PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieuprawnione wykorzystanie zdjęcia!
Autor Wiadomość
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-02, 22:29:04   

Captain Nemo napisał/a:

Nietajenko, zaproponowałem, iż jeśli znajdzie sie link do naszego forum to mogą korzystać do woli. Właściciel przystał na propozycję stad zdjęcie wraz z linkiem pojawiło sie na stronie księgarni.

No i git. Chociaż powinieneś się jeszcze podpisać z nazwiska. Nigdy nie wiadomo, kto akurat zajrzy, może to zobaczy np. jakiś gość, który pisze książkę o motoryzacji i potrzebuje dobrych fotografii aut. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Captain Nemo 
Fanatyk Samochodzika
Szef rywalizacji fotograficznej



Pomógł: 20 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 2168
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-11-12, 12:13:46   

PawelK napisał/a:


Generalnie to samo zdjęcie jest jeszcze tu:

./redir/www.komputerswiat...mochodzika.aspx


Tu także pojawił się odnośnik no naszego forum :)
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-12, 12:44:18   

Captain Nemo napisał/a:
PawelK napisał/a:


Generalnie to samo zdjęcie jest jeszcze tu:

./redir/www.komputerswiat...mochodzika.aspx


Tu także pojawił się odnośnik no naszego forum :)

:564:
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań

Wysłany: 2017-11-12, 15:06:37   

Super! :564:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2017-11-12, 18:45:57   

To tak jakby Waldemar Batura skradł eksponat z muzealnej gabloty, zostawił w zamian wizytówkę a uradowany kustosz muzeum napisał list otwarty z podziękowaniem za dżentelmeńską kradzież. Super. :diabelek:
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

Ostatnio zmieniony przez Protoavis 2017-11-12, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Captain Nemo 
Fanatyk Samochodzika
Szef rywalizacji fotograficznej



Pomógł: 20 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 2168
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-11-12, 19:04:46   

Protoavis napisał/a:
To tak jakby Waldemar Batura skradł eksponat z muzealnej gabloty, zostawił w zamian wizytówkę a uradowany kustosz muzeum napisał list otwarty z podziękowaniem za dżentelmeńską kradzież. Super. :diabelek:


Nie do końca. Od razu po napisaniu maila zdjęcie usunięto czyli tak jakby Batura oddał eksponat kiedy kustosz się o niego upomniał :) Po drugie zdaję sobie sprawe iż ów zdjęcie nie ma wartości pieniężnej i nikt nie zapłaci za publikacje bo w necie maja mnóstwo zdjęć które mogliby sobie wykorzystać za darmo . Zatem zaproponowałem sam aby umiescili link do naszego forum, jakby nie patrzeć jest to reklama naszego forum. Reklama w takiej gazecie kosztuje, a my mamy ją za darmo. Po trzecie zanim jeszcze zaproponowałem że za umieszenie odnośnika do naszego forum mogą jej uzyć, redaktor bezpłatnie w ramach przeprosin obdarował mnie roczną prenumeratą ich gazety.
Także uważam iż sprawa została załatwiona honorowo i pozytywnie.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Captain Nemo 2017-11-12, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tytus Atomicus 
Uwielbia Samochodzika


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2017
Posty: 511
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-12, 19:38:34   

Captain Nemo napisał/a:
zdaję sobie sprawe iż ów zdjęcie nie ma wartości pieniężnej i nikt nie zapłaci za publikacje bo w necie maja mnóstwo zdjęć które mogliby sobie wykorzystać za darmo

Nie masz racji, zdjęcie jak najbardziej stanowi wartość, czego dowodem jest choćby twoje po drugie i po trzecie.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań

Wysłany: 2017-11-12, 20:28:11   

Cytat:
Także uważam iż sprawa została załatwiona honorowo i pozytywnie.


Biorąc całokształt, zgadzam się z tym! :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-12, 22:13:20   

Protoavis napisał/a:
To tak jakby Waldemar Batura skradł eksponat z muzealnej gabloty, zostawił w zamian wizytówkę a uradowany kustosz muzeum napisał list otwarty z podziękowaniem za dżentelmeńską kradzież. Super. :diabelek:

Eee coś marudny się zrobiłeś tej jesieni. Wiersze w wierszokonkursie zbyt ponure, sprawa ze zdjęciem Nemo nie tak załatwiona... :027:

Captain Nemo napisał/a:

Także uważam iż sprawa została załatwiona honorowo i pozytywnie.

Też tak uważam. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Captain Nemo 
Fanatyk Samochodzika
Szef rywalizacji fotograficznej



Pomógł: 20 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 2168
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-11-12, 23:31:12   

Tytus Atomicus napisał/a:
Captain Nemo napisał/a:
zdaję sobie sprawe iż ów zdjęcie nie ma wartości pieniężnej i nikt nie zapłaci za publikacje bo w necie maja mnóstwo zdjęć które mogliby sobie wykorzystać za darmo

Nie masz racji, zdjęcie jak najbardziej stanowi wartość, czego dowodem jest choćby twoje po drugie i po trzecie.


Mam rację bo pisze nie o jakimś zdjęciu a o konkretnym zdjeciu które zrobiłem, które nie stanowi żadnej wartości kulturowej, artystycznej ot zwykły pstryk. Dla sądu takie zdjęcie nie stanowiłoby wartości na tyle dużej iż nakazałby płacić zadośćuczynienie. Zagłebiłem się trochę i z przykrością doszedłem do wniosku iż pojedyncze zdjęcia amatorów przeważnie są tak mało wartościowe iz sądy umarzają postępowania ze względu na niską szkodliwość czynu. Jeśli myslisz iż otrzymasz ogromne zadośćuczynienie za wykorzystanie gdzies w artykule fotki zrobionej amatorsko to jestes w błedzie. Tak to tylko w filmach :)

A co do "wynagrodzenia" które otrzymałem to nie dostałem tego ze względu na wartość zdjęcia (bo jest znikoma żeby nie powiedzieć żadna) a ze wzgędu na dobry pijar firmy. Nic zapewne nie groziłoby prawnie ze względu na niską szkodliwość a jedynie mogłoby wizerunkowo zaszkodzić stąd miły gest gazety.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Captain Nemo 2017-11-12, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotreek 
Forumowy Badacz Naukowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 994
Wysłany: 2017-11-27, 20:43:05   

Captain Nemo napisał/a:
Tytus Atomicus napisał/a:
Captain Nemo napisał/a:
zdaję sobie sprawe iż ów zdjęcie nie ma wartości pieniężnej i nikt nie zapłaci za publikacje bo w necie maja mnóstwo zdjęć które mogliby sobie wykorzystać za darmo

Nie masz racji, zdjęcie jak najbardziej stanowi wartość, czego dowodem jest choćby twoje po drugie i po trzecie.


Mam rację bo pisze nie o jakimś zdjęciu a o konkretnym zdjeciu które zrobiłem, które nie stanowi żadnej wartości kulturowej, artystycznej ot zwykły pstryk. Dla sądu takie zdjęcie nie stanowiłoby wartości na tyle dużej iż nakazałby płacić zadośćuczynienie. Zagłebiłem się trochę i z przykrością doszedłem do wniosku iż pojedyncze zdjęcia amatorów przeważnie są tak mało wartościowe iz sądy umarzają postępowania ze względu na niską szkodliwość czynu. Jeśli myslisz iż otrzymasz ogromne zadośćuczynienie za wykorzystanie gdzies w artykule fotki zrobionej amatorsko to jestes w błedzie. Tak to tylko w filmach :)

A co do "wynagrodzenia" które otrzymałem to nie dostałem tego ze względu na wartość zdjęcia (bo jest znikoma żeby nie powiedzieć żadna) a ze wzgędu na dobry pijar firmy. Nic zapewne nie groziłoby prawnie ze względu na niską szkodliwość a jedynie mogłoby wizerunkowo zaszkodzić stąd miły gest gazety.


więc pozwól, że coś Ci poradzę - załóż firmę, sporządź umowę o przekazanie jej praw autorskich do zdjęć, potem opublikuj w necie cennik, w którym prawa do wykorzystania zdjęcia wycenisz na 10 tys. rocznie i natychmiast wnoś sprawę do sądu o odszkodowanie w wysokości 30 tys. za bezumowne opublikowanie fotki...
prosty patent, minusem jest tylko to, że czasopismo też ma swoich prawników, więc raczej zacznie walczyć. Ale jeśli jakiś amator wykorzysta Twoje zdjęcie - to stanie się łatwym łupem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 12