PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Konkurs na najlepszą Samochodzikową Książkę 2016 roku!
Autor Wiadomość
Artur Pacuła 
Twórca
Artur Pacuła - autor powieści samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 606
Skąd: War
Wysłany: 2017-07-03, 15:11:59   

Serdeczne gratulacje wszystkim autorom!

Prośba o radę, gdzie te książki można kupić, bo nie mogę ich znaleźć w żadnym sklepie?
_________________


Artur Pacuła
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-07-03, 15:21:04   

Artur Pacuła napisał/a:
Serdeczne gratulacje wszystkim autorom!

Prośba o radę, gdzie te książki można kupić, bo nie mogę ich znaleźć w żadnym sklepie?


Proszę uprzejmie:

./redir/www.bookbook.pl/t...jeleniego-grodu

./redir/www.wydawnictwo-w...%20ksiazek.html

./redir/www.znak.com.pl/k...barskiego-zamku
_________________
 
 
Artur Pacuła 
Twórca
Artur Pacuła - autor powieści samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 606
Skąd: War
Wysłany: 2017-07-03, 15:23:07   

No i pieknie!
_________________


Artur Pacuła
 
 
airski 
Twórca
Andrzej Irski - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 208
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2017-07-03, 17:28:58   

Naprawdę jest mi miło, dziękuję za gratulacje, pozdrawiam wszystkich. Ireneusz Sewastianowicz (Andrzej Irski).
_________________
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2017-07-03, 20:44:14   

Serdeczne gratulacje, szczególnie dla Andrzeja Irskiego - 1, 3 i 5 miejsce, mam nadzieję że nie przewróci mu się od tego sukcesu w głowie! :D

Oskarowi gratuluję zajęcia znakomitego drugiego miejsca. :564:

Last but not least - Sebastian Mierzyński. Gratulacje za zajęcie 4 miejsca. Miałem z nim miłą pogawędkę w maju tego roku w bibliotece MWiM w Olsztynie, obiecał mi przysłać pewne materiały - przypominam, że nadal czekam. ;-)
Ostatnio zmieniony przez John Dee 2017-07-04, 07:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-04, 08:29:31   

Andrzej Irski jako jedyny pisarz, wygrał w naszym konkursie już dwukrotnie! :564:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2017-07-04, 10:26:48   

Brawo! :564:

A czy po raz pierwszy też mieliśmy aż 3 kontynuacje uplasowane na czołowych miejscach? :027:
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-04, 10:30:06   

Były nawet 4:

http://pansamochodzik.net...p=316733#316733
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-08-10, 12:06:14   

Jako że konkurs już za nami, wypadałoby aby coś niecoś o tegorocznych laureatach napisać. Co prawda oceniana jest książka, ale laur wieńczy skronie autora, jemu zatem należy się kilka słów od nas - kapituły tego plebiscytu. Aby nie wdawać się w szczegóły, tegoroczny wybór nie był sprawą łatwą i obudził wiele emocji wśród członków kapituły, ujawniając skrajnie różną ich percepcję.

Myślę, że znajdzie się ktoś zacniejszy by napisać o zwycięskiej pozycji. Pozwolę sobie zatem zamieścić moją subiektywną ocenę pozycji numer dwa czyli Syndykatu z Jeleniego Grodu Amosa Oskara Ajchela. Z racji wrodzonego lenistwa zamieszczę swoją recenzję opublikowaną wcześniej w innym miejscu:



Z portalu lubimyczytać.pl otrzymujemy taką informację:

Niniejsza pozycja otwiera nowy cykl powieści przygodowo-sensacyjnych, którego bohaterem jest detektyw księgarniany Wilibald Sprawa-Niejasny. Akcja Syndykatu toczy się między innymi w okolicach Łomży, a przede wszystkim w tamtejszych istniejących i nieistniejących dworkach. Tym razem Wilibald Sprawa-Niejasny ma do rozwikłania niezwykle dziwną i tajemniczą zagadkę zaginięcia pewnego obrazu.

Czy daje ona (ta informacja) odpowiedni ogląd powieści? Po lekturze śmiem twierdzić, że jest zdecydowanie zbyt ubogi.
Syndykat z Jeleniego Grodu jest niezwykle spójnym i napisanym ze swadą kryminałkiem, nawiązującym do dobrej tradycji kryminałów przedwojennych. Widać, że każdy z jego elementów jest przemyślany i dopracowany. Czytelnik nie znajdzie tam zbędnych wypełniaczy treści. Z każdego rozdziału wyziera dojrzałość autora, zarówno warsztatowa jak i życiowa. Jakby tego było mało, autor nadał powieści formę groteskowo- komediową, której poziom absurdalnego humoru, szczególnie w dialogach, zachwyca. Do tego należy dodać wyraźnie widoczny ukłon autora w kierunku twórczości Edmunda Niziurskiego przy nadawaniu imion swoim bohaterom. Nie jest to jednak bezmyślna kalka Niziurskiego, a sięgnięcie do dobrych, ustalonych przez niego wzorców i stanowiący świetnie wkomponowany w całość element dopełniający powieść. Każde z tych imion to opis charakterystyki postaci, dzięki któremu z łatwością możemy je sobie zwizualizować.
Co do fabuły to i tu nie ma się do czego przyczepić. Nie nuży i zaskakuje, a do tego podana jest w oprawie pięknej polszczyzny. Tematem przewodnim są ginące z różnych galerii obrazy pewnego autora. Tłem dla niego są opisy Łomży i okolicznych dworów jakich nie powstydziłby się najlepszy album czy przewodnik. Dotychczas Łomża wydawała mi się niezbyt atrakcyjnym miastem poz względem krajoznawczym i turystycznym. Po lekturze nabrałem ochoty się tam wybrać, pospacerować śladami Wilibalda Sprawa- Niejasnego i poszukać powieściowej kawiarni "Pasjonatka", która pełni niepoślednią rolę w akcji książki.
Jednym słowem to dobra, dojrzała powieść o groteskowym, humorystycznym zabarwieniu, któreż to zabarwienie przystaje jak ulał do mojej percepcji. Jeśli miałbym polecić jakąś pozycję na poprawę humoru szczerze wskazałbym Syndykat Ajchela. Samemu autorowi dziękuję za mile spędzone chwile z jego powieścią. Śmiało wyznam, że zyskał we mnie czytelnika.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Nietajenko 2017-08-10, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ornitolog 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 632
Skąd: z Warmii
Wysłany: 2017-08-17, 22:49:01   

Niedawno skończyłem czytać "Taśmy zbrodni" (prezent od samego autora!) i muszę przyznać, że czytało się bardzo dobrze :) Nie wiem, czy zgodzą się ze mną pracownicy leśni i orędownicy tzw. "dobrej zmiany" ;)
 
 
mija leniwiec 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 14 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 1607
Skąd: EZG
Wysłany: 2017-11-30, 11:45:12   

Ornitolog napisał/a:
Niedawno skończyłem czytać "Taśmy zbrodni" (prezent od samego autora!) i muszę przyznać, że czytało się bardzo dobrze :) Nie wiem, czy zgodzą się ze mną pracownicy leśni i orędownicy tzw. "dobrej zmiany" ;)


Padłem ;)
_________________
Zostawmy to i uciekajmy stąd
Póki mamy jeszcze czas...



Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2023 r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 10