PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Strefy ciszy
Autor Wiadomość
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2018-09-29, 08:49:54   

Typowy urzędniczy bełkot. Nienawidzę takiej formy, ponieważ nie rozwiewa wątpliwości, ale je mnoży.
_________________
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-09-29, 09:12:55   

Ale to jest przecież mocno czytelne. Ustanawianie "strefy ciszy" jest w kompetencji Starosty Powiatowego, a ten pisze, że żadnej "strefy" na Jezioraku i przydatkach nie ustanowił. Pouczył natomiast, że na terenie Parku Krajobrazowego obowiązują przepisy odrębne. Trzeba teraz zidentyfikować granice i będzie wszystko jasne.
_________________
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2018-09-29, 09:32:00   

Nietajenko napisał/a:
Ale to jest przecież mocno czytelne. ....

Ależ wiem co napisał z up. Starosty jakiś urzędas, ale mam zastrzeżenia do urzędowego bełkotu. Treść pisma powinna być zrozumiała dla przeciętnego Kowalskiego.
Sam zadajesz sobie pytanie, czy Płaskie, Jeziorak na północ od Kęp Rybackich oraz Ewingi z kanałem leżą w granicach Parku, oraz sam chcesz za urzędasów zidentyfikować granice, aby wtedy dopiero było wszystko jasne.
Odpowiedź powinna być wyczerpująca i nie wzbudzać jakichkolwiek wątpliwości, a jeżeli takowe są, to urzędas z up. Starosty powinien wskazać namiary do siebie, w celu ewentualnego kontaktu. Jest to nadrzędna rola administracji państwowej.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kozak 2018-09-29, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-09-29, 10:29:21   

Oczywiście starosta powinien mieć wiedzę o przebiegu granicy Parku i grubości jego otuliny i mógł się nią w piśmie podzielić. Uznał jednak, że w ten sposób wyczerpuje zadane pytanie. Parki krajobrazowe to kompetencja smaorządu wojewódzkiego i tam teraz należy skierować zapytanie.
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-29, 10:33:13   

Rozmawiałam jakiś czas temu właśnie z prezesem Naviculi, do którego jest kierowane pismo urzędnika i mówił mi, że na Płaskim nie ma strefy ciszy. Kiedyś ponoć tam faktycznie była (stąd stare tablice), ale nie złożono w odpowiednim czasie dokumentów potrzebnych do przedłużenia tego zarządzenia, więc obecnie nie istnieje.

Nie wiem natomiast jak interpretować te ograniczenia wynikające z istnienia Parku. Na Płaskim nie ma niby oznaczonego szlaku żeglownego, ale w Jerzwałdzie są sezonowo rozstawiane pomosty do cumowania, co IMO oznacza, że uznaje się defakto istnienie takiego szlaku na linii Jerzwałd-Siemiany.

Zrezsztą gdyby się literalnie trzymać treści pisma, to sprzęt motorowy powinien się poruszać wyłacznie po oznaczonym szlaku + w lewo do Siemian, a przecież łodzie motorowe pływają też np. do Wieprza.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2018-09-29, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2018-09-29, 11:32:16   

Proszę bardzo.
Na podstawie spłodzonego bełkotu urzędasa zaczynają się mnożyć kolejne pytania.
Urzędas powinien wzbogacić treść nie tylko o artykuły, paragrafy i numery dzienników urzędowych, ale również o szczegóły które wynikają z powyższych postów.
Nie widzę żadnego problemu, aby odpowiedź była również okraszona o dane kontaktowe urzędasów wyższego szczebla, którzy mają wiedzę w przedmiocie zapytania publicznego, a także wskazać granice Parku i inne informacje.
Odpowiedź powinna być wyczerpująca.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kozak 2018-09-29, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2018-09-29, 12:35:57   

Wowax napisał/a:
Kozak napisał/a:
Urzędas powinien wzbogacić treść ... o szczegóły które wynikają z powyższych postów.

To dopiero byłby bełkot, nie sądzisz :)

Nie byłby bełkot, ponieważ Szanowni Przedmówcy wskazują konkretne szczegóły, których brak w tej odpowiedzi.
Wowax napisał/a:

Kozak napisał/a:
Odpowiedź powinna być wyczerpująca.

Ależ z pewnością była! ,,Urzędas,, jak go nazywasz czule, na pewno był po jej spłodzeniu mocno wyczerpany :D

Wyczerpany i dumny z kiepsko wykonanej pracy, ale To już są szczegóły, które niepotrzebnie nabijają mój licznik z postami. :053:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kozak 2018-09-29, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kpt Petersen 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowy Twitterowiec



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 2809
Skąd: Wyspy Pacyfiku
Wysłany: 2018-09-29, 17:08:22   

Nietajenko napisał/a:
Rodzi się zatem pytanie czy Płaskie, Jeziorak na północ od Kęp Rybackich oraz Ewingi z kanałem leżą w granicach Parku. Jeśli tak to mamy tam strefę silnik free.



Z mapki wynika że Płaskie w całości jest w granicy Parku czyli ja też tak interpretuję pismo że bez silnika

MAPA_pojezierza%20iławskiego.jpg
Plik ściągnięto 254 raz(y) 1,45 MB

_________________
Drużyna 5

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-29, 20:43:20   

Kpt Petersen napisał/a:

Z mapki wynika że Płaskie w całości jest w granicy Parku czyli ja też tak interpretuję pismo że bez silnika

W takim razie to jest jakiś martwy przepis, bo w Jerzwałdzie (tuż pod nosem dyrekcji Parku) wiele osób ma łodzie motorowe.
_________________
Drużyna 5

 
 
Piotrus 
Fanatyk Samochodzika
piotrus


Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 3243
Skąd: PL/UA
Wysłany: 2020-11-29, 16:17:24   

Mnie zastanawia jeszcze jedno. W "Niewidzialnych" Winnetou z radością oznajmia Tomaszowi, że władze wojewódzkie zgodziły się na ustanowienie nowych stref ciszy m.in. obejmujących m.in. "Jeziorak i Jezioro Płaskie". Tymczasem w Złotej Rękawicy, której akcja toczy się ponad rok po Niewidzialnych, narrator (czyli Tomasz) narzeka na hałas i tłok na Jezioraku, uważając że tylko objęcie go strefą ciszy może poprawić sytuację. Zaraz potem mamy informację, że w ostatnim czasie wprawdzie takową strefę ustanowiono, ale jedynie w odniesieniu do Płaskiego. Czy to kolejne przeoczenia autora, czy raczej owa decyzja z wiosny 1974 r. została zmodyfikowana i "właściwy" Jeziorak został wykreślony ze strefy ciszy (być może na skutek nacisku zakładów, mających tam swoje ośrodki)? Mogło być też tak, że owa decyzja weszła w życie dopiero, jak ktoś tu wspominał, w 1976 r., tylko dlaczego w takim razie w ZR wspomniano, że na Płaskim już taka strefa istnieje?
_________________
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2020-12-02, 08:57:21   

Z tego co pamiętam, na niektórych mapach widziałem oznakowania strefy bezmotorowej w północnej części Jezioraka tj. w odnodze gdzie jest Czaplak i tej przy półwyspie Matyty oraz w zatoce Widłągi w części południowej.
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-02, 20:46:20   

Na mapach różne dziwne rzeczy czasem można znaleźć. Na mojej granica strefy ciszy mija od południa Rybackie Kępki i dociera do brzegu na wysokości dogi do Szwalewa, czyli w środku Siemian...
_________________
Drużyna 5

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-02, 22:47:05   

Nietajenko napisał/a:
Z tego co pamiętam, na niektórych mapach widziałem oznakowania strefy bezmotorowej w północnej części Jezioraka tj. w odnodze gdzie jest Czaplak i tej przy półwyspie Matyty oraz w zatoce Widłągi w części południowej.


:564:

Na początku tego tematu i nieco niże wasz pokorny sługa wspominał o takiej mapce:

https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=305353#305353
_________________
Z 24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 15