PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

frezarki cnc|markizytarasy.pl
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-09, 14:43
Księga strachów - wpadki
Autor Wiadomość
John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2017-11-28, 11:04:13   

Even napisał/a:
"Słodkie dziecko,, z czasem dostrzeżesz granicę..."
Tak to właśnie też rozumiem. :564:

bans 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2017-11-28, 11:16:42   

Chodziło mi tylko o pokazanie mechanizmu i czego dotyczy ów "czas", a nie o tłumaczenie :)
Ostatnio zmieniony przez bans 2017-11-28, 11:18, w całości zmieniany 1 raz  

Eques 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2017-11-28, 11:21:24   

Do adremu proszę. ;) Taki dziwaczny tytuł podał w jakimś wywiadzie St. Wenglorz wokalista (choć w różnym czasie) zarówno Testu jak i Budki (sic!).

Czytając ten artykuł ./redir/www.nienacki.art.pl/w_ksiega_strachow.html

o kwestii pochowania Fritza von Raveneck w Żarnowcu zainteresowała mnie uprzejma mniszka, starająca się pomóc w wyjaśnieniu całej sprawy. Znalazłem imię "Małgorzata". Czyli zgodnie z moimi przypuszczeniami chodzi o Annę Borkowską OSB (imię zakonne Małgorzata), wybitnego historyka dziejów zakonów (szczególnie żeńskich) na ziemiach polskich, kilka lat temu mieszkającą w Żarnowcu, teraz w Staniątkach.

aż się los odmieni...

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-11-28, 16:51:46   

Eques napisał/a:
Moim zdaniem podobieństwa pomiędzy utworami J. Browna a Cz. Niemena są zdumiewające. R. Lipko był nazywany kompozytorem eklektycznym, co ja rozumiałem jako kompilacje wielu utworów :P
Test grywał też "Child in time" - na koncertach w sojuzie nazywany "Riebionkiem we wriemienii".

A teraz do rzeczy. Nabyłem wydanie Pojezierza z 1981. Na str. 116 mamy niezrozumiały passus "Na prezesa Związku Zenobia wysunęła Fryderyka, Hilda zaś zaproponowała swoją kandydaturę tłumacząc, że goście mają pierwszeństwo".

Zdanie to nie ma sensu, ponadto jestem przekonany, że w wersji "Klubu siedmiu przygód", które gdzieś mi zaginęło brzmiało zupełnie inaczej. I kto to poprawki wprowadzał i po co? Za poprawkę w kolejnym wydaniu Nienacki otrzymywał dodatkowo 500 rb transferowych?

O Romualdzie L. to można powiedzieć, że miewał okresy fascynacji, żeby to tak wytwornie nazwać. Wystarczy posłuchać - już z lat 80-tych np. "Malinowego króla" ... Ciekawe co by powiedział Mike Oldfield, gdyby tego posłuchał ;-)
Dla jasności, "Budkę" z lat 70-tych szanuję - mimo moich uszczypliwości...
Nie wiedziałem, że "Test" grał "Dziecko..." . "Dym na wodzie" - tak, bo to wszyscy grali..
No i dzięki za wyjaśnienia. Po 40 latach świadomego kultu (nie liczę nieświadomego: płyta była z 70' a ja mam dużo starszego brata :D ) "Child in time" - wreszcie się dowiedziałem..

Equesie, masz 100 % racji.
W tym wydaniu zostało sporo tekstu gdzieś połknięte przez kogoś.

W wydaniu K7P ten ustęp brzmi:

"Na prezesa Związku Zenobia wysunęła kandydaturę Fryderyka, Hilda zaś zaproponowała moją osobę. Ja jednak wycofałem swoją kandydaturę tłumacząc, że goście mają pierwszeństwo".

I teraz wszystko jest jasne.

Mam wrażenie, że to właśnie siostrę Annę Borkowską zdarzyło mi się przypadkiem poznać przed wielu (ca 45) laty w kościele podominikańskim w Sieradzu, gdy oprowadzała tam jakąś wycieczkę. Udzielała niezwykle profesjonalnych wyjaśnień. Pamiętam, że opowiadała o bitwie pod Lepanto, ale nie pamiętam w związku z jakim konkretnie zabytkiem z tego wspaniałego kościoła. Może po prostu chodziło o związek z modlitwą różańcową? - Nie wiem.
Ostatnio zmieniony przez Z24 2017-11-28, 17:01, w całości zmieniany 3 razy  

Eques 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2017-11-28, 20:07:56   

Zaczynam się zastanawiać, czy o tych koncertach w ZSRR nie opowiadał W. Gąssowski, to było tak dawno... :(

Anna/Małgorzata Borkowska (poza wszystkim znakomita autorka fantasy, napisała też "Dzieje Cystersów sulejowskich" - tytuł ten wywołuje ciekawe skojarzenia, nieprawdaż?) raczej nie oprowadzała wycieczek poza domami zakonnymi w Żarnowcu czy Staniątkach. Benedyktynki to zakon klauzurowy, kontemplacyjny. Najlepiej byłoby się spytać, ale choć nie mam daleko (~15 km od domu), trochę się krępuję pojechać.

aż się los odmieni...

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-11-28, 23:22:15   

Eques napisał/a:
Dzieje Cystersów sulejowskich"

Muszę to zdobyć :D .

Nie upieram się, to było takie moje przypuszczenie i to sprzed ładnych paru lat. Po prostu sióstr wykształconych w zakresie Historii sztuki nie ma tak wiele.

Eques napisał/a:
Zaczynam się zastanawiać, czy o tych koncertach w ZSRR nie opowiadał W. Gąssowski, to było tak dawno... :(

:564:

Jeden z sympatyczniejszych gości w tej branży.

Piotrus 
Fanatyk Samochodzika
piotrus

Wysłany: 2017-12-08, 15:02:35   

Z24 napisał/a:
W wydaniu K7P ten ustęp brzmi:

"Na prezesa Związku Zenobia wysunęła kandydaturę Fryderyka, Hilda zaś zaproponowała moją osobę. Ja jednak wycofałem swoją kandydaturę tłumacząc, że goście mają pierwszeństwo".

I teraz wszystko jest jasne.

Mnie jakoś ta wersja z Pojezierza niespecjalnie raziła. Rozumiałem to tak, że zdaniem Hildy goście mają pierwszeństwo zgłaszania kandydatur, no a Zenobia gościem przecież nie była. Ale wersja z 7 Przygód rzeczywiście brzmi dużo sensowniej

Odpowiedz do tematu