PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Najbardziej niedoceniona część serii?
Autor Wiadomość
Berta von S. 
Matka Wspierająca
nienackofanka

Pomogła: 67 razy
Wysłany: 2018-05-08, 19:08:46   

bans napisał/a:
Czy ktoś zwrócił uwagę że Baśka to chyba jedyna postać u Nienackiego która nieco zalatuje homoseksualizmem?

Był tu jeden kolega (nie pamiętam nicku, bo dawno nie zaglądał), który dopatrzył się wątków homoseksualnych w większości tomów.

Z24 napisał/a:

bans napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
krwawa scena ze Skałbaną poszatkowanym przez statek!
Ja tylko kojarzę że Skałbana wynurzył się tuz przy burcie, uderzył w nią głową i poszedł pod wodę. To "szatkowanie" to już chyba tylko twoja wyobraźnia :P

... Kiedy gość zostanie wciągnięty pod statek, to zderzy się z kadłubem kilkakrotnie i z dużym prawdopodobieństwem trafi w strefę pracy śruby lub śrub...

Właśnie te śruby widziałam zawsze oczami wyobraźni!

Z24 napisał/a:

Ja ją zauważyłem właśnie w tym filmie. Bardzo mi się ta postać podobała. Choć patrząc na zimno, to uroda SJP rzeczywiście budzi pewne skojarzenia... twarz końska, by nie rzec mula...

Trochę może i faktycznie z twarzy jest końskawa i nogi ma przykrótkie. Ale za to jest IMO bardzo seksowna. O ile się mogę w tej kwestii wypowiadać. Bo zaraz mnie tu bans posądzi... :)

Kustosz 
Maniak Samochodzika

Wysłany: 2018-05-08, 19:34:20   

Berta von S. napisał/a:

Był tu jeden kolega (nie pamiętam nicku, bo dawno nie zaglądał), który dopatrzył się wątków homoseksualnych w większości tomów.

Ja widzę większy potencjał do rozważań w temacie hebefili i efebofilii:)

Berta von S. napisał/a:
Trochę może i faktycznie z twarzy jest końskawa i nogi ma przykrótkie. Ale za to jest IMO bardzo seksowna. O ile się mogę w tej kwestii wypowiadać. Bo zaraz mnie tu bans posądzi... :)

Nie kojarzę osoby, więc sobie wygooglałem. Hmm... bardzo męski typ urody:)
Ostatnio zmieniony przez Kustosz 2018-05-08, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-05-09, 00:43:04   

Berta von S. napisał/a:
bans napisał/a:
Czy ktoś zwrócił uwagę że Baśka to chyba jedyna postać u Nienackiego która nieco zalatuje homoseksualizmem?

Kolega Ad Absurdum chyba.

Berta von S. 
Matka Wspierająca
nienackofanka

Wysłany: 2018-05-09, 00:43:17   

Kustosz napisał/a:

Nie kojarzę osoby, więc sobie wygooglałem. Hmm... bardzo męski typ urody:)

Zdjęcia moim zdaniem nie oddają atrakcyjności SJP. Bo w dużej mierze polega on na wdzięku, trzeba zobaczyć gesty, mimikę i.t.d. I oczywiście mam na myśli wersję sprzed ponaciągania. :)

Berta von S. 
Matka Wspierająca
nienackofanka

Wysłany: 2018-05-09, 00:44:08   

Z24 napisał/a:

Kolega Ad Absurdum chyba.

Możliwe. :)

bans 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2018-05-09, 09:47:03   

Z24 napisał/a:

Z mojej niejakiej wiedzy gość który miał rendez-vous ze statkiem w taki sposób jak to opisał ZN, raczej się nie nadaje do oglądania, zanim nie zaopiekuje się nim gruntownie lekarz ostatniego kontaktu... Kiedy gość zostanie wciągnięty pod statek, to zderzy się z kadłubem kilkakrotnie i z dużym prawdopodobieństwem trafi w strefę pracy śruby lub śrub...

Jesteś patologiem sądowym? ;)

Ja to wszystko rozumiem co piszesz, ale nie zmienia to faktu że Nienacki nic o zmieleniu przez śrubę nie napisał i to tylko wyobraźnia ci dopisuje resztę.

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-05-09, 17:30:43   

bans napisał/a:
Z24 napisał/a:

Z mojej niejakiej wiedzy gość który miał rendez-vous ze statkiem w taki sposób jak to opisał ZN, raczej się nie nadaje do oglądania, zanim nie zaopiekuje się nim gruntownie lekarz ostatniego kontaktu... Kiedy gość zostanie wciągnięty pod statek, to zderzy się z kadłubem kilkakrotnie i z dużym prawdopodobieństwem trafi w strefę pracy śruby lub śrub...

Jesteś patologiem sądowym? ;)

Sanitariuszem h.c.

bans napisał/a:
Ja to wszystko rozumiem co piszesz, ale nie zmienia to faktu że Nienacki nic o zmieleniu przez śrubę nie napisał i to tylko wyobraźnia ci dopisuje resztę.

W rozdziale XVIII (I wyd. str. 268) jest tak: "Widziałem jak dał się porwać rzece, która wciągnęła go pod statek i szalejące pod nim turbiny". Tak, że tu nie potrzeba specjalnie natężać wyobraźni.

Berta von S. 
Matka Wspierająca
nienackofanka

Wysłany: 2018-05-09, 20:01:22   

Z24 napisał/a:
Tak, że tu nie potrzeba specjalnie natężać wyobraźni.

Proszę nie deprecjonować siły mojej wyobraźni! ;-)

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-05-10, 16:41:31   

Berta von S. napisał/a:
Z24 napisał/a:
Tak, że tu nie potrzeba specjalnie natężać wyobraźni.

Proszę nie deprecjonować siły mojej wyobraźni! ;-)

No, dobrze, już dobrze... Wszyscy wiemy, że nawet Witkacy po tygodniu napędu kokainą i wódą był cieniasem przy tobie po zwykłej popołudniowej herbatce.

bans 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2018-05-11, 09:05:27   

Berta von S. napisał/a:

Nie posądzi. Bo oceniania aktorek na podstawie zdjęć i filmów jest bez sensu... One są tak "zrobione" że z prawdziwym swoim wyglądem nie mają wiele wspólnego. To raz. A dwa - tak jak piszesz, seksowność nie musi mieć nic wspólnego z wyglądem.

bans 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2018-05-11, 09:13:30   

Z24 napisał/a:

W rozdziale XVIII (I wyd. str. 268) jest tak: "Widziałem jak dał się porwać rzece, która wciągnęła go pod statek i szalejące pod nim turbiny". Tak, że tu nie potrzeba specjalnie natężać wyobraźni.

Masz rację, odszczekuję. Napisane jak byk.

Przez chwilę myślałem że żartujesz, bo sformułowanie "szalejące pod nim turbiny" jest bardzo nieporadne stylistycznie - a ostatnio jestem na etapie zaznaczania niezdarności, błędów i niekonsekwencji Nienackiego na marginesach.

PS. "Tak że" - bez przecinka. Ale i tak jestem ci wdzięczny że nie "także", co niestety obecnie staje się w internetach normą ;)

Berta von S. 
Matka Wspierająca
nienackofanka

Wysłany: 2018-05-11, 16:37:45   

bans napisał/a:
Bo oceniania aktorek na podstawie zdjęć i filmów jest bez sensu... One są tak "zrobione" że z prawdziwym swoim wyglądem nie mają wiele wspólnego.

Rzadko mam je okazję widzieć w naturze, więc oceniam na bazie tego materiału, który mam dostępny. Ale racja oczywiście, że pewnie z reguły sporo odbiega od codziennego wyglądu.

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-05-11, 16:38:28   

bans napisał/a:
ostatnio jestem na etapie zaznaczania niezdarności, błędów i niekonsekwencji Nienackiego na marginesach.

Odkąd pamiętam...

bans napisał/a:
PS. "Tak że" - bez przecinka. Ale i tak jestem ci wdzięczny że nie "także", co niestety obecnie staje się w internetach normą ;)

Dzięki za zwrócenie uwagi. Zwykle używam tego w bardziej skomplikowanych konstrukcjach gdzie się prosi o przecinek.
Ostatnio zmieniony przez Z24 2018-05-11, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu