PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Gdańsk Barcelona
Poprzedni temat :: Następny temat
Niechcący śladami Nienackiego ;) Bory Tucholskie
Autor Wiadomość
Ornitolog 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2016-09-14, 17:41:35   

GrzegorzCh napisał/a:
No proszę... bywałem swego czasu regularnie na wakacjach w Tleniu. To było o ile pamiętam od roku 1977 do 1981, tylko w 1980 pojechaliśmy do Świnoujścia.
W Samotni nad Wdą jadaliśmy codziennie obiady, kawiarni sobie nie przypominam.
My zawsze mieszkaliśmy na polu namiotowym tuż za Tleniem na południe, nad jeziorem Mukrza.

o, to mogliśmy się tam mijać, bo też tam bywałem często w onych czasach :)
Na jeziorze uczyłem się wiosłowania starą krypą, wspaniałe czasy
Kiedyś tydzień albo więcej mieszkałem w starym budynku poczty - był tam pokój gościnny wynajmowany pracownikom PP, a moja ciocia właśnie ten warunek spełniała

janekpol 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2017-07-21, 10:25:47   

Witajcie.

Swoje 3 grosze, jako częściowy mieszkaniec tej okolicy wtrącę.

1. Na początku swojego istnienia, wspomniana kawiarnia Lido mieściła sie w budynku przylegającym do obecnego i wchodziło sie tam po wysokich schodach, które były na zewnątrz budynu. Właściwie nie były, a są nadal. Po drugiej stronie ulicy na łące stały małe domki z żóltymi dachami lub ścianami. Sam juz nie pamiętam dokładnie, ale raczej dach pokryty papą i ściany żółte. Były małe, tak na szerokość 3 łóżek pojedynczych. To stare dzieje.

2. Zdewastowany ośrodek kupił prywatny włąsciciel z myślą o szybkim i dużym zarobku. Zaraz po kupnie wystawił na sprzedaż za dużą kwotę, wielokrotnie wiąksza niż zakup, ale nie znależli się chętni. Dzis dalej można go kupić w tej cenie :) A grunt nalezy do Lasów Państwowych.

Berta von S. 
Matka Wspierająca
nienackofanka

Pomogła: 54 razy
Wysłany: 2017-07-27, 00:44:16   

janekpol napisał/a:
Witajcie.

Witaj janekpol i zapraszam do przywitalni. :)
http://pansamochodzik.net.pl/viewforum.php?f=39

janekpol napisał/a:

1. Na początku swojego istnienia, wspomniana kawiarnia Lido mieściła sie w budynku przylegającym do obecnego i wchodziło sie tam po wysokich schodach, które były na zewnątrz budynu. Właściwie nie były, a są nadal. Po drugiej stronie ulicy na łące stały małe domki z żóltymi dachami lub ścianami. Sam juz nie pamiętam dokładnie, ale raczej dach pokryty papą i ściany żółte. Były małe, tak na szerokość 3 łóżek pojedynczych. To stare dzieje.

Czyli to by mogły być domki wspomniane w książce.
:564:

janekpol napisał/a:

2. Zdewastowany ośrodek kupił prywatny włąsciciel z myślą o szybkim i dużym zarobku. Zaraz po kupnie wystawił na sprzedaż za dużą kwotę, wielokrotnie wiąksza niż zakup, ale nie znależli się chętni. Dzis dalej można go kupić w tej cenie :) A grunt nalezy do Lasów Państwowych.

Ciekawa jestem w jakiej cenie?

Odpowiedz do tematu