PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Karioka
Autor Wiadomość
Rólka 
Maniak Samochodzika
Szef forumowej sekcji rowerowej

Wysłany: 2017-11-06, 19:37:37   Karioka

./redir/film.wp.pl/agata-siecinska-dziewczyny-marzyly-by-znalezc-sie-na-jej-miejscu-6184799903401601g

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-11-09, 23:39:23   

W drugim odcinku Karioka puszcza sobie płytę kapeli Bemibek, jak pamiętam.

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2017-11-10, 08:29:54   

Odkryta została na plaży w Chałupach. Ciekawe, dlaczego akurat tam filmowcy i jazzowcy zawsze się wakacjowali? Ciągle te Chałupy, gdy mowa o tychże kręgach i tamach latach…

Biografia Karioki bardzo smutna właściwie. Niby duża dyscyplina w domu, jednak ona sama zupełnie niezdyscyplinowana. Największe "osiągnięcie" pozafilmowe: małżeństwo z galerystą? :/

Kynokephalos 
Moderator
Vice Przewod. Kapituły Samochodzikowa Książka Roku

Wysłany: 2017-11-10, 09:06:33   

John Dee napisał/a:
Największe "osiągnięcie" pozafilmowe: małżeństwo z galerystą? :/

Tak to przedstawiono w tej kompilacji w popularnym portalu. Pytanie, czy uczciwie w stosunku do Siecińskiej?
Kończy się westchnieniem "Dziś nie słychać nic o jej powrocie do grania, a szkoda, bo niejeden z dawnych fanów z pewnością chciałby znów zobaczyć ją na ekranie." które świadczy, że dziennikarz zupełnie zignorował słowa samej zainteresowanej: "Dla mnie to był epizod- podsumowywała swoją aktorską karierę. - Zawsze wiedziałam, że chcę malować." Na ile szczere są te słowa - trudno rozstrzygnąć. Ale nie mam powodu by nie wierzyć, i źle że autor tekstu niemal słowem nie wspomniał o tamtej stronie jej twórczej biografii.

Tutaj:
./redir/www.wysokieobcasy...425745.html?i=2
są zdjęcia artystki na tle jej prac. Piszą tam "uznana we Francji malarka", ale hasła we francuskojęzycznej wikipedii nie ma. Na szybko da się wyszukać trochę innych obrazów, na przykład tu:
./redir/centrebombe.org/agata/
./redir/agatasiecinska.com/ (z podziałem na kategorie i okresy twórczości).
Nie mnie oceniać ich rangę artystyczną, w każdym razie Siecińska ma dorobek i - sądząc z dat - nadal się w swoim zamiłowaniu realizuje.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
Ostatnio zmieniony przez Kynokephalos 2017-11-10, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-11-10, 11:24:15   

John Dee napisał/a:
Odkryta została na plaży w Chałupach. Ciekawe, dlaczego akurat tam filmowcy i jazzowcy zawsze się wakacjowali? Ciągle te Chałupy, gdy mowa o tychże kręgach i tamach latach…

Na początku lat 70-tych Chałupy już były znane hmm... bardziej niż przeciętną miejscowość wypoczynkowa nad Bałtykiem ;-) . Zawsze wydawało mi się, że jej sława ma późniejszą, i to znacznie, genezę. Zresztą sława jest rzeczą względną. Byłem tam przez ca tydzień w lipcu 83' i dopiero ostatniego dnia dowiedziałem się gdzie jest ta słynna plaża, a i to przez przypadek.

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2017-11-10, 13:55:34   

Kynokephalos napisał/a:
autor tekstu niemal słowem nie wspomniał o tamtej stronie jej twórczej biografii. Siecińska ma dorobek i - sądząc z dat - nadal się w swoim zamiłowaniu realizuje.
Cytując hrabiego von Krolocka: “this alters everything”.
Patrząc na jej zdecydowanie ciekawe prace, jak również na szczęśliwe buzie na tym zdjęciu z rodziną, muszę oczywiście przyznać, że wszystko to wywołuje wrażenie diametralnie przeciwne do tego, jakie zostawił artykuł. :diabelek:

Z24 napisał/a:
Byłem tam przez ca tydzień w lipcu 83' i dopiero ostatniego dnia dowiedziałem się gdzie jest ta słynna plaża, a i to przez przypadek.
Ale genius loci tej miejscowości nie ogranicza się chyba tylko do wspomnianej plaży? Bo roznegliżować w Polsce można było się przecież i gdzie indziej, a jednak to Chałupy właśnie stały się polskim Saint-Tropez… :)

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-11-10, 23:08:30   

John Dee napisał/a:
Z24 napisał/a:
Byłem tam przez ca tydzień w lipcu 83' i dopiero ostatniego dnia dowiedziałem się gdzie jest ta słynna plaża, a i to przez przypadek.
Ale genius loci tej miejscowości nie ogranicza się chyba tylko do wspomnianej plaży? Bo roznegliżować w Polsce można było się przecież i gdzie indziej, a jednak to Chałupy właśnie stały się polskim Saint-Tropez… :)

Nic nie napiszę o tamtejszych przygodach, bo Szara Sowa i tak to zetnie i będzie miał rację :D

A propos, dowiedziałem się z internetu, że był taki polski radioodbiornik Karioka. Bo że był taki bełt o tej nazwie, to wiedziałem od lipca 1979 r. A że w ogóle to słowo oznacza mieszkańca Rio de Janeiro też wiedziałem.
Ostatnio zmieniony przez Z24 2017-11-10, 23:13, w całości zmieniany 2 razy  

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający
Przewodniczący Kapituły Samochodzik. Książka Roku

Wysłany: 2017-11-11, 11:57:51   

Z24 napisał/a:
bo Szara Sowa i tak to zetnie i będzie miał rację

Jak miło! :D

Z24 napisał/a:
A propos, dowiedziałem się z internetu, że był taki polski radioodbiornik Karioka. Bo że był taki bełt o tej nazwie, to wiedziałem od lipca 1979 r. A że w ogóle to słowo oznacza mieszkańca Rio de Janeiro też wiedziałem.

A dla mnie wszystkie owe 3 informacje są zaskakujące! :)

Wowax 
Sympatyk Samochodzika

Wysłany: 2017-11-11, 20:38:46   

Jak podaje internet, to karioka to też nazwa tańca i tytuł hamerykańskiego filmu muzycznego z 1933 roku, w którym pierwszy raz wspólnie wystąpili Fred Astair i Ginger Rogers :galy:
Ostatnio zmieniony przez Wowax 2017-11-11, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu