PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Filmowe miejsca
Autor Wiadomość
John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2017-11-14, 18:05:45   

I ostatnie zdjęcie tej serii. Widzimy na nim, że w filmie gniazdo rodzinne Churchillów, książąt Marlborough, w wyglądzie zostało nieco zmienione, przez co szukając miejsc z tego filmu omal go nie wykluczyłem. :D
Dachy i inne elementy zostały, bardzo zręcznie zresztą, domalowane - mówimy tu o tzw. technice matte painting. Dzisiaj, w epoce cyfrowej, tego rodzaju prymitywne efekty specjalne tworzy się oczywiście przy pomocy kompa.

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający
Przewodniczący Kapituły Samochodzik. Książka Roku

Wysłany: 2017-11-14, 18:26:40   

John Dee napisał/a:
Dachy i inne elementy zostały, bardzo zręcznie zresztą, domalowane

A jak to robiono?
Nakładano makiety na budynki?

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2017-11-15, 00:57:10   

Ależ nie, malowano motywy na szyby.

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: Wczoraj 16:31:16   

“Summertime”/“Urlop w Wenecji”

W roku 1955 słynny reżyser David Lean stworzył w Wenecji swój ostatni “intymny” film pt. “Summertime”/“Urlop w Wenecji” z Katharine Hepburn.

Nie tak znany jak jego późniejsze monumentalne dzieła “Most na rzece Kwai” lub “Doktor Żywago”, kinomanom na całym świecie jest on jednak niemniej drogi. Do nich zaliczają się Steven Spielberg oraz, jak teraz odkryłem, Woody Allen. Allen oczywiście również kręcił już w Wenecji, mianowicie “Wszyscy mówią: kocham cię”. Byłem tam kiedyś w zimie, i mając w styczniu całe miasto wyłącznie dla siebie, udało mi się odnaleźć wiele miejsc z tego właśnie filmu, ale nie wszystkie. Wyobraźcie więc sobie moje zaskoczenie, gdy odkryłem je teraz szukając plenerów z filmu Leana! Allen postanowił widać złożyć hołd wielkiemu brytyjskiemu reżyserowi wybierając te same plenery, co on!

Gdy Lean dwa lata później na Cejlonie pracował nad “Mostem na rzece Kwai”, po męczących użerkach z niezdyscyplinowanymi, leniwymi brytyjskimi aktorami powiedział do nich, gdy nadszedł czas na sceny z Williamem Holdenen: “Jutro zaczynam kręcić z ZAWODOWCAMI: Amerykanami. Dzięki Bogu za to!” :D

Trochę tego amerykańskiego profesjonalizmu zasmakował już uprzednio reżyserując “Summertime” - Katharine Hepburn nie tylko daje tam po raz kolejny dowód swojego wielkiego talentu, ale i nie oszczędza siebie pod każdym innym względem, np, rezygnując z dublerki w scenie, w której wypada jej dać nurka do kanału.

https://www.youtube.com/watch?v=hN3fd_zLIp0

To ujęcie powstało przy placu Campo San Barnaba, na którym powstały jeszcze inne ważne sceny tegoż filmu - o nich później. Inne miejsca to te:

cdn.

Odpowiedz do tematu