PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Unieski
2011-08-25, 14:08
Najlepsza/najgorsza ekranizacja serii
Autor Wiadomość
Piratka 
Forumowy Badacz Naukowy

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2015-02-06, 17:48:32   

Karen napisał/a:
U mnie prym wiodą Templariusze, drugie miejsce to Wyspa, reszta tak jak u Tragacika i u mnie się nie liczy :)
Ja też w tej kolejności. Templariuszy stawiam na pierwszym miejscu za primo Mikulskiego i secundo wehikuł. Od tego serialu zaczęła się moja samochodzikowa przygoda. Z trzech pozostałych Dwór mnie rozbawił, dalsze dwa nawet i tego nie były w stanie dokonać.
Godne uwagi że widzowie samodzielnie dochodzą do podobnych wniosków. Np.
http://superfilm.pl/film-...iesamowity-dwor "nie wytrzymałam, ten film jest okropny, beznadziejny. Odniosłam wrażenie jakby reżyser chciał wyśmiać Nienackiego tą ekranizacją. Te kostiumy, sam samochód, piosenki.... to jest tak okropne.... A gra aktorska... jakbym widziała aktorów amatorskiego teatru, e dodatku początkujących" (podkreślenie moje)
http://www.ekino.tv/film,...-1986,7846.html najlepsze moim zdaniem komentarze to "Gratulacje dla idioty reżysera. Trzeba mieć naprawdę kawał talentu, żeby tak spieprzyć fajną książkę." oraz "Ja pieprzę... ale przerobili książkę... hańba i jeszcze raz hańba... i wstyd... :( "
http://www.ekino.tv/film,...-1988,7837.html "Żalowy film. Profanacja książki 'Pan Samochodzik'."
Kustosz napisał/a:
Grzebiąc w książce Mariusza Szylaka, natknąłem się na następujące wynurzenia Janusza Kidawy:
„Janusz Kidawa oceniając swe filmowe adaptacje prozy Nienackiego mocno bolał nad stanem techniki filmowej w Polsce tamtych lat oraz jej negatywnym wpływem na własne produkcje. Nasze pomysły – zwierzał się – w większości pozostały tylko w naszych umysłach. Ówczesny stan kinematografii polskiej nie pozwalał na żadną ekstrawagancję techniczną. Spielberg u nas umarłby z głodu. A mnie ciągle ponosiła fantazja, po której na ekranie zostały tylko żałosne ślady amatorszczyzny. Myślę – dodawał samokrytycznie – że ta indolencja techniczna spowodowała, że moje Samochodziki wiele straciły i nie stanowiły wielkiej konkurencji dla wspaniałych opowieści science fiction, które coraz częściej docierały do nas z zagranicy”
Nóż się w kieszeni otwiera. Spielberg się znalazł. Szkoda, że zamiast boleć nad stanem techniki filmowej nie puknął się w czoło i nie zadał sobie pytania po kiego grzyba owe ekstrawagancje techniczne są mu potrzebne w samochodzikach? Wszak Pan Samochodzik doskonale sobie bez nich radził Poradził sobie również Hubert Drapela, tylko biednemu Kidawie wiatr w oczy.
Mamciu kochana, o jakim SF ten reżyser majaczył? Po tytule "Latające Machiny" można by sądzić, iż chodziło o PS i UFO...
A mnie ciągle ponosiła fantazja - to widać, słychać i czuć.
Pomysły genialne, tylko sprzęt zawiódł. Jak słyszę/czytam takie teksty wspominam nieśmiertelną frazę Hegemona ze Szkoły Latania : "?le chwyciłem!"

- A czy nie ma dobrych piratów?
- Nie. Bo to się mija z samym założeniem piractwa.
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2015-10-17, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający
Przewodniczący Kapituły Samochodzik. Książka Roku

Wysłany: 2015-10-05, 18:19:16   

Pan Samochodzik – tego nie wiecie o filmach i serialu!
(czy aby na pewno?)

./redir/www.fakt.pl/gwiaz...ria,515926.html

Szkoda że pomylono Danutę Szaflarską z Aliną Janowską... :/

Rólka 
Maniak Samochodzika
Szef forumowej sekcji rowerowej

Wysłany: 2015-10-06, 22:56:49   

Faktycznie gafa jak diabli!

Piratka 
Forumowy Badacz Naukowy

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2017-12-01, 20:32:31   

Kustosz napisał/a:
Szkoda, że zamiast boleć nad stanem techniki filmowej nie puknął się w czoło i nie zadał sobie pytania po kiego grzyba owe ekstrawagancje techniczne są mu potrzebne w samochodzikach? Wszak Pan Samochodzik doskonale sobie bez nich radził Poradził sobie również Hubert Drapela, tylko biednemu Kidawie wiatr w oczy.
biednemu zawsze wiatr w oczy kole :D

- A czy nie ma dobrych piratów?
- Nie. Bo to się mija z samym założeniem piractwa.

Odpowiedz do tematu