PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-10, 14:05
Laseczka i tajemnica - co sądzicie
Autor Wiadomość
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-07-21, 22:36:43   

Szara Sowa napisał/a:
kozak napisał/a:
Cytat:
Mnie się ten pomysł podoba. Brak rzeczywistej Izby Pamięci można zastąpić wirtualną :564: Dlaczego nie :053: Ja na przykład mam kolorowe zdjęcie ZN z jego autentycznym autografem

Myślę że to całkiem ciekawy pomysł i nawet nie mam pewności czy gdzieś już nie istnieje na forum. :)

Istnieje :( Gdzie :zdziw:
Czyżbym znowu coś :galy: przegapił :oops: :oops: :oops:

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2018-07-22, 10:23:50   

No był taki temat, w którym forumowicze chwalili się książkami z dedykacjami czy spotkaniami z pisarzem. Ale teraz na szybko nie mogę tego znaleźć w tych naszych wielkich zasobach... :oops:

michaŁ
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-07-27, 10:07:57   

Było coś takiego, nasze czy też moje spotkanie z Nienackim, sam coś tam napisałem.

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2018-07-27, 12:35:53   

Znalazłem taki temat:

http://pansamochodzik.net...ghlight=#264742

Ale był jeszcze inny!

Berta von S. 
Administratorka Wspomagająca
nienackofanka

Pomogła: 80 razy
Wysłany: 2018-07-30, 14:20:07   

John Dee napisał/a:

Archiwum Nienackiego magazynowane jest w Olsztynie w doskonałych warunkach i tam też można przejrzeć maszynopisy jego powieści np. dla celów badawczych. Uważam, że jest to idealne rozwiązanie. :)

No właśnie niestety nie tak łatwo już, bo pani Basia poszła na emeryturę, a nowa kierowniczka biblioteki robiła ostatnio Nietajence jakieś problemy - kazała składać oficjalny wniosek do dyrektora muzeum czy coś w tym stylu.

Pomysł wystawy czasowej w muzeum byłby dobry, tylko wdowa po Nienackim zastrzegała, żeby tych rzeczy nie upubliczniać, przez jakiś okres chyba. Może ktoś dokładnie pamięta?
Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2018-07-30, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  

Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-07-30, 14:42:48   

Berta von S. napisał/a:
John Dee napisał/a:

Archiwum Nienackiego magazynowane jest w Olsztynie w doskonałych warunkach

No właśnie niestety nie tak łatwo już, bo pani Basia poszła na emeryturę, a nowa kierowniczka biblioteki robiła ostatnio Nietajence jakieś problemy - kazała składać oficjalny wniosek do dyrektora muzeum czy coś w tym stylu.

No właśnie. Materiały super zabezpieczone i praktycznie niedostępne, a człowiek jest istotą bardzo ciekawską i chciałby je zobaczyć z bliska.
Berta von S. napisał/a:

Pomysł wystawy czasowej w muzeum byłby dobry, tylko wdowa po Nienackim zastrzegała, żeby tych rzeczy nie upubliczniać, przez jakiś okres chyba. Może ktoś dokładnie pamięta?

Jestem za czasową wystawą w muzeum. Taka wystawa byłaby dodatkową atrakcją dla zwiedzających.
Od śmierci ZN minęło już sporo czasu, więc obecnie nie powinno być żadnych problemów. Chyba, że pani Helena pozostawiła testament zawierający jakiś zapis w tej sprawie, ale to mało prawdopodobne.

Berta von S. 
Administratorka Wspomagająca
nienackofanka

Pomogła: 80 razy
Wysłany: 2018-07-30, 15:16:52   

Kozak napisał/a:

Od śmierci ZN minęło już sporo czasu, więc obecnie nie powinno być żadnych problemów. Chyba, że pani Helena pozostawiła testament zawierający jakiś zapis w tej sprawie, ale to mało prawdopodobne.

No właśnie nie pamiętam dokładnie, ale coś mi się majaczy, że tam było zastrzeżenie, żeby nie upubliczniać tych materiałów przez długi okres czasu. I już pozwolenie na wgląd do maszynopisów pod warunkiem, że się nie kopiuje, było lekkim przekroczeniem zasad.

Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-07-30, 16:16:20   

Berta von S. napisał/a:

No właśnie nie pamiętam dokładnie, ale coś mi się majaczy, że tam było zastrzeżenie, żeby nie upubliczniać tych materiałów przez długi okres czasu.

Ciekawe na jak długo i dlaczego? No. Dlaczego, to można się domyśleć :/
Cytat:

I już pozwolenie na wgląd do maszynopisów pod warunkiem, że się nie kopiuje, było lekkim przekroczeniem zasad.

No tak. Jeżeli było zastrzeżenie to wiadomo, ale fajnie, że się jednak udało.

Odpowiedz do tematu