PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

przyczepy zasław|link|wypożyczalnia samochodów częstochowa cennik|amgszyby.pl|suwnice podwieszane
Poprzedni temat :: Następny temat
Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem
Autor Wiadomość
irycki 
Fanatyk Samochodzika
Pan Motocyklik

Wysłany: 2016-04-07, 12:47:30   

MrCzui napisał/a:

A tak serio to możesz zapytać po co i za co mścił sie na Panu Tomaszu w Wampirze z M3, albo w tym drugim o wampirach. ;)
( przedstawił go tam jako obleśnego erotomana z tego co pamiętam).

Zdaje się, że Pilipiuk sam przyznaje, że te jego kontynuacje nie były najwyższych lotów.
Może więc (mode psychoanaliza=on) tak to odreagował :D

Muszę przyznać, że choćsam "Wampir z..." raczej mi się podobał (choć nie jest to na pewno szczytowe osiągnięcie Pilipiuka) to te kawałki z Panem Tomaszem czytałem, jako nienackofan, z taką jakąś przykrością.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.
samozwańczy prezes Klubu Martologicznego

MrCzui 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2016-04-07, 13:19:59   

irycki napisał/a:

Muszę przyznać, że choćsam "Wampir z..." raczej mi się podobał (choć nie jest to na pewno szczytowe osiągnięcie Pilipiuka) to te kawałki z Panem Tomaszem czytałem, jako nienackofan, z taką jakąś przykrością.

Miałem tak samo.

Hebius 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2017-10-26, 20:40:37   

Właśnie jestem świeżo po spotkaniu autorskim Pilipiuka. Sympatyczny facet, choć z wyglądu trochę odstrasza. Wieczorem był w kętrzyńskiej miejskiej bibliotece i blisko dwie godziny opowiadał ze swadą i humorem o swoim pisarstwie. Epizod tworzenia kontynuacji przygód Pana Samochodzika też wspomniał:
Że miło mu się współpracowało z Warmią, choć zarabiał na swoich powieściach procent tego, co zgarniał Nienacki za oryginały. Ale on pisał cztery samochodziki w roku, a Nienacki jednego na trzy lata, więc jakoś wychodził na swoje.
I że ta kontynuacja pojawiła mu się w odpowiednim momencie życia, bo akurat zaczynało być u niego krucho z kasą i nie wiedział, czy da radę dalej studiować. A jak się jego Samochodziki zaczęły słabiej sprzedawać, to akurat wydał pierwszego Wędrowycza.
Później była jeszcze taka anegdotka o Nienackim, że tyle zarobił na ogromnych nakładach białej serii przygód Samochodzika, że postanowił wpłacić kasę do PKO i żyjąc z odsetek zając się pisaniem poważnej literatury. Niestety w latach osiemdziesiątych hiperinflacja zżarła mu wszystkie oszczędności, a zaufanie do władzy, ze jakoś zrewaloryzuje te straty okazało się płonne.
A o Tomasza pokazanego w Wampirze z M-3 spytałem już indywidualnie, przy okazji podsuwania posiadanych książek Pilipiuka do podpisania. Autor się roześmiał i powiedział, ze to było takie puszczenie oczka w stronę czytelników trochę bardziej świadomych biografii Nienackiego.

Odpowiedz do tematu