PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Joanna Chmielewska
Autor Wiadomość
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-12, 20:46:35   

Garamon napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

No to super. A może i Ty, Garamon, dołączysz? :)


Jako osoba na etacie, która nie ma pojęcia, jakie będą jej plany na sierpień napiszę tylko - zobaczymy :D


Nie mamy ścisłej daty, zawsze można uwzględnić kilka zmiennych ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-12, 21:19:38   

Co do serialu Samo niebo, to faktycznie jest to już następny (po Krowie Niebiańskiej) wspólny scenariusz obu pań. Miał dotyczyć telewizji i panie sobie go same razem tworzyły...i najwidoczniej doświadczenia płynące ze współpracy z telewizją obudziły chęć morderstw w tym środowisku i tak powstały obie wcześniej wspomniane książki ;-) Bo obie panie i Chmielewska i Węgiel bardzo źle wspominały współpracę z różnymi pracownikami tv i z tym co zrobiono z ich materiałem ;-) Narzekały na wszystko, łącznie ze ścieżką dźwiękową.

Obie panie pisały również scenariusz do Wszyscy jesteśmy podejrzani, osadzony w latach 60-tych :D Niestety, telewizja wybrała scenariusz Macieja Dutkiewicza.
Ich scenariusz najwidoczniej trącił myszką, a Dutkiewicz poszedł w bardziej nowoczesnym kierunku i zamienił maszkarę na Barbie ;-) "Zetrzyj to, wyglądasz jak Barbie"
Chmielewska się bardzo zdenerwowała, bo sztuka była reklamowana jako "teatr Joanny Chmielewskiej" choć w napisach w samej sztuce było już "na podstawie".

Ktoś zgadnie, co to jest? :D

_________________
Drużyna 5

 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-12, 21:25:45   

Wizje Lesia personalną w roli głównej? :D

Podpis trochę zepsuł zagadkę ;-)
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2018-07-12, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-12, 21:39:20   

Oj, to w obcym języku było ;-)
Ilustracje z czeskiego wydania Lesia robiły swego czasu furorę wśród fanów Chmielewskiej: tutaj
Mnie zastanawia, dlaczego nie można wydawać książek dla dorosłych z ilustracjami. Chyba żadna książka* Chmielewskiej nie doczekała się wydania z obrazkami... Bez przerwy ją wznawiają kierując się chyba jedynie kosztami :/
*Seria z Pawełkiem i Janeczką była ilustrowana, choć autorka bardzo zjechała ilustracje do pierwszego wydania Skarbów. Mam to wydanie i mnie one bawią ;-)

Natomiast to jest coś co wydało wydawnictwo zaprzyjaźnione z autorką.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Teresa van Hagen 2018-07-12, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kpt Petersen 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowy Twitterowiec



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 2809
Skąd: Wyspy Pacyfiku
Wysłany: 2018-07-12, 23:17:27   

Teresa van Hagen napisał/a:

Bardzo :okulary: A może byśmy w ogóle zrobiły trasę Chmielewskiej albo choć część? Bo ja się tak zbieram i zbieram i zbieram... Choć dla Ciebie to chyba żadna atrakcja ;-(


Ja też się chętnie przejdę trasą Chmielewskiej w sierpniu :)
A żeby się wkupić w to damskie towarzystwo zapewniam że przeczytałem wszystkie książki Chmielewskiej, a niektóre kilka razy :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-12, 23:34:49   

Garamon napisał/a:
zobaczymy :D

Miejmy nadzieję, że zobaczymy Ciebie. ;-)

Kpt Petersen napisał/a:

Ja też się chętnie przejdę trasą Chmielewskiej w sierpniu :)

No proszę, coraz liczniejsza wycieczka się zapowiada.
:564:

Teresa van Hagen napisał/a:

Ilustracje z czeskiego wydania Lesia robiły swego czasu furorę wśród fanów Chmielewskiej: (...)
Mnie zastanawia, dlaczego nie można wydawać książek dla dorosłych z ilustracjami.

Najwyraźniej można, skoro Czesi wydali (faktycznie fajne ilustracje!). Chociaż polskiej powieści z ilustracjami rzeczywiście nie kojarzę. Może my bardziej poważni jesteśmy? ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-13, 00:10:23   

Berta von S. napisał/a:
Garamon napisał/a:
zobaczymy :D

Miejmy nadzieję, że zobaczymy Ciebie. ;-)

Kpt Petersen napisał/a:

Ja też się chętnie przejdę trasą Chmielewskiej w sierpniu :)

No proszę, coraz liczniejsza wycieczka się zapowiada.
:564:

Ja już się cieszę!


Berta von S. napisał/a:
Chociaż polskiej powieści z ilustracjami rzeczywiście nie kojarzę. Może my bardziej poważni jesteśmy? ;-)

Mam wrażenie, że my jesteśmy bardziej oszczędni :D Tylko jest tyle równoległych wydań Chmielewskiej i wszystkie na tym samym poziomie, nic "kolekcjonerskiego", dla zagorzałych fanek, które mają już wszystko, a ciągle chciałyby więcej ;-)
Za to na stronie podanej przez koleżankę Garamon znalazłam takie cuda ;-)

To chyba synek Chmielewskiej ;-)
reszta
_________________
Drużyna 5

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-14, 22:32:08   

Z24 napisał/a:

Według "Wszyscy jesteśmy podejrzani" był zrobiony w latach 90-tych świetny teatr TV pt. "Randka z diabłem". Główną bohaterkę grała Edyta Olszówka, prokuratora Wesołego - nb. był ponury jak grób samobójcy - Jan Englert, a tego zamordowanego chyba Henryk Bista.

Obejrzałam sobie dzisiaj. :)

Faktycznie fajnie się ogląda, bo trzyma klimat. I bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Olszówka, którą tak sobie lubię, a tu pasowała idealnie.
:564:

Tylko strasznie to skrótowe. Udało się oddać klimat i humor, za to intryga kryminalna w jakimś totalnym skrócie. Czasami można było odnieść wrażenie, że więcej tego nakręcili, a potem połowę wycięli i skleili.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2018-07-14, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-07, 15:07:12   

A propos (niezrealizowanych) adaptacji książek Chmielewskiej - trafiłam ostatnio na scenariusz będący adaptacją "Zwyczajnego życia". Wersja z 1989 roku, trochę uwspółcześniona (Tereska zbiera na walkmana), pierwsza część raczej wierna, druga bardziej się różni.

Scenariusz wygląda obiecująco, także ze względu na zachowanie ogromnych partii oryginału w praktycznie niezmienionej formie. Jest jednak problem: jego autorkami są dwie panie: Anna Sokołowska i Wanda Majerówna. A Anna Sokołowska to reżyserka, która zekranizowała trzy tomy Jeżycjady (w dwóch filmach) na mocno średnim poziomie, w dużej mierze odzierając je z klimatu i kiepsko dobierając część aktorów. Mam obawy, że w realizacji zepsułaby i "Zwyczajne życie" :/ Mimo to - szkoda.

Wiedząc, że film kręcono by ok. 1990 roku można się zastanowić, jakie aktorki z tego okresu pasowałyby na Tereskę i Okrętkę ;-) :065:
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2018-12-07, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-07, 15:35:37   

Na razie nie mam typów dla dziewczyn, (przeglądam bazę aktorek urodzonych w latach 70-tych), ale mam typ na Robina: Marek Bukowski. Może ciut za młody, ale jakby się trochę grzebali ze scenariuszem :-)

Ciekawe co na temat scenariusza myślała Chmielewska...Z ciekawostek- obie autorki były niemal rówieśniczkami Chmielewskiej :okulary:
Niestety, ESD nie bardzo przypadło mi do gustu, a teraz zastanawiam się, czy widziałam w ogóle Kłamczuchę?! Jeżeli tak, to zupełnie nie zapisał mi się w pamięci, ale to może być wina niekoniecznie scenariusza.

W każdym razie taką Austen ekranizują w kółko i czasem wychodzi coś dobrego, może przy wielu próbach i z Chmielewskiej powstało by dziełko :D

Może Jolanta Fraszyńska na Okrętkę?
A Jarosław Jakimowicz na Bogusia?
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Teresa van Hagen 2018-12-07, 15:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-07, 21:43:33   

Dla mnie Okrętką mogłaby być Małgorzata Piorun - trochę za okrągła, ale taka właśnie ciut drugoplanowa, nie dominująca, równoważąca - no i miała WŁOSY! Tyle że niewiele zagrała... Parę zdjęć można zobaczyć tu:
Małgorzata Piorun

Z Tereską mam większy problem, bo aktorki, które wg. mnie pasują temperamentem nie pasują wyglądem :( Taką Tereskową iskrę miała młodziutka wtedy Agnieszka Krukówna... Może trochę Joanna Trzepiecińska (choć włosy miała wtedy Okrętkowe ;-) ), ale ona bardzo szybko poszła w stronę symbolu seksu.
 
 
BajLa 
Stały bywalec forum



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Maj 2013
Posty: 274
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-12-08, 00:36:38   

Berta von S. napisał/a:
Obejrzałam sobie dzisiaj.

Gdzie to można obejrzeć?
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-08, 13:59:57   

BajLa napisał/a:

Gdzie to można obejrzeć?


Czasem pojawia się w TV, poza tym można pobrać taką zgrywaną telewizyjną wersję z chomika
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-08, 18:47:09   

Garamon napisał/a:
Dla mnie Okrętką mogłaby być Małgorzata Piorun - trochę za okrągła, ale taka właśnie ciut drugoplanowa, (...)
Z Tereską mam większy problem, bo aktorki, które wg. mnie pasują temperamentem nie pasują wyglądem :( Taką Tereskową iskrę miała młodziutka wtedy Agnieszka Krukówna... Może trochę Joanna Trzepiecińska (choć włosy miała wtedy Okrętkowe ;-) ), ale ona bardzo szybko poszła w stronę symbolu seksu.


Tak myślałam, ze jak lata 90-te, to padnie nazwisko Krukówny :D , tylko ja jest strasznie nie lubię :D Trzepiecińska mogłaby być Okrętką, bo jedna z cech Okrętki była taka nerwowość, która mi i do Trzepiecińskiej i do Fraszyńskiej pasuje. Wyglądam się najmniej przejmuję, bo to charakteryzatorzy mogą wiele ;-)

Z Tereską też mam problem, na razie, żadna z aktorek mi nie pasuje :D

O, jakby robili to dużo, dużo wcześniej to młoda Seniuk mogłaby być :D
_________________
Drużyna 5

 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-08, 19:47:36   

Teresa van Hagen napisał/a:

Tak myślałam, ze jak lata 90-te, to padnie nazwisko Krukówny :D , tylko ja jest strasznie nie lubię :D Trzepiecińska mogłaby być Okrętką, bo jedna z cech Okrętki była taka nerwowość, która mi i do Trzepiecińskiej i do Fraszyńskiej pasuje. Wyglądam się najmniej przejmuję, bo to charakteryzatorzy mogą wiele ;-)


Ja za Krukówną też nie przepadałam, ale ona chyba jako jedyna pasowała na dziewczynę, która ma inicjatywę i fantazję.
Zgadzam się z nerwowością Okrętki, ale dla mnie to była taka nerwowość wynikająca ze zburzonego spokoju. Czyli osoba, która najlepiej czuje się w stabilnej, ciepłej atmosferze, a nerwami reaguje na jej zakłócenia. Dlatego nie pasuje mi Fraszyńska, dla której w tym okresie nerwy i rozchwianie emocjonalne były stanem codziennym.

Problem z dobieraniem polega też na tym, że polskie aktorki zaczynały dość późno - czy też raczej nie kręcono filmów z młodymi aktorkami - więc czasem trudno sobie wyobrazić, czy dana osoba pasowałaby do roli licealistki. Druga sprawa to szufladkowanie... Na przykład urodowo pasuje w miarę na Tereskę Agnieszka Wagner, ale zawsze obsadzano ją w rolach tragicznych, eleganckich, posągowo pięknych mimoz. Nie wiem, czy potrafiłaby zagrać osobę pełną energii:
Agnieszka Wagner
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-09, 19:15:54   

Może Fraszyńska umiałaby zagrać spokojną, ale w książce jest mało akcji, gdzie Okrętka mogłaby być spokojna ;-) To raczej hipotetyczna sytuacja, bo Tereska jej nigdy na to nie pozwalała :D
Agnieszkę Wagner kupuję! Nie jest perfekcyjna, ale może też by coś zagrała i uzupełniła braki ;-) Ogólnie ma coś takiego w sobie, taką determinację, a szaleństwo celów wynikało wg mnie bardziej z młodości niż wrodzonej nieodpowiedzialności ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-10, 13:44:22   

Teresa van Hagen napisał/a:

Agnieszkę Wagner kupuję!


To masz Tereskę i Twojego Robina razem :D

 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-12-10, 14:15:55   

Garamon napisał/a:
Ja za Krukówną też nie przepadałam, ale ona chyba jako jedyna pasowała na dziewczynę, która ma inicjatywę i fantazję.


Ja ją zawsze lubiłam.
A już nie wyobrażam sobie nikogo innego w roli Janki.
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14107
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2018-12-10, 19:09:27   

Garamon napisał/a:
Wiedząc, że film kręcono by ok. 1990 roku można się zastanowić, jakie aktorki z tego okresu pasowałyby na Tereskę i Okrętkę ;-) :065:
Garamon mam wrażenie marzy się jej własna agencja castingowa. :p
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-10, 19:27:44   

John Dee napisał/a:
Garamon napisał/a:
Wiedząc, że film kręcono by ok. 1990 roku można się zastanowić, jakie aktorki z tego okresu pasowałyby na Tereskę i Okrętkę ;-) :065:
Garamon mam wrażenie marzy się jej własna agencja castingowa. :p


Biorąc pod uwagę obszerność wątku na temat potencjalnych odtwórców roli Pana Samochodzika, to nie jestem w tym odosobniona ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 14