PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Szara Sowa
2020-04-29, 09:59
GEOCACHING - nasza Geościeżka Śladami Pana Samochodzika
Autor Wiadomość
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-15, 12:57:40   

Kustosz napisał/a:

Skrzynki z quizami to najmniej popularne kesze, omijane szerokim łukiem przez większość keszerów. Jeśli mają być trzy skrzynki to więcej niż jednej z quizem bym nie robił. Lepszy już byłby multicasche albo jakaś nietypowa. Ale to musi wykombinować ktoś kto trochę keszował i zna te pojęcia. Od razu zastrzegam, że ja nie mam czasu.

Nawet jednej nie dałbyś rady? :(

Nie upieram się przy szyfrach, bo się na tym nie znam, chodziło mi jedynie o to, żeby to były kesze, które warto wspominać. Mogą być nietypowe. :)

Szara Sowa napisał/a:
Też jestem zdania, że lepiej aby skrzynki były łatwe i przyjemne, bo tu chodzi o wypromowanie naszego bohatera, wypromowanie pewnych miejsc oraz o wypromowanie forum. :)
Więc im większy będzie ich "zasięg/odzew" tym lepiej!

Dlaczego "też"? O ile dobrze zrozumiałam Kustosza, był za tym, żeby nie stawiać na ilość, tylko na jakość:
Kustosz napisał/a:

Pełna zgoda. Jak już robić skrzynki to fajne. Trzy max. Jakby co, ja mam laminator, więc gdyby odpowiednio wcześniej Berta przygotowała projekty certyfikatów to mógłbym je druknąć i zalaminować.


Zróbmy trzy naprawdę fajne, a nie kilkanaście sztuk byle czego. Stopniowo można dorabiać nowe. W końcu te skrzynki świadczyć będą o forum.

Zresztą jak na razie nie widzę konkretnych deklaracji, kto je przygotuje.
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-05-15, 13:02:01   

Fajne, to mogą być np. w sensie fajnego opisu na stronie. Z podaniem okładki książki, nawiązaniem do akcji która tam miała miejsce, logo forum.
:)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-15, 21:07:06   

Szara Sowa napisał/a:
Moim zdaniem lepszy od multikesza, którego nie bardzo będzie miał kto pilnować, jest geościeżka. Tylko, że geościeżkę może założyć ktoś kto ma min. 500 odnalezionych skrzynek. Ani ja ani Kustosz tyle nie mamy... :/

Najpierw to trzeba mieć 25 skrzynek, żeby zrobić geościeżkę, ewentualnie minimum 4 na mini geościeżkę, ale to mało poważnie wygląda. Technicznie założyć geościeżkę możemy bo tego potrzeba tylko 100 znalezionych skrzynek, trza tylko znaleźć mentora (500 skrzynek), który zgodzi się dopisać do projektu. Zwracam uwagę, że do niedawna była tu administratorem pewna pani, która ma koncie jakąś nieprzyzwoicie dużą liczbę skrzynek:)

Co do zasady jestem przeciwny tworzeniu geościeżki, w której, w każdej ze skrzynek zbiera się literko-cyferki potrzebne do finału. Takie koncepcje mogą mieć sens tam gdzie założyciel ma możliwość stałego serwisowania skrzynek, bo zawsze okaże się, że jakieś literko-cyferki, z którejś ze skrzynek wsiąkły i robi się kicha.

Berta von S. napisał/a:
Nawet jednej nie dałbyś rady? :(

Nie upieram się przy szyfrach, bo się na tym nie znam, chodziło mi jedynie o to, żeby to były kesze, które warto wspominać. Mogą być nietypowe. :)

Nie. Ja po prostu nie wiem jak można robić fajne multikesze czy skrzynki nietypowe, zaocznie. To wymaga wyszukania fajnej skrytki i wymyślenia ciekawej ścieżki dojścia, czego nie da się zrobić na odległość. A poza tym, nie mam teraz głowy do keszy.

Szara Sowa napisał/a:
Wcale nie! Można dać dyskretny magnetyk po drugiej stronie ulicy, gdzieś na słupie od prądu. :)

Magnetyk na słupie i fajny kesz? To się wyklucza. Zresztą każda forma skrzynki spowoduje, że jacyś ludzie będą się od czasu do czasu czaić wokół obejścia co może nie być fajne wieczorek w listopadzie w chałupie stojącej na końcu wsi.
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-15, 22:47:43   

Kustosz napisał/a:
A poza tym, nie mam teraz głowy do keszy.

No wiem. Szkoda.

Kustosz napisał/a:

Magnetyk na słupie i fajny kesz? To się wyklucza. Zresztą każda forma skrzynki spowoduje, że jacyś ludzie będą się od czasu do czasu czaić wokół obejścia co może nie być fajne wieczorek w listopadzie w chałupie stojącej na końcu wsi.

Nie znam się na keszach, ale też mi to nie brzmiało specjalnie wyrafinowanie. ;-)
No i fakt z tymi ludźmi kręcącymi się przy domu... Nie nadużywajmy czyjejś gościnności.
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-05-16, 07:49:20   

Z tego co ja się orientuję, to multikesz wymaga jakiś zagadek i jest to ciąg logiczny, natomiast geościeżka to zbiór niezależnych skrzynek na podobny temat. I dlatego potrzeba nam mentora. Wiem o co najmniej 2 osobach nadal aktywnych na forum, które mogłyby nimi zostać, ale po nickach nie chcę tu teraz rzucać... :)

Co do Jerzwałdu, to nie przesadzajmy. Skrzynkę można zrobić np. 50 metrów dalej, nie widzę tu problemu!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-16, 09:10:25   

Szara Sowa napisał/a:
I dlatego potrzeba nam mentora.

Nie potrzeba. Okazuje się, że wyważamy otwarte drzwi:)

Komunikat COG z 10.05.18

10-05-2018 Zmniejszenie limitu znalezień znalezień koniecznych do samodzielnego założenia geościeżki (Autor: OC Team)

Braci keszerska:)

W toku dyskusji na poziomie społeczności (forum) oraz w ramach COG, od dnia dzisiejszego zmniejszona zostaje wymagana ilość skrzynek znalezionych, konieczna do samodzielnego założenia geościeżki. Dotychczas obowiązujący limit 500 znalezień, został obniżony o 80% do poziomu 100 keszy :)

Mamy nadzieję, że nowa funkcjonalność pozwoli szerszemu gronu Użytkowników tworzyć ciekawe, autorskie projekty (geościeżki).


Masz jak na zamówienie:)
Ostatnio zmieniony przez 2018-05-16, 09:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-05-16, 09:29:06   

Kustosz napisał/a:
Masz jak na zamówienie:)


Wstrzelili się! :564:

No to spróbuję z tych moich zrobić ścieżkę! A tą Twoją podłączysz? :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-05-16, 09:52:50   

Pam, pam, pam! Już mamy własną geościeżkę keszerską! :564:

./redir/opencaching.pl/powerTrail.php?ptAction=showSerie&ptrail=764

Zapraszam osoby, które posiadają własne skrzynki o tematyce samochodzikowej, do dołączenia ich do naszej ścieżki!!!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2018-05-16, 09:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-16, 09:56:42   

Geościeżka z 3 skrzynek pupy nie urywa. Tutaj też zmniejszyli limit? Dotychczas 4 skrzynki były potrzebne nawet na mini geościeżkę.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-05-16, 10:00:23   

Podłącz swoją do będą 4! :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-16, 10:20:18   

Ja mam trochę inne podejście. Najpierw zakładasz skrzynki, z dziesięć przynajmniej, które w jakiś sposób są tematycznie powiązanie, a potem robisz z tego geościeżkę. Wtedy to dopiero sensownie wygląda. A tak, to tylko prowokujesz niskie oceny.

Z moją skrzynką jest ten kłopot, że jej koncepcja zakłada, że najpierw trzeba w ogóle zgadnąć, że chodzi o Pana Samochodzika. Niby oczywiste, a jak widać z wpisów w logach, oczywiste dla wszystkich nie jest. Dołączenie więc do geościeżki spowoduje, że ta kwestia się zdekonspiruje. Z drugiej strony, mało kto tę skrzynkę znajduje, więc może nie ma co się tym przejmować. Zastanowię się, a Ty w międzyczasie założysz jeszcze kilka skrzynek:)
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-05-16, 10:30:34   

Problemem jest to, że aby założyć nowe skrzynki trzeba przebywać w odpowiednich miejscach samochodzikowych. Dlatego wydaje mi się, że na początek warto przyciągnąć istniejące już skrzynki, których jest całkiem sporo. Poza tym wiele miejsc samochodzikowych jest w ten sposób już zajętych.
A ocenami bym się nie przejmował przesadnie.
No faktycznie masz z tą Twoja niejaki zgryz...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-16, 17:35:44   

Szara Sowa napisał/a:

Co do Jerzwałdu, to nie przesadzajmy. Skrzynkę można zrobić np. 50 metrów dalej, nie widzę tu problemu!

Ja za to widzę. Boguś jest pozytywnie do nas nastawiony. Ma zawsze dom otwarty dla fanów samochodzików. Ale czasem i jego męczą osoby kręcące się koło domu. Nie psujmy bez sensu fajnych kontaktów. To żadna odległość (50m), IMO najbliżej moża by zrobić kesz gdzieś przy kanałku.

Szara Sowa napisał/a:
Pam, pam, pam! Już mamy własną geościeżkę keszerską!

Przeanalizowałam plan zlotu. Realne jest założenie jakiejś skrzynki w Iławie (bo jest czas podczas zmiany obsad amfibii) oraz na półwyspie Bukowiec lub w Kamieńcu lub Solnikach (bo to są punkty końcowe, więc zmęczeni mogą wcześniej zjechać do bazy).
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-05-17, 13:39:39   

No niestety, przeoczyliśmy informację, że geościeżka musi się nadal składać z co najmniej 5 skrzynek, więc na razie ta nasza forumowa, została zablokowana do czasu aż faktycznie dobijemy do "piątki"...
A może ktoś z Warszawiaków założyłby coś niecoś w Warszawie (np. Hotel Europejski), albo ktoś z Ziemi Łódzkiej tamże. Bo tam Tomasz też często przebywał...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Antracyt 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 1272
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-17, 13:43:12   

Musiałbym iść na korepetycje do wyjadaczy bo na razie mam małe doświadczenie w szukaniu, a w zakładaniu żadne..
Mógłbym wtedy założyć coś w Łodzi lub okolicy...
_________________
Zbieram na WOŚP ./redir/eskarbonka.wosp.org.pl/gtfe1v


Jestem na budowie, zaraz wracam!




www.polandonbike.com.pl



 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-05-17, 14:22:01   

Trzeba uwierzyć w siebie! :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Antracyt 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 1272
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-17, 16:44:38   

Tak naprawdę szukam skrzynek żeby dzieciaki ruszyć lub w nowych miejscach zobaczyć ciekawe rzeczy.
_________________
Zbieram na WOŚP ./redir/eskarbonka.wosp.org.pl/gtfe1v


Jestem na budowie, zaraz wracam!




www.polandonbike.com.pl



 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-05-17, 17:01:01   

Też odkryłem że kesze to skarbnica turystycznej wiedzy! Ostatnio zrobiłem kilka wycieczek po Puszczy Noteckiej i szukałem ciekawych miejsc ogólnie w internecie, na stronach gmin itp.
Ale dopiero zajrzenie jakie są tam kesze naprowadziło mnie na naprawdę fajne miejsca, w tym np. słynną górkę gdzie jedzie się pod górę koło Wałcza.
Dla przykładu sami zobaczcie czego można się dowiedzieć np. tu:
./redir/opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP5A37
Jak dla mnie mega ciekawostka. :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-17, 17:12:34   

Szara Sowa napisał/a:
No niestety, przeoczyliśmy informację, że geościeżka musi się nadal składać z co najmniej 5 skrzynek, więc na razie ta nasza forumowa, została zablokowana do czasu aż faktycznie dobijemy do "piątki"...
A może ktoś z Warszawiaków założyłby coś niecoś w Warszawie (np. Hotel Europejski).

Właśnie go niestety wyremontowali, a właściwie od nowa zbudowali, bo najpierw wyburzyli cały środek zostawiając wydmuszkę. :/

To akurat 5 będzie, jak się na zlocie ze dwie założy.
_________________
Drużyna 5

 
 
Antracyt 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 1272
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-26, 12:54:45   

Jak wcześniej napisała Karen (http://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?t=1158&postdays=0&postorder=asc&start=3872) czsem może się zdarzyć, że odbiornik ma małą dokładność pracy.

Można to sprawdzić i zaplanować wcześniej łowy: http://gnssmissionplanning.com/App/Settings
_________________
Zbieram na WOŚP ./redir/eskarbonka.wosp.org.pl/gtfe1v


Jestem na budowie, zaraz wracam!




www.polandonbike.com.pl



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,61 sekundy. Zapytań do SQL: 12