex. To by była klasyczna polska nazwa firmy.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2018-12-16, 16:14:37   

Berta von S. napisał/a:
To poszukaj!



2010 rok, szczęśliwe czasy, gdy książki w księgarniach internetowych nie konkurowały ceną z tymi w księgarniach stacjonarnych


2014, tu już wszelkie szkło i porcelana zostały wyeksmitowane do kuchni, a książki oprócz drugiego szeregu zaczęły też zalegać w warstwach poziomych

Nowszych zdjęć nie pokaże, bo teraz wszystko jest już zapchane maksymalnie, ze stertą książek przed witryną i pudłami czasopism na witrynie. A ogólną sytuacje ratuje to, ze nadal mogę trzymać 1/3 książek u rodziców.
_________________
Drużyna 2

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-16, 18:11:24   

Hebius napisał/a:
W jednym z wywiadów Jacek Dehnel chwalił regały Billy z Ikei. Ale to trzeba mieszkać raczej w starej kamienicy. W nowym budownictwie człowiek tak nie zaszaleje:


Ja mam Billy :D To jak w całej Ikei moduły, można sobie zaszaleć na każdej powierzchni ;-) U nich są chyba na zwykłych szafkach postawione regały trzypółkowe... billy
_________________
Drużyna 5

 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-16, 18:18:14   

Moja główna ściana książkowa (poza nią jeszcze kilka półeczek lub płaskich powierzchni w przypadkowych miejscach ;-) )



Proszę się nie śmiać z misia, miś jest integralną częścią systemu :D
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-16, 18:21:49   

:D Tytus :564:
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Teresa van Hagen 2018-12-16, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2018-12-16, 18:28:56   

Niesamowite zbiory. :564:
Ps.
Fajny miś ;-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kozak 2018-12-16, 18:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-16, 18:41:43   

Tytusa trafiłam ostatnio po 3 zł za księgę i nie mogła się oprzeć :D Moje stare wydania przepadły dawno temu :(

Kozak napisał/a:
Niesamowite zbiory. :564:


Bez przesady, jeden regał fantastyki, jeden poważniejszy (z wyjątkami) i jeden pozycji zachowanych lub odzyskanych... Już kiedyś chyba pisałam: wiele lat temu wskutek perturbacji mieszkaniowych musiałam pozbyć się dużej części księgozbioru, gromadzonego przez wiele lat. Potem przez długi czas nie miałam miejsca na powiększanie zasobu - kupowałam i co jakiś czas oddawałam część książek do biblioteki. I dlatego kiedy w końcu mam trochę miejsca zaczęłam odnajdywać to, co straciłam i za czym tęskniłam. W efekcie znowu mam za mało miejsca ;-)

Kozak napisał/a:
Ps.
Fajny miś ;-)


Też tak uważam :D
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-16, 22:05:19   

Hebius napisał/a:

2010 rok, szczęśliwe czasy, gdy książki w księgarniach internetowych nie konkurowały ceną z tymi w księgarniach stacjonarnych

Znaczy uzależniłeś się od kupowania? :D

Dzięki za ilustrację! Wersja bez porcelany bardziej mi się podoba.
Ale nie rozumiem, czemu złe te witryny do trzymania książek, na oko wydają się ok i pewnie kurzu masz mniej niż ja.

Garamon napisał/a:
Moja główna ściana książkowa (poza nią jeszcze kilka półeczek lub płaskich powierzchni w przypadkowych miejscach ;-) )

Liczne Anie wypatrzyłam. :)

Ale gdzie Nienacki??
_________________
Drużyna 5

 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2018-12-16, 22:16:30   

Berta von S. napisał/a:
Ale gdzie Nienacki??


Skiroławki pewnie za wezgłowiem łóżka :)

A Nowe przygody (Klub 7 Przygód) druga półka od dołu w rzędzie pierwszym od prawej (pod Anią).
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

  
 
 
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2018-12-17, 00:36:57   

Berta von S. napisał/a:
Hebius napisał/a:

2010 rok, szczęśliwe czasy, gdy książki w księgarniach internetowych nie konkurowały ceną z tymi w księgarniach stacjonarnych

Znaczy uzależniłeś się od kupowania? :D

Dzięki za ilustrację! Wersja bez porcelany bardziej mi się podoba.
Ale nie rozumiem, czemu złe te witryny do trzymania książek, na oko wydają się ok i pewnie kurzu masz mniej niż ja.

Po lokalnych kętrzyńskich księgarniach (w szczytowym okresie były cztery, teraz mamy dwie) robiłem rundkę raz w tygodniu i wracałem z jedną książką, góra dwiema. W internecie oferta jest większa, więc pokus był więcej. A później doszły jeszcze te kolosalne różnice w cenie. 30-50% taniej, to automatycznie 30-50% więcej kasy, którą można wydać na książki. człowiek kupuje dużo więcej, niż jest w stanie przeczytać i pomieścić w domu.

Ochrona przed kurzem to jedyna zaleta tych witryn. Przy drugiem szeregu książek musiałem każdą półkę podeprzeć od dołu drewnianym stemplem. A jak któregoś razu próbowałem mebel przesunąć razem z zawartością to się rozjechał i musiałem go od nowa zbijać i kleić.
I okleina jest strasznie słaba, papier, który można zedrzeć paznokciem przy wycieraniu kurzu.
_________________
Drużyna 2

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-17, 02:45:14   

Ja na szczęście jestem zestresowana, jeśli muszę cokolwiek kupić w internecie, więc te różnice cen i szerokość oferty nie mają na mnie tak destrukcyjnego wpływu. Bardziej niebezpieczna wydaje mi się sieć "tania książka" i antykwariaty. :D
Masz w Kętrzynie jakieś?

Hebius napisał/a:

A jak któregoś razu próbowałem mebel przesunąć razem z zawartością to się rozjechał i musiałem go od nowa zbijać i kleić.
I okleina jest strasznie słaba, papier, który można zedrzeć paznokciem przy wycieraniu kurzu.

Właśnie z czymś takim kojarzyła mi się nazwa bodzio-system. ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2018-12-17, 02:56:02   

Antykwariat któregoś roku próbowano w Kętrzynie otworzyć i padł po jakichś sześciu miesiącach działalności. Ale dobre, że działał choć tyle, bo udało mi się pozbyć jednego kompletu powieści Jane Austen (wcześniej za darmo oferowałem znajomym i nikt się nie skusił).
_________________
Drużyna 2

 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2018-12-17, 07:28:26   

Hebius napisał/a:
Antykwariat któregoś roku próbowano w Kętrzynie otworzyć i padł po jakichś sześciu miesiącach działalności. Ale dobre, że działał choć tyle, bo udało mi się pozbyć jednego kompletu powieści Jane Austen (wcześniej za darmo oferowałem znajomym i nikt się nie skusił).
?

Czyli wiadomo czemu upadł. Antykwariaty chyba już nie są w stanie być opłacalne poza dużymi miastami ale też tylko w sytuacji gdy są w stanie oferować białe kruki. Z samej masowki nie przeżyją.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-17, 09:07:33   

Hebius napisał/a:
W jednym z wywiadów Jacek Dehnel chwalił regały Billy z Ikei.


Nie wiem, może coś się zmieniło, ale 10 lat temu regały Billy o szerokości 80cm nie nadawały się do przechowywania książek - półki miały tylko 18mm grubości (nie pamiętam dokładnie, sprawdzę jeszcze) i pod obciążeniem po kilku latach były już bardzo mocno wygięte.
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-17, 10:47:44   

Protoavis napisał/a:


A Nowe przygody (Klub 7 Przygód) druga półka od dołu w rzędzie pierwszym od prawej (pod Anią).


Obok niepełna reszta, każdy tom z innej parafii ;-)
 
 
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2018-12-17, 12:23:11   

PawelK napisał/a:
Hebius napisał/a:
Antykwariat któregoś roku próbowano w Kętrzynie otworzyć i padł po jakichś sześciu miesiącach działalności. Ale dobre, że działał choć tyle, bo udało mi się pozbyć jednego kompletu powieści Jane Austen (wcześniej za darmo oferowałem znajomym i nikt się nie skusił).
?

Czyli wiadomo czemu upadł. Antykwariaty chyba już nie są w stanie być opłacalne poza dużymi miastami ale też tylko w sytuacji gdy są w stanie oferować białe kruki. Z samej masowki nie przeżyją.


No niestety, Kętrzyn jest zbyt małym/biednym miastem (27 tys mieszkańców i 4 miejsce na liście małych i średnich miast zagrożonych zapaścią społeczno-gospodarczą) na antykwariat, nie przy czytelnictwie Polaków. Nawet za czasów PRL-u nie było tu antykwariatu, co najwyżej mały dział z używanymi książkami (jeden regał) w księgarni. W sumie jestem nawet trochę zaskoczony, że nadal utrzymują się w mieście dwie księgarnie.
_________________
Drużyna 2

 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-17, 12:39:52   

Biblioteczka Kustosza. Dziesiątki tysięcy tytułów.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,74 sekundy. Zapytań do SQL: 13