PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nietajenko
2015-12-01, 09:55
Filmy które oglądamy
Autor Wiadomość
John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2017-08-11, 09:44:34   

Ostatni film Saszy też jest moim zdaniem świetny - Grimsby. “Angielski chuligan odnajduje po latach swojego brata - jednego z najlepszych agentów MI6. Razem będą musieli rozpracować globalny spisek terrorystyczny.”

“Nobby, zostałem trafiony zatrutą strzałką w ramię. Musisz wyssać truciznę.” “Oszalałeś? Gdy chłopcy się dowiedzą, że ssę facetom ramienia byłbym skończony w naszej dzielnicy…” “Nobby! Ta trucizna działa bardzo szybko! Za 30 sekund nie będziesz już miał brata!” “Dobra, dobra…” (Ssie, wypluwa.) “Nobby, złe nowiny. Zostałem trafiony jeszcze gdzie indziej.” (Wiadomo, gdzie… :D )

MrCzui 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2017-08-11, 09:50:19   

Dzięki Johnie.
Wiem co będę oglądał dziś wieczór!
:)

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2017-08-11, 09:53:51   

Przyjemnej zabawy. :)

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający
Przewodniczący Kapituły Samochodzik. Książka Roku

Wysłany: 2017-09-08, 08:28:51   

W Poznaniu kręcą film!

W Poznaniu od kilku dni trwają zdjęcia do filmu „Rock’n’Roll Eddie”. Ma to być produkcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Reżyserem filmu jest Tomasz Szafrański, który ma na swoim koncie m.in. obraz dla młodzieży „Klub Włóczykijów”. - "Rock’n’Roll Eddie" to trochę taki "E.T.", film, który jest smutny i wesoły zarazem. Film, który daje dużo nadziei - mówi reżyser. Głównymi bohaterami są dzieci - młody naukowiec i chłopiec Franek oraz żywiołowa Izka. Towarzyszy im dorosły, tytułowy Eddie. W trakcie eksperymentu bohaterowie dostają się do innego świata - groźnej krainy Oblivio. To z niej pochodzi Eddie.
Premiera filmu jest planowana na 2018 rok. Poza Poznaniem zdjęcia realizowane są w Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Bożkowie, Rzeszowie i Wrocławiu.

./redir/epoznan.pl/news-news-79235-W_Poznaniu_kreca_film._„Najwieksza_produkcja_od_czasu_„Hiszpanki””?newsletter=1

Mało kręci się takich filmów dla młodych widzów ostatnio, więc sprawa jest godna uwagi!

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2017-10-25, 21:45:15   

Rok: 1964. Film: “Bande à part”. Reżyser: Jean-Luc Godard. Kultowa scena, w której występują Anna Karina, Sami Frey i Claude Brasseur.

https://www.youtube.com/watch?v=u1MKUJN7vUk

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2017-10-25, 21:54:25   

A o co się rozchodzi z tym dziwnym tańcem? :D

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2017-10-25, 21:58:25   

O nic - i o wszystko. :p

Kpt Petersen 
Stały bywalec forum
Forumowy Twitterowiec

Wysłany: 2017-10-26, 00:10:48   

John Dee napisał/a:
O nic - i o wszystko. :p

Ja to rozumiem, bo lubie takie klimaty.
Jak się zabiera głos pierwszy raz w tym wątku, to trzeba by o czymś ważnym.
To było ważne

Skąd wiesz że nie jesteś androidem?

Tak wiem, z rejonowej przychodni i USG pęcherza moczowego. Ale to było ważne

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2017-10-26, 07:56:21   

Jako miłośnik S-F, to faktycznie wstyd się przyznać, że widziałem ten film tylko raz i to owych latach 80-tych (chyba z kaset wideo, bo w kinach tego filmu chyba u nas nie było), kiedy nie był oceniany zbyt dobrze. Faktycznie jak na tamte czasy i obsadę (np. Harrison Ford znany z lekkich Gwiezdnych Wojen), to podejrzewam, że widzowie którzy poszli do kin spodziewali się czegoś innego. A tu dostali mroczą wersję tzw. brudnej fantastyki. Dziś taki film już nie szokuje, ale wtedy był naprawdę mega nowatorski. No i ta cudowna muzyka Vangelisa, niestety jak pamiętam, była zbyt cicho serwowana i słychać ją tylko w pojedynczych scenach (a może taki odbiór to był skutek niskiej jakości materiału na kesecie?).
Muszę jednak ten film sobie przypomnieć i to w przyzwoitej jakości, skoro jest tak dopracowany w szczegółach! Dzięki Kapitanie!
:)

Kpt Petersen 
Stały bywalec forum
Forumowy Twitterowiec

Wysłany: 2017-10-26, 14:31:56   

Szara Sowa napisał/a:
Jako miłośnik S-F, to faktycznie wstyd się przyznać, że widziałem ten film tylko raz i to owych latach 80-tych (chyba z kaset wideo, bo w kinach tego filmu chyba u nas nie było)

Ja też pierwszy raz widziałem w latach 80-tych jak go pierwszy raz puścili w polskiej telewizji więc jakość i dźwięk były niezłe, a że jeszcze to było jakieś kino nocne to nastrój też był odpowiedni i bardzo mi się spodobał. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem 5-cio płytowej wersji DVD we wszystkich możliwych wersjach plus pełno materiałów o tworzeniu filmu i Philipie K. Dicku i wszystko z przyjemnością obejrzałem. No a teraz trzeba do kina na:

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2017-10-26, 18:21:15   

Czyli możesz potwierdzić że muzyka Vangelisa jest tam za cicha? :)

Kpt Petersen napisał/a:
Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem 5-cio płytowej wersji DVD we wszystkich możliwych wersjach

Bez jaj, jest 5 wersji tego filmu??? To może 5 różnych zakończeń?
:p

Kpt Petersen napisał/a:
pełno materiałów o tworzeniu filmu i Philipie K. Dicku

Kiedyś przeczytałem kilka jego powieści. Faktycznie robią wrażenie. :564:

Kpt Petersen napisał/a:
No a teraz trzeba do kina na:

Tym razem to niestety muzyczna podróbka Vangelisa...
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2017-10-26, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  

Kpt Petersen 
Stały bywalec forum
Forumowy Twitterowiec

Wysłany: 2017-10-26, 20:52:41   

Szara Sowa napisał/a:

Bez jaj, jest 5 wersji tego filmu??? To może 5 różnych zakończeń?
:p

No jest :)
1. Ostateczna wersja reżyserska (2007)
2. Amerykańska wersja kinowa (1982)
3. Międzynarodowa wersja kinowa (1982)
4. Wersja reżyserska (1992)
5. Robocza wersja

Różnią się niuansami. Zakończenia o ile pamiętam są dwa, ale tak na świeżo nie mam obejrzanego kompletu, to mogę nie pamiętać. Parę dni temu obejrzałem wersję roboczą. Muszę sobie znowu zrobić weekend z całością :D

Vasco
Sympatyk Samochodzika

Wysłany: 2017-10-28, 00:16:47   

BR był w kinach właśnie w okolicach 1992 r. w wersji reżyserskiej.

Berta von S. 
Matka Wspierająca
nienackofanka

Pomogła: 51 razy
Wysłany: 2017-11-01, 21:49:33   Re: Filmy które oglądamy

Nietajenko napisał/a:

Na portalu Filmweb pojawiła się taka recenzja pióra Łukasza Muszyńskiego:
[i]"Bruno" Sachy Barona Cohena jest zabawniejszy od swojego głośnego poprzednika "Borata"

"Bruno" nie znam. Ale "Borat" świetny. Podobnie zresztą jak "Dyktator". :)

A z zupełnie innej beczki... Oglądał ktoś "Vincenta"?
Mi się bardzo podobał. To znaczy fabuła raczej prosta, ale to zupełnie nieistotne, bo ma być tylko pretekstem do spaceru po ożywionym świecie obrazów Van Gogha. Za to grafika naprawdę powala. Niesamowita praca za tym musiała stać, ale efekt genialny.
:564:

Uważam tylko, że akurat ten film nie powinien być pokazywany z napisami (choć generalnie wolę napisy od dubbingu), bo utrudniają kontemplację obrazu.

Kpt Petersen 
Stały bywalec forum
Forumowy Twitterowiec

Wysłany: 2017-11-03, 15:21:03   Re: Filmy które oglądamy

Berta von S. napisał/a:
A z zupełnie innej beczki... Oglądał ktoś "Vincenta"?
Mi się bardzo podobał. To znaczy fabuła raczej prosta, ale to zupełnie nieistotne, bo ma być tylko pretekstem do spaceru po ożywionym świecie obrazów Van Gogha. Za to grafika naprawdę powala. Niesamowita praca za tym musiała stać, ale efekt genialny.
:564:

Wczoraj byłem w kinie. Miałem dość mocno napompowane oczekiwania, czemu dawałem już wyraz na Forum tutaj,

http://pansamochodzik.net...r=asc&start=100

które spełniły się tylko częściowo. Dalej mam nadzieję że będzie polski Oscar za animację, bo pomysl świetny, dobrze zrobiony, należy się. Natomiast treść... tu się trochę nudziłem, bo już każdą z zaprezentowanych tam teorii znałem, nie było więc emocji co będzie dalej. Wydaje mi się że najlepiej się będą bawić na tym filmie Ci którzy o VanGoghu wiedzą mniej. Im mniej wiesz tym bardziej będziesz zadowolony :-)

A i jeszcze przyczynek do dyskusji, któr odbyła się w innym miejscu:

http://pansamochodzik.net...er=asc&start=60

Przez dobrych parę minut przemawia do nas doktor Gachet z portretu :-)

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2017-11-03, 19:21:30   

Biorąc pod uwagę rewelacyjną technikę zastosowaną po raz pierwszy zdaje się w tym filmie, wyjątkowo nie przywiązywałbym jednak zbyt wielkiej wagi do treści filmu; skoro jego forma jest, co czyni go specjalnym, jej należy poświęcić główną uwagę. ;-)

Z innej beczki…
Quentin Tarantino zakończył prace nad scenariuszem swojego dziewiątego (podobno przedostatniego) filmu. Po rozstaniu z Harveyem Weinsteinem i jego wytwórnią reżyser poszukuje aktualnie nowego studia, które zgodzi się sfinansować realizację dzieła… Nowy film Tarantino ma mieć podobny budżet co "Django", czyli około 100 milionów dolarów.
./redir/www.filmweb.pl/ne...o+gotowy-125646

Berta von S. 
Matka Wspierająca
nienackofanka

Pomogła: 51 razy
Wysłany: 2017-11-04, 20:55:41   Re: Filmy które oglądamy

Kpt Petersen napisał/a:
Im mniej wiesz tym bardziej będziesz zadowolony :-)

To się generalnie sprawdza w życiu. ;-)

Kpt Petersen napisał/a:
Dalej mam nadzieję że będzie polski Oscar za animację, bo pomysl świetny, dobrze zrobiony, należy się.

A na ile on jest właściwie polski? Bo nazwisk polskich było dużo i informacja o koprodukcji, ale dialogi po angielsku.

Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2017-11-09, 20:12:01   Re: Filmy które oglądamy

Berta von S. napisał/a:

A na ile on jest właściwie polski? Bo nazwisk polskich było dużo i informacja o koprodukcji, ale dialogi po angielsku.

Głównym producentem jest Wielka Brytania, ale Polacy odwalili większość strony wizualnej (animacje, efekty) + współfinansowali. Niemniej jeśli film coś wygra, to nagroda będzie raczej liczona na konto Anglików. To taka sytuacja jak "Piotruś i wilk", wyprodukowany zresztą przez to samo studio.
Natomiast co do napisów: jest wersja polska tego filmu, pokazywana m.in. na festiwalu w Gdyni.
przykładowe osoby dubbingu:
Józef Pawłowski -Armand Roulin; rola Douglasa Bootha
Jerzy Stuhr - listonosz Joseph Roulin; rola Chrisa O'Dowda
Danuta Stenka-Louise Chevalier; rola Helen McCrory
Olga Frycz- Adeline Ravoux; rola Eleanor Tomlinson
Zofia Wichłacz - Marguerite Gachet; rola Saoirse Ronan
Robert Więckiewicz - doktor Paul Gachet; rola Jerome'a Flynna
Maciej Stuhr - wioślarz; rola Aidana Turnera
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2017-11-09, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2017-11-15, 01:04:34   

“Twój Vincent”

Jestem oczarowany tym filmem. Obawiałem się, że autorzy pochłonięci stroną techniczną produkcji zaniedbali być może treść, odprawili widza z jakimś kiczowatym konceptem, ale tak na szczęście nie jest. Armand i jego dziwna misja są dokładnie tego rodzaju lejtmotywem, którego taki film właśnie potrzebuje. Trochę żałowałem, że film nie jest w języku francuskim, ale z drugiej strony angielscy aktorzy, którzy stworzyli surową jego wersję, podstawę do rotoskopii więc, byli tak wyśmienici, że łatwo się z tym pogodzić. Douglas Booth jako Armand Roulin jest strzałem w dziesiątkę, szarm, perfekcja i profesjonalizm mimo młodego jeszcze wieku!

Równie dobra, jak zwykle zresztą, jest Eleanor Tomlinson w roli Adeliny Ravoux, podczas gdy Saoirse Ronan wydała mi się nieco blada, ale może takie były wymogi jej roli.

Muzyka, ważny faktor w tym filmie, najwyżej przeciętna. Szkoda.

Dla mnie dodatkową gratkę stanowił oczywiście również fakt, że film, który głównie gra w Auvers, pojawił się w tym roku, w którym osobiście miałem okazję tam zawitać. :)

Technicznie “Twój Vincent” jest dokładnie tak rewolucyjny, jak wszyscy twierdzą, brak po prostu słów wobec wizji i wysiłku ze strony realizatorów, które go umożliwiły. Oskar jest chyba pewny. Film trzeba będzie też obejrzeć co najmniej raz jeszcze, by móc go w pełni docenić.

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2017-11-17, 11:20:46   

Tulipanowa gorączka

Wielkie oczekiwania, totalne rozczarowanie. Autorom dosłownie nic się w tym filmie nie udało: źle dobrani aktorzy (z wyjątkiem Christopha Waltza, który jest świetny), tanie kulisy, mało wyrafinowana fabuła. Afisz nie kłamie, w filmie chodzi o “miłość, zdradę, pożądanie”, najważniejszej rzeczy jednak brak niemal całkowicie: TULIPANÓW! Poważnie!

Odpowiedz do tematu