PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyspa Złoczyńców - opinie
Autor Wiadomość
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2018-01-21, 18:20:41   

Aga napisał/a:
Pan Tomasz też jakiś taki nijaki. Zajmował się głównie flirtowaniem z Zaliczką. Nie widać było u niego tego "zewu przygody".


Ja nigdy nie rozumiałem zachwytów filmowymi rolami Machulskiego. Moim zdaniem ten aktor, choć solidny, nie miał tego czegoś co potrafiłoby przykuć uwagę. Zwróćcie uwagę, że Kwinto w Vabanku też był postacią w pewnym sensie wycofaną, niemal drugoplanową. Sądzę, że gdyby Juliusz nie obsadzał ojca w swoich filmach, dziś już nikt by o nim nie pamiętał. Większość opinii o nim jako aktorze zbudowana jest przez osoby, które widziały tylko "Vabanki". Jego role w tych filmach oceniam bardzo wysoko, ale oglądałem go w wielu starszych produkcjach i tam prezentował się raczej bez wyrazu. Zapewne był dobrym pedagogiem i lepszym aktorem teatralnym niż filmowym.
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

Ostatnio zmieniony przez Protoavis 2018-01-21, 18:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2018-01-22, 11:32:30   

Aga napisał/a:
Pan Tomasz też jakiś taki nijaki. Zajmował się głównie flirtowaniem z Zaliczką.
Film ma jednak dużo uroku: zdjęcia są w dechę, dobra obsada (Krzysztof Litwin np.), muzyka. Najgorsza robotę odwalił sam Nienacki niestety, jego scenariusz jest naprawdę słabiuteńki. Machulski zaś, no cóż, są sceny, gdzie jest dobry, jednak nigdzie doskonały, w większości tylko przeciętny. Żołądek mi się przewraca za każdym razem, gdy go widzę salutującego w scenie zaraz na początku filmu. To jakoś tak humor lat 30-tych.
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-24, 11:12:15   

Wyspa złoczyńców najlepsza jest i basta. Tomasz jest surowy, warunki biwaku są surowe, nawet kontakty z ludźmi są surowe. Widać, że miniona wojna zostawiła niezatarty ślad w mieszkańcach nadwiślańskich wiosek. Tu właśnie jest pokazane najbardziej(jak dla mnie) rzetelnie, zachowanie mieszkańców, ich obawa z kim rozmawiają, komu mówią prawdę lub półprawdę. Jak dla mnie, to najbardziej przekonująca i najmniej przekłamana książka Nienackiego. Reszta, to ciekawie napisane, nieprawdziwe zupełnie i nie mające podstaw w ówczesnej społeczności, przygody człowieka, który tak na prawdę, nie miał prawa istnieć, bo mocodawcy moskiewscy nawet by się nie zniżyli do tego, żeby szukać zaginionych zbiorów, czy dzieł sztuki, należących do polski, a jeśli już przyszło do takich abstrakcji, to zwracane były dzieła, nie mające nic wspólnego z rzeczywistym znaczeniem.
Generalnie chcę powiedzieć, że kultywowanie i zachwycanie się książkami o przygodach Tomasza, zwanego Samochodzikiem, jak dla mnie jest strzałem w stopę każdemu, kto ma jakąkolwiek wiedzę na temat historii prawdziwej, nie tej gloryfikowanej przez rząd i środowiska przyrządowe. Jestem zwolennikiem historii prawdziwej, a nie tej zakłamanej w imię wyższych celów. Następna lekcja: Piłsudski i jego cud nad Wisłą. Chcecie wiedzieć coś ponad cud? Zapraszam. :)
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-01-24, 11:25:08   

von Dobeneck napisał/a:
Generalnie chcę powiedzieć, że kultywowanie i zachwycanie się książkami o przygodach Tomasza, zwanego Samochodzikiem, jak dla mnie jest strzałem w stopę każdemu, kto ma jakąkolwiek wiedzę na temat historii prawdziwej

Dobek, czyżbyś zjadł coś niedobrego?
_________________
 
 
Kpt Petersen 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowy Twitterowiec



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 2809
Skąd: Wyspy Pacyfiku
Wysłany: 2018-01-24, 16:35:47   

von Dobeneck napisał/a:

Generalnie chcę powiedzieć, że kultywowanie i zachwycanie się książkami o przygodach Tomasza, zwanego Samochodzikiem, jak dla mnie jest strzałem w stopę każdemu, kto ma jakąkolwiek wiedzę na temat historii prawdziwej, nie tej gloryfikowanej przez rząd i środowiska przyrządowe. Jestem zwolennikiem historii prawdziwej, a nie tej zakłamanej w imię wyższych celów. Następna lekcja: Piłsudski i jego cud nad Wisłą. Chcecie wiedzieć coś ponad cud? Zapraszam. :)


Chętnie poczytam o cudzie nad Wisłą :)

Obawiam się że „historia prawdziwa” nie istnieje, stąd zarzut do Pana Samochodzika za mocny.
Każda ze stron sporu historycznego pisze swoją historię (i co gorsze ma swoje słuszne racje). Dałem temu wyraz nawet w „poezji” :p

„Polityka historyczna” http://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?t=4330

Ostatnio przeczytałem po raz drugi „Worek Judaszów” czyli teoretycznie najbardziej propagandową książkę Nienackiego i mam takie nieodparte wrażenie że Mistrz gdyby żył i gdyby chciał, dokonując kilku przeróbek (znacznie mniej niż w niektórych Samochodzikach w latach 90 :) ) zrobił by z tego książkę o dzielnych żołnierzach wyklętych i złych UB-ekach.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Kpt Petersen 2018-01-24, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-25, 01:12:18   

Nietajenko napisał/a:

Dobek, czyżbyś zjadł coś niedobrego?

Może rutę? ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-25, 10:07:23   

von Dobeneck, po przeczytaniu Twojego postu poje.. to jest pogmatwało mi się i już nie wiem która prawdziwa historia na dzień dzisiejszy jest właśnie tą prawdziwą ;-) .
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Z24 2018-01-25, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MarcinB 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 3405
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2018-05-01, 10:12:56   

Właśnie oglądam "Wyspę Złoczyńców" na kino polska :-)
_________________


Rowerem po okolicy: www.facebook.com/28cali
 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2018-05-02, 00:10:13   

Pierwszy raz? Jakie wrażenia?
_________________
 
 
Aldona 
Maniak Samochodzika
Aldona



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 5208
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2018-08-09, 20:14:48   

Zawsze mnie zastanawiało czemu na samym początku filmu Zaliczka ma ..... takie niegustowne nakrycie głowy. Toć wygląda to jak ... zszyta nogawka od pantalonów. Czemu nie gustowny kapelusik?
_________________
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-10, 10:23:39   

Aldona napisał/a:
Zawsze mnie zastanawiało czemu na samym początku filmu Zaliczka ma ..... takie niegustowne nakrycie głowy. Toć wygląda to jak ... zszyta nogawka od pantalonów. Czemu nie gustowny kapelusik?


:D Zaliczka ma być trochę chaotyczna, stąd ta nogawka od pantalonów na głowie. Zorganizowana, w gustownym kapelusiku, byłaby mniej zabawna, a może nawet nudna jak flaki z olejem. Ot, taka sobie autostopowiczka... Czy z taką PS nie pojechałby do Młotków Małych? Nawet ja bym nie pojechał.
_________________
Z 24
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2018-08-10, 10:51:11   

Z24 napisał/a:

:D Zaliczka ma być trochę chaotyczna, stąd ta nogawka od pantalonów na głowie.

A poza tym jej wygląd musiał współgrać z przezwiskiem :)
_________________
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-10, 11:43:43   

Kozak napisał/a:
Z24 napisał/a:

:D Zaliczka ma być trochę chaotyczna, stąd ta nogawka od pantalonów na głowie.

A poza tym jej wygląd musiał współgrać z przezwiskiem :)


:D Tak jest.
_________________
Z 24
 
 
Aldona 
Maniak Samochodzika
Aldona



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 5208
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2018-08-10, 12:58:59   

Z24 napisał/a:
Zorganizowana, w gustownym kapelusiku


Ale ja nie wymagam aż tyle :) Kapelusik mógłby być nonszalancki w kratę lub grochy ale dlaczego czepek, w którym co najwyżej mogłaby iść spać. To nie jest nakrycie głowy na wyjście tylko po domowemu.
_________________
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-10, 16:35:52   

Aldona napisał/a:
Z24 napisał/a:
Zorganizowana, w gustownym kapelusiku


Ale ja nie wymagam aż tyle :) Kapelusik mógłby być nonszalancki w kratę lub grochy ale dlaczego czepek, w którym co najwyżej mogłaby iść spać. To nie jest nakrycie głowy na wyjście tylko po domowemu.


Kapelusze w kratę, a zwłaszcza w grochy bardzo mi się podobały.
_________________
Z 24
 
 
Muzygog 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 29 razy
Wiek: 61
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 3778
Skąd: Pasym
Wysłany: 2018-08-10, 18:01:39   

Wowax napisał/a:
Joanna Jędryka z tym swoim skrzeczącym głosikiem


Ten głos najbardziej mnie wkurzał gdy dabingowała Kariokę.
_________________
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-10, 22:53:22   

Wowax napisał/a:
A swoją drogą Joanna Jędryka z tym swoim skrzeczącym głosikiem średnio mi pasuje na Zaliczkę - także troszkę pod względem figury - ani szczupła, ani tym bardziej ,,przerażająco chuda,, to ona na pewno nie była.


Ale czy z powieściową Zaliczką pojechałbyś do Młotków Małych?

muzygog napisał/a:
Wowax napisał/a:
Joanna Jędryka z tym swoim skrzeczącym głosikiem


Ten głos najbardziej mnie wkurzał gdy dabingowała Kariokę.


Tak jest. Od razu człowiek wiedział, że Karioka jest zaliczką na czarownicę.
_________________
Z 24
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2019-04-22, 12:48:40   

Obejrzałem film Wyspa , kiedyś już próbowałem 2 razy ,ale nie dałem rady . Tym razem dałem po całości ,wygnębiłem do końca to arcydzieło . Film jest luźno powiązany z książką , jest tak krótki, że może jest 1/3 treści , fakty wymieszane . Gra aktorów słaba , tłumaczenie tego że film był kręcony dawno to zwykły wykręt. Krzyżaków , Bazę ludzi umarłych da się oglądać bez problemu (i inne filmy stare). Jest to film obejrzany na zaliczenie (bo samochodzikowy) , jak lektura w szkole , jest zbyt dużo filmów dobrych żeby bronić tego arcydzieła . Ale mógłbym obejrzeć sceny z tego filmu raz jeszcze z ciekawości. Sceny z Kazimierza nad Wisłą poddać obróbce cyfrowej , normalna rozdzielczość 4k , kolor itp, dograć sceny współczesne w tych samych miejscach , tak samo ustawiona kamera. Chciałbym zobaczyć jak zmieniły się miejsca przez te lata. Można by kręcić sceny w czerwcu o piątej rano ,jak nie ma ludzi .
Myślę że można przeczytać książkę jako pierwszą , żeby się nie zniechęcić , a potem obadać film na "zaliczkę".
Film można by zrobić od nowa , już normalnie , trochę kryminalnie . Ten co jest, to jakby Zenek Martyniuk z zespołu Akcent próbował wykonać piosenkę "South of Heaven" zespołu Slayer.
 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-08, 13:28:56   

Właśnie obejrzałem, pierwszy raz w życiu. Zmusiłem się, w celach naukowych... Zmarnowane półtorej godziny życia. Wymienianie absurdów i braku logiki fabuły zajęłoby drugie tyle, do tego aktorstwo na żenująco niskim poziomie. To jest film skierowany do dzieci - i to do tego tych mniej rozgarniętych...
Ostatnio zmieniony przez 2019-10-08, 13:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-08, 15:17:09   

bans napisał/a:
Właśnie obejrzałem, pierwszy raz w życiu. Zmusiłem się, w celach naukowych... Zmarnowane półtorej godziny życia. Wymienianie absurdów i braku logiki fabuły zajęłoby drugie tyle, do tego aktorstwo na żenująco niskim poziomie. To jest film skierowany do dzieci - i to do tego tych mniej rozgarniętych...

Dobrze pamiętam, że to my Cię zachęcaliśmy? ;-)

Dialogi tam faktycznie nieco infantylne, ale klimat jest fajny i klimatyczne kadry. No i porównaj sobie z Dworem albo Latającymi Machinami - tam masz dopiero "mniej rozgarnięte dzieci" jako target.
_________________
Drużyna 5

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 13