PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-09, 14:46
Człowiek z UFO - wrażenia
Autor Wiadomość
Mysikrólik 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2017-05-30, 12:01:21   

Ja też wolę UFO od Fantomasa.

Mig 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2018-01-07, 08:55:11   

Książkę czytałem dwa razy. Dawno temu uznałem ją za najgorszą część. Przed kilkoma miesiącami przeczytałem ponownie, z większym zrozumieniem i nie mogę powiedzieć, że jest najgorsza. Jednak w książkach o Panu Samochodziku szukam również opisu naszych polskich krajobrazów, naszej historii i część UFO pozostanie taka obca...

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający
Przewodniczący Kapituły Samochodzik. Książka Roku

Wysłany: 2018-01-13, 11:09:48   

Już nie pamiętam, czy o tym ktoś wspomniał, ale jestem właśnie po obejrzeniu 3 odcinka Stawki większej niż życie, i tam często wspominanym, choć nieobecnym bohaterem jest niejaki "von Hagen". :)

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2018-01-13, 11:45:11   

Szara Sowa napisał/a:
Już nie pamiętam, czy o tym ktoś wspomniał, ale jestem właśnie po obejrzeniu 3 odcinka Stawki większej niż życie, i tam często wspominanym, choć nieobecnym bohaterem jest niejaki "von Hagen". :)

W dawnych emisjach ten odcinek był puszczany jako drugi. I uważam go za jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy :D .
No, jeśli tak, to przypomnieć należy jednego z bohaterów "Pieśni o Nibelungach", jakim jest Hagen von Tronje .
W jednej ze skandynawskich sag pojawia się nawet królowa Hagena. Niewykluczone, że ZN znał tę postać, jeżeli w pracy nad "Dagome iudex" korzystał z wydanych przez Gerarda Labudę "Źródeł skandynawskich i anglosaskich do dziejów Słowiańszczyzny" a przypuszczam, że korzystał. Dosłownie kilka dni temu przeglądałem - w zupełnie zresztą innym celu - tom I "Początków Polski" Henryka Łowmiańskiego i tam wpadłem na tę Hagenę. Już w tym wątku toczyła się dyskusja na temat T.v.H. i pochodzenia jej nazwiska i dlatego zwróciłem na nią uwagę :D . Jak zlokalizuję tę wzmiankę, to zaraz zapodam :) . Oczywiście to ma sens, jeżeli założymy, że ZN przygotowywał się do pracy nad DI już przed 85 rokiem, ale jest to możliwe, zważywszy, jak wiele materiału musiał przewalić.
Ostatnio zmieniony przez Z24 2018-01-13, 11:51, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu