PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przemek Corso
Autor Wiadomość
Marcin.j86 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 37
Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 13
Skąd: Przemków
Wysłany: 2017-08-21, 10:51:06   Przemek Corso

Witam Wszystkich
Czy czytaliście książki Przemka Corso ?
Powiem tak, chłopak pisze naprawdę dobre książki przygodowe. Zanim wziąłem się za czytanie "Pana Samochodzika", to przeczytałem trzy części książek Przemka Corso.
Są naprawdę świetne, książka wciąga od samego początku,a z każda kolejna z powieści jest coraz lepsza. Z tego co wiem, to Przemek chciał pisać kontynuację "PS", ale postanowił,że stworzy swojego bohatera, którym jest Robert Karcz.

Książki Przemka Corso :

"Podziemne Miasto",

"Miasto Złodziei", oraz

"Miasto z Gliny".

Naprawdę polecam :)
Ostatnio zmieniony przez Protoavis 2017-12-28, 21:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-08-21, 11:52:58   

Czy to są książki dla dorosłych, czy bardziej samochodzikowe, dla młodszych?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Marcin.j86 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 37
Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 13
Skąd: Przemków
Wysłany: 2017-08-21, 11:56:52   

Są to książki dla każdej kategorii wiekowej, tak jak samochodzik ;)
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2017-08-21, 12:38:37   Re: Przemek Corso - "Podziemne Miasto"

Marcin.j86 napisał/a:
Czy czytaliście książki Przemka Corso ?
Chyba jesteś pierwszy, który nam te książki poleca. Proponuje stworzyć recenzję najlepszej z nich wzorując się na tych, które znajdziesz w tym dziale, bo tak tylko na Twoje słowo to raczej nikt po tego autora nie sięgnie. :)
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-08-21, 12:44:38   

Jeżeli coś ukazało by się w tym roku, to miej na uwadze nasz konkurs na samochodzikową książkę roku:
http://pansamochodzik.net...p=317541#317541
:)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-12-28, 10:48:40   

Przemek Corso - Miasto z gliny

Zacząłem nietypowo, bo chyba od ostatniej części.
Ogólnie rzecz biorąc nie zawiodłem się. Interesująca, wciągajaca książka. Ale raczej nie Pan Samochodzik dla trochę strszych, lecz bardziej światowy Indiana Jones z fajerwerkami.
Dobrze napisana historia, ciekawe dialogi.

Corso miasto z gliny.jpg
Plik ściągnięto 135 raz(y) 144,79 KB

_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2017-12-28, 13:47:55   

Szara Sowa napisał/a:
Zacząłem nietypowo, bo chyba od ostatniej części.
Ogólnie rzecz biorąc nie zawiodłem się. Interesująca, wciągajaca książka. Ale raczej nie Pan Samochodzik dla trochę strszych, lecz bardziej światowy Indiana Jones z fajerwerkami. Dobrze napisana historia, ciekawe dialogi.

Co to jest, Szara Sowo? Rozpaczliwa próba zapewnienia sobie w ostatniej chwili Złotej Maliny za najgorszą krytykę literacką roku? Wygrywasz z wielką przewagą! :564:
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-12-28, 14:00:42   

Książkę skończyłem już z 2 tyg. temu, więc recenzja jest trochę pozbawiona świeżości, bo i szczegóły już się trochę zatarły. Chciałem tylko zwrócić uwagę forumowiczom, że powieść jest warta uwagi. Została zresztą zgłoszona do konkursu na Samochodzikową Książkę Roku, podobnie jak (wcześniejsza) cz. 2 cyklu, którą też pewnie przeczytam. Pozostawiam więc pole popisu dla pozostałych członków Kapituły - jak już się z nią uporają, to z pewnością coś też napiszą. :)

Na zachętę mogę jednakoż dodać, że akcja dzieje się w Polsce oraz w egzotycznej Tunezji. Mamy więc ciekawy północnoafrykański koloryt, sporo dobrego dowcipu, akcja rwie wartko naprzód.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-18, 11:06:30   

Książka - rozczarowanie. Najpierw przeczytałem cz. 3 cyklu - "Miasto z gliny", która jakoś bardziej przypadła mi do gustu. Może z uwagi na elementy egzotyki oraz na to, że główny bohater przez większość powieści znajduje się w otoczeniu dobrych znajomych, więc zachowuje sie w miarę hm... "normalnie"? W każdym razie jakoś można go odebrać pozytywniej.
Tymczasem w Mieście złodziei zachowuje się tak, jak to zwykle Michalbn określa zachowanie Dańca w kontynuacjach - czyli jak jakiś buc pełen agresji, nie potrafiący nawiązać normalnego kontaktu z kimkolwiek. Te agresywne i głupawe zachowania pod koniec książki po prostu już męczą. Jak dodamy do tego coraz bardziej schematyczne dialogi, to całość niestety staje się trudno strawna. A bohaterowi trudno zdobyć choć odrobinę naszej sympatii. Szkoda.

corso miasto złodziei.jpg
Plik ściągnięto 182 raz(y) 119,64 KB

_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-17, 12:39:22   

Cytat:
Co to jest, Szara Sowo? Rozpaczliwa próba zapewnienia sobie w ostatniej chwili Złotej Maliny za najgorszą krytykę literacką roku? Wygrywasz z wielką przewagą!


To ja powalczę z Szarą Sową :D

Szara Sowa napisał/a:
Książka - rozczarowanie. Najpierw przeczytałem cz. 3 cyklu - "Miasto z gliny", która jakoś bardziej przypadła mi do gustu.



Ja zaczęłam od początku. I zgadza się, każda część jest inna. Pierwsza, bardzo chaotyczna i chyba najbardziej" samochodzikowa". Bohater, taki polski Indiana zaczyna pracę jako nauczyciel historii. Dzięki temu książka toczy się w środowisku szkolnym, są młodzi bohaterzy, humor związany z niedopasowaniem osoby do miejsca ;-) Bohater ma wiele cech p. Tomasza, łącznie z intrygującym (choć w innym znaczeniu) samochodem. Jest troszeczkę historii Legnicy, jest niby tajemnica, ale nie jest to zagadka ani ciekawa, ani dająca możliwości włączenia się w nią czytelnikowi. Ogólnie jest to bardziej sensacja niż powieść detektywistyczna ;)
Do plusów należą bohaterzy, zabawni, ciekawi... Do minusów- sposoby trafień na kolejne odkrycia czy rozwiązania...
Podsumowując, książę da radę przeczytać nawet z zaciekawieniem, ale raczej do niej nie powrócę ;)

Kolejna cześć cyklu jest dużo bardziej poukładana. Krótki czas zdarzeń, jedno miejsce, wszystko spójne, tyle, ze zagadki historycznej brak. Przemoc, wredne traktowanie zwierzęcia, jeszcze więcej sensacji kosztem inteligentnych rozwiązań. Znowu rozwiązanie z księżyca. Bohaterzy drugoplanowi w zaniku. Książkę czyta się bardzo szybko, ale nic po niej nie pozostaje... Początkowo wydawało mi się, że będzie lepsza niż pierwsza, ale niestety się rozczarowałam.

W cyklu ciekawe jest traktowanie ogólnie pojętych "skarbów". Zdecydowanie nowatorskie :D .

Trzecią część cyklu zaczynam czytać z nadzieją ;-)
I całkowicie zgadzam się z tym, choć jeżeli kojarzę Dańca, to nie tego ;-) :

Szara Sowa napisał/a:

Tymczasem w Mieście złodziei zachowuje się tak, jak to zwykle Michalbn określa zachowanie Dańca w kontynuacjach - czyli jak jakiś buc pełen agresji, nie potrafiący nawiązać normalnego kontaktu z kimkolwiek. Te agresywne i głupawe zachowania pod koniec książki po prostu już męczą. Jak dodamy do tego coraz bardziej schematyczne dialogi, to całość niestety staje się trudno strawna. A bohaterowi trudno zdobyć choć odrobinę naszej sympatii. Szkoda.
_________________
Drużyna 5

 
 
GrzegAleks 
Czytał Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 65
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-05-06, 13:06:49   

Jestem po lekturze części 1,2 i 4. Niestety nie czytałem w kolejności, co było błędem. O ile wszystkie historie są osobnymi przygodami to tom pierwszy jest o tyle istotny, że najlepiej przedstawia bohatera, tłumaczy co go napędza, czemu postępuje tak, a nie inaczej. Przygoda to właśnie słowo klucz, gdyż Robert Karcz w kłopoty wpada i jest w tym spory element przypadku/intuicji, a mniej śledztwa, procesu poznawania historii i odrywania. Jest to największa wada tej serii, gdyż nie tak jak z PS czy Robertem Stormem. Nie uczestniczymy w rozwiązywaniu skomplikowanej zagadki krok po kroku. Tutaj jest dużo akcji, dialogów, są dobre i wyraziste, acz lekko przerysowane postacie (kto nie lubi Zuzy?). Dla mnie bardzo udana powieść przygodowo-sensacyjna, dużo mniej historyczno-detektywistyczna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 14