PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Protoavis
2018-11-24, 21:11
Ogólne pogaduszki o ostatnio zakupionych książkach
Autor Wiadomość
omszały głaz 
Sympatyk Samochodzika

Wysłany: 2018-11-20, 18:38:14   

Na Bonito można kupić za 9 zł Klub Dumas Arturo Pereza-Reverte. Znakomita księga.
Wczoraj skończyłem też Szachownicę Flamandzką, równie doskonała. Teraz zabieram się za Terytorium Komanczów i się trochę lękam, wiem o czym ona jest...
Ostatnio zmieniony przez omszały głaz 2018-11-20, 18:38, w całości zmieniany 1 raz  

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2018-11-21, 10:53:30   

Yvonne napisał/a:
Zabrałam się za porządki na półkach z książkami i uświadomiłam sobie, że nie pochwaliłam się nowym stosikiem kryminałów Agathy Christie, które wzbogaciły mój księgozbiór
La vache! C’est une sacrée flopée de livres, Yvonne! :D

omszały głaz napisał/a:
Klub Dumas Arturo Pereza-Reverte. Znakomita księga… Wczoraj skończyłem też Szachownicę Flamandzką, równie doskonała. Teraz zabieram się za Terytorium Komanczów i się trochę lękam, wiem o czym ona jest...
Nie tak dawno temu przeczytałem “Ostatnią bitwę Templariusza” Pereza-Reverte. Niezła, jeśli chodzi o pomysł, intrygę i charaktery, ale realizacja tym razem autorowi się nie powiodła, styl mu się jakoś zmienił stając się strasznie rozwlekły; gdyby tak połowę wywalić, powstałaby naprawdę genialna książka.

omszały głaz 
Sympatyk Samochodzika

Wysłany: 2018-11-21, 20:34:54   

Przeczytałem Terytorium Komanczów. Krótka ale znakomita pozycja. Perez-Reverte był 21 lat korespondentem wojennym i książka jest właśnie o tym - opowiada o wojnie widzianej z pozycji korespondenta, oraz o innych dziennikarzach wojennych.

Protoavis 
Ojciec Wspomagający
Archeolog książkowy

Wysłany: 2018-12-06, 16:15:47   

Okazuje się, że św. Mikołaj nie zapomina także o urwiskach. Dzięki temu zahaczył i o moje domostwo, pozostawiając duże i grube co nie co. A u Was już był? :)

cp1-2.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 494,12 KB

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2018-12-06, 18:01:43   

Okładka również cudowna. Wielki światowy bestseller. Dużo ulic w Niemczech nosi imię tej autorki (choć mój znajomy, który się na tym zna, zawsze zwraca uwagę na to, że są to z reguły te najkrótsze, obojętnie w którym mieście). A w Polsce, ma ona tam też swoje ulice?

Teresa van Hagen 
Fanatyk Samochodzika

Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2018-12-06, 18:08:48   

A ja się tej książki bałam jako dziecko :D Kompletnie nie pamiętam dlaczego...

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-12-06, 18:59:35   

John Dee napisał/a:
Dużo ulic w Niemczech nosi imię tej autorki (choć mój znajomy, który się na tym zna, zawsze zwraca uwagę na to, że są to z reguły te najkrótsze, obojętnie w którym mieście). A w Polsce, ma ona tam też swoje ulice?

Nie wiem. Chyba nie.

Ale przypominam, że w pierwotnej wersji Karen miała być Selmą :)

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2018-12-06, 19:30:37   

Z24 napisał/a:
Ale przypominam, że w pierwotnej wersji Karen miała być Selmą :)
Właśnie, właśnie, dyskutowaliśmy na ten temat w związku z maszynopisem, zdaje się. :564:

Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2018-12-06, 19:57:18   

Teresa van Hagen napisał/a:
A ja się tej książki bałam jako dziecko :D Kompletnie nie pamiętam dlaczego...

Ja najpierw oglądałam serial animowany, chyba zresztą japoński i prawdę mówiąc książka trochę mnie potem zawiodła... ;-)

omszały głaz 
Sympatyk Samochodzika

Wysłany: 2018-12-07, 15:21:07   

Skusiłem się na powieść Severskiego "Nielegalni". Klasyczna szpiegowska literatura, dobrze napisana, acz troszkę rozwlekle (nie na siłę ale rozbudowane wątki poboczne). Czytało się z zainteresowaniem bo autor wie o czym pisze - 26 lat pełnił służbę wywiadowczą, połowę z tego za granicą, odszedł w stopniu putinowskim, jako podpułkownik ;) Chętnie sięgnę po następne tomy.
Ostatnio zmieniony przez omszały głaz 2018-12-07, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  

Hebius 
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: Dzisiaj 1:57:57   

Wdepnąłem w cykl Outlander Diany Gabaldon - historyczno-fantastyczno-przygodowo-romansową opowieść o Angielce przeniesionej z 1945 roku do osiemnastowiecznej Szkocji.
Czytam i jednocześnie oglądam ekranizację.
Powieść (mimo wyjątkowo marnego tłumaczenia/redakcji/korekty niektórych tomów - ja ogólnie jestem ślepy na literówki i inne takie, ale siostrzeniec może być jednocześnie bratankiem w naprawdę wyjątkowych sytuacjach, więc ogólnie tych terminów nie powinno się traktować jako synonimów) wygrywa brakiem nużących scen seksu miedzy parą głównych bohaterów (po odcinku poświęconym prawie w całości nocy poślubnej mało brakowało, a bym serial porzucił.

Odpowiedz do tematu