PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Relacja ze Zlotu w Jerzwałdzie 2018!!!
Autor Wiadomość
Aga 
Uwielbia Samochodzika
Panna Nikt



Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2018
Posty: 530
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-07-12, 18:04:25   

Niedziela zaczęła się leniwie. Chyba wszyscy pozostawali nadal pod wpływem wczorajszego wieczoru i bynajmniej nie była to oranżada, a magia i niezapomniany klimat dnia minionego. Zlotowicze nieśpiesznie przygotowywali śniadania, kawy, herbaty oraz inne specjały i równie nieśpiesznie spożywali je na tarasie, racząc się cudownym widokiem oraz wspaniałym towarzystwem. Jakoś nikt, no może poza Wowaxem, który planował nas niedługo opuścić, nie kwapił się, żeby się spakować i przygotować do wyjazdu. Wszyscy czynili to raczej z dużym ociąganiem, żeby nie powiedzieć niechętnie. No, ale na szczęście to jeszcze nie był koniec naszej przygody, na dzisiejszy dzień Berta przygotowała nam jeszcze kilka atrakcji.
Po śniadaniu wybraliśmy się na jerzwałdzki cmentarz. Po drodze wstąpiliśmy do szkoły po resztę zlotowiczów. Jak się okazało sekcja szkolna była dużo bardziej zdyscyplinowana i wszyscy wynosili właśnie torby, walizy i co tam jeszcze mieli do samochodów. Przed bramą szkoły pożegnaliśmy Wowaxa, chkaplana i Beatę, którzy niestety wyruszyli już w drogę do domów.
Na cmentarzu, tradycyjnie już, zapaliliśmy znicz na grobie Zbigniewa Nienackiego i po dłuższej chwili z Mistrzem, wróciliśmy do bazy.

Stamtąd, już samochodami, ruszyliśmy w stronę Solnik. Trasa może nie była długa, ale robiło się już niemiłosiernie gorąco. Z ulgą zaparkowaliśmy nad malowniczym jeziorem Głębokim, niedaleko jedynego domu w Solnikach i podążyliśmy zacienionym leśnym duktem, który był kiedyś wiejską drogą, w stronę jeziora Czerwica.





Niestety, jedyną Milady jaką udało nam się spotkać, była ta która z nami przyjechała Nasz szlak wyglądał mniej więcej tak: Solniki
Jezioro Czerwica okazało się malownicze i dzikie. Znajduje się tam utworzony w 1957 roku Rezerwat "Czerwica" dla ochrony istniejącej od 1934r. kolonii kormorana czarnego. Kolonia istniała od 1934r. do 2010 r., kiedy to ptaki opuściły kolonię z przyczyn do tej pory niewyjaśnionej. W kolonii gniazdowały oprócz kormoranów czaple siwe.


Kiedy już nasyciliśmy oczy pięknym widokiem, postanowiliśmy wrócić do samochodów i wyruszyć w poszukiwanie bandy Czarnego Franka. Udaliśmy się na Krupówki, gdzie okazało się, że bandy dawno już tam nie ma, jest zatem doskonałe miejsce do plażowania i relaksu. Nie mogliśmy tego przegapić. Najmłodsi nawet nie czekali na hasło, tylko od razu zaczęli wskakiwać w stroje kąpielowe, a i tych ciut starszych, też nie trzeba było długo namawiać. Ci, którzy nie zdecydowali się na kąpiel w wodach jeziora Płaskiego, relaksowali się w cieniu.


Warunki do odpoczynku na i nad wodą były idealne i zapewne korzystając z nich zawitał do nas na swoim Vikingu mirekpiano z kilkuosobową świtą. Po krótkiej, acz miłej pogawędce załoga Vikinga odpłynęła. My natomiast, odczuwając coraz większy głód, wyruszyliśmy do Siemian na obiad. "Szopa" była wyjątkowo mało zatłoczona i dosyć szybko dostaliśmy nasze dania. Po mało wykwintnym, acz smacznym obiedzie, nikt nie zdecydował się na spacer po Siemianach, jednogłośnie postanowiliśmy wracać do Jerzwałdu.
W Jerzwałdzie, znowu nieśpiesznie i z pewnym rozleniwieniem, raczyliśmy się kawą i innymi napitkami siedząc na tarasie Domu Nienackiego. Jakoś nikt nie śpieszył się z wyjazdem.



Niestety wszystko co dobre ma swój koniec. Przyszedł czas na wylewne pożegnania. Zlotowicze udali się w drogi powrotne do domów. W bazie został Kustosz z Gusią i Mają i to im przypadł zaszczyt zdjęcia naszego baneru. Jerzwałdzki zlot dobiegł końca, a że niedosyt był ogromny, spotkamy się jeszcze raz w tym roku.
 
 
Aga 
Uwielbia Samochodzika
Panna Nikt



Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2018
Posty: 530
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-07-12, 18:07:20   

Relacja z niedzieli zamieszczona. Bardzo proszę spojrzeć na nią łaskawym okiem, to mój debiut :D Mam nadzieję, że nic istotnego nie pominęłam i nie pomyliły mi się fakty, tyle się działo...
Bardzo dziękuję Nietajence za pomoc techniczną przy wklejaniu zdjęć :564:
Ostatnio zmieniony przez Aga 2018-07-12, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2018-07-12, 18:20:11   

Relacja fantastycznie napisana.
Dużo zapamietałaś, ja połowę zapomniałam ;-)
Fajnie było znów poczuć przy czytaniu ten klimat.
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2018-07-12, 18:22:22   

Świetne to zdjęcie z plażowania- prawie wszyscy nosy w komórkach :D . Jedynie Wladimir77 zapozował z książką :D
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2018-07-12, 20:41:10   

Dziękuję Aga.
:564:

Relacja bardzo przyjemna. Fajnie, że coś udało Ci się wyciągnąć, ten ostatni dzień z racji świadomości, że to dzień zlotu był już dość leniwy i umiarkowany.
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
Ostatnio zmieniony przez Milady 2018-07-12, 23:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2018-07-12, 20:41:51   

She napisał/a:
Świetne to zdjęcie z plażowania- prawie wszyscy nosy w komórkach :D .


Wszyscy sprawdzali co na forum. :D
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-12, 23:22:57   

Brawo, Aga! :)
Bardzo Ci dziękuję i zaraz klikam zasłużone "pomogła".
:564:

Aga napisał/a:

Stamtąd, już samochodami, ruszyliśmy w stronę Solnik. Trasa może nie była długa, ale robiło się już niemiłosiernie gorąco. Z ulgą zaparkowaliśmy nad malowniczym jeziorem Głębokim, niedaleko jedynego domu w Solnikach i podążyliśmy zacienionym leśnym duktem, który był kiedyś wiejską drogą, w stronę jeziora Czerwica.

Jezioro Czerwica okazało się malownicze i dzikie. Znajduje się tam utworzony w 1957 roku Rezerwat "Czerwica" dla ochrony istniejącej od 1934r. kolonii kormorana czarnego.

Ulga szybko została nieco zakłócona przez wielkie chmary komarów... :027:
Ale dzielnie doszliśmy do cmentarzyka i Czerwicy.

Niezorientowanym wyjaśnię może jeszcze, że ów rezerwat i dom są podejrzewane o bycie inspiracjami do Winnetou. Na 100% oczywiście tego się potwierdzić nie da - ale wiemy już, że akcja powieści miała się pierwotnie toczyć w okolicach Jezioraka + w obydwu przypadkach w okolicy znajduje się na półwyspie wspomniany rezerwat kormorana + podobieństwo miejsc jest niewątpliwie:
Solnik - gajówka niedaleko której obozowały Karampuki
Solniki/pierwotnie Solnik - samotny dom w lesie należący do leśnictwa.

Tak czy tak miejsce ma dla mnie klimat, szczególnie jak się pomyśli, że "za Niemca" była tam wieś i huta szkła...

Aga napisał/a:

Po mało wykwintnym, acz smacznym obiedzie, nikt nie zdecydował się na spacer po Siemianach, jednogłośnie postanowiliśmy wracać do Jerzwałdu.

No fakt. Nikt już w tym skwarze nie miał siły na Lejwodę...
Rozejrzymy się za jego domem następnym razem. :)
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2018-07-12, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-12, 23:56:54   

Berta von S. napisał/a:

Rozejrzymy się za jego domem następnym razem. :)


Bardzo podoba mi się to zdanie ;-) Na razie mogę się łudzić, że uda mi się dotrzeć "następnym razem" :D

A opisy kolejny dni super inspirujące!. Dziękuję!
_________________
Drużyna 5

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-12, 23:59:37   

Teresa van Hagen napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

Rozejrzymy się za jego domem następnym razem. :)

Bardzo podoba mi się to zdanie ;-) Na razie mogę się łudzić, że uda mi się dotrzeć "następnym razem" :D

No właśnie, zawsze warto mieć na co czekać. ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2018-07-13, 08:25:15   

Aga napisał/a:
Niedziela zaczęła się leniwie. (...)

Fajna relacja. Do tego super zdjęcia.
Pytanko:
Dlaczego "historyczna aleja"?
Z czym jest związane miejsce upamiętnione krzyżem i głazem?
Cytat:

Obrazek
Obrazek

Czy ta sztuczna zatoczka znajduje się obok domu ZN?
Mam wrażenie, że kiedyś widziałem zdjęcie ZN stojącego na podobnym mostku.
Cytat:

Obrazek
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kozak 2018-07-13, 11:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-13, 10:18:17   

Pożyteczne są te relacje. Solniki jakoś nie zapisały się w mojej pamięci:)
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2018-07-13, 11:37:13   

Wowax napisał/a:
kozak napisał/a:
Czy ta sztuczna zatoczka znajduje się obok domu ZN?

Nie wiem czy jest sztuczna, ale rzeczywiście jest fragmentem linii brzegowej posesji ponienackowej.

Tak skromnie przypuszczałem. Dzięki za potwierdzenie.
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-13, 18:11:16   

Wowax napisał/a:
Brawo Aga za relację!
Uznanie moje tym większe, że (...) nie omieszkałaś wymienić mnie dwukrotnie z imienia :D ;-)

No tak, to najważniejsze. ;-)

kozak napisał/a:

Pytanko:
Dlaczego "historyczna aleja"?
Z czym jest związane miejsce upamiętnione krzyżem i głazem?
]

Bo to jest lipowa aleja, która kiedyś prowadziła przez centrum wsi. Wieś była spora - stała w niej szkoła, karczma, dwór, huta szkła i domy mieszkalne oczywiście, ale teraz jedynym śladem jest samotny dom, krzyż na cmentarzu i tabliczki (na tej dużej jest plan, jak to kiedyś wyglądało).

Kustosz napisał/a:
Pożyteczne są te relacje. Solniki jakoś nie zapisały się w mojej pamięci:)

No to mnie zaskoczyłeś. Dla mnie to jest jedno z bardziej magicznych miejsc w tamtej okolicy.
_________________
Drużyna 5

 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2018-07-13, 18:20:53   

Berta von S. napisał/a:

kozak napisał/a:

Pytanko:
Dlaczego "historyczna aleja"?
Z czym jest związane miejsce upamiętnione krzyżem i głazem?

Bo to jest lipowa aleja, (...)

Super :zdziw: Dzięki za info. :053:
Kapitalne miejsca.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kozak 2018-07-13, 19:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Aga 
Uwielbia Samochodzika
Panna Nikt



Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2018
Posty: 530
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-07-13, 19:43:01   

Wowax napisał/a:
Brawo Aga za relację!
Uznanie moje tym większe, że mimo iż w tym dniu nie byłem już z Wami ciałem, to duch mój i wspomnienia po mnie takie silne w Was pozostały, że i Ty nie omieszkałaś wymienić mnie dwukrotnie z imienia :D ;-)

No cóż Wowaxie, należysz od typu ludzi "trudnozapominalnych" lub "łatwozapamiętalnych", jak wolisz :p . I żeby była jasność, to był komplement :)
 
 
Aga 
Uwielbia Samochodzika
Panna Nikt



Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2018
Posty: 530
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-07-13, 19:46:05   

Cieszy mnie, że "moja" niedziela się podobała :D , nie wiedziałam za bardzo jak zostanie przyjęta.
Berta von S. napisał/a:
zaraz klikam zasłużone "pomogła"
dziękuję bardzo :D
 
 
Sławomir Dz. 
Słyszał o Samochodziku
Sławek ogrodnik


Wiek: 58
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-11, 13:29:55   Indywidualnie w Jerzwałdzie

Pozdrawiam forumowiczów.

Przegapiłem zlot w Jerzwałdzie i pojechałem tam samemu pod koniec czerwca. Zacząłem 28-06-2018. Wybrałem się z rowerem w pociągu do mc. Susz, a potem te 15 km rowerem do Jerzwałdu, słońce paliło i był upał. Potem robiłem wycieczki rowerowe po okolicy.
W żółtym hoteliku po dawnej szkole byłem dosłownie sam jak palec, nikogo więcej. Ale od gospodyni dowiedziałem się o zlocie który się już odbył. Także inne informacje - w Jerzwałdzie nigdy nie byłem. Teraz już znam aktualny stan domu Nienackiego, widziałem nagrobek i dowiedziałem się o Pani Alicji, która teraz mieszka w Iławie. Nie może zapomnieć swoich lat przeżytych ze Z.Nienackim.
Potem próbowałem się kąpać i pływać, ale jezioro w Jerzwałdzie ma zamulone dno. Pojechałem do Siemian, tam jest wieża widokowa i więcej sklepów. Po drodze Jerzwałd-Siemiany jest ośrodek wczasowy TVP w Sarnowie i w Tłokowisku. Dość skromny jak na TVP, takie szeregowe segmenty z cegły, jak na wielu osiedlach. Odwiedziłem zamek w Szymbarku, ogromny jak na tak małą miejscowość. Mało znany. Iława z kolei ma marinę i warunki do żeglowania.
Postaram się być bardziej aktywny i spotkać się z forumowiczami pod Malborkiem.
Mam terminowe prace i być może tylko od 18 lipca. W święto 15.08 chcę być na defiladzie nad Wisłą.
Co sądzicie o miejscowości Brodnica między Toruniem a Olsztynem? Ma swój mały zamek krzyżacki, kościół po Krzyżakach, jezioro, rzeka Drwęca i lasy. Dookoła inne jeziora i zamki. Od niedawna mam tam dom z działką. Dość duże.
Barlewice są koło Sztumu. Czyli słynny ZK Sztum. Podobnie jak ZK w Iławie. Dostanę się z rowerem. Jeździ tam kolej -autobus szynowy.

hotelikJerzw.jpg
Byłem sam jeden na 10 pokojach.
Plik ściągnięto 117 raz(y) 1,75 MB

sarnowoTVP2.jpg
ośrodek TVP
Plik ściągnięto 146 raz(y) 2,18 MB

SarnowoTVP.jpg
ośrodek TVP
Plik ściągnięto 139 raz(y) 2,61 MB

ZK_Ilawa.jpg
Najważniejszy pracodawca w Iławie
Plik ściągnięto 140 raz(y) 1,77 MB

Siemiany.jpg
Wieża widokowa Siemiany
Plik ściągnięto 130 raz(y) 910,53 KB

Jerzwałd.jpg
Plik ściągnięto 130 raz(y) 1,87 MB

szymbark2.jpg
Tu jestem
Plik ściągnięto 143 raz(y) 4,09 MB

Szymbark.jpg
tu jestem
Plik ściągnięto 150 raz(y) 1,86 MB

_________________
Czytałem 'Samochodziki' kiedy były świeżo pisane przez Z. Nienackiego. Pierwsze wydania, a wcześniej przed wydaniem książkowym drukowane były w czasopismach dla dzieci (np. Płomyk - było takie). Wtedy byłem przekonany, że wszystko to zdarzyło się naprawdę.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-08-11, 15:49:38   

Bez przesady z tą skromnością ośrodka TVP! Niczego tam nie brakuje.
:)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-08-11, 16:00:40   

Ładnie kadrujesz foty. Wszystkie miejsca, które opisałeś wielu forowiczów traktuje niemalże jak swój dom. Jam wśród nich. Do zobaczenia w Barlewicach.
_________________
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2018-08-11, 16:09:07   

Nietajenko napisał/a:
Wszystkie miejsca, które opisałeś wielu forowiczów traktuje niemalże jak swój dom


ZK Iława tyż? :galy:
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 1,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16