PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dom Zbigniewa Nienackiego w Jerzwałdzie
Autor Wiadomość
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-10-07, 11:47:08   

John Dee napisał/a:
Może “badania archeologiczne” nad kanałem przyniosą pewność? ;-)

No i badania podwodne w samym kanale z przyległościami. Znajdziemy sporo szekli ("szekla tonie") Mistrza, a może i jakaś nie napoczęta flaszka wypadła z trzęsącej się ręki... ;-)

Berta von S. 
Matka Wspierająca
nienackofanka

Pomogła: 54 razy
Wysłany: 2017-10-08, 11:01:01   

John Dee napisał/a:
Dziękuję.

Berta von S. napisał/a:
Nie widziałam nigdzie informacji, gdzie stał hangar. Ale myślę, że w miejscu, gdzie dochodzi do Kanału Jerzwałdzkiego ten mini-kanalik idący wzdłuż podwórza.
Jeśli często korzystał z łódek, to postawił hangar raczej jak najbliżej jeziora, a więc zapewne tam, gdzie proponujesz, ale jeśli niepokoił się o ich bezpieczeństwo, to raczej gdzieś głębiej ku domowi.

Nie da się "głębiej ku domowi". Można się przesunąć bardziej wgłąb kanału, ale wtedy od domu się oddalasz, bo kanał idzie pod kątem (popatrz na mapkę). Zresztą to zdjęcie z łódką pokazuje, że wolał bliżej jeziora. :)

Z24 napisał/a:
John Dee napisał/a:
Może “badania archeologiczne” nad kanałem przyniosą pewność? ;-)

No i badania podwodne w samym kanale z przyległościami. Znajdziemy sporo szekli ("szekla tonie") Mistrza, a może i jakaś nie napoczęta flaszka wypadła z trzęsącej się ręki... ;-)

Rzucimy okem przy okazji, ale obawiam się, że to była jakaś szopa bez fundamentów.

W wodzie to raczej chyba żaki nielegalnie stawiane tam przez miejscowych kłusowników. Kiedyś się na to nadzialiśmy kajakiem, a Boguś ma dwa tego typu trofea powieszone na tarasie. ;-)

Berta von S. 
Matka Wspierająca
nienackofanka

Pomogła: 54 razy
Wysłany: 2017-12-05, 21:26:47   

Rozglądałam się przy ostatniej wizycie za fundamentami, ale strasznie tam zarośnięte i podmokła ziemia było, więc się nie dało sprawdzić, czy są jakieś ślady po szopie.

Za to Boguś powiedział, że stała jeszcze, jak kupił dom, choć ledwo się już trzymała (nie naprawiał, bo dwa razy mu ktoś z kanału rąbnął łódkę, więc stwierdził, że woli trzymać bliżej domu).

W każdym razie przyniósł wielkie pudło, pogrzebał i znalazł fotki, na których jest uwieczniona. Nieco niewyraźnie, ale widać. Jest dokładnie w tym miejscu, które typowaliśmy, czyli koło połączenia kanałów. :)

DSC00490.JPG
Plik ściągnięto 15 raz(y) 351,68 KB

DSC00496.JPG
Plik ściągnięto 13 raz(y) 232,44 KB

DSC00489 kopia.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 178,29 KB

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2017-12-05, 22:28:56   

Co za miła niespodzianka! A więc Twoje domysły były trafne, że hangar tam właśnie musiał się znajdować. Moje zresztą też, dotyczące bezpieczeństwa znajdujących się w nim łodzi. ;-)

Ciekawe, czy Nienackiemu kiedyś coś zwędzono?

Odpowiedz do tematu