PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Najlepsze hotele spa w Polsce! Zobacz!|konferencje pod warszawą
Poprzedni temat :: Następny temat
PSiTT - maszynopis
Autor Wiadomość
irycki 
Fanatyk Samochodzika
Pan Motocyklik

Wysłany: 2017-01-20, 09:09:49   

A ja mam takie pytanie: w temacie o "Księdze Strachów" możemy przeczytać, że w bardzo pierwotnej koncepcji akcja miała dziać się w Bieszczadach. Czy rzuciły się Wam (osobom znającym rękopisy) w oczy jakieś wątki z pierwotnej wersji "KS", które zostały potem w ten czy inny sposób wykorzystane w "TT"?

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.
samozwańczy prezes Klubu Martologicznego

Nietajenko 
Moderator

Wysłany: 2017-01-20, 09:47:18   

Kolego irycki, jest to temat kolejnej mojej kwerendy w bibliotece MWiM. Sam jestem ciekawy. Nie ma tam szczególnie dużo do porównywania bo to chyba tylko ze dwa trzy rozdziały ale za to można to zrobić dokładniej.

Berta von S. 
Matka Wspierająca
nienackofanka

Pomogła: 49 razy
Wysłany: 2017-01-20, 21:41:34   

irycki napisał/a:
rzuciły się Wam (osobom znającym rękopisy) w oczy jakieś wątki z pierwotnej wersji "KS", które zostały potem w ten czy inny sposób wykorzystane w "TT"?

Musiałabym zajrzeć do notatek. Z tego, co pamiętam były całe frazy opisów terenu, które potem powędrowały do TT.

Piratka 
Forumowy Badacz Naukowy

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2017-06-28, 18:58:28   

Skwarek: Jest tam kto?
Marczak: Baśka i ja.
Skwarek: Panna Barbara... A kto to jest ja?
Marczak: Ma pan problemy z tożsamością? :564:
Kynokephalos napisał/a:
1. Z24 napisał/a:
W maszynopisie pojawia się mgr Pietruszka, któremu PS przekazuje sprawy bieżące na czas swojego wyjazdu za granicę.
Czyżby zespół Tomasza w ministerstwie miał się powiększyć na stałe? Chociaż (zakładając że Kustosz ma rację) postawiłbym tezę odwrotną. Nienacki chciał właśnie uniknąć mnożenia współpracowników i dlatego rolę potrzebnej mu trzeciej osoby ostatecznie przydzielił Marczakowi. Dopiero w późniejszych częściach pojawiały się służbowe partnerki, ale za każdym razem tylko doraźnie i jeszcze przed końcem powieści żegnały się z ministerstwem. Pan Samochodzik to jednak samotnik.
Oczywistem jest chyba, iż jeden PS na cały kraj to trochę sa mało. Potrzebny był jakiś Pietruszka, w tle. Któż bowiem ma być do dyspozycji dyrektora gdy PS jest we Francji? Oczywiście, że z Pietruszki detektyw żaden, rozwiązuje zadanie kiedy już ma podane rozwiązanie, ale etat musi być.

- A czy nie ma dobrych piratów?
- Nie. Bo to się mija z samym założeniem piractwa.

Odpowiedz do tematu