PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
39. Wynalazek inżyniera Rychnowskiego
Autor Wiadomość
Michal_bn 
Moderator

Wysłany: 2014-05-29, 12:24:46   

Oj, właśnie chyba w "Mumii egipskiej" Vytautas pojawił się po raz pierwszy :D On jest lepszy od Terminatora, Davida Coperfielda, Rambo i stwora z "Obcego" razem wziętych :p :p :p

"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."

Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika

Wysłany: 2014-05-29, 12:33:33   

Michal_bn napisał/a:
Oj, właśnie chyba w "Mumii egipskiej" Vytautas pojawił się po raz pierwszy :D On jest lepszy od Terminatora, Davida Coperfielda, Rambo i stwora z "Obcego" razem wziętych :p :p :p

Hehe, no to będzie ciekawie ;-)

The Saint 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2014-05-29, 13:13:30   

Mnie najbardziej rozbraja stosunek Pawła do wspomnianego Litwina. Jakby nie było Vytautas wydaje się całkiem sympatyczny i mimo wszystko nie jest zdeprawowanym bandziorem jak wielu bohaterów kontynuacji Olszakowskiego. Mimo to Paweł pała do niego tak ogromną nienawiścią, że aż strach.

"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją – są niebezpieczni"
Świat samochodów!

Michal_bn 
Moderator

Wysłany: 2014-05-29, 13:44:27   

The_saint napisał/a:
Mnie najbardziej rozbraja stosunek Pawła do wspomnianego Litwina. Jakby nie było Vytautas wydaje się całkiem sympatyczny i mimo wszystko nie jest zdeprawowanym bandziorem jak wielu bohaterów kontynuacji Olszakowskiego. Mimo to Paweł pała do niego tak ogromną nienawiścią, że aż strach.

To fakt. Vytautas to raczej taki Spidermeno - Batman :p

Paweł u Olszakowskiego pała nienawiścią prawie do wszystkich, a Tomasz NN to złośliwy starzec, który prosi się o liścia w twarz :D

"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."

Jolly Roger 
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2014-05-29, 16:22:10   

Michal_bn napisał/a:

a nie w Adamie z Wągrowca ?

"- Kim pan, u diabła, jest?! - zagadnąłem może niezbyt uprzejmie, ale nienaturalny
spokój muzyka wyprowadził mnie z równowagi.
- Vytautas - przedstawił się litewskim imieniem. - Nazwisko nic panu nie powie, poza
tym Polakom trudno je wymówić... "

Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika

Wysłany: 2014-05-29, 16:26:43   

Jolly Roger napisał/a:
Michal_bn napisał/a:

a nie w Adamie z Wągrowca ?

"- Kim pan, u diabła, jest?! - zagadnąłem może niezbyt uprzejmie, ale nienaturalny
spokój muzyka wyprowadził mnie z równowagi.
- Vytautas - przedstawił się litewskim imieniem. - Nazwisko nic panu nie powie, poza
tym Polakom trudno je wymówić... "

Tak mi coś świtało, że jednak już go w którymś tomie spotkałem :D

Święty 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2014-05-29, 23:39:49   

Mi osobiście podobał się "Wynalazek inżyniera Rychnowskiego", nawet siostry Kruszewskie pasowały do tej przygody. :)

All that we see or seem
Is but a dream within a dream

Simon Templer
Sympatyk Samochodzika
SimonTempler

Wysłany: 2015-06-28, 17:41:33   

Po kilku powieściach pełnych dynamicznej akcji , w których występowała cała galeria barwnych i intrygujących postaci wydawnictwo Warmia postanowiło zrobić reset Pana Samochodzika i zdecydowało się wydać książkę w której PS rozwiązuje zagadkę logiczną. Niema tu praktycznie żadnej akcji tylko rozmowy głównych bohaterów i chodzenie po Lwowie. Cała akcja toczy się w jednym miejscu (Lwów), mało bohaterów i jeszcze te służby specjalne. To największe minusy tej książki. Na plus - powrót kuzynek Kruszewskich. Powieść dla tych którzy lubią takie statyczne ,,samochodziki'' i dla tych którzy mają ambicję przeczytać wszystkie PS.
Ostatnio zmieniony przez Simon Templer 2015-06-28, 17:42, w całości zmieniany 1 raz  

GrzegAleks 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2018-09-15, 13:23:42   

Temat inżyniera bardzo ciekawy i jest największym plusem powieść. Na plus oczywiście Kuzynki, aż prosiło się o większą interakcje Katarzyny i Dańca, który jest bardzo mdły. Samo rozwiązywanie zagadki mało wiarygodne, autor zapomniał o zniszczeniach, wysiedleniach itd? Służby również na minus.

Porównując do obecnych "samochodzików" Pilipiuka, czyli przygód Roberta Storma to kontynuacje są niedopracowane, bez duszy, tutaj nawet Lwów nie został właściwie ukazany.

Nie jest źle, ale potencjał nie został wykorzystany. Szukałem książek Rychnowskiego, ale są obecnie nie do kupienia w rozsądnej cenie.
+3/6

Odpowiedz do tematu