PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
A co z Waldkiem Baturą?
Autor Wiadomość
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-06, 16:44:10   

Ad_Absurdum napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
Z grubsza się zgadzam. Tylko PSiN nie pasuje mi do wzorca, bo udziału sporo, a z punktu widzenia jakości raczej powinno polecieć na koniec.

Protestuję, "Niewidzialni" są super (plus przez początek i zakończenie, książka jest bardzo fanfikogenna. Znaczy, dobrze się do niej pisze). "Zagadki Fromborka" zresztą też.

Fanfikogenne może i tak. Ale chcesz powiedzieć, że wolisz Niewidzialnych od Złotej Rękawicy?? :027:
_________________
Drużyna 5

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-06, 19:58:02   

Berta von S. napisał/a:
Ale chcesz powiedzieć, że wolisz Niewidzialnych od Złotej Rękawicy?? :027:


Ja bezwzględnie tak. To chyba oczywiste.
_________________
Z 24
 
 
Ad_Absurdum 
Sympatyk Samochodzika
Fanfic writer



Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 107
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2016-11-06, 20:43:00   

Berta von S. napisał/a:
Fanfikogenne może i tak. Ale chcesz powiedzieć, że wolisz Niewidzialnych od Złotej Rękawicy?? :027:

Tu, jak to mówią, jury is still out bo jeszcze czytam "Złotą rękawicę" - aktualnie jestem w połowie. Ale przy "Niewidzialnych" obśmiałem się jak norka.
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-09, 10:17:00   

W mordę, w którym tomie i w którym miejscu jest taki tekst PS, że gdyby nie pazerność na szmal Waldemara, to razem by rozwikłali wszystkie zagadki zaginionych we wojnę zbiorów?
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Z24 2016-11-09, 10:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-11-09, 10:24:14   

Może we "Fromborku?"
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-11-09, 10:27:32   

Proszę:

Cytat:

Co do mnie — zawsze uważałem Baturę za umysłowość nieprzeciętną, za wielkiego znawcę antyków i dzieł sztuki, znakomitego detektywa. Gdybym miał w nim przyjaciela lub współpracownika, pewien jestem, że żadna z wielkich zagadek, związanych z zaginionymi zbiorami, nie pozostałaby nie rozwikłana. Ale Batura bardzo lubił pieniądze, wytworne stroje i wystawne życie, czego nie mogła mu zapewnić skromna pensja muzealnika. Dlatego miałem w nim nie przyjaciela, ale przeciwnika. I to przeciwnika nietuzinkowego, indywidualność o niezwykłej inteligencji i sprycie.


Ebooki górą :)
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-09, 11:01:33   

irycki napisał/a:
Proszę:

Cytat:

Co do mnie — zawsze uważałem Baturę za umysłowość nieprzeciętną, za wielkiego znawcę antyków i dzieł sztuki, znakomitego detektywa. Gdybym miał w nim przyjaciela lub współpracownika, pewien jestem, że żadna z wielkich zagadek, związanych z zaginionymi zbiorami, nie pozostałaby nie rozwikłana. Ale Batura bardzo lubił pieniądze, wytworne stroje i wystawne życie, czego nie mogła mu zapewnić skromna pensja muzealnika. Dlatego miałem w nim nie przyjaciela, ale przeciwnika. I to przeciwnika nietuzinkowego, indywidualność o niezwykłej inteligencji i sprycie.


Ebooki górą :)


Dzięki, irycki :) . A ja jak głupi szukałem w PSiZR. Bardziej mi, że tak powiem, ideologicznie pasiło do tamtych klimatów.
_________________
Z 24
 
 
Ad_Absurdum 
Sympatyk Samochodzika
Fanfic writer



Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 107
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2016-11-09, 11:07:11   

Tomasz już bąka coś w ten deseń też w "Niesamowitym dworze":
Cytat:
Jakże wspaniałym kompanem mógłby być dla mnie, gdyby nie te jego skłonności, zbyt wielkie pragnienie posiadania pieniędzy. Ileż niezwykłych zagadek moglibyśmy wspólnie rozwikłać..."

Męczą mnie takie nieodkryte światy alternatywne niemożebnie.
_________________
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-09, 11:09:15   

Ad_Absurdum napisał/a:
Tomasz już bąka coś w ten deseń też w "Niesamowitym dworze":
Cytat:
Jakże wspaniałym kompanem mógłby być dla mnie, gdyby nie te jego skłonności, zbyt wielkie pragnienie posiadania pieniędzy. Ileż niezwykłych zagadek moglibyśmy wspólnie rozwikłać..."

Męczą mnie takie nieodkryte światy alternatywne niemożebnie.


Właśnie :)
_________________
Z 24
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-09, 13:37:11   

Ta refleksja o Waldemarze przyszła PS-owi go głowy w rozdziale II PSiZF w łódzkiej kultowej "Honoratce".
_________________
Z 24
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-09, 16:55:34   

Ad_Absurdum napisał/a:
Tomasz już bąka coś w ten deseń też w "Niesamowitym dworze":
.
Tak w Niesamowitym Dworze też mówi prawie identycznie:
Patrząc na niego pomyślałem, że podobnie jak ja kochał się w zagadkach historycznych. W tej chwili zapomniał, że znajduje się tutaj w roli przestępcy. Jakże wspaniałym kompanem mógłby być dla mnie, gdyby nie te jego złe skłonności, zbyt wielkie pragnienie posiadania pieniędzy. Ileż niezwykłych zagadek moglibyśmy wspólnie rozwikłać ...
_________________
Drużyna 5

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-09, 17:36:26   

Tak, ale mi chdziło o tę wypowiedź konkretnie o zagadkach związanych z zaginionymi zbiorami z PSiZF. Tę sytuację z ND już przywoływałem wyżej jako jeden z dwóch najlepszych fragmentów nt. Waldemara. :)
_________________
Z 24
 
 
Marcink 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 29
Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 170
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-06-27, 14:08:12   

Uważam że Batura może być Asasynem. :)
W serii AC, Asasyni walczą z templariuszami by utrzymać pokój zwalczając osoby mu zagrażające i chroniąc starożytne artefakty przed wpadnięciem w niepowołane ręce.
Spójrzmy czym interesował się Waldek: Masoński dwór, zrabowane przez hitlerowców skarby, sprawa niewidzialnych (powiązani z templariuszami?), grób rycerza. Tomasz uważa że każdorazowo Waldek ponosi klęskę, a co jeśli to zasłona dymna? Po prostu w kryzysowych sytuacjach poświęca błyskotki by chronić prawdziwy skarb (który przekazuje innemu asasynowi) :)
 
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2023-06-25, 21:40:48   

Czytając ponownie “Złotą rękawicę” natrafiłem na kilka scen, przy których brew sama mi się unosiła “wieloznacząco”, a gęba skrzywiała w ironicznym uśmieszku. Młody czytelnik uzna je na pewno za niewinne i zadowalająco uzasadnione, ale osoba dorosła niekoniecznie - szczególnie, jeśli ma na uwadze teorię Ad Absurdum o Baturze - https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=285391#285391 .

Weźmy na przykład stosunek Bajeczki do Waldka. Wyruszyła z nim na Mazury, porzuciwszy uprzednio pracę i mieszkanie - rzekłoby się, że była w nim zakochana po uszy. A tu nagle - koniec z romansem. Ucieka od niego, sypie sobie popiół na głowę karcąc się za swoją naiwności i głupotę.

Co się tym więc wydarzyło, pytam się? :065:
Nie o pracę chyba im poszło, bo Waldek na pewno dotrzymałby słowa i załatwiłby jej coś przy filmie. O jego konszachty zatem? Nie wierzę. Musiałaby być naprawdę głupia, by się nie domyślić, że tym, co zarabiał jako drugi scenograf nie mógł sobie pozwolić na BMW, piękne mieszkanie i elegancką garderobę.

W moim przekonaniu tylko jeden scenariusz potrafi wyjaśnić, że tak bardzo zakochana kobieta tak błyskawicznie się odkochała. Waldek zawiódł ja, owszem, ale prawdopodobnie w inny sposób, niż Nienacki to sugeruje. :okulary:
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11829
Skąd: Złocieniec

Wysłany: 2023-06-25, 22:37:55   

John Dee napisał/a:
Waldek zawiódł ja, owszem, ale prawdopodobnie w inny sposób, niż Nienacki to sugeruje.


:D

Mam nadzieję, że Tomasz nie zawiódł ;-)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Lolek 
Twórca
Grafik forumowy



Pomógł: 77 razy
Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 11732
Skąd: Slovakia
Wysłany: 2023-06-25, 22:45:25   

John Dee napisał/a:
Co się tym więc wydarzyło, pytam się? :065:

Sercem nie można rządzić.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Lolek 2023-06-25, 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-06-26, 09:44:15   

John Dee napisał/a:
Czytając ponownie “Złotą rękawicę” natrafiłem na kilka scen, przy których brew sama mi się unosiła “wieloznacząco”, a gęba skrzywiała w ironicznym uśmieszku. Młody czytelnik uzna je na pewno za niewinne i zadowalająco uzasadnione, ale osoba dorosła niekoniecznie - szczególnie, jeśli ma na uwadze teorię Ad Absurdum o Baturze - https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=285391#285391 .

Weźmy na przykład stosunek Bajeczki do Waldka. Wyruszyła z nim na Mazury, porzuciwszy uprzednio pracę i mieszkanie - rzekłoby się, że była w nim zakochana po uszy. A tu nagle - koniec z romansem. Ucieka od niego, sypie sobie popiół na głowę karcąc się za swoją naiwności i głupotę.

Co się tym więc wydarzyło, pytam się? :065:
Nie o pracę chyba im poszło, bo Waldek na pewno dotrzymałby słowa i załatwiłby jej coś przy filmie. O jego konszachty zatem? Nie wierzę. Musiałaby być naprawdę głupia, by się nie domyślić, że tym, co zarabiał jako drugi scenograf nie mógł sobie pozwolić na BMW, piękne mieszkanie i elegancką garderobę.

W moim przekonaniu tylko jeden scenariusz potrafi wyjaśnić, że tak bardzo zakochana kobieta tak błyskawicznie się odkochała. Waldek zawiódł ja, owszem, ale prawdopodobnie w inny sposób, niż Nienacki to sugeruje. :okulary:


:564:

Przecież później Waldek przebiera się w damskie ciuchy. It explain a lot ;-) ...
_________________
Z 24
 
 
batura 
Czytał Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 72
Wysłany: 2023-07-08, 22:57:37   

Mi przychodzi tylko na myśl:

Monty Python Lumberjack Song - piosenka drwala

https://www.youtube.com/watch?v=41v_01_V1ic
_________________
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2023-07-09, 20:05:12   

batura napisał/a:
Lumberjack Song
:D Klasyk. :564:

Podobnie dobrze pasuje pewna scena z filmu “Zakręcony”. Waldemar Batura przychodzi na party, podrywa Bajeczkę, zabiera ją do siebie i… Ale zobaczcie sami. W w roli gościnnej: Tarzan (od minut 4:50) ;-) .


https://www.youtube.com/watch?v=VykwVipMHrc
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11829
Skąd: Złocieniec

Wysłany: 2023-07-10, 09:43:19   

Mi to jeśli chodzi o Baturę zawsze pasował filmowy Pan Karol z WZ, czyli Ryszard Pietruski. Nie widzę innego kandydata na Bature w polskim kinie. A teraz tym bardziej, chyba, że Mikołaj Krawczyk. Do przemyślenia.
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 12