PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Joanna Chmielewska
Autor Wiadomość
Teresa van Hagen 
Fanatyk Samochodzika

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2018-07-12, 21:46:35   

Garamon napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

No to super. A może i Ty, Garamon, dołączysz? :)

Jako osoba na etacie, która nie ma pojęcia, jakie będą jej plany na sierpień napiszę tylko - zobaczymy :D

Nie mamy ścisłej daty, zawsze można uwzględnić kilka zmiennych ;-)

Teresa van Hagen 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2018-07-12, 22:19:38   

Co do serialu Samo niebo, to faktycznie jest to już następny (po Krowie Niebiańskiej) wspólny scenariusz obu pań. Miał dotyczyć telewizji i panie sobie go same razem tworzyły...i najwidoczniej doświadczenia płynące ze współpracy z telewizją obudziły chęć morderstw w tym środowisku i tak powstały obie wcześniej wspomniane książki ;-) Bo obie panie i Chmielewska i Węgiel bardzo źle wspominały współpracę z różnymi pracownikami tv i z tym co zrobiono z ich materiałem ;-) Narzekały na wszystko, łącznie ze ścieżką dźwiękową.

Obie panie pisały również scenariusz do Wszyscy jesteśmy podejrzani, osadzony w latach 60-tych :D Niestety, telewizja wybrała scenariusz Macieja Dutkiewicza.
Ich scenariusz najwidoczniej trącił myszką, a Dutkiewicz poszedł w bardziej nowoczesnym kierunku i zamienił maszkarę na Barbie ;-) "Zetrzyj to, wyglądasz jak Barbie"
Chmielewska się bardzo zdenerwowała, bo sztuka była reklamowana jako "teatr Joanny Chmielewskiej" choć w napisach w samej sztuce było już "na podstawie".

Ktoś zgadnie, co to jest? :D

Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2018-07-12, 22:25:45   

Wizje Lesia personalną w roli głównej? :D

Podpis trochę zepsuł zagadkę ;-)
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2018-07-12, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  

Teresa van Hagen 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2018-07-12, 22:39:20   

Oj, to w obcym języku było ;-)
Ilustracje z czeskiego wydania Lesia robiły swego czasu furorę wśród fanów Chmielewskiej: tutaj
Mnie zastanawia, dlaczego nie można wydawać książek dla dorosłych z ilustracjami. Chyba żadna książka* Chmielewskiej nie doczekała się wydania z obrazkami... Bez przerwy ją wznawiają kierując się chyba jedynie kosztami :/
*Seria z Pawełkiem i Janeczką była ilustrowana, choć autorka bardzo zjechała ilustracje do pierwszego wydania Skarbów. Mam to wydanie i mnie one bawią ;-)

Natomiast to jest coś co wydało wydawnictwo zaprzyjaźnione z autorką.
Ostatnio zmieniony przez Teresa van Hagen 2018-07-12, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  

Kpt Petersen 
Uwielbia Samochodzika
Forumowy Twitterowiec

Wysłany: 2018-07-13, 00:17:27   

Teresa van Hagen napisał/a:

Bardzo :okulary: A może byśmy w ogóle zrobiły trasę Chmielewskiej albo choć część? Bo ja się tak zbieram i zbieram i zbieram... Choć dla Ciebie to chyba żadna atrakcja ;-(

Ja też się chętnie przejdę trasą Chmielewskiej w sierpniu :)
A żeby się wkupić w to damskie towarzystwo zapewniam że przeczytałem wszystkie książki Chmielewskiej, a niektóre kilka razy :)

Berta von S. 
Matka Wspierająca
nienackofanka

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2018-07-13, 00:34:49   

Garamon napisał/a:
zobaczymy :D

Miejmy nadzieję, że zobaczymy Ciebie. ;-)

Kpt Petersen napisał/a:

No proszę, coraz liczniejsza wycieczka się zapowiada.
:564:

Teresa van Hagen napisał/a:

Ilustracje z czeskiego wydania Lesia robiły swego czasu furorę wśród fanów Chmielewskiej: (...)
Mnie zastanawia, dlaczego nie można wydawać książek dla dorosłych z ilustracjami.

Najwyraźniej można, skoro Czesi wydali (faktycznie fajne ilustracje!). Chociaż polskiej powieści z ilustracjami rzeczywiście nie kojarzę. Może my bardziej poważni jesteśmy? ;-)

Teresa van Hagen 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2018-07-13, 01:10:23   

Berta von S. napisał/a:
Garamon napisał/a:
zobaczymy :D

Miejmy nadzieję, że zobaczymy Ciebie. ;-)

Kpt Petersen napisał/a:

No proszę, coraz liczniejsza wycieczka się zapowiada.

Ja już się cieszę!

Berta von S. napisał/a:
Chociaż polskiej powieści z ilustracjami rzeczywiście nie kojarzę. Może my bardziej poważni jesteśmy? ;-)

Mam wrażenie, że my jesteśmy bardziej oszczędni :D Tylko jest tyle równoległych wydań Chmielewskiej i wszystkie na tym samym poziomie, nic "kolekcjonerskiego", dla zagorzałych fanek, które mają już wszystko, a ciągle chciałyby więcej ;-)
Za to na stronie podanej przez koleżankę Garamon znalazłam takie cuda ;-)

To chyba synek Chmielewskiej ;-)
reszta

Berta von S. 
Matka Wspierająca
nienackofanka

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2018-07-14, 23:32:08   

Z24 napisał/a:

Według "Wszyscy jesteśmy podejrzani" był zrobiony w latach 90-tych świetny teatr TV pt. "Randka z diabłem". Główną bohaterkę grała Edyta Olszówka, prokuratora Wesołego - nb. był ponury jak grób samobójcy - Jan Englert, a tego zamordowanego chyba Henryk Bista.

Obejrzałam sobie dzisiaj. :)

Faktycznie fajnie się ogląda, bo trzyma klimat. I bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Olszówka, którą tak sobie lubię, a tu pasowała idealnie.

Tylko strasznie to skrótowe. Udało się oddać klimat i humor, za to intryga kryminalna w jakimś totalnym skrócie. Czasami można było odnieść wrażenie, że więcej tego nakręcili, a potem połowę wycięli i skleili.
Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2018-07-14, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu